Šta je novo?

Xiaomi Mi A2 (root, unlock bootloader-a i konverzija na 6X prvi post)

Kod mene levo od panorame stoji lens blur, nadji neku drugu verziju

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Хтео сам мало да променим ( мада искрено немам разлога јер све супер ради) и да ставим Хавок, али ме одвратило то што се доста људи жали на разне ствари.


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Хтео сам мало да променим ( мада искрено немам разлога јер све супер ради) и да ставим Хавок, али ме одвратило то што се доста људи жали на разне ствари.


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Dobar je Havoc stvarno sljaka extra, ja imam problem sa onim kao restartima(nije klasican restart, nego se zacrni ekran i ponovo izbaci sablon za otkljucavanje). Ovakobradi mnogo dobro, ima gooomilu podesavanja

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sa Havoc nemam nikakvih problema, ali bas nikakvih...

Gesendet von meinem MI 6X mit Tapatalk
 
Takodje apsolutno bez ikakvih problema u radu na Havok.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ubija problem sa proximitijem. Nasumično se ne gasi ekran prilikom poziva i onda se licem isprotiska sve živo.
Probao kalibraciju ali mrka kapa. Kad se proba prstom radi, ali posle nekog vremena u normalnoj upotrebi nastane problem.
 
Poslednja izmena:
I meni od pre neki dan poceo da brljavi senzor. Do tada radio bez greske.
 
За сада није лоше.
Само ме интересује како да подесим да се приказује време и датум када се притисне тастер напајања док је екран искључен.
Опција са allways on display ми се не допада.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim double tap da mi pokaze lockscreen i opet double tap da ga iskljuci, mnogo korisno

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Нашао.
Подешавања хавока/закључани екран/ виџети.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam telefon uzeo u vip-u I nikad problema sa proksimiti senzorom nikad nisam imao,srecom :)

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Meni se bukvalno samo jednom desilobda se u toku razgovora upalio ekran i obrazom sam uključio LED lampu (blic).



Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nameravam da kupim a2 4/64 gb.
Ima li neku ozbiljnu manu?
Kod lg-g3 crkla matična ploča i traži 7.500 rsd za opravak.
Zbog toga molim ko je imao neku grešku kod a2 da napiše.
 
Ono što mu ja zameram su proximity senzor i memoriju (brzinu, koliko znam taj problem nema na 128gb verziji). Osim toga itekako vredi uložen novac. Baterija izgura dan lagano a brzo puni ( 4-5h sot sa 4g, wifi i bt upaljenim, napisah za bateriju jer se mnogi žale, verovatno su prešli sa nekih modela sa 3500mAh+ pa im zasmeta)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Колико сам успео да приметим, проблем са сензором близине је софтверске природе. Дотични проблем ми се није нити једном појавио на Resurrection Remix ROM-u, док се изгледа на Havoc јавља.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Pričam za stock, meni ne smeta senzor jer zaključavam ekran čim nazovem, navika, nisam menjao romove na A2-jci tako da ne znam, ali problem sa memorijom je iritirajuci pri brisanju keša, pogotovo za Chrome, pritiskom na "clear cache" samo čekam da zaledi i restartuje [emoji1] ali u realnom radu nikakav problem nema..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poz svima. Podelio bih utiske o telefonu

Ja trenutno imam A2 4/64 nekih nedelju dana, i mogu samo da kazem da je ovo daleko najbolji telefon u odnosu cena-kvaltiet koji se verovatno ikada pojavio

U slucaju da nema te neke luksuz komponente u kupovini, ne verujem da postoji bolji telefon koji moze korisniku pruziti apsolutno sve, a da kosta tako jeftino. I ovo kazem kao prethodni korisnik S8 koji sam razbio i jedva se odlucio da uzmem A2 u razocarenju i nedostatku novca, da bi se ispostavilo skroz suprotno.

Chipset u telefonu je Qualcomm 660 Plus - identican kao na Samsung A9 2018 modelu za poredjenje, koji je vise nego dovoljan za sve potrebe cak i advanced korisnika. Poredjenja radi, Galaxy S9 u sebi ima SD845 qualcomm chipset koji po procsorskoj moci nije toliko drasticno jaci i brzi, vec pruza neke opcije za high-end telefone i samo zato je skuplji, odnosno ide u takve high end telefone (do 2 ekrana na 2400p rezoluciji, mogucnost kamere preko 24mpx u vise instanci, podosta jaci GPU Adreno 630, itd)

poredjenje 660 VS 845 > https://versus.com/en/qualcomm-snapdragon-660-vs-qualcomm-snapdragon-845

Kad se uzme u obzir da za 150 evra dobijate "zverku" kakav je A2, sve ostalo je samo plus. Unibody telo od metala, fenomenalan tanki dizajn, odlicna baterija, Qualcomm quick charge 4.0, itd.

Na njemu je Dual kamera neverovatnih sposobnosti. Ne znam da li je do google AI-ja jer jos nisam ni probao google kameru, ili samih senzora u koje nisam dovoljno upucen, ali po mom licnom utisku ovaj telefon pravi drasticno bolje slike od s8 u mraku pogotovo. Slike sa S8 sam morao dodatno da obradim na PC-u, sto sa A2 nije slucaj i dobijam skoro savrsene fotografije u trenutku

Takodje, ne znam koje konkretno specifikacije ima ekran i ko ga proizvodi ali je slika najprijatnija od svih telefona koje sam imao do sad. Stavio sam Display size - small, i ne bode mi oci toliko sitnih detalja na ekranu, prijatno je za gledanje, na FHD+ rezoluciji. Zvuk spikerfona/notifikacija me je iz prve prepao. Kad mi je stigao prvi SMS, poskocio sam misleci da ko zna koji je to zvuk, spikerfon kao i zvuk u razgovoru su glasniji i jasniji nego sto sam do sad mislio da je moguce.

Ono sto je mozda mana je "golost" samog sistema, jer je u pitanju AdnroidOne, koji bez dodatne manipulacije ne nudi skoro nista, niti opcije da nesto sami podesite i zamenite. Doduse, motivisalo me da posle ko zna koliko godina ponovo odem na XDA i da se igram sa telefonom i podesavanjima. Sa jedne strane imate uredjaj koji fabricki ne nudi puno u softverskom pogledu, sa druge strane imate opciju da (ako vas ne mrzi) na njega stavite, podesite i zamenite apsolutno sve sto vam padne napamet preko pojedinacnih rom-ova ili Xposed modula. U startu su me nervirali nemogucnost zamene navigacionih dugmica, odnosno pozicije, kao i permanentno "Emergency" dugme na lock screen-u, stvari koje sam eventualno zamenio.

Nisam imao nijedan problem sa proximity senzorom kako navode drugi na ovoj temi, dok mi je Emergency u dzepu okrenuo jedno 5-6 puta dok ga nisam iskljucio. Sto mi nije bilo jasno doduse, kako dodje do toga da se prvo otkljuca, pa onda i pritisne bas to dugme, pa jos i par brojeva.

Pakovanje nudi punjac, USB type C kabl, iglicu, 3.5mm konverter, i telefon. Razocarao sam se nedostatkom slusalica ali sam naknadno saznao da je to praksa Redmi/Mi telefona.

Mi vidim po iskustvima korisnika da je vec par godina sam vrh cena-kvalitet ponude, u sta sam se i licno uverio. Ako je njihov 150e telefon ovoliko dobar, mogu samo da zamislim sta sve nudi Mi9, nasuprot 1000e telefona koje izbacuju drugi proizvodjaci sa bucnim imenima.
 
Lepo si sve sumirao.

Mene lično je najprijatnije iznenadila kamera.

Evo, koristim A2 već skoro 4 meseca i prezadovoljan sam.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Да ли је слаба видљивост на сунцу софтверске или хардверске природе? Ово се и при слабијем сунцу једва види.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednji update je utanjio bright iz nekog razloga, još se ljudi žalilo ovde na to

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Знам. Надам се да ће поправити следећим упдејтом.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam a2 4/64 gb. Vredi li preći na android 9.
Ima li neka bolja (deblja) silikonska maska da skroz zaštiti kameru.
 
Meni ova fabricka sasvim dobro pasuje. Ako obratis paznju, ona stiti i donju ravan kamere, tako sto je par desetina milimetara ispred.

Kakva je situacija sa zastitnim staklom ? Ja koliko sam shvatio sa neta, u pitanju je zaobljen ekran, evo sad gledam i cini se takav, pa me zanima kakvo je resenje za to ?
 
Nazad
Vrh Dno