Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Nikad u životu nisam koristio tu opciju, ne znam kako tako može da nađe lokaciju? Nije mi logično sa blututom određuje lokaciju. Jedino ako si operater i tražiš telefon po imei broju, proveravaš na koju baznu stanicu se kačio telefon?
A i lepo piše šta treba da se uključi da bi radilo, napisali ljudi :)
9f8fefc8aed8fa2b7e0a70516f063cf1.jpg
b8c0fb128811e4d37a3b2618ffc13b64.jpg



Da bi koristio GPS, moraš upaliti GPS bar.
 
znam da radi na here mapama, ali ne radi na google mapama, dok kod svih ostalih brandova RADI :)

a bez tog ne možeš sharovati lokaciju, a u mnogim slučajevima ažurirati vremensku prognozu.
Podesi se grad za vremensku prognozu i nema problema sa azuriranjem. Vecu glupost vezanu za telefone od ove "lokacije bez lokacije" odavno nisam video :D

Bukvalno stvar bez poente. Za navigaciju neupotrebljivo, za vremensku prognozu nepotrebno, nema svrhu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Okle to da nema svrhu, i te kako korisno za sve aplikacije koje zahtjevaju lokaciju. Kod mene je stalno ukljucena lokacija na 'battery saving'.

Neces ukljucivati GPS zbog neke app koja zahtjeva tvoju lokaciji i bzvz cuclati bateriju a i duze treba da pronadje location.

Iznenadjuju me ljudi ovde, ja kontam nesto znaju a ono...
 
Poslednja izmena:
Pa to moraš da pališ-gasiš na matorom Nexusu da izvučeš 2 sata SoT, ili ako si @Spaxon, bog baterije i SoT-a, za normalno korišćenje High accuracy sve vreme, i nema sekiracije. GPS cucla bateriju... :D
 
Pa to moraš da pališ-gasiš na matorom Nexusu da izvučeš 2 sata SoT, ili ako si @Spaxon, bog baterije i SoT-a, za normalno korišćenje High accuracy sve vreme, i nema sekiracije. GPS cucla bateriju... :D
Da je tako bila bi jedna opcija, ne bi stavili 'battery saving'.

Neracionalno i nelogicno je drzati na High accuracy ako se ne koristi navigacija, pa da imas akumulator, sto bacati energiju tj. kapacitet.

Ne dao Bog da radite neki projekat studije izvodljivosti i ekonomske opravdanosti, nigdje nas ne bi bilo sa takvim razmisljanjem...[emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moje vreme vredi više od toga što potroši GPS, uticaj na trajanje baterije je zanemarljiv da bih se zamarao sa tim, toliko o 'studijama ekonomske opravdanosti'.
 
Okle to da nema svrhu, i te kako korisno za sve aplikacije koje zahtjevaju lokaciju. Kod mene je stalno ukljucena lokacija na 'battery saving'.

Neces ukljucivati GPS zbog neke app koja zahtjeva tvoju lokaciji i bzvz cuclati bateriju a i duze treba da pronadje location.

Iznenadjuju me ljudi ovde, ja kontam nesto znaju a ono...

konačno neko ko razume... i poenta je da nije bitno treba li to nekom ili ne, odnosno koristi li to neko ili ne, poenta je da kod xiaomi mobitela u zadnje vreme ta opcija NE RADI, a morala bi DA RADI, jer radi KOD SVIH DRUGIH brandova.
 
Nikad u životu nisam koristio tu opciju, ne znam kako tako može da nađe lokaciju? Nije mi logično sa blututom određuje lokaciju. Jedino ako si operater i tražiš telefon po imei broju, proveravaš na koju baznu stanicu se kačio telefon?
A i lepo piše šta treba da se uključi da bi radilo, napisali ljudi :)
9f8fefc8aed8fa2b7e0a70516f063cf1.jpg
b8c0fb128811e4d37a3b2618ffc13b64.jpg


Da bi koristio GPS, moraš upaliti GPS bar.

ne treba gps za lokaciju, google servis lokacije hvata signale preko mreže, baznih stanica, wifi-a... ali to je nebitno za celu priču, bitno je da li radi ili ne. jer mojoj supruzi (a i meni) to treba i bitno nam je.

možeš li proveriti, molim te, proveriti šta se u tvom slučaju desi kada klikneš "otkaži" kad te pita za gps? da li uspe da te locira u google mapama?
 
Dajte te moćne telefone kod kojih hvata satelite u zatvorenom prostoru itd. Svašta će se ovdje ispisati i pročitati...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bas sam nesto upratio kod dosta ljudi, da je katastrofa signal za mob. mrezu, barem na osnovu ikonice na status baru sa screenshotova, rijetko kod koga pun. Da li zivite u atomskim sklonistima ili je do telefona.

Ne znam kako to ne pocucla bateriju brzo (tzv. Mobile network standby) jos dual sim.

Kolika je jacina signala u dBm (About- SIM status)?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dajte te moćne telefone kod kojih hvata satelite u zatvorenom prostoru itd. Svašta će se ovdje ispisati i pročitati...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

letos ja i supruga na moru... šalje mi ortak poruku preko vibera da mu pošaljemo lokaciju smeštaja da nas nađe... viber hvata lokaciju samo i isključivo preko wifi/mobile data i isključivo preko google mapa i naravno da mu nismo mogli poslati lokaciju, jer na *ebenom redmi 5 plus NE RADI lokacija preko neta... na kraju mu poslao preko here mapa, čovek morao instalirati aplikaciju da bi nas našao...

i samo sam hteo da znam da li radi na ovom fonu to ili ne (jer ne radi na nekoliko xiaomi modela koje sam u međuvremenu isprobao, a nekad je radilo!), a ne da mi neko drži lekcije da li mi to treba ili ne :)
 
Poslednja izmena:
Radi naravno jer je zakačen za wifi. Google mape moraju da se učitaju, treba net. Uvek je tako i radilo.
 
Bas sam nesto upratio kod dosta ljudi, da je katastrofa signal za mob. mrezu, barem na osnovu ikonice na status baru sa screenshotova, rijetko kod koga pun. Da li zivite u atomskim sklonistima ili je do telefona.

Ne znam kako to ne pocucla bateriju brzo (tzv. Mobile network standby) jos dual sim.

Kolika je jacina signala u dBm (About- SIM status)?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Ne znam, po meni je signal bolji nego na prethodnim koje sam koristio, Samsung Lg.. ovo je kod kuce signal, pre nisam imao pun nikada, a i po gradu na pojedinim mestima gde mi se gubio signal redovno sada ga imam
107b2e436df01f0431f7b5a0daa077da.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
-94 dBm i to je tuga, bez obzira sto pokazuje pun signal na ikonici. I meni se desava nekad na ikonici kao pun signal a 'vamo...

Koliki ti je 'Mobile network standby' u statistici potrosnje baterije?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
-94 decibela i pokazuje pun signal?????? pa *mjau**mjau**mjau* jesu li oni normalni? to je max jedna-dve crtice na signal baru ako je normalan (realan) prikaz.
 
Poslednja izmena:
@ kapetan_Miki

Stok rom, poslednji update...Nista dirano u sistemu...
 
@nikola

video sam šta si stavio i nije to baš tačno... na -90 već opasno trebaju da opadaju crtice... pun signal je do -80 ako se dobro sećam.
 
Ne bitno, odustao sam bilo kakvog daljeg upustanja u raspravu sa tobom, jer je ocigledno da ti xiaomi smeta pa nema ni smisla bilo sta pisati sa tobom..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne bitno, odustao sam bilo kakvog daljeg upustanja u raspravu sa tobom, jer je ocigledno da ti xiaomi smeta pa nema ni smisla bilo sta pisati sa tobom..

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

meni samo smeta kad nešto ne radi kako treba... a da mi xiaomi smeta ne bi kupovao 3 modela do sada.
 
Kad ti ljudi kazu da radi opet se vracas na svoju pricu kako ne radi iako nisi licno probao, a sto zamerki imas
Edit: valjda si na ovo mislio
07f0998958d3d093f0a7f4dde2820aca.jpg
366e2676237d3b348b1dadca323aa1ec.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Јбт како су глупо апдејтовали телефон phone) апликацију, само ми напрасно другачији интерфејс. И колико видим за поједини позив више не нуди детаље позива, у смислу колико је трајао нпр..

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Kako ne, kad ides na call details ima sve, a valjda ce uskoro biti omogucen dark mode pa ce biti lepse, jako je belo ovo, za messages je nedavno omuceno trebalo bi sad i za ovu app

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako ne, kad ides na call details ima sve, a valjda ce uskoro biti omogucen dark mode pa ce biti lepse, jako je belo ovo, za messages je nedavno omuceno trebalo bi sad i za ovu app

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
,Како мени више не нуди детаље позива?
c71e259067e690837d459a935d8dd867.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nemoj zadrzavati prst, vec samo tapni i zadnja opcija je tu.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno