Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ma znam, ali nisi bio precizan. Iz tvog odgovora sledi serija postova - "nisam uspeo", "zablokirao mi se telefon" i slično.
 
Drugari, ispao sam iz stosa skroz, a evo vec 6 meseci mi a1 kod mene, sto mi je rekord. Citao sam malo i ovde i xda i pogubio se. Koja je preporuka za rom? RR? Neki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* proof guide ili tool za obavljanje celog procesa?
Od nexusa 5x nisam nista flesovao...
 
Treba mi pomoć, ne uspevam da rešim sledeće probleme.
1) gde se pali delivery report za sms?
2) kako da ugasim vibraciju svuda, pri uspostavljanju veze i otključavanju pomoću fp vibrira
3) kako da mi ekran bude ugašen u toku razgovora (postoji li druga varijanta sem zaključavanja dugmetom pre početka razgovora)
 
1. Уђеш у подешавања, па напредна, и штиклираш извештаје.
2. За ФП вибрацију и не сматрам да је нека, а значи јер ти сигнализира да ли је сензор осетио прст. А и за јављање саговорника ми значи јер могу да удаљи телефон од главе док не завибрира то кратко па знам да се позвани јавио. Обе вибрације ем благе, ем кратке, и мени чак пожељне.
3. Проксимити сензор би требало да аутоматски ради. И на солидној удаљености угаси екран кад принесеш нпр руку телефону при разговору, како зезне кад је на уху не знам. Ретко ми се деси, ал *mjau**mjau**mjau*, мислим да има везе што је сензор преблизу микрофона, па се некако деси да се телефон мало одмакне, а да приде тај сензор баци сигнал у ушну дупљу, па добије на размаку, превари се и упали екран. Не често, ал *mjau**mjau**mjau*

Ево за СМС извештаје
73613466fe82a5b4af3e715ef1319bba.jpg
b001dd691089cfb291aadd139004ce1f.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Idi u napredna podešavanja
83cc5118b2c18aaaa4bb33cc9a0e0e52.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Drugari, moj digitron je počeo da laguje kao besan. Restartovanje ne pomaže, a prilikom svakog restarta diže sistem po 4-5 minuta i ubije bateriju za ~5%... Da li ići na factory reset ili..?

P.S. Gmail crashuje, System UI crashuje itd...
 

Prilozi

  • Screenshot_20180614-000631.png
    Screenshot_20180614-000631.png
    158.4 KB · Pregleda: 176
Poslednja izmena:
To mi liči na hardverski problem, nažalost. Posljednji put sam imao taj problem kad mi je crkla memorija na Padfone 2, tako da ne znam šta da ti kažem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Odradi reset, ako nastavi i dalje onda je hardwer u pitanju.
Drugari, moj digitron je počeo da laguje kao besan. Restartovanje ne pomaže, a prilikom svakog restarta diže sistem po 4-5 minuta i ubije bateriju za ~5%... Da li ići na factory reset ili..?

P.S. Gmail crashuje, System UI crashuje itd...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ljudi, imam jedno pitanje.
Kako se pokazao ovaj telefon, odnosno da li ima nekih vecih bug-ova?
Moram hitno da kupujem telefon i planirao sam da ga uzmem u regularnoj prodaji zbog garancije.

Hvala unapred!
 
Ja imam dva od februara, stock rom, samo magisk zbog roota i FM radija i oba rade perfektno. Nemam apsolutno nikakvu zamerku. Za trenutnu cenu ne znam dal ima šta bolje.
 
Ako si neko ko je cesto na putu ili u losije pokrivenom podrucju zaobidji ga. Signal mu nije jaca strana. Ovako je ok tel.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ja baš s tim nikad nemam problema. Signal strava. Telenor kod nas, u romingu isto.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Meni pa signal bolji nego svi kolegama gde radim u selu a signal jedva jedna crta što kažu. I od Samsunga s7 i nokije 5 proba i sa h8lite ja razgovaram normlano dok kod njih secka prekida i jedva se poziva. Tako da što se tiče signala sam više nego prezadovoljan.
 
Ja ga zbog toga prodao. Mozda je do MTS-a, ali evo redmi note 5 nema tih problema ni telefon pre A1 koji sam imao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni pa signal bolji nego svi kolegama gde radim u selu a signal jedva jedna crta što kažu. I od Samsunga s7 i nokije 5 proba i sa h8lite ja razgovaram normlano dok kod njih secka prekida i jedva se poziva. Tako da što se tiče signala sam više nego prezadovoljan.
Исти случај и код мене. Ја презадовољан.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Bolji od S7edge i iPhone 7. Kakvi su ostali....
 
Kod mene jako lose sa mt:s-om. 3g jedva da radi, a o 4g necu ni da pricam. Telenor je vrh, pun signal i sa 4g. Imamo jednu baznu stanicu za sva 3 operatera (mt:s, Telenor, VIP) Izgleda mt:s fusari sa opremom ili je lose postavljeno, ko zna...
Prijem signala na telefonu je vrh, vec sam napisao negde da od svih telefona koje sam imao do sad, Mi A1 ubedljivo najbolje hvata signal
 
Proveri ga na onom testu kad ukucas u dialer *#*#6484#*#* da li radi lepo, mozda jednostavno softver i dalje brljavi nesto.

Sto se tice signala, meni ne mrda sa 4G od kako sam ga aktivirao (mrzelo me prvih par meseci[emoji16]) cak i na selu za vreme 1.maja meni bio sve vreme 4G, a drugarima non stop menjao, doduse oni su svi na telenoru. Iz Nisa sam...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisam navikao na fingerprint senzor i često mi se dešavalo da otključam telefon dok ga vraćam u džep :d Jedino što mi je neobično je to da mi se čini da dosta troši megabajte, možda moram da podesim ja nešto, samo sam ubacio karticu i otišao na net, nisu mi stigla ni podešavanja SMS-om kao do sad.
 
Ja imam trip da kad sam na 4g megabajti idu dosta brže nego kad mi je telefon na 3g.
 
Kako najjednostavnije da se vratim na fabriku sa custom roma? Da li mora da se brise sve sa interne memorije?
Nikako da docek 8.1 ne mogu vise signal mi je los i nervira me to...
 
Šta se dobija 8.1?

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno