Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Ljudi, ja bih sutra ovo čudo kupio, a nikad nisam imao iskustva niti poznajem nekoga ko je kupovao Xiaomi telefone, pa mi recite ima li nekih velikih mana? Do sad nisam primetio da se žale ljudi po netu kada kupe, ali čisto da pitam i vas pre nego što kupim. Pitam posebno za ovaj model. Kamera je okej? Performanse isto? Malo sam gledao recenzije, ali više volim mišljenje ovako iz prve ruke.
 
Ovo mi je prvi Xiaomi telefon i koristim ga skoro pa mesec dana pa cu ti preneti neka svoja iskustva. Za cenu je vrh telefon, tu nema rasprave.
Sto se tice nekih mana, to su uglavnom problemi sa senzorom prilikom razgovora gde se ekran ukljuci i uho ti ispritiska sve. Ovo je problem do samog polozaja telefona na uhu prilikom razgovora, vise puta je dokazano, resenje je da se stisne power taster i manuelno ce se ekran ugasiti.
Druga mana, ako mozemo da je nazovemo tako, je Power taster koji ponekad okine duplo pa se ukljuci kamera. Meni je ovo pocelo da se manifestuje tek nakon sto sam stavio Cafele masku koja prekriva ceo telefon, tako da u mom slucaju nije do tastera nego do same maske (cim vratim Nillkinovu masku problem nestaje).
Performanse su odlicne, nema nikakvog kocenja i slicno. Baterija solidna, meni od 80% do 20% izgura ceo dan, a ekran radi nekih 4-5 sati sto mi je savim dovoljno. Savet za kameru je da se ubaci Gcam, tj Google Camera koja pravi vrh slike kako na prednjoj tako i na zadnjoj kameri. Fabricka kamera preko dana daje dobre rezultate, ali cim je osvetljenje losije slike su lose...
To su otprilike mane ovog telefona ako ih uopste mozemo nazvati tako :D
 
Poslednja izmena:
Ugasi u opcijama ako ti smeta dt za power da pokrece kameru...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Sve tri sa bangood sajta. Koristim sad bakeey luxyry ultra thin plavu i bolja od sve tri. Ova kao 360 stiti al je iz delova pa prilikom pada se raklopi. Ova sa magnrtom i drzacem tvrda pozadi meka sa strane. E ova plava bakeey armored hybrid thick je iz dva dela tvrda jaka ojacana na strnaicama atestirana dva puta kod mene padao mob i nista. Al ljudi debela ko dva telefona kad spojis i najselska :) zato sam i prestao da je nosim al ima zastitu i od pasine na svim ulazima i vidi se da vredi. Da je cela crna bila bi manje upecatljiva al opet sta znam ova sad ultra thin nekako mob lepsi bolje se drzi laksi. Narucio i nilkin i jos par sa bangooda pa cekam da stignu pa cu i njih okaciti o ovima sam pricao na predhidnim stranama pa nadji.
033be882aad1f32e4ff296e385352c03.jpg


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Ovo mi je prvi Xiaomi telefon i koristim ga skoro pa mesec dana pa cu ti preneti neka svoja iskustva. Za cenu je vrh telefon, tu nema rasprave.
Sto se tice nekih mana, to su uglavnom problemi sa senzorom prilikom razgovora gde se ekran ukljuci i uho ti ispritiska sve. Ovo je problem do samog polozaja telefona na uhu prilikom razgovora, vise puta je dokazano, resenje je da se stisne power taster i manuelno ce se ekran ugasiti.
Druga mana, ako mozemo da je nazovemo tako, je Power taster koji ponekad okine duplo pa se ukljuci kamera. Meni je ovo pocelo da se manifestuje tek nakon sto sam stavio Cafele masku koja prekriva ceo telefon, tako da u mom slucaju nije do tastera nego do same maske (cim vratim Nillkinovu masku problem nestaje).
Performanse su odlicne, nema nikakvog kocenja i slicno. Baterija solidna, meni od 80% do 20% izgura ceo dan, a ekran radi nekih 4-5 sati sto mi je savim dovoljno. Savet za kameru je da se ubaci Gcam, tj Google Camera koja pravi vrh slike kako na prednjoj tako i na zadnjoj kameri. Fabricka kamera preko dana daje dobre rezultate, ali cim je osvetljenje losije slike su lose...
To su otprilike mane ovog telefona ako ih uopste mozemo nazvati tako :D

a notifikacija koja ima, propusten poziv,viber ,poruke itd,
 
Ima notifikacije.
 
Ovo neki third party lock screen? Verovatno app ima reklame u sebi i treba da je kupiš da bi ih sklonio. .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pričaju neki da nisam objektivan čak i linkuju na drugim temama njihov post gde su mi "objektivno" objasnili šta je šta al zarad čoveka koji je pitao da dam svoje mišljenje. Napominjem svoje lično subjektivno mišljenje koje se sa vašim ne mora poklapati ni 1% i baš me briga zarad toga. Onom kome je upućeno i ko zna da razdvoji ono što vredi i da je mobilni jedna celina a ne skup delova.

Da krenem.
1. Baterija nikad nije izdala. Gura ceo dan samo tako. Kačio sam slike a imao sam i jačih dana. Dakle SOT preko 5 sati sigurno i to od toga 2,5 do 3 sati igrica i zahtevnih aplikacija. Nećete verovati da video nadzor više dere nego real racing 3 resusrse. Uglavnom to je to . Legnem stavim na punjač ujutru skinem i nemislim wifi 4g uvek uključen naravno pa gde se zakačim al uvek samo online 99,99% vremena čak i dok se punim noću.
2. Ono što sam trebao da kažem prvo a nisam jeste jednostavno PREMIUM filing, tj osećaj da imate telefon koij vredi mnogo više. Ceo je od metala !!! I iz jednog dela radjen zaista vrhunski uklopljen komunikacijski deo kroz na crnom modelu neprimetne linijice gore i dole. Dok je bio go bez maskica 90% ljudi je mislilo da je iphone najnoviji. Meni ne znači. Čak su par ljudi zbog toga i kupili u mom okruženju. Do sad sam uspeo da 10 ljudi ubedim da kupi ovaj mob !!! Hvala bogu ne svi zbog izgleda kao što nisam ni ja. Čitaoci moraju da shvate da postoje klase kod šomia. Redmi pa redmi note i onda premium MI linija. Pa makar to bio i "bedni" mi A1. Verujte u svakom detalju i sitnici se primeti razlika i to samo zaslepljeni ljudi nečim drugim ne primećuju a telefon čine i male stvari. Dakle izgled , osećaj kad ga držite ili stoji negde vrhunski a to nekom znači više nego što neki misle. Još da je RED jaooo pa nema bolje za neku curu 100% a za smešne pare zaista.
3. prednost za mene kapacitivni tasteri sa pozadinskim osvetljenjem koji ne promašuju jednostavno se nije do sada desilo . Radi sve ko podmazano i onako kako treba. PO meni velika prednost.
4. Ekran klasika IPS fhd dobar je. Meni i dalje bi mogao biti bolji na suncu i malo crna nije crna al u ovoj klasi nema boljeg. *mjau**mjau**mjau* nije Samsung znamo svi ovde već to. Mada meni ne smeta niti primećujem razliku preveliku iskreno. Primetno bolji nego na nižim serijama istog proizvodjača po mnogima. Uglovi gledanja vrhunski skoro pa do kraj što se kaže. Prednost opet za mene klasičan odnos strana 16:9 neprevazidjen.2.5D je i ima GG 3 kažu bolje od GG4 i GG5 što se toga tiče iskustva nemam. Stavljam ga svuda ali imam i fabričku zaštitnu foliju koju sam dobio uz njega. NE probija ne crveni ne zeza dakle ok je skroz.
5. Za mene lično čist al stvarno čist android ogromna prednost. Brže se instaliraju aplikacije i nekako lepše radi nego bilo koji UI. I naravno updejti redovni sad možda malo kasne. Ali obećano je 2 godine podrške a sigurno će biti i duže pošto vam za druge niko ne garantuje nego ako se smiluju mada smiluju se dobijee i vi updejt. Mada lično majski updejt nisam stavio još :) Al eto lepo da se zna da se ima i to zar ne? Opet nekom znači nekom ne kome ne znači neka ne čita dalje :p haha
6. Toster frendli nema gde ga Šoumi nije stavi 625 14 nm soc sa osrednjom grafikom adreno 506 mada bolja od bilo kod soc u toj klasi iskreno i ok potrošnjom max mu je 2 x 12mpx kamera što ovaj i ima. Ima Qc 3.0 mada to ovaj ne podržava. Procesor u radu ne štuca. Dobro oće nekad u asfalt i jačim igrama da štucne tj grafički deo al ok. Ne greje se a mučim ga u igrama nekad po 2-3 sata mob ostaje mlak ma više greje od moje ruke znojave nego od sebe! Zaista vrhunski u normlanom radu normlanog korisnika nema da primeti ni jedan benefit jačeg soc-a 100%. Sasvim je dovoljan za 99% korisnika. Kad radi u rn4 extra ovde u stok android radi 10% bolje minium. Da secne ponekad u jačim igrama i oće da zezne al alooo o čemu pričamo i kojoj klasi i parama.
7. Izuzetno jak zvuk, a neverovatno da je u isto vreme dovoljno čist i u igrama i za muziku. Mana nema stereo zvučnik niti wana bi stereo sa gornjim konbinacijama al *mjau**mjau**mjau*. Uglavnom čuje se bolesno dobro. Na slušalicama extra a ima i za neke mnogo bitan 3.5 mm izlaz.
8. Dual kamera 12+12mpx da da ne 12+5mpx ;) Ima 2x optički zum oept ko iphone 7 :p jaooo al ih kopiraju al ako za nas dobro. Šta zanm ta druga osim tog optikal koji ne koristim služi za ono zamućivanje bez koga neke devojčice ne mogu da žive al ozbiljno. Meni ono ok je. Lično fali mi OIS bar na jednom kameri. Prednja prosek iskreno mogla je biti bolja. NE koristim selfi tako da mi i ne treba al kad treba radi poso za video call i ostalo. U glavnom ok je i ništa više od toga. Klasična boljka svih šomija je low light . Ovde je to malo bolje sa GCAM om ali opet nije na nivou jednom šta znam s nešto :=) A da ubacio sam gcam bez ruta veoma lako tako da može skoro svako. Šta znam imam nikon dslr za fotke tako da mi mob služi retko i meni ovo nije bilo najbitnije kod kupovine. Manual mod postoji ali je smešan i bejzik sroz.
9. 2 sima oba 4g nema mem proširenja tako da 32 il 64 i to vam je. Preporučujem 64gb
10. Od meni bitni senzori gps radi full brzo. Kompas je ok. A da otisak prsta probao radi 10 od 10 al jednostavno ne volim pozadi isti. I to je po meni velika mana po meni 90% moba ima pozadi senzor čak ovde postavljen bolje nego na šljamsungu al meni treba napred ko na mi 6 recimo :)
10. USB C. Zaista nema razloga da se bilo šta što košta preko 50e prodaje bez USB C. Budućnost povezivanja je tu. Brzo se puni po pola posle malo sporije al za dva sata je sigurno pun nisam merio al ono od oka. Pazi usb c i 3.5mm. Nije kao kod drugih modela da MORAJU da vam daju 3.5 ulaz jer štede 0.10centi na zastareli ulaz a to pravdaju ne stavljanjem usb c. Smešno znam i meni.
11. IR radi ok. TV klima šta god. Znači po nekad, pogotovo da zezaš bašte i tv prodavnice ahah šalim se kući radi ok.

Meni je super dve kamerice+gcam CEO od metala i iz jednog dela! Premium osećaj zagarantovan a to ne daju niže klase šoumija ni drugih proizvođača šta god da Vam pričaju plastika je plastika :) i kolko god malo da je ima IMA JE ! A da stavite masku sakrijte je :p pomaže u dizanju čega god :p
Android ONE malo šteka zadnjih mesec dana al nemaju gde moraju izbacivati najredovnije zakrpe i najnoviji sistem i to je! Niko se ne igra sa googlom a neće ni šoumi. Po meni i mnogima velika prednost. Ne svidja vam se pa idite na 500e++ pixel :p isto iskustvo za mnogo manje para.

Za manje od 200e idu cene za 32 bg kod nepouzdanih prodavaca na kp od 160e pa na gore do 185e za 64gb kod pouzdanijih a imamo i članove ovde koji ih prodaju, kidance, vlada, gremlin.... možda još neko. Imate ko što sam ja uzeo za neke malo veće pare na akciji u vučićevom *mjau**mjau**mjau**mjau* me on da sam znao ww sa 24m garancijom i to je prednost jer se javno pojavio pa će biti bolja podrška. Očekujem ga po najavama mnogo brzo kdo VIPA možda MTS telenor kao za sad ništa. Al to je dobro padaće cene.
Poredio sam ga već jednom sa RN5 sada neću jer nisu isti rang. Barsa se ne poredi sa Čukaričkim stankom. Daleko od toga da je RN5 loš. Uf vrhunski telefon meni ne odgovarajućeg 2:1 odnosa odličan soc nema dalje. I verujem kad mu cena padne na realnih 150-160e zavnisno od gb rama biće dobra kupovina. Sad se plaća hajp istog po meni nerealno što se da videti i po cenama istog na stranim sajtovima. Primer ako je mi6 ovde 300e sa 4gb ram a na recim honor by isto. Ako je mi a1 isto ko na honor by ili bangood. Ama ne ide da RN5 kolko god da je a nije dobar košta 50E više kod nas nego u svetu i tačka. Kad se srede cene kod nas pričano. Za sad po meni MI A1 je neprikosnoveni kralj srednje klase za sve u Srbiji.
KO go d da ga kupi neće se pokajati. Vrhunski uredjaj za male pare.

p.s. *mjau**mjau**mjau**mjau*te al ga nafali ja, daj još jedan da kupimo nek se vidi raskoš al RED 64gb kad bude :p nema dalje
 
Poslednja izmena:
Covece promasio si temu nagradna igra je za honor 10 hehe sve u svemu tacno jedino sto kolko ja znam ima prosirenje za memorijsku ali ako ides dve kartice nemas jer si zauzeo slot.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A da nisam rekao mane-

Može bolje :

Baterija. Mada izgura i preko dan. Al eto moglo je bolje.
OIS na bar jednoj kameri pozadi.
Blic i bolja selfi kamera kome znači.
Čitač otiska napred ko na mi6 note 3 honor9 .... meni lično bolje.
Staviću kao manu al meni i mnogima nije klasičan odnos strana.
Iskreno malo klizav bez maske neće se lažemo.
Za sad bi mogla tj morala biti malo bolja podrša sobzirom da je android one mob. Ali siguran sam da će se to srediti. MORA!
Jao da mene i dalje zeza da ja sam u noih 1% kojih zeza isti *mjau**mjau**mjau**mjau*ni proximiti senzor al sam to rešio tako da kliknem power kad se javim i moje uši više ne pale sve živo što nadju na ekranu. Možda i ja ne znam da držim mob dok pričam moguće.
Za obične korisnike koji neće ili ne znaju da ubace gcam lošiej slike uz običnu cam.

a da mana kad pročitah ovo sve moram da kupim još jedan jer nema bolje za ove pare i to je istina. Bolela ili ne tako je. Veoma al veoma za mesec dana moja procena možda će biti RN5 al kad mu padne cena na normlanu i padne hajp koji dižu a to je opet cena ispod mi a1 :)

Šta može bolje? MOže mi a2 koji čekamo e sad radmi 6 ili mi 6x ja bi lično mi 6x :p sa android one programom al pitanje kad i da li će to biti.

Živeli
 
Covece promasio si temu nagradna igra je za honor 10 hehe sve u svemu tacno jedino sto kolko ja znam ima prosirenje za memorijsku ali ako ides dve kartice nemas jer si zauzeo slot.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

To sam i napisao samo brzo hibrid slot nema posebnog za mem. Meni lično to ne smeta.
i da ne plaća me niko da ovo pišem ne brini :p a za h10 pišemo :p da ga prodamo i kupimo mi8 :p pa nek je i se.

Od pre mesec dana u mojoj kući samo šoumi :p
 
Jel zna neko moze li sbb-ov uredjaj da se kontrolise pomocu mi remota, tv sam nasao ali cisco nema? Da nije mozda pod nekim drugim nazivom inace model je pds3121.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel zna neko moze li sbb-ov uredjaj da se kontrolise pomocu mi remota, tv sam nasao ali cisco nema? Da nije mozda pod nekim drugim nazivom inace model je pds3121.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mozda i moze s nekom drugom aplikacijom za daljinski npr SURE universal tv itd
 
Jel ima nekih naznaka da ce A1 ili neki drugi Xiaomi (recimo RN5) biti kod operatera?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Baš sam pre zvao xiaomi Srbija i ne, nemaju takve informacije

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
^ On mi nije zanimljiv :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ljudi, ja bih sutra ovo čudo kupio, a nikad nisam imao iskustva niti poznajem nekoga ko je kupovao Xiaomi telefone, pa mi recite ima li nekih velikih mana? Do sad nisam primetio da se žale ljudi po netu kada kupe, ali čisto da pitam i vas pre nego što kupim. Pitam posebno za ovaj model. Kamera je okej? Performanse isto? Malo sam gledao recenzije, ali više volim mišljenje ovako iz prve ruke.
Da ne citiram redom, u par prethodnih postova dat je dosta tacan opis vrlina i mana A1, ali bih se (verovatno deseti put) vratio na problem sa proximity senzorom. Definitivno tvrdim da nije u pitanju drzanje telefona niti samo 1% primeraka sa ovim problemom, nego mnogo vise. Objasnjenje za polozaj telefona pri razgovoru za mene nije logicno iz cisto empirijskog razloga, a to je: Imao sam LG G3 negde oko 2.5 godine i nijednom, ali bukvalno nijednom nije pomislio da ukljuci displej dok pricam. Posle toga dodje A1 i sija kao jelka od 83.000 eur. I sad treba da prihvatim objasnje da sam sa promenom telefona naglo promenio i drzanje dok pricam? Dakle, tako nesto u 2018 godini da ne moze da se resi (hardver, softver..je zanima me) meni je neprihvatljivo. Posle 4 meseca uzeo sam Redmi 5+ i mogu da kazem da se povremeno ukljuci displej, ali na prihvatljivom nivou.
 
Baseus generalno nije los, mada bih u toj klasi ispred njega stavio Ugreen. Ako hoces bas tops-tops onda Anker pre svih, pa BlitzWolf, ali mislim da se ne zezaju sa ovim uglovima, nego imaju samo standardne konektore.
 
Hocu nesto po pristupacnoj ceni a da valja. Svejedno mi dal je pod uglom ili je klasika.
 
Iskreno mislik da je najbolje kupiti kod nas pa kad crkne zamenis posto imas dve godine garanciju. Ja sam se zajebao par puta uzimao i skuplje i jeftinije na kraju svi crknu pisle 3-4 meseca...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je osnovna varijanta, a za evro vise moze da se uzme AmpCore koja ima jace konektore i nesto deblju zicu. Sve u svemu, imam dosta kontakta sa kablovima (da ne kazem da ih prodajem :) i daleko od toga da su svi isti ili slicni. Sa BlitzWolfom i Ankerom nema greske. Normalno, videces da Anker krece negde od 10-11 Eur. Pogledaj ipak i Ugreen, dosta su dobri, ali nemaju ime kao prethodna dva.
 

Ja glasam za drugu :d Javi mi se na PP, ako budeš naručivao, možemo podeliti troškove i naručiti 2 komada (nisam nikad ništa preko Alija uzimao, plašim se nepoznatog :d )

PS: Hvala svima koji su se potrudili da mi navedu prednosti, a posebno mane telefona :d Vidim mane i nisu toliko velike, uzeću ga definitivno.
 
Jel ima nekih naznaka da ce A1 ili neki drugi Xiaomi (recimo RN5) biti kod operatera?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Mislim da sam video reklamu Globaltel-a da ima u ponudi
Ja imam njihovu karticu za internet,za 450din 8gb net-a
90%vremena je 4g

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Onih 10% je kad sam negde zabacen [emoji3] ,tu vip nebi nni signala imao(koristio ga 6-7god)
Dakli nisu ko telenor sa internetom,ali su mnogo bolji od mts,vip...


Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno