Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Koja je razlika u odnosu na ovaj?
7213644c356be2d69ab6b76e9903ed9b.jpg


Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Mala. Čini mi se da Rusi to bolje odrade, da je fluidniji, malo veći debloat. Slična stvar, u suštini.
 
sve je to isto, miroom je baziran na xeu, tj na kineskom romu. Ja nisam primetio razliku u radu, u nekim sistemskim aplikacijama jesam, jer na miromu je biilo ispisano na kineskom, dok na xeu jos nisam naisao na tako nesto. Pored toga xeu rom mi9t i mi9t pro prepoznaje kao redmi k20/pro a miroom prepoznaje kako treba.
Postoje jos nekoliko miui romova, meni jako interesantan novi masik miui12 bar o changelogu, kao i MIUIMIX rom koji je isto dobar.
 
@radashin

Kako si ga instalirao? Kao običan update ili si sve brisao?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Sa poslednjeg weekly MiRoom MIUI 11 običan OTA update.

Edit - bez ikakvog brisanja.
 
ima 2 dana instalirao titanuim os 2.1, malo da se odmaknem od Miui-a za promjenu (do sada na XEU romu). za sada sve radi, fluidan odlicno i baterija vrlo dobra (6 -7 sati SOT a na max brightness) - ni jedan problem za sada. evo na custom aosp romovima su ubacili prebuild vendor pa nema vise potrebe svaki put flesati vendor, sada ide samo standardno rom , gapps i wipe data ( na ovom romu sto je super). uvjek me ovde brinuo dirty flash za romove koji nemaju ota sistem, neki bi racku bio, pa da vidimo kako ce proci.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Skinuo sam tu i ne znam da li rade sve kamere ili ne znam da prebacim.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
ima 2 dana instalirao titanuim os 2.1, malo da se odmaknem od Miui-a za promjenu (do sada na XEU romu). za sada sve radi, fluidan odlicno i baterija vrlo dobra (6 -7 sati SOT a na max brightness) - ni jedan problem za sada. evo na custom aosp romovima su ubacili prebuild vendor pa nema vise potrebe svaki put flesati vendor, sada ide samo standardno rom , gapps i wipe data ( na ovom romu sto je super). uvjek me ovde brinuo dirty flash za romove koji nemaju ota sistem, neki bi racku bio, pa da vidimo kako ce proci.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ajde bas probaj, namesti alarm za sutra i pre spavanja stavi tel u flight mod ( ako na spavanje ides pre ponoci ) i bas da vidim da li ce ti se telefon restartovati nege posle ponoci. Meni se to desava na svakom custom romu koji ima taj custom OSS vendor. Znaci stavim flight mod pre spavanja i alarm namestim, negde posle ponoci tel se restartuje.
 
Ajde bas probaj, namesti alarm za sutra i pre spavanja stavi tel u flight mod ( ako na spavanje ides pre ponoci ) i bas da vidim da li ce ti se telefon restartovati nege posle ponoci. Meni se to desava na svakom custom romu koji ima taj custom OSS vendor. Znaci stavim flight mod pre spavanja i alarm namestim, negde posle ponoci tel se restartuje.
evo testiro upravo, al nije ponoc i nema reseta hehe. ajd ako se sitim probam. nisam koristio bas airplane mod,kako mi preko noci za 7 h tel izgubi 1 ili 2 % baterije pa nisam nit imo potrebu :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne desava se u toku dana, samo kad se prelazi u novi dan, tj ako stavis telefon u flight mod ( mozda ni ne mora alarm da bude ukljucen ), pre ponoci. Ne znam do cega moze da bude, postavljao sam pitanja na xda, niko ne odgovara. i na telegramu sam pisao o problemu, i slao logfile.

Samo se desava sa OSS vendor romovima, dok na ovimaa koji koriste xiaomi vendor ne.
 
Ne desava se u toku dana, samo kad se prelazi u novi dan, tj ako stavis telefon u flight mod ( mozda ni ne mora alarm da bude ukljucen ), pre ponoci. Ne znam do cega moze da bude, postavljao sam pitanja na xda, niko ne odgovara. i na telegramu sam pisao o problemu, i slao logfile.

Samo se desava sa OSS vendor romovima, dok na ovimaa koji koriste xiaomi vendor ne.
ajde probam bas pa javim

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jedno pitanje za Miroom weekly nedeljni update, da li se može "preskakati" odnosno da se sačeka par nedelja i odmah instalira najnovija verzija? Drugim rečima možda bih sačekao malo sa MIUI 12, da li ću ako radim update sa poslednjeg Miroom MIUI 11 moći odmah da instaliram u tom trenutku aktuelni Miroom 12?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Sa poslednjeg weekly MiRoom MIUI 11 običan OTA update.

Edit - bez ikakvog brisanja.
Kako ti se cini sto se fluidnosti tice u odnosu na Miui11? Jel ima trzanja? Ja sam na predzadnjem Miroom miui11,koji mi sljaka savrseno bukvalno,pa mi se ne prelazi jos na 12 ako nije popeglan kako treba...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jedno pitanje za Miroom weekly nedeljni update, da li se može "preskakati" odnosno da se sačeka par nedelja i odmah instalira najnovija verzija? Drugim rečima možda bih sačekao malo sa MIUI 12, da li ću ako radim update sa poslednjeg Miroom MIUI 11 moći odmah da instaliram u tom trenutku aktuelni Miroom 12?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

Naravno da mozes.
 
Juhuu, selectovan sam da budem tester za globalni stable miui 12. Danas sutra treba da izidje OTA
 
Super. Taman javi utiske.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje za Miroom weekly nedeljni update, da li se može "preskakati" odnosno da se sačeka par nedelja i odmah instalira najnovija verzija? Drugim rečima možda bih sačekao malo sa MIUI 12, da li ću ako radim update sa poslednjeg Miroom MIUI 11 moći odmah da instaliram u tom trenutku aktuelni Miroom 12?

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
Može, bez problema. Samo mora
weekly--->weekly,
a
stable--->stable,
to znaš?
Mislim, može i sa jednog na drugo, ali ne tako jednostavno.
Kako ti se cini sto se fluidnosti tice u odnosu na Miui11? Jel ima trzanja? Ja sam na predzadnjem Miroom miui11,koji mi sljaka savrseno bukvalno,pa mi se ne prelazi jos na 12 ako nije popeglan kako treba...

Sent from my MI 9T using Tapatalk
Meni se čini sve ok, za sada. Nisam uočio neke probleme.
 
Poslednja izmena:
@radashin

Da, da, naravno weekly » weekly bih radio, samo sam hteo da sačekam malo sa MIUI 12, pa da ne bude da mi posle mesec dana instalira prvu verziju MIUI 12 i obesmisli moja čekanje. :)

@roadracer

Može da se radi i OTA update.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Evo i ja sam sinoc ubacio Mi9T-RedmiK20_MIUI_20.5.14_MiRoom_10.0 ovaj room i mogu reci da je ok ali nije bas kao sto kazu bez bloatware ipak sam ja jos dosta nepotrebnih stvari pogasio sa ADB Fastboot Tool.

Za sada mogu reci da sam zadovoljan kako radi, imam osecaj da sada odkljucavanje sa otiskom ide mnogo brze. Sada videcu koliko baterija ovde drzi, generalni utisak je odlican za ovo malo sto sam ga jutros cackao.
 
Nazad
Vrh Dno