Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Pa ako ubacis twrp onda ne mozes iz flash tola. Moras skinuti zip rom pa ga ubacis u internu memoriju ako skidas na PC. Ubacis u internu isto i magisk. Pokrenes twrp ides na install pa odaberi skinuti rom zatim add more zip pa add magisk i onda swipe to install. E sad moze se desiti da ako tako uradis da prilikom instalacije magiska izbaci gresku . Onda idi nazad pa reboot to recovery i onda instaliraj magisk. Pa tek onda reboot to system

P.s. oba su miui 11 to je greska

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala puno obojici. Verovatno ću instalirati korak po korak, tj. neću instalirati magisk istovremeno sa romom. U prvom delu ove teme se uglavnom sugerisao XEU rom, čini mi se da je (po komentarima) od Miui 11 manje-više svejedno. Dođe mi da instaliram weekly/beta zbog miui 12 odmah, ali ne volim baš mnogo da isprobavam unstable verzije jer nemam puno vremena da se posvetim da sve radim iz početka ako ne bude dobar... A opet, ako stavim 11, onda me sigurno čeka apdejt na 12...
 
Xeu nije stock miui. Xeu je custom miui baziran na kineskom ali bez kineskih aplikacija a prilagodjen internacionalnim korisnicima uz preinstaliran play store. To sto pise da je beta, ne mora da znaci da je bagovitije od stable. Beta izlazi jednom nedeljno, i samo odradis instalaciju nove preko stare, ne moras nista podesavati

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ok, urađeno. Osim što telefon misli da je Redmi K20 pro, sve ostalo mi se čini ok. Naravno, sutra ću malo detaljnije da gledam, da povežem nalog i lagano da ga napravim da bude kako mi odgovara...
 
To je kod Xeu roma tako, telefon je prepoznat kao redmi k20 pro. Ne znam zasto to ne isprave, kad mogu na miroom-u a to je ustvari malo modifikovan xeu rom. jedino sto miroom nema jos weekly sa miui12.
 
Drustvo jel mogu da vas zamolim nesto. U fabrickom pretrazivacu nadjete Gigatron.. udjete i vidite da li ce da vam zabode ili mozete normalno da skrolujete i klikcete.
Naime ja kad udjem meni zabode na neki 30 sekundi i tek onda mogu da klikcem. I kad udjem u neki proizvod pa se opet vratim na pocetnu ponovo zabode. To se desava kad god sam na pocetnoj. Radio sam clear data&cache medjutim nista, a ne radi mi se FR.
 
Zabode i kod mene, tj cim udjem na sajt mogu da skrolujem, ali ako vratim na pocetak skroz gore, onda zabode.
 
Poslednja beta xeu radi baš dobro.
Preporuka.
MIUI12 zaista dobar.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja sam stock deinstalirao, opera ne zabada. To je poznat problem, neki script za retke browsere i redirekcija. Imao sam isti problem sa G i palemoon.
 
Ево и код мене (коначно) проблема са којим су се многи суочили-преко ноћи,неких 10-ак сати батерија је "исцурела" читавих 15% ,до сада је то било 3.Има ли још неке могућности да се ствари среде осим factory reset?
 
Ja mogu prvih sekund-dva i posle zabode.
A imam i RedmiNote4 koji mi stoji u fioci i na njemu radi normalno. Isto fabricki pretrazivac. Ne znam do cega je.

Mozda je problem do verzije stock pretrazivaca. Na tom redminote4 je verovatno neka starija verzija.

npr mnogi se zale i na najnoviju verziju home launchera.
 
Moguce da je to. Mada sam od kupovine telefona (ima 3 meseca) vec dobio 2 updejta za pretrazivac i opet zabada. Nije nista strasno nego me zanimalo da li je jos nekom tako ili samo meni.
Andoid nisam ni jednom nadogradio.
Hvala na pomoci. [emoji846]
 
Ево и код мене (коначно) проблема са којим су се многи суочили-преко ноћи,неких 10-ак сати батерија је "исцурела" читавих 15% ,до сада је то било 3.Има ли још неке могућности да се ствари среде осим factory reset?
Ja na prethodnim telefonima nikada nisam radio kalibraciju baterije. Na ovom već 2 puta. Prvi put se telefon sam od sebe pogubio. Drugi put dirty flash, moja krivica.
Oba puta kalibracija je riješila problem.

Stvar sa ovim telefonom je što ima AMOLED i brutalnu bateriju, pa i kada imate battery drain tada vam baterija traje kao na konkurentnim telefonima redovno [emoji3]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Moguce da je to. Mada sam od kupovine telefona (ima 3 meseca) vec dobio 2 updejta za pretrazivac i opet zabada. Nije nista strasno nego me zanimalo da li je jos nekom tako ili samo meni.
Andoid nisam ni jednom nadogradio.
Hvala na pomoci. [emoji846]

Meni to generalno nikad ne predstavlja problem, jer ako telefon radi normalno u svim mogucim okolnostima, a samo se javlja lag u tom browseru ili samo kad udjem u taj sajt, znaci da je ili do sajta, ili browsera, ne moze biti do telefona.
 
Mozda je problem do verzije stock pretrazivaca. Na tom redminote4 je verovatno neka starija verzija.

npr mnogi se zale i na najnoviju verziju home launchera.
Meni radi losije, update-ovao sam launcher samo i od tog momenta laguje. Eto ko nije to odradio neka se uzdrzi jer su nesto zajebali.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja na prethodnim telefonima nikada nisam radio kalibraciju baterije. Na ovom već 2 puta. Prvi put se telefon sam od sebe pogubio. Drugi put dirty flash, moja krivica.
Oba puta kalibracija je riješila problem.

Stvar sa ovim telefonom je što ima AMOLED i brutalnu bateriju, pa i kada imate battery drain tada vam baterija traje kao na konkurentnim telefonima redovno [emoji3]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
Kako radiš kalibraciju?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja na prethodnim telefonima nikada nisam radio kalibraciju baterije. Na ovom već 2 puta. Prvi put se telefon sam od sebe pogubio. Drugi put dirty flash, moja krivica.
Oba puta kalibracija je riješila problem.

Stvar sa ovim telefonom je što ima AMOLED i brutalnu bateriju, pa i kada imate battery drain tada vam baterija traje kao na konkurentnim telefonima redovno [emoji3]

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

Како одрадити калибрацију батерије?
 
Da li POCO Launcher rešava problem?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Na osnovu zadnjih par dana otkako sam instalirao Poco Launcher, rekao bih da rešava, barem kod mene.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednji put da uzimam non stock telefon. Hardver odličan za cenu, ali ovo lagovanje posle apdejta na 10 je sramota.

Pisao sam još kad je izašao prvi apdejt da telefon uspori kada se uđe u split screen i ostaje usporen posle izlaska i mislio sam da je bag vezan samo za to. Ali pošto telefon povremeno koristim za development, primetim jedan dan da je time critical operacija koju radimo u aplikaciji skočila sa 5 sekundi na 20 sekundi. Potrošim više od pola dana debagaujući, da bih na kraju shvatio da je problem do telefona. I usporenje je uvek konstantno, četiri puta.

Pošto telefon koristim uglavnom za gledanje youtube-a, nisam ni obraćao pažnju na usporenja, ali sada kada pratim malo više, primete se iznenadna usporenja i u launcheru i chrome-u, najvidljivije je tamo gde ima dosta skrolovanja.

I drugo, nadam se da će Gugl stati na put ovim optimizacijama koje krše specifikacije os-a, što prouzrokuje ubijanje servisa i gubljenje notifikacija.
 
Da li POCO Launcher rešava problem?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Ja sam pre koristio nova pro launcher, ali sada rekoh da malo koristim stock, mrzelo me da podesavam novu. Resilo bi to problem sigurno, kidence mi je poslao kako da reinstaliram update, hahaha nisam navikao na MIUI pa ladno nisam video tu opciju. Sada radi bez laga, mada kada nadjem vremena verovatno su da stavim novu pro,nedostaju mi gestures na novi, svaku aplikaciju mozes da stavis u gestures.

@ryo

Ja sam iskljucio mi optimizaciju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je kod Xeu roma tako, telefon je prepoznat kao redmi k20 pro. Ne znam zasto to ne isprave, kad mogu na miroom-u a to je ustvari malo modifikovan xeu rom. jedino sto miroom nema jos weekly sa miui12.
Na mirum sada po instalaciji stoji Mi 9t Pro po defaultu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@Ryo

Onda je za tebe samo Pixel.

Android One nije nista drugo nego sminka, kernel, kameru i prilagodjavanje AOSP-a hardveru radi proizvodjac telefona (npr. Nokia, Xiaomi), a ne Google. Takodje, Android One ne nudi nikakvu garanciju za brzinu update-a, niti za stabilnost softvera, cela prica oko tog programa je prehajpovana.

Flesni Pixel Experience rom na fon, to ti je najbezbolnije :)
 
Na mirum sada po instalaciji stoji Mi 9t Pro po defaultu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Da, tako je bilo na ovim poslednjim weekly

@roadracer Ne vide korisnike k20 kao znacajnije, vec po njima je to nebitna stvar sto je telefon prepoznat kao k20 ili mi9t. Isti su uredjaji.
 
Poslednja izmena:
Par je metoda. Na internetu su uputstva.
Ja sam radio onu najjednostavniju.
Isprazniti do nule, i više ;)
Napuniti, isključenog, do kraja, i više ;)

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Da li uraditi fabrički reset nakon ažuriranja na Android 10?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno