Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Ima mnogo tih Google aplikacija koje se mogu obrisati,, uninstall , kao google duo, google music, video. ... YouTube ne moze gmail ne znam

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ma sve sam obrisao pomocu ovog programa,i YT i GMail,skoro sve..GBoard nisam uspeo od Googlovih i Mi Pay,jos mozda jednu...

Evo SS kad nadjem YT u prodavnici,nudi instalaciju kao da nikad nije bio u telefonu..
8d1ae595c38918e964a3facb1cac9d4f.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozda jer nije otkljucan bootloader. Ja brisem sve i mi pay i bilo koju

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa ok,to znam za otkljucan boot...Ali ovo je mnogima zgodno sto moze 99% nepozeljnih Apk da se ukloni iz telefona a da se ne rutuje ili otkljucava boot,nece svi da se petljaju oko toga..
 
Da, to stoji. Nije nikakav problem

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne razumem kakve gestures ti zelis? full screen gestures, ili ove gestures kao na slici a da imas dole ove navigacione tastere?


za full screen gestures, otvori settings i gore u search upisi full screen display i onda kliknes na to
Ma ja sam mislio da ima gestures za aplikacije, kao na nova launcher. Ok kontam sta je ovo, probacu ovako da koristim, ali mi je prakticnije bilo na novi, za par aplikacija sam odredio gestures i bas sam se navikao na to.

Odradio sam update pa onda factory reset, sada sam na ovom MIUI 11.0.3.0 i vise necu nadogradjivati, mrzi me da opet sve instaliram.

Telefon je odlican, za ove pare ne moze bolje sigurno. Moram jos ove aplikacije da zamrznem kada budem nasao vremena.
Mozda instaliram i novu. Mnogo mi je niska tastatura kada se ukljuce full screen gestures.

Ima svasta na ovom miui-ju. Treba vremena da se ovo sve iscacka [emoji16].

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Aha, instaliraj ona Novu ako si se navikao.
Tastatura moze da se poveca u podesavanjima za gboard.
 
Mnogo mi je niska tastatura kada se ukljuce full screen gestures.

Ima svasta na ovom miui-ju. Treba vremena da se ovo sve iscacka [emoji16].
Ima magisk modul za Gboard height, imam ga instaliranog, Kidence legenda mi poslao, ne mogu naci googlajuci.

Imas i u GBoard Settings>Preferences>Keyboard Height.

Evo kako izgleda sa max height i modulom:
Screenshot_2020-05-14-09-52-28-732_com.quoord.tapatalkpro.activity.jpg
 
Prosto sam ostao prijatno iznenađen
koliko sam zadovoljan ovim telefonom i njegovim mogućnostima i performansama.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam mislio da ima gestures za aplikacije, kao na nova launcher. Ok kontam sta je ovo, probacu ovako da koristim, ali mi je prakticnije bilo na novi, za par aplikacija sam odredio gestures i bas sam se navikao na to.

Odradio sam update pa onda factory reset, sada sam na ovom MIUI 11.0.3.0 i vise necu nadogradjivati, mrzi me da opet sve instaliram.

Telefon je odlican, za ove pare ne moze bolje sigurno. Moram jos ove aplikacije da zamrznem kada budem nasao vremena.
Mozda instaliram i novu. Mnogo mi je niska tastatura kada se ukljuce full screen gestures.

Ima svasta na ovom miui-ju. Treba vremena da se ovo sve iscacka [emoji16].

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nisi uopste morao da radis factory reset. Izlazi jos malo miui 12 koji je meni lepsi i bolji, svakako ga instaliraj. FR treba raditi iskljucivo ako se pojavi drain. Nije must have posle svake nadogradnje.
 
Na telefonu imam gmail aplikaciju koja je fabricki preinstalirana. Nisam je pokrenuo, nisam se ulogovao a dobijam obavestenja o pristiglom emailu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kada si se ulogovo na telefon sa svojim google nalogom to podrazumeva da si aktiviran svuda, youtube, gamil i sve sto ima veze sa google. Bar je tako bilo kod mene.
 
Moj Mi9t pro nije rutovan,a ni ne planiram da ga rutujem pošto sam,iskreno da kažem laik za to,a mobilni mi je u garanciji do kraja godine.
Ono što bih pitao na koji način mogu da instaliram YoutubeVanced (Imao na svom Redmi Note pre,ali zaboravio postupak instalacije) ,a isto bih želeo instalirati neku aplikaciju koja uklanja reklame iz nekih aplikacija za informisanje i čitanje vesti (Nešto poput uBlock origin na chromu u Windowsu).
Hvala.
 
Skunuo MicroG. Prebacio u folder Downloads i uspesno instalirao. Medjutim kada prebacim aplikaciju YoutubeVanced u folder Downloads,ona mi se uopste ne vidi. Par puta sam ponavljao misleci pri tome,da otkacim pa ponovo spojim na racunar i ponovo prebacim,ali nigde ne vidim da je prebaceno kada sam je kopirao.

Edit:
Uspeo sam,ali sa nekom starijom verzijom.
 
Poslednja izmena:
Naleteh na čudan problem. Ubacio drugu karticu i aktivirao Dual app za Whats App i Viber, aktivirao sam ih regularno, ali neće da mi se poveže sa google nalogom koji mi služi za backup tako da ne mogu da uradim restore sada, a kasnije ni backup.

Ima li neko dual app sa ove dve aplikacije?
 
Imam ja. Na obe radi backup normalno.
 
Rešio. Glupost ali ima i logike. Naime potrebno je na toj dupliranoj Viber aplikaciji dati prava na contacts.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Za Vanced skineš i instaliraš MicroG pre Vanced app pa onda "non root" vezuju YouTube app

https://vanced.app

Za blokadu reklama bez root su ti na raspolaganju DNS bazirani blokatori ili nešto od VPN baziranih blokatora (tipa Blokada).
Radio sam po upustvu. Prvo skinuo microg instalirao, pa onda skinuo ovu app sa playstore-a i instalirao, onda sam pokrenuo ovaj SAI i oznacio youtube vanced iz downloads foldera,ali necw da instalira. Prikazuje ovo obavestenje. Kada kliknem na "show full erorr", onda izbaci da treba neka dozvola. Sta treba da omogucim da bi uspeo da instaliram?
18d5009f09fac6a93594ea70cdb7117a.jpg
9c85fe65cad1b045d392dd82bae339d7.jpg



Instalirao, hvala svima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Preprodavci na KP su dobili telefone ali po dosta vecim cenama od pre vanrednog stanja,verovatno im je trenutno nabavna cena veca,idu od 280e-290e za 6/64..Nece dugo uzivati u tim cenama,dolaze i drugi uredjaji,konkurencija diktira..
 
@veljkoka: Nemam pojma, ja koristim Magisk modul varijantu koja se drugačije instalira:D Nemam drugi telefon da testiram a da ima dovoljno mlad Android za taj app :D
Vidi da li tom Split Apks đavolu treba da dodeliš dozvolu/permission za "(install from) unknown sources". Neki permission mu fali, sad da li je "unknown sources" ili ima taj Split Apks ima problem sa "Scoped storage" na Android 10 ili nešto treće nemam pojma.

Koliko vidim taj fajl koji skida sa ".apks" extenzijom je najobičnija arhiva koja sadrži gomilu manjih apk fajlova.

Ako ne uspete sa tim da instalirate najnoviju Youtube Vanced verziju (v15.05.54) onda instalirajte pretposlednju verziju koju su isporučivali u vidi regularnog apk fajla:
https://www.mediafire.com/?tipud73tn4lo1


EDIT: Vidi ovo / probaj ovo :D https://telegra.ph/How-to-install-v15-on-MIUI-02-11
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao problem sa trazenjem WiFi mreze?
Juce kada sam bio na poslu,nasao mi je mrezu koju sam inace i koriistio na ostalim mobilnima koje sam imao (Pored nje je uvek bilo jos sedam,osam WiFi mreza,ali su,normalno,bile zakljucane). Ova koju sam koristio je uvek bila otkljucana i nikada nisam imao problema.
Ajd sto me buni sto ne moze uopste da se pronadje,nego i onih ostalih sedam,osam dostupnih,ali zakljucanih mreza uopste ne moze da nadje. Nema nijedne. Zna li neko u cemu je problem?

Edit:
Sada sam skapirao sta je u pitanju. Uopste nije do telefona,nego kolege na spratu ciji sam WiFi godinama nesmetano koristio,jutros su zapoceli neke radove i renoviranje po kancelarijama pa su iskljucili ruter a samim tim i interneta nema. Sad upravo saznao.
 
Poslednja izmena:
Hahah, kako jaka priča. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
I ja se sad sam sebi smejem :D
Al stvarno je tako. Bitno je ipak da nije do telefona. A ja sta cu,pa brze bolje ovde na forum da postavim pitanje. Vec mislio neki bug na mobilnom :d
 
Poslednja izmena:
Kako namestiti da radi automatically disable navigation bar in apps? Stavim Tapatalk ali I dalje su tu dugmici Kada udjem.
 
Primetio sam da kasne notifikacije i ppna tapatalku. Ima li neka caka? Druga stvar i kada stignu nema notifikacije na AOD-u. Moze li ovo da se nasgeluje,ja sam stavio tapatalk na autostart, ali nije do toga?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno