Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Poslednja izmena:
Gde ga ima i po kojoj ceni, ubedio sam brata da ga pazari [emoji4]
 
Ja sam tražio ovih dana,ali sam ipak uzeo polovan koji je Jos u garanciji, 6/64 pro. Zvao sam par njih na KP i uglavnom nisu imali.
 
Evo jutros sam dobio telefon iz mts-a. Ovog puta vakum pakovanje, opametili se[emoji23]. Telefon brz kao munja, koristim ga ga ceo dan jutros napunio telefon do 95%, cackam ga , imam 81% baterija stvarno odlicna.
Nudi mi update na 11.0.3.0, ali mw strah da mi ne degradira bateriju. Ja sam jos na fabrickom 10.3.12. Dosta ljudi je pisalo da im slabi baterija sa update-om, pa mi se nesto ne cacka, ovo kako trenutno drzi je perverzija.

Gde se nalaze gestures? Cackam i ne mogu da nadjem gde se to poeesava, nisam nikada koristio MIUI, pa se ne snalazim bas.
Primetio sam da ima dostanekih mi aplikacija, neko je stavljao neki alat za brisanje tih dodatnih aplikacija?
Neki su pisali da se iskljicivanjem mi optimizacije takodje dobija na trajanju baterije, gde se to iskljucuje?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kao prvo, čestitam.
Imaš još jedan update posle toga. Ja bi ga apdejtovao koliko može i onda lupiš jedan fabrički reset, da sve to lepo legne. Ne bi trebalo da ima neke značajne razlike u bateriji. I onako će MIUI 12 za par meseci.
Gestures su na additional settings/full screen display.
MI optimizaciju isključi samo za one aplikacije gde ti nešto ne radi kako treba, većinom to bude problem sa notifikacijama, mada meni sve rade.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo jutros sam dobio telefon iz mts-a. Ovog puta vakum pakovanje, opametili se[emoji23]. Telefon brz kao munja, koristim ga ga ceo dan jutros napunio telefon do 95%, cackam ga , imam 81% baterija stvarno odlicna.
Nudi mi update na 11.0.3.0, ali mw strah da mi ne degradira bateriju. Ja sam jos na fabrickom 10.3.12. Dosta ljudi je pisalo da im slabi baterija sa update-om, pa mi se nesto ne cacka, ovo kako trenutno drzi je perverzija.

Gde se nalaze gestures? Cackam i ne mogu da nadjem gde se to poeesava, nisam nikada koristio MIUI, pa se ne snalazim bas.
Primetio sam da ima dostanekih mi aplikacija, neko je stavljao neki alat za brisanje tih dodatnih aplikacija?
Neki su pisali da se iskljicivanjem mi optimizacije takodje dobija na trajanju baterije, gde se to iskljucuje?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Updejtuj slobodno i odradi factory reset. Baterija ako slabi nekome je zbog toga sto instalirjau updejte a da nikad ne odrade factory reset.
Taj miui 10.3.12 je miui 11 ali android 9?
pogotovo sad odradi updejt jer jos nista nisi posebno uradio na njemu, pa factory reset

ti ne mozes odraditi brisanje tih nekih aplikacija jer ti nije otkljucan bootloader, barem ja tako mislim.
mozes probati sa https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools znaci ukljucis developer opcije i usb debugging, prikljucis telefon i pokrenes aplikaciju.
 
Poslednja izmena:
Evo jutros sam dobio telefon iz mts-a. Ovog puta vakum pakovanje, opametili se[emoji23]. Telefon brz kao munja, koristim ga ga ceo dan jutros napunio telefon do 95%, cackam ga , imam 81% baterija stvarno odlicna.
Nudi mi update na 11.0.3.0, ali mw strah da mi ne degradira bateriju. Ja sam jos na fabrickom 10.3.12. Dosta ljudi je pisalo da im slabi baterija sa update-om, pa mi se nesto ne cacka, ovo kako trenutno drzi je perverzija.

Gde se nalaze gestures? Cackam i ne mogu da nadjem gde se to poeesava, nisam nikada koristio MIUI, pa se ne snalazim bas.
Primetio sam da ima dostanekih mi aplikacija, neko je stavljao neki alat za brisanje tih dodatnih aplikacija?
Neki su pisali da se iskljicivanjem mi optimizacije takodje dobija na trajanju baterije, gde se to iskljucuje?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Miui optimizicacija se nalazi u developer options. Ona ti se pojavi tako što odeš u settings, pa about phone, pa klikćeš više puta na miui version. Onda će ti se u additional settings pojaviti developer options. Čestitam za telefon!

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Hvala svima na cwstitkama. Bilo je povuci potegni sa mts-om. Nasao sam ove gestures, da li ja gresim, ili ovo nw moze da se odredjuje gestures sa pojedinacno neke aplikacije vec samo za ove ponudjene ovde?
Na tapatalku mi ne stizu notifikacije, sta treba bese ono da odradim, da iskljucim MIUI optimizaciju?
1ff4171f04cfa0754eaa2d6bc13d6538.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne razumem kakve gestures ti zelis? full screen gestures, ili ove gestures kao na slici a da imas dole ove navigacione tastere?


za full screen gestures, otvori settings i gore u search upisi full screen display i onda kliknes na to
 
Poslednja izmena:
Naravno da se mogu brisati sistemske aplikacije bez rutovanja,lose si informisan..Postavljan je link sa alatom ranije u temi..
 
Updejtuj slobodno i odradi factory reset. Baterija ako slabi nekome je zbog toga sto instalirjau updejte a da nikad ne odrade factory reset.
Taj miui 10.3.12 je miui 11 ali android 9?
pogotovo sad odradi updejt jer jos nista nisi posebno uradio na njemu, pa factory reset

ti ne mozes odraditi brisanje tih nekih aplikacija jer ti nije otkljucan bootloader, barem ja tako mislim.
mozes probati sa https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools znaci ukljucis developer opcije i usb debugging, prikljucis telefon i pokrenes aplikaciju.
Je l' radite factory reset it recovery Moda?
Treba li još nešto da se wipe-uje?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Naravno da se mogu brisati sistemske aplikacije bez rutovanja,lose si informisan..Postavljan je link sa alatom ranije u temi..

Ne znam, ja odmah otkljucam bootloader, pa ne znam na ovima na kojima nisu. Ne kazem da mora biti rutovan, vec da mora otkljucati bootloader. Ne rutujem telefone, ponekad samo . Ako moze brisanje sistemskih aplikacija bez otkljucavanja bootlodera onda jos bolje, bravo, koristan savet, a i ja sam nesto vise naucio.
Postavio sam ja link gore
 
Je l' radite factory reset it recovery Moda?
Treba li još nešto da se wipe-uje?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Factory reset ides na ikonicu settings pa u about phone , je prva stavka , pa onda imas backup & reset pa tamo biras factory reset skroz dole, zadnja stavka,
7f7483751d5f92073270b929af657f3a.jpg
901db05e1751e590112bb6415a089284.jpg
66791ecd346b9f54857455c407e21452.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja odmah otkljucam bootloader, pa ne znam na ovima na kojima nisu. Ne kazem da mora biti rutovan, vec da mora otkljucati bootloader. Ne rutujem telefone, ponekad samo . Ako moze brisanje sistemskih aplikacija bez otkljucavanja bootlodera onda jos bolje, bravo, koristan savet, a i ja sam nesto vise naucio.
Postavio sam ja link gore

To je taj programcic Tomi,veoma koristan i moze se koristiti na ne rutovanim telefonima i bez otkljucavanja bootlodera..Postupak kako si naveo gore,instalacija alata na racunar,da se neko ne zbuni..

EDIT: https://miui.blog/any-devices/xiaomi-adb-fastboot-tools-one-utility/
 
Poslednja izmena:
To je "brisanje" tj deaktivacija aplikacija ;) Apk fajlovi su i dalje na sistemskoj particiji i zauzimaju prostor. Jedino što nisu aktivne aplikacije i ne zauzimaju RAM. Za pravo brisanje / uklanjanje apk fajlova treba root i otključan bootloader.
 
Da tu treba adb shell?

Hteo sam napisati da za vecinu tih preinstaliranih aplikacija se mogu dezinstalirati. kliknes na apk i na info, pa ako ima uninstall znaci da moze
 
Poslednja izmena:
Jel može 64GB verzija da potraje jedno 3 godine? Ne igram igrice, samo muziku i neke bitne aplikacije čuvam, i sve ukupno mi je dostupno 47,5/64 GB na RN 7 sa memorijskom od 32GB sa oko 650 pesama. Razmišljam da uzmem 64GB jer 128GB nema nigde, ako neko zna gde ga ima u Beogradu da je provereno neka mi kaže. Hvala unapred.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
To je "brisanje" tj deaktivacija aplikacija ;) Apk fajlovi su i dalje na sistemskoj particiji i zauzimaju prostor. Jedino što nisu aktivne aplikacije i ne zauzimaju RAM. Za pravo brisanje / uklanjanje apk fajlova treba root i otključan bootloader.

Ja sam preko ovog alata izbrisao skoro sve iz telefona sto mi nije trebalo,mozda ako su dve ostale koje nisu mogle,mislim ona "Mi Pay" i jos jedna ne secam se koja..Telefon ne rutovan i nije otkljucan boot..Da naznacin da nije deaktivacija vec je obrisano..
 
"Obrisao" si, samo za postojećeg korisnika. Apk fajlovi sistemskih aplikacija (= one koje direktno na telefonu nemaju "Uninstall" dugme nego "disable" ili čak ni disable) ostaju na telefonu i posle "brisanja" i zauzimaju storage prostor na telefonu.
Taj app sa PC je bukvalno samo UI za "adb shell uninstall" komandi, olakšava nalaženje "package id"-a svake godine aplikacije i kad klikneš uninstall / delete / remove / kako god se zove opcija sve što radi je konstruiše "adb shell uninstall" komandu i izvrši je.

Krajnji efekat je u praksi možda isti (app ti ne troši ni jedan resurs telefona osim storage space na /system particiji) ali to nije stvarno "brisanje sa telefona" već je u esenciji "disable".

Deo tog "bloatware" nije dodat na telefon kao sistemske aplikacije već su na /data particiji i ti apk fajlovi se stvarno brišu brišu.

Ako ne veruješ pitaj Google šta radi "adb shell uninstall"... ili kad budeš imao root-ovan telefon uradi "brisanje" sa tim programom za komp pa otiđi u /system/app (ili /system/priv-app) i naći ćeš apk fajl od "obrisane" aplikacije.
To što se komanda zove "unistall" ne mora da znači sa stvarno radi uninstall u maniru u kom isti funkcioniše na na Windows-u.
 
Poslednja izmena:
To je "brisanje" tj deaktivacija aplikacija ;) Apk fajlovi su i dalje na sistemskoj particiji i zauzimaju prostor. Jedino što nisu aktivne aplikacije i ne zauzimaju RAM. Za pravo brisanje / uklanjanje apk fajlova treba root i otključan bootloader.
Bitno je da se aplikacije ne pokrecu ikada, da li fizicki postoje na internoj memoriji, totalno nebitno, nije to neka kolicina memorije :D
 
Ne znam bas,kad sam preko tog alata obrisao skoro sve googlove apk i od Mi,vise ih nije bilo u telefonu,sad da li su ostali repovi ne znam..Kad odem na Pley prodavnicu i ukucam Apk koju sam izbrisao,na primer Googlov Gmail,izadje ponuda da ga instaliram,kao da nikad nije bio u telefonu,sto znaci da je ipak bio obrisan pre toga,ili gresim..?
 
Nisam na stock ROM a ne sećam se da li su Google apps roknuli na /data particija. A mrzi me i da skidam ROM zip da proverim :D

Kako god, znam 100% sigurno šta taj program radi i kako radi i to što sam napisao (2 puta već) je tačna informacija.
 
Ne znam bas,kad sam preko tog alata obrisao skoro sve googlove apk i od Mi,vise ih nije bilo u telefonu,sad da li su ostali repovi ne znam..Kad odem na Pley prodavnicu i ukucam Apk koju sam izbrisao,na primer Googlov Gmail,izadje ponuda da ga instaliram,kao da nikad nije bio u telefonu,sto znaci da je ipak bio obrisan pre toga,ili gresim..?
Ima mnogo tih Google aplikacija koje se mogu obrisati,, uninstall , kao google duo, google music, video. ... YouTube ne moze gmail ne znam

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel može 64GB verzija da potraje jedno 3 godine? Ne igram igrice, samo muziku i neke bitne aplikacije čuvam, i sve ukupno mi je dostupno 47,5/64 GB na RN 7 sa memorijskom od 32GB sa oko 650 pesama. Razmišljam da uzmem 64GB jer 128GB nema nigde, ako neko zna gde ga ima u Beogradu da je provereno neka mi kaže. Hvala unapred.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Moze naravno. Koristi cloud cao google photos za cuvanje fotografija i video snimaka.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno