Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Koji su to "glupi bagovi"?

Moze li netko potvrditi sta su sredili ili pogorsali?
 
Sto se proximity tice i Xiaomi telefona, nije hardverski problem vec je ocajno odradjena optimizacija za ionako uzasnu google phone aplikaciju.

Juce flesovao XEU (weekly 12.5, 20.12.29 Beta) preporodio se sa onim Šaomijevim dialerom i message aplikacijom.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
^ Xiaomi Dialer i Messages su svakako puno bolji. Velika je šteta što po defaultu za Global dolaze Google verzije.
 
I sa True phone malo bolje radi

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Bagoviti dark mode, tap to turn off screen i tako neke sitne gluposti.

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
Pa iskrena dark mode na LCD ekranu osim vizuelno, i nema nekog smisla, kod AMOLED već, da. Drugo, ima dark tema koje su fino sređene.
Double Tap za buđenje i gašenje ekrana radi odlično.

Proximity "sensor" radi odlično sa poslednjom XEU verzijom.

Sent from my Mi 10T Pro
 
Da li je neko presao sa amoleda? Koliko je tesko navici se na IPS, jel ljudi preteruju kad kazu da je posle amoleda nemoguce preci na IPS?
 
Ne preteruju. Uvek će se videti razlika u korist Amoleda. Da li je teško navići se? Ukoliko prihvatiš mane tehnologije u startu, posle tri dana zaboravićeš da nije Amoled.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Nisam ni osetio prelazak sa AMOLED (Mi 9T) na IPS (Mi 10T). Ima odličan ekran i nemam baš nikakvu zamerku.
 
Preteruju, ako je ekran dobar, a ovaj je odlican, nije vazno da li je IPS ili Oled. Ima losih Amoleda, ima dobrih IPS-ova..

I ja sam presao sa 9T koji ima solidan Amoled panel i da mogu da biram izmedju izmedju ta dva ekrana izabrao bih ekran na 10T Pro, najvise zbog 144Hz osvezavanja.

Kacio sam vec ovo:
https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-10t-pro-great-lcd-better-than-good-amoled-display/amp/

Idealno je imati 120+ Hz Oled ekran, ali to krece od 500 i kusur evra za OP8T..
 
Poslednja izmena:
Pa iskrena dark mode na LCD ekranu osim vizuelno, i nema nekog smisla, kod AMOLED već, da. Drugo, ima dark tema koje su fino sređene.
Double Tap za buđenje i gašenje ekrana radi odlično.

Proximity "sensor" radi odlično sa poslednjom XEU verzijom.

Sent from my Mi 10T Pro
Pričamo o stock romu, pa nas uputi koji ti koristis kad već kazes da nesto radi?
Kad kažeš da double tap radi da li koristiš miui launcher?

Evo ti slika baga u Twitteru sa dark modom - boje su invertovane. Ovaj bag nisam imao na pocophone sa dark modom.
21cbf73c872be08a5e558cc6687cfca4.jpg


Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Prelazio sam mnogo puta sa amoled na ips i ips na amoled... Nikad nisam imao onaj osećaj da mi nešto fali kada pređem sa jednog na drugi. A i ovo je telefon više srednje klase tako da je ips maksimalno kvalitetan. Naravno, ako staviš Amoled Ips jedan pored drugog vidi se razlika, ali ovako u svakodnevnom korišćenju ništa drastično u korist amoleda. [emoji4]

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Pričamo o stock romu, pa nas uputi koji ti koristis kad već kazes da nesto radi?
Kad kažeš da double tap radi da li koristiš miui launcher?

Evo ti slika baga u Twitteru sa dark modom - boje su invertovane. Ovaj bag nisam imao na pocophone sa dark modom.
21cbf73c872be08a5e558cc6687cfca4.jpg


Sent from my Mi 10T using Tapatalk
Nisi pratio. Par postova gore sam pomenuo da sam instalirao poslednji XEU rom 12.5, već sam nekoliko puta rekao da sam na njemu.

Da, na default, miui, launcheru sam i savršeno radi Double Tap.

Dark mod me ne zanima, iskreno. Ne vidim poentu, ali ne znači da neko drugi ne koristi. Ja sam na Mi8 i Mi9 koristio par puta neke dark teme i bez ikakvih invertovanih boja i čega već.

Sent from my Mi 10T Pro
 
Nisam ni osetio prelazak sa AMOLED (Mi 9T) na IPS (Mi 10T). Ima odličan ekran i nemam baš nikakvu zamerku.

Jel se isplatio prelazak ? Upravo sam pre pola sata krenuo da razmatram isto..
Mozes li malo vise stvari da uporedis kako bi mi bilo lakse ?

Kamere me zanimaju posto slikam dosta sa njima, mislim na zadnju, selfi moze i da ne postoji, video, baguje li telefon, baterija ''mora'' biti bolja pretpostavljam, itd, cenio bih neko subjektivno misljenje bilo koga ko je presao sa 9t na 10t ?
 
Ja sam prešao sa 9t na 10t. I nisam se uopšte pokajao. Što se kamera tiče, veoma sam zadovoljan. Night mod dosta bolji nego na 9t, takođe poseduje night mod za širokougaonu kameru tako da su slike upotrebljivije, na 9t sam većinom koristio Gcam jer su slike primetno bolje bile. Na 10t se još uvek držim na njegovoj stock kameri jer pravi lepe fotografije u većini slučajeva, Gcam baš nije u nekoj prednosti, očekivao sam malo vise ali verovatno sa nekom sledećom verzijom.

Stabilizacija videa takođe lepo odrađena, selfi kamera takođe poseduje stabilizaciju videa.
Možes da snimas istovremeno prednjom i zadnjom kamerom, ali samo u Full HD čini mi se.
Seckanje ili neko kočenje do sada nisam primetio, ipak je procesor dosta jači u odnosu na 9t.
Ekran iako nije Amoled je stvarno odličan, pre svega zbog 144Hz, i stvarno je milina koristiti ga.
Što se tiče baterije, izvlačim 2h SoT više nego na 9t.
I punjenje je osetno brže sa 33w punjačem.
Zvuk takođe glasan i jasan, stereo zvučnici.

Telefon je kod mene nekih 2 nedelje, tako da za sada nemam nekih zamerki.. Osim Google app za poruke, pozive, kontakte, kalendar.. Ne sviđa mi se, dosta su bolje bile saomi aplikacije za to na 9t nego ovo sad, ali šta da se radi..

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koji je razlog što ih xiaomi nije stavio na play store ?
Mislim na app za pozive,poruke i sl

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Flesujes kinesku verziju roma. Nema nista google vec ceo xiaomi ekosistem

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Neću da se zezam sa tim, ne fale mi toliko iskreno :D postao komformista

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Pričamo o stock romu, pa nas uputi koji ti koristis kad već kazes da nesto radi?
Kad kažeš da double tap radi da li koristiš miui launcher?

Evo ti slika baga u Twitteru sa dark modom - boje su invertovane. Ovaj bag nisam imao na pocophone sa dark modom.
21cbf73c872be08a5e558cc6687cfca4.jpg


Sent from my Mi 10T using Tapatalk

Isključi dark mode za Twitter u MIUI podešavanjima za svaku app posebno. Uključi dark mode u samoj Twitter app.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Isključi dark mode za Twitter u MIUI podešavanjima za svaku app posebno. Uključi dark mode u samoj Twitter app.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Svaka čast, nisam ni znao da postoji opcija

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Iii idemoo :) .. prebacivanje/postavljanje novog uredjaja, ovo ono..
Ova Lunar silver mi je ekstra boja.


51e6ce284cddb899feb9e6125be2d745.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo incijalni utisci:

Lunar farba je zanimljiva, ne kupi otiske lako, nenapadna, meni je bas kul.

Sklizav je bas, koristio poco f1 koji je plastican pa je razlika. Ali kvaliteta izrade zato daleko veca na strani mi 10t pro.

Display direktno usporedjujuci s pocom je svijetliji, boje ljepse, jednostavno je kvalitetniji. Amoled nije bio ni na prethodnom tako da mi ni ne fali. Ovaj display je zaista vrhunski u klasi LCD-a.

144Hz s zmajem 865, doslovno leti. Okruzen sam s ljudima koji koriste apple i cujem rijeci kako je fluidno sve + kvalitet izrade.

Koju shemu boja koristite?

Stereo zvucnici odlicni, nemam sto dodati ili oduzeti.

Daa tamna tema je bagovita, nekakva inverzija boja i slicno, bas me nervira..

Za sada nisam imao probleme s senzorom za blizinu pri pozivima, vidjet cemo jos..

Hapticki motor za vibraciju je fora stvar, na prethodnim modelima sam iskljucivao uvijek vibraciju.


Kamere cu jos testirati, nadam se da ce gcam izbrusiti ovaj senzor od 108mp.

Sve u svemu sam prezadovoljan, kao da sam skocio s dobrim skokom takav je osjecaj prelaska s poco-a f1 koji sam 2 god koristio.

P.s ne znam kako da iskljucim u tipkovnici kada tipkam podvlacenje rijeci, sve sam deaktivirao ispravljanje rijeci i slicno..

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Settings > Additional Settings > Languages & Input > Spell Checker
 
I kod mene podvlači kako god...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Ja sam taj bag riješio nekako na oficijalnom romu ali sad kad flešovah XEU opet mi se javilo a trika nema da se sjetim kako sam riješio. :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Mislim da nije u pitanju autocorrect već opcija da google uči šta se kuca, kako bi kasnije, kada napravi fond reči koje su korišćene na tom nalogu, nudio predloge za reči. To se valjda menja u google podešavanjima.
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam danas telefon i imam mali problem. Kad god bootujem telefon izadje mi notifikacija da aktiviram sim karticu i kada kliknem izbaci mi "Can't activate SIM card", inace sve mi normalno radi ali me nervira ovo. Jel imao neko ovaj problem?
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam danas telefon i imam mali problem. Kad god bootujem telefon izadje mi notifikacija da aktiviram sim karticu i kada kliknem izbaci mi "Can't activate SIM card", inace sve mi normalno radi ali me nervira ovo. Jel imao neko ovaj problem?
Na kojoj si mreži? Meni je tako isto na Globaltelu

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno