Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Jel vam ovo ugašeno(Find device)?
d2954118507ec599eea77f6c52fe5e65.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni nije

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam danas telefon i imam mali problem. Kad god bootujem telefon izadje mi notifikacija da aktiviram sim karticu i kada kliknem izbaci mi "Can't activate SIM card", inace sve mi normalno radi ali me nervira ovo. Jel imao neko ovaj problem?

Ovaj problem sam imao dok sam blokirao reklame. Da li imate podešen AdGuard ili PiHole na mreži?
 
Jedan spell check ima u gboard podešavanjima a drugi je u sistemskim podešavanjima telefona. Ako su oba isključena ne bi smelo da se pojavljuje, ja barem nisam naletio na takvu situaciju.
Nisam pronasao pod google servisima opciju za iskljucivanje, mora da je bug sa miui-em.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
...ne znam kako da iskljucim u tipkovnici kada tipkam podvlacenje rijeci, sve sam deaktivirao ispravljanje rijeci i slicno..

Obzirom da ni kod mene na Mi10 gasenje svega moguceg nije pomoglo, problem je resen na sledeci nacin (thanks @Kidence)...

Prvo sam obrisao update za ovu aplikaciju (Setings/apps/manage apps, pa gore desno na tri tackice, show all apps, nadjes gboard i obrises update).

Obzirom da je, posle brisanja updatea, nestalo podvlacenje reci tokom kucanja, ugasio sam auto update za tu aplikaciju u Play Store, i ostavio tako.

Ono sto je interesantno napomenuti je da sam posle 20-ak dana, iz ciste znatizelje, preko Pllay Store-a uradio update gboard-a, i nije se ponovo vratilo podvlacenje reci, tako da ga sad drzim na AutoUpdate, i sve radi i funkcionise kako treba (dakle bez podvlacenja reci).
 
Obzirom da ni kod mene na Mi10 gasenje svega moguceg nije pomoglo, problem je resen na sledeci nacin (thanks @Kidence)...

Prvo sam obrisao update za ovu aplikaciju (Setings/apps/manage apps, pa gore desno na tri tackice, show all apps, nadjes gboard i obrises update).

Obzirom da je, posle brisanja updatea, nestalo podvlacenje reci tokom kucanja, ugasio sam auto update za tu aplikaciju u Play Store, i ostavio tako.

Ono sto je interesantno napomenuti je da sam posle 20-ak dana, iz ciste znatizelje, preko Pllay Store-a uradio update gboard-a, i nije se ponovo vratilo podvlacenje reci, tako da ga sad drzim na AutoUpdate, i sve radi i funkcionise kako treba (dakle bez podvlacenja reci).
Meni se tako slično zabo Gmail sa notifikacijama

Sent from my Mi 10T using Tapatalk
 
GBoard ima podesavanje, Advanced>Show App icon i onda ce se prikazivati kao i svaka druga aplikacija u Launcher-u.

Sta vam smeta sto podvlaci poslednju rec dok kucate :D
 
Meni smeta, ne znam što.
Još *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nije je što ne može da se promeni/ugasi, a kuka se kako je iOS zatvoren [emoji16] .

Btw, meni ni brisanje updatea nije pomoglo.
 
Za iskljucivanje podvlacenja i sugestija:
- na tastaturi klik na onaj tockic-zupcanik za settings,
- posle kliknete na "korekcija teksta"
- sve iskljucite osim: 1- automatskih velikih slova, 2- blokade ofanzivnih reci i 3- duplog razmaka za tacku.
 
Poslednja izmena:
Obzirom da ni kod mene na Mi10 gasenje svega moguceg nije pomoglo, problem je resen na sledeci nacin (thanks @Kidence)...

Prvo sam obrisao update za ovu aplikaciju (Setings/apps/manage apps, pa gore desno na tri tackice, show all apps, nadjes gboard i obrises update).

Obzirom da je, posle brisanja updatea, nestalo podvlacenje reci tokom kucanja, ugasio sam auto update za tu aplikaciju u Play Store, i ostavio tako.

Ono sto je interesantno napomenuti je da sam posle 20-ak dana, iz ciste znatizelje, preko Pllay Store-a uradio update gboard-a, i nije se ponovo vratilo podvlacenje reci, tako da ga sad drzim na AutoUpdate, i sve radi i funkcionise kako treba (dakle bez podvlacenja reci).
@gfx i kidence uspjelo je.. :) odradio kako je napisano..

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
3926dc769c6503a2d6026f37401c0523.jpg
 
ukljuci "tacka i razmak"

(meni nije na srpskom pa sam malo drugacije napisao)
 
Poslednja izmena:
Noup, isto podvlači.
Nema veze, da ne offujemo temu.
 
nije off... ja sam pre toga izbrisao apdejte na Gboard, posto su prethodno neki to pisali. Ali posto je opet ostala crta ispod teksta, onda sam uradio to sto sam napisao i nestale su te podvlake. Mozda ti proradi kad ugasis i ponovo pokrenes program, trebalo bi da bude ok. Kod mene je mi 10t i miui 12.0.9
 
Ja sam se vremenom navikao sad i ne primećujem [emoji23]

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Postoji li neki bag sa HDR opcijom u kameri, nikako da je skroz isključim uvek se vraća na HDRauto kad ponovo ulazim u kameru.
 
Za isključivanje povlačenja ja sam isključio spell checker u podešavanjima jezika.

IMG_20210109_223435.jpg
 
Postoji li neki bag sa HDR opcijom u kameri, nikako da je skroz isključim uvek se vraća na HDRauto kad ponovo ulazim u kameru.
Resetuju se podesavanja u kameri ako ne podesis da pamti prethodno.
IMG_20210109_230017.jpg
 

Najparadoksnije je to, sto u ovom testu nas tel ima najbolji dinamicki opseg u odnosu na mi11 i mi10 pro, a u dxomarku pljuju taj dinamicki opseg, a od mi10 pro hvale (toliko o verodostojnosti testa i recenzija dxomarka).

Takodje ocekivano je da veci otvor blende pravi bolje slike nocu.

Ja jedino zameram, sto nisu stavili to 8. socivo i donekle ispravili neke nedostatke poput izoblicenja i zamucenja po obodima slike, odsjaja sociva i postizanja vise detalja u perifernim delovima.
 
Nazad
Vrh Dno