Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Zvanicno i folija ima isto antibakterijsku zaštitu. E sad, koliko je to samo marketinški trik, to je pitanje. I koliko dugo traje ta antibakterijska zaštita...

@Vojkan85

Ode i na ovom telefonu ponekad toliko u standby rezimu
 
Meni je recimo na standby režimu sa Mi10 svlačio max 4 posto u toku noći sa ne tako sjajnim 3G signalom, da ne spominjem 4G koji je misaona imenica za deo grada u kojem živim. Ipak je Snap Snap i tu nema priče.
 
Nekad mi ne skine ništa, a nekad skoro 7-8%. U zavisnosti šta radi u pozadini, da li nešto update-uje. E sad, ja koristim dve kartice, obe kartice rade u 4g rezimu (takodje signal nije baš sjajan, ali nema neke razlike u potrošnji baterije u odnosu na 3g gde je signal bolji), plus koristim super wallpaper, tako da me i ne čudi.
U svakom slučaju, baterija je odlična i može 10 sati sot-a da gura bez problema.

Nego kad smo kod baterije, kako je punite? Do sada nikad nisam obraćao pažnju na to. Stavim je kad se skroz isprazni, puni se u toku noći do 100% i to je to. Čitam da to nije dobro za li Ion i li po baterije, već da je najbolje da se puni kad dodje do 30% i da se puni do 80%. Tj.drzati je u rasponu od 30-80%, ili 20-80%.

Kakva su vaša iskustva? Mislim, da li je neko duže vreme radio tako, dve -tri godine, pa da je stvarno primetio da se baterija ne degradira značajno?
 
Ja ga uglavnom dopunim u toku veceri na 100%, s obzirom da traje sat vremena mislim da nema potrebe da se ostavlja celu noc.

Ovaj telefon ima podeljenu bateriju, pa se ne greje toliko od punjenja. Takodje ima i 5000mAh, cak i kad bude oslabila 25% to ce biti 4000mAh i nece praviti problem.

U sustini, puni kako ti odgovara, nemoj da praznis do kraja nego stavljaj na punjac kad je na 20-30% i ne robuj bateriji :)
 
Za 33 minuta igranja otislo 6% baterije. Sila :)

Ovo sam i ja primetio juče. Igram samo CoD ponekad, juče battle royale nekih 40 min, skinuo sa 63 na 56% na Mi10. Što kaže Vojkan, na prošlom telefonu standby trošio toliko. :D

@phoboskv Ja uvek držim preko noći, i posle uglavnom dopunim na bežičnom punjaču na poslu. Mislim da je najbitnije da ti ne pada ispod 20ak%. Ja tako radim na svakom telefonu do sad, npr. na iPhone nisam spustio ni 1% battery health ni na jednom, a imao sam ih po 6 meseci, dok u okolini na istim modelima skinu i po 5% za isti period, tako da mislim da je pražnjenje do kraja najveći problem za dugotrajnost.
 
Poslednja izmena:
Ovaj nisam ostavljao preko noći, jer dok se okrenem ,on je pun. Stvarno ga brzo puni. To sam pričao za prošle telefone (iPhone).
Trudim se da ga stavim na punjač čim dodje do 20%, ali videh da je dobro za bateriju da se ne puni preko 80%.
Bem ga, što reče kolega, ne treba robovati baterijim
 
Jel postoji neka fora da se namesti da swipe prebacuje iz notification bar u control center I obrnuto?

Nema šanse da prevučem gornji levi deo kad hoću pročitam notifikacije ako držim samo jednom rukom telefon

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Pa da, to i kazem. Ne razmisljam o bateriji uopste, uvek je na kablu preko noći, često na bežičnom preko dana, znači 2x dnevno dodje do 100.
Jedino što mi nikad ne pada ispod 25 zbog navike, i nisam imao problema s degradacijom healtha, iako uvek punim do 100
 
Jel postoji neka fora da se namesti da swipe prebacuje iz notification bar u control center I obrnuto?

Nema šanse da prevučem gornji levi deo kad hoću pročitam notifikacije ako držim samo jednom rukom telefon

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Može da se prevuče i na sredini ekrana, ako te razumem.
A ima i ova opcija, pa da sve bude na jednom swajpu. Nema levo desno [emoji6]
703b704be289426070051e3acd44fefe.jpg


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Jel postoji neka fora da se namesti da swipe prebacuje iz notification bar u control center I obrnuto?

Nema šanse da prevučem gornji levi deo kad hoću pročitam notifikacije ako držim samo jednom rukom telefon

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Kad si na home screen-u možeš sa leve strane ekrana ili sa desne da pozivas notifikacije odnosno kontrolni centar, ne moraš sa vrha.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ugasi novi kontrolni centar:
Settings-> Display-> Control centre & Notification shade i tu ugasi "Use new Control centre"
 
Je l može da se namesti na zaključanom ekranu da stoji sat, ovo stoji samo kad se puni? [emoji848]
4cc0534a188931cc2706062afd5c3bb7.jpg


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Je l može da se namesti na zaključanom ekranu da stoji sat, ovo stoji samo kad se puni? [emoji848]
4cc0534a188931cc2706062afd5c3bb7.jpg


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Ovaj model nema AMOLED, već IPS ekran. Samim tim, nema AOD.
 
@Corvus Corax hvala.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Ovaj IPS nema AOD. Nokia je 2013 patentirala AOD na IPS ekranu, pa ga drugi ne koriste. Ne znam na koliko je vremenski patentiran. Dok kod Amoled ekrana on moze da kontrolise osvetljenje svakog pixela (a samim tim moze samo da ukljuci pixele sata i notifikacija), kod IPS (da se se ne bi trosila baterija non stop) spusta se osvezavanje na 1 Hz pa ne trosi bateriju.
 
Par dana kako imam mi10t pro.
Presao sam na njega sa iphone 6s zbog kriminalno lose baterije. Xiaomijem sam odusevljen, telefon je sjajan. Nisam neko power user, ali cackam telefona, dosta zovem i masu poruka posaljem i primim svaki dan... Evo pregazio preko dva dana koriscenja, a ima jos 30% baterije, ja odusevljen... Nadam se da su kamere dobre, posto ce mi to trebati za neke moje proizvode, takodje se nadam da cu moci da pravim prihvatljive slike u macro modu. Jedno sto mi je zao je to sto ga nosim u silikonskoj masci, pa ne mogu da uzivam u tome koliko je lep i kvalitetno napravljen telefon.
Pozdrav,
Bojan
 
Ma kamere su zaista prihvatljive. Negde u nivou s10, nekad bolje, nekad malo slabije, ali to je taj nivo, sto je sasvim dovoljno i za najzahtevnije korisnike. Samo nemoj puno da primices glavnu kameru za makro mod kada ne koristis makro kameru (u suprotnom dobices mutne slike po krajevima ili u sredini).
Meni jedino sta odavno na ovim Xiaomi telefonima nedostaje, to je onaj kruzic na slici koji stopira rotaciju slike kada to kliknes.
 
ja imam s10, a ženi sam uzeo t pro.
uporedni prikaz kamere u polu mraku, slikao sam frižider. gledam detalje na njemu i tekst koji se vidi na žaomi, ne vidi se na šljamsungu.
u tim uslovima svakako daje bolju sliku. probaću i po danu neku.

jel neko preporučuje neki gcam ili da se ostane na stock varijanti kamere?
telefonije nije root-ovan niti će biti.
 
S10 ima malo veci otvor blende, tako da mi je to cudno (doduse manji senzor manje rezolucije) za nocne slike. Verovatno je automatika bolja kod xiaomia u toj situaciji bila. Ali zaista su tu negde. Da su samo stavili jos to jedno socivo, tacno bi bio u top10 uredjaja zasigurno.
 
Ovaj IPS nema AOD. Nokia je 2013 patentirala AOD na IPS ekranu, pa ga drugi ne koriste. Ne znam na koliko je vremenski patentiran. Dok kod Amoled ekrana on moze da kontrolise osvetljenje svakog pixela (a samim tim moze samo da ukljuci pixele sata i notifikacija), kod IPS (da se se ne bi trosila baterija non stop) spusta se osvezavanje na 1 Hz pa ne trosi bateriju.
Pozadinskom osvetljenju refresh rate od 1Hz nista ne znaci, ono bi moralo da radi sve vreme da bi prikazivalo AOD.

AOD samo za Oled ima smisla.
 
Pa osvetljenje ostaje, ali osvezavanje na 1Hz stedi bateriju u odnosu na standardnih 60Hz (u suprotnom AOD bi je pojeo kao da se koristi tel). Nokia je to primenila na Nokia 920 i radilo je bez ikakve greske. Oni su to doduse zvali Glance screen. Ja mislim da je taj patent jos uvek aktivan. A cim istekne eto primene kod mnogih. Isto kao sto sada krece masovna primena otiska prsta sa strane kao na nasem telefonu jer je Soniju istekao patent.
 
LG je sve do G8 imao AOD na IPS u, tako da ne verujem da ostali nisu koristili samo zbog patenta
 
Havoc rom na Poco F1 je imao funkciju AoD, ali mi je to bas trosilo bateriju pa sam ga bio ugasio, inace nije losa strvar...

Послато са Poco X3 помоћу Тапатока
 
Na note 8 sam mogao da startujem kameru bez otključavanja telefona , opalim po koju fotku I otvorim je. Opcije za slanje, editovanje nijesu bile aktivne. Kad onda otključam tel na FP (I dalje sam "u slici") ove pomenute opcije postaju aktivne i fotku mogu da šaljem malom, viberom i sl. Kod 10t pro ove opcije ne reaguju na FP, tj. tel moram da zaključam pa otključam pa onda u galeriju pa na sliku i onda da je šaljem. Može li se kako namjestiti da bude kao ovo prvo?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Da li je neko zamenio fabricku foliju sa nekim kaljenim staklom?
 
Desilo se sestri na redmi 9, bukvalno posle dan dva korišćenja

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Meni drugi put za 5 dana korišćenja, prvi put sam mislio da je zbog silnih update I instaliranja aplikacija dok sam nameštao mog, pa sam odmah uradio reboot.

Sad iz čista mira, doduše evo već je nestalo bez da sam išta dirao.

Na 12.0.7.0 sam

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Meni nije, ali sam video nešto slično na Samsungu a71 kod sestre.
Ja ga koristim tačno mesec dana i tako nešto nisam video. Takodje 12.0.7 stable.

Ako se ponovi, možda je bolje da reklamiras
 
Nazad
Vrh Dno