Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ima primetne razlike u mračnim uslovima, s tim što gcam ume da pobrka boje,ali uvek ima više detalja

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Kako najjednostavnije preuzeti slike sa google photos u galeriju telefona?
 
Max 3 dan i po uz aktivno korišćenje a kamoli bilo koji drugi.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
pa traje obicno oko 2,5 dana kad vise koristim, ali protekla 3 dana sam imao razmenu po desetak fotografija na whatsapp i par mailova, sms-a i sl. i - nije bio na wifi (tako vise trosi, normalno), pa je usao u 4-ti dan sa 50%. Za lokalne razgovore koristim drugi, mali telefon, koji sa jednim punjenjem ladno izgura desetak dana i uvek mi je u dzepu sigurna veza.
 
Svaka čast ako je tako. Ja dva dana max sa 2 sim kartice 4g, 3 email naloga, po sat vremena razgovora, dosta interneta, YT, viber, WA... Najviše što sam izvukao je 7 sati SoT, a obično bude oko 5-6, s tim što ga nikad bas ne ispraznim do 1%. Ali svakako je sjajna baterija. Na XEU poslednjem mi je slabija nego na globalu, doduše.

Sent from Mi 10T Pro
 
Ja sam izvukao 9,5 sati u okviru 24h i dan i po koriscenja. Uz neko manje intezivno koriscenje moze 2 dana. To je fascinantno s obzirom da je osvezavanje 144Hz. S te strane tel je zmaj.
Sto se tice proxyija, nekako sam sam skontao kako je najbolje. Prvo sam u onom skrivenom meniju kalibrirao ziroskop. A zatim skontao da donji deo telefona ne primicem obrazu, vec da telefon zvucnikom primaknem uz uho, a mikrofon malo udaljim (na taj nacin ga ukosim) i radi.
 
ja nisam hteo pro model jer sam imao vise poverenja u poznate sony imx senzore za nocne uslove. Bateriju sam prvih nekoliko dana bas dobro praznio jer sam i instalirao sve aplikacije koje su mi trebale i imao vise video poziva od po sat vremena i vise, dosta testirao kamere, YT i ostalo, pa je trajala uvek preko 2 dana. U stvari, kada spadne na 20%, ikonica baterije pocrveni i ja to onda stavljam na punjenje, tako da je nisam ni praznio do nule.

Do sada sam koristio htc, model o kome sam procitao gomile negativnih komentara i za koji su govorili da je zastareo odmah po izlasku na trziste, a mene je sjajno posluzio pune 4 godine i nikada nije zabagovao, sjajan stereo i sjajna kamera 20MP, ali baterija je dotrajala i ne moze se nabaviti...

... i svi su mi govorili da ne uzimam "kineza", ali eto sve je u redu. Nadam se da ga necu ureci.
p.s.
sa starim telefonom mi je brzina na speedtest-u dostizala do 80Mbps, a mereno na istom mestu sa ovim fonom dostize 195-200, rezultat nove tehnologije i procesora.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, da li postoji nacin da se prikazu notifikacije(poruke) na lock screen-u? Jer da bih video uopste sta mi je stiglo, moram da otkljucam i spustim notification panel, i desava mi se cesto da ne vidim da mi je nesto stiglo. Da li je moguce recimo kada odradim double tap to wake, da tu odmah prikaze sve notifikacije na ekranu?
 
Moraš u podešavanjima uključiti da ti se vidi sadržaj čak i kad je zaključan telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Gledam sad Mi 10T obican, dakle ne pro. Bukvalno cena za 10tak dana otisla na dole za 50e i vise...Sad ima za 350e i za taj novac stvarno telefon bez premca....Jos mu je i taj Sony IMX senzor i plus u odnosu na ovaj 108mpx, iz predjasnjih iskustava brutalni Gcam portovi za Sony IMX senzore. Eno za Poco F2, koji koristi isti senzor kao Mi 10T,verovatno najbolji GCAM port trenutno za Xiaomi telefon, bukvalno druga dimenzija nocu...

https://www.youtube.com/watch?v=r5v7GYVRMfM
 
Mada ovaj levi snimak, dok hoda, garantovano drma ruku. Nema sanse da je ovolika razlika. Zapravo, nema sanse da se ovoliko drma pri obicnom hodu.
A za 108 mpx ce tek da naprave dobar gcam.
Imas dosta review-a po youtube i nigde poco f2 nema bolju kameru od mi 10t pro
 
Čekajte, pa glavna razlika između kamere Mi 10T i PRO modela je upravo u uslovima slabijeg osvjetljenja gdje je PRO model dominantno bolji.
Takođe, PRO model ima i video optičku stabilizaciju (iako GSM Arena tvrdi da je EIS) što je u uslovima slabijeg osvjetljenja drastična prednost.

Ono gdje bi Mi10T trebao biti bolji je za slikanje predmeta, hrane, sa udaljenosti do 20cm iz razloga (apsolvirali smo) što glomazni Samsungov senzor ima problema sa fokusiranjem u tim uslovima pa na obodu fotografije bude mutno...

https://www.youtube.com/watch?v=dJs1FVMibPo&ab_channel=TechTablets
 
Poslednja izmena:
Pre ~14h skinut s punjaca, SoT 5h 20min, 49% baterije ostalo. I kad mu 25% bude oslabila baterija imace odlicnu autonomiju.

Kineska magija :)

Ni jednom jos nisam osetio da se i malo zagrejao u radu.
 
Poslednja izmena:
Mada ovaj levi snimak, dok hoda, garantovano drma ruku. Nema sanse da je ovolika razlika. Zapravo, nema sanse da se ovoliko drma pri obicnom hodu.
A za 108 mpx ce tek da naprave dobar gcam.
Imas dosta review-a po youtube i nigde poco f2 nema bolju kameru od mi 10t pro

i meni izgleda da je iskarikirano sa drmanjem. Na vise snimaka gde se poredi sa pro verzijom, nije velika razlika, ali je ocigledno da pro ima bolju stabilizaciju. Mada sa gcam 7.4 oba modela su dosta stabilnija i nema neke upadljive razlike u snimcima. Sad... za picajzle su aparati sa optickim zumom, dok je kamera na telefonu vise prirucno sredstvo.

u vezi potrosnje baterije... spao mi je na 21% tek petog dana, t.j. danas. Sot je bio oko 1,5h. Nije mi bas ni trebao ovih dana, ali ipak 97sati da izdrzi bez punjenja je odlicno za bateriju.

Sem toga, primetio sam da su sve aplikacije, koje ne koristim cesto, u hibernaciji. Izgleda kao da to radi automatski radi ustede energije ili to radi program za ciscenje, sto je logicnije. To sam primetio kada sam hteo da proverim potrosnju vibera (jer on vuce dosta mb), koji je bio u hibernaciji, za razliku od whatsapp-a koji cesto koristim.
 
Да ли је неко упознат са тиме како се Mi 10T Lite показао? Вреди ли куповине?
 
Cekam da ovi slepci iz Mts dobiju crnu ili lunar verziju pa narucujem. Ako ne onda cu morati plavu koja, da budem iskren, na snimcima bas deluje jeftino.

Edit: jel moze neko ko ima plavu verziju da mi slika zadnju stranu pod razlicitim uglovima, da imam i to kao referencu. Jer evo sad gledam neki video i tamo deluje mnogo lepse, svetlije, kao da je druga boja.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
95% na Wifi :)
 
Na 4g ni blizu takvi rezultati, mislim da mi jutros na 60% baterije bilo 2h SOT

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
na 60% baterije bilo 2h SOT

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Ovo je vise nego zalosno,definitivno imas felerican primerak sa baterijom..Na 60% sa 4g,koliko god ga natezao ne smes imati ispod 3h i 20min SOT..Prodji opet kroz podesavanja celog telefona,nesto tu nije kako treba.
 
Na šta da obratim pažnju ?

Ispraticu sad par dana, kapiram moguće da sam se istripovao sa brojkama jer kad razmislim to jeste malo

Posebno jer nisam primetio u prethodnih 10ak dana problem sa baterijom, pre ovog sam imao Redmi Note 5, koji bi trebalo da je tu negde sa baterijom, i slično sam ih dopunjavao (u suštini uveče su na 20-30% i tad idu na punjač, skidaju se ujutru u 7)

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Moguce da je do baterije, a moze biti i do pokrivenosti 4g mreze. Smanji na 3g/2g pa proveri
Ako je do tvoje lokacije, sa svakim fonom ces imati problem

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
žena napunila telefon u četvrtak veče. od sinoć do sad je skinuo 1%!!!!! trenutno joj ostalo 40%.
za svetog nikolu naravno bili u selu, u odlasku i povratku radio youtube sa dečijim pesmicama.
to su vam relevantiniji podaci od bilo kakvog sota...
 
Koliko god da je sada dobra ta nova baterija, a i ostale komponente, za jedno 4 godine ce oslabiti i biti za zamenu. Meni je to sto rade veoma 'pederski', bez obzira na kvalitet i napredovanje tehnologije, jer kad za zamenu baterije moras ici na servis, ne znam kako tu pakost drugacije da nazovem. Hajde i nekako da moze da se razume kod najjeftinijih modela, ali u ovom slucaju, posle 4 godine ce se vecina pre odluciti za neku noviju rec tehnike nego za zamenu baterije. I tako mozemo racunati da ce nas to zadovoljstvo kostati oko 100 evra godisnje, naravno ako ti negde ne ispadne i razbije se u medjuvremenu. Manje zlo je sto je ovaj proizvod dobrog kvaliteta i kao nov ne pravi glavobolje. I sto se tice displeja i marke, eventualne popravke su sigurno mnogo jeftinije od servisa za amoled i samsunge, gde se u slucaju zamene displeja vise isplati baciti ga. To je bio i jedan od razloga sto nisam hteo samsung, koji je uostalom i duplo skuplji za slican kvalitet, mada i baterija mi je bila skoro pa najbitnija jer zbog nje godinama nosim i rezervni telefon.
 
Nazad
Vrh Dno