Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Zašto app gallery? Instalirao sam health iz GP store. Nema app gallery. HMS servise verovatno Iimam jer health radi.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
Da bi skinuo najnoviju verziju Huawei health i Huawei mobile service (health radi i bez toga) manji je drain kad su one instalirane.
HMS, AppGalery!? Ja sam samo Health sa Play Stora instalirao. Znaci dobro da i ovako radi :)

Hvala za pomoć, zaboravio sam na batt saver za Health app
Moraš, nije ovo Huawei telefon. Nećeš dobijati nadogradnje. Sync ništa.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Da bi skinuo najnoviju verziju Huawei health i Huawei mobile service (health radi i bez toga) manji je drain kad su one instalirane.
Ne slažem se. Kod mene je 10.1.1.312. Mislim da je ona poslednja. I to bez HMS i app gallery. Takođe, Health ni troši manje od 1%, opet bez HMS.
Osim ako nisi stavio onu pečovanu da možeš da stavljaš WF. Ja sam pričao o standardnoj app i upotrebi.


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Imaš ovaj screen?

2ac741e7e34de90bbe2aceb190ce299d.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Imam. Mada vidi m da ima nekih sitnih razlika.
066974fdda041fd17c43843967d94043.jpg


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
To je razlika kada imaš servise i kada nemaš.

Isto za Samsung sat, moraš 3-4 njihove aplikacije da skineš.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ok, proverio sam i na Honor-u je isto kao i kod tebe. Ali, razlika je u device capabilities I u izboru mapa koje će koristiti. Ništa vredno pažnje. Ili opet grešim?

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako si se ulogovao u svoj nalog? Pošto ne da bez HMS.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Bez problema. Sad, možda je Health u pozadini instalirao HMS a da ja toga nisam svestan...

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Pocelo je. Imamo 3 custom roma za mi 10. Paranoid, Pixel experience plus i Lineage17.1
Na Lineage sve radi, jest da je jos unoffical, tj svi su unofficial
 
Ne slažem se. Kod mene je 10.1.1.312. Mislim da je ona poslednja. I to bez HMS i app gallery. Takođe, Health ni troši manje od 1%, opet bez HMS.
Osim ako nisi stavio onu pečovanu da možeš da stavljaš WF. Ja sam pričao o standardnoj app i upotrebi.


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
Bez problema. Sad, možda je Health u pozadini instalirao HMS a da ja toga nisam svestan...

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
Nisam stigao da proverim danas, ali najnovija verzija nije ta kao što ti imaš. Druga stvar firmware na satu ne možeš update-ovati bez HMS-a. Najnovije verzije kasne dobrano na play store-u.

Druga slika je kako izgleda bez HMS-a, jer se ne možeš logovati na Huawei nalog niti raditi sync.
eadc3a0b64c3ffdf1b8905d2dac6cc6e.jpg
faf0eae5684559a103f5c1da42b6d6d1.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ma ulogovao sam se. Vidi sliku. Sad, to za verziju aplikacije može imati veze sa HMS GMS...

Nego, jutros mi se desila jedna neprijatnost. U dialer kucam broj i ne radi mi pozivanje ni na jednom dugmetu za poziv (službena i privatna kartica).
Za recent radi, za kontakte radi, ali za ukusne brojeve ne. Probao sam brisanje keša aplikacije nije pomoglo.
Šta može biti uzrok? Nisam ništa dirao podešavanja.
fd9bb1e84bba6faf6dc61d2c65ac97f6.jpg


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Onda imas HMS, jer ne bi mogao da se ulogujes.
 
Zar ne bi trebalo da se dotični HMS servis nalazi izlistan među ostalim servisima (na Mi 9 u Manage Apps)? Tamo se može i konkretno proveriti ... samo je pitanje kako se tačno zove, pa treba malo utrošiti vremena za listanje.
 
Poslednja izmena:
Nego, jutros mi se desila jedna neprijatnost. U dialer kucam broj i ne radi mi pozivanje ni na jednom dugmetu za poziv (službena i privatna kartica).
Za recent radi, za kontakte radi, ali za ukusne brojeve ne. Probao sam brisanje keša aplikacije nije pomoglo.
Šta može biti uzrok? Nisam ništa dirao podešavanja.
Problem je bio do jedne teme - primenio sam system elements i to je nekako blokiralo ove dugmiće dole. Svašta!
 
Meni nesto pojede bateriju, 3.5h SOT I na 30% sam. Nonsrop je awake
 
Meni baterija na 2 dana sa sat vremena poziva dnevno.

70% vremena na 4G.
4aa8b012ea60f3cdbd9c5e0f4da90782.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Stock rom? Pitanje je za obojicu.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Stock, nije još prošlo vreme za otkljucavanje, čeka se :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Da, stock i kod mene. Ja sam consumer, nisam power user (pokušao sam da okačim SS ali nisam uspeo iz Chrom na tel)
Imao sam 2h razgovora za taj jedan dan ali sta mi bode oci je Play Srvices 9%, Other 18%...
 
Prošlo vreme za edit.
Instalirao sam i HMS core I app gallery. Da vidim da li će se potrošnja unormaliti.
Edit: Evo SS od sinoć
1602587375887.png
 
Poslednja izmena:
Koji ste telefon koristili pre mi 10?kako ste zadovoljni baterijom? Razmišljam se da pređem sa p30 pro koji me nervira samo zbog emui-a, a telefon je inače top

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Šta te konkretno nervira? Ja se dvoumim izmedju mi10(t) I P30 Pro, do sad samo xiaomi zadnjih 6-7 godina

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja prešao sa IP 11, svi misle da sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. [emoji3] Ali sam prezadovoljan prelaskom, navikao na Xiaomi, pre toga imao Mi mix 2, koji sad koristi majka, i dalje odličan telefon. :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja 9t pro, bio prezadovoljan, promenio iz dosade na s10e koji je takođe super osim katastrofa baterije. Onda uzeo p30 pro, nervira me što ne mogu da spustim panel sa obaveštenjima kad presvučem po sredini ekrana kao na Samsungu ili šaomiju npr.. I recimo osvetljenje koliko god ja isključivao automatsko ono se samo upali nakon nekog vremena, a i sam izgled interfejsa mi nije nešto privlačan.



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja prešao sa IP 11, svi misle da sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*. [emoji3] Ali sam prezadovoljan prelaskom, navikao na Xiaomi, pre toga imao Mi mix 2, koji sad koristi majka, i dalje odličan telefon. :)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
To mogu da misle samo ovi utripovani lol, ip 11 nema bukvalno ništa bolje od mi 10 a skuplji. Iphone koristim na poslu svaki dan ( radim u servisu telefona) ali je dosadan sistem, eventualno bih uzeo 11 pro max zbog baterije ali je skup baš

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne kapiram kako se spušta padajući meni ako ne prevlacenje odozgo na dole? [emoji16]
Drndao sam malo pre neko veče P30 i nisam to izvalio pa zato pitam

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno