Šta je novo?

Xiaomi 14

Greska je xiaomi-ja jer je bila vlaga u vazduhu prilikom sklapanja i ostala je zarobljena u telefonu jer je IP68 (nema bolje potvrde od ove da zastita stvarno drzi). Kada bi se unutrasnjost osusila pomenutim nacinima onda se ne bi javljalo vise jer opet ne bi bio nacin da nova vlaga udje.
Jel ti ovo ozbiljno?
 
Jel ti ovo ozbiljno?
daj bre uzmi telefon više, šta se premišljaš toliko. ja ću ti ga osušiti ako treba 🤣

predobra serija, super telefoni.
ako sam ja, koji od kad postoje touch telefoni, koristio samo Samsung i plakao kad sam vraćao s23u na fabrička podešavanja pred prodaju, ako sam se navikao na ovo posle 3 dana toliko da se sad ne bih vraćao na Samsung pa da je ne znam kakav, ne znam šta čekaš 😁
 
Druže, jel mogu slike kako ti je izgledao "zamagljen" telefon?
Izvinjavam se svim clanovima koji su aktivno ucestvovali sto ranije nisam odgovorio na vasa pitanja, ali nisam bio u mogucnosti jer sam par dana bio u putu pa nisam stigao da proverim forum. Takodje se izvinjavam i vama gospodine vladulns na cekanju. Svim clanovima cu odgovoriti sutra u toku dana a sad cu samo priloziti dokaze o kameri koje naravno imam posto mi deluje da se insinuira da iznosim neistine. Takodje sam zakljucio da gospodin vladulns ima dodirnih tacaka sa servisom jer navodi datum reklamacije 24.4.2024. sto nije tacna tvrdnja. Svakako slike su u prilogu jer smatram da i ostalim clanovima treba da argumentujem svoju pricu kao bi imali uvid u relevantnost iste, sto sam propustio da uradim ranije te se izvinjavam. Sobzirom da gospodin vladulns navodi datum koji nije tacan prilazem i sliku radnog naloga servisa Promobi gde se jasno vidi tacan datum 22.4.2024. prijema kao i precizan odgovor servisa. Takodje iako uslovi nisu "dobri za testiranje" zbog trenutnih temperatura iznad 6-7⁰C imam i snimak gde se kondenz pojavljuje do neke da kazemo polovine sociva ali je svakako veoma vidljivo. Takodje najadekvatniji snimak je bio prilikom prvog testa zbog niske temperature to vece cca 5-6⁰C gde se jasno vidi 6 minuta snimka u 8k koji krece sa savrseno kristalnom slikom a zavrsava za gotovo belim snimkom zbog kondenza. Ovaj snimak koji je bio naravno na 14 ici sam zeleo da im prebacim na prijemu u servisu da imaju dokaz kao i slike ali su rekli da nema potrebe da je dovoljno sto sam naveo tekstualno. Tada je snimak i obrisan tj telefon je vracen na fabricka podesavanja jer sam imao svoje podatke u njemu jer je prilikom pokretanja telefona sinhronizovan sa starim xiaomi 12 u nadi da nece biti problema, a ja nazalost nisam prebacio snimak jer me je gospodja na salteru zamolila da pozurim pa nisam zeleo da pravim guzvu. Da sam znao ishod sigurno bih ga prebacio. Svakako ne menja stvari jer sam uspeo da reprodukujem testom problem ne tako izrazeno zbog vise spoljne temperature ali dovoljno da se vidi ozbiljan problem i napravi jedna yt recenzija sa realnim stanjem i situaciuacijom oko svega da buduci kupci budu upoznati. Izvinjavam se na duzem odgovoru ali zeleo sam da pojasnim detaljno i argumentujem zbog clanova (jer se svi zale da je sve oko ovog problema na netu rekla kazala, sto sam smatram) a i da ne ispadne da iznosim neistine bez dokaza.
Slike kamere i odgovora servisa su u prilogu. Prijatno vece zelim svima.
1000000712.jpg1000000713.jpg1000000714.jpg1000002050.jpg
 
Da li planiraš da probaš to snimanje u 8k sa otvorenim sim poklopcem?
 
Sa Telegrama za 14u na pitanje zašto je kineski 5300mah a globalni 5000.
Teardown kineske verzije, izgleda da je ovo tačno. Svakako jako loša baterija na ultri koju možda reše softverski i ogavna crna boja only kod naših operatera me je odvratila od kupovine (za sad). Nadam se da će ga biti na leto i u beloj + photography kit umesto trotineta
 

Prilozi

  • xiaomi-14-ultra-teardown-96.jpg
    xiaomi-14-ultra-teardown-96.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 101
Da kažemo da je odgovor servisa logičan jer u neku ruku to i jeste istina. E sad, druga stvar je da ovo ne sme da se dešava na kamerama jer je taj sistem sočiva u modulu kamere skoro pa hermetički zatvoren, magljenje može da se pojavi između stakla poklopca kamere i samog sočiva. Ono što ti treba da uradiš jeste da umesto snimanja u 8k staviš da se dešava u 4k, da je telefon prethodno bio u tvom džepu(znači u toplom) i da se dešava samo na glavnoj a ne na svakoj, pri tome, snimak koji napraviš, treba da menjaš između glavne kada bude skroz bela i ostalih, tako da se vidi da je problem samo sa glavnom kamerom i da njihova priča o aklimatizaciji ne pije vodu jer bi se onda dešavalo isto sa svim kamerama. Sada je samo problem to što temperature neće ići nisko u narednim danima.🙂
 
Teardown kineske verzije, izgleda da je ovo tačno. Svakako jako loša baterija na ultri koju možda reše softverski i ogavna crna boja only kod naših operatera me je odvratila od kupovine (za sad). Nadam se da će ga biti na leto i u beloj + photography kit umesto trotineta
Beli imaš u prodaji već
Screenshot_20240428_085950_Chrome.jpgScreenshot_20240428_085909_Chrome.jpg
 
Nema kod operatera.
 
Ja sam trenutno na Zlatiboru sa porodicom i ovde su baš uslovi za to. Ujutru i uveče temperatura pada do 3 stepena a preko dana ide do 20. Svuda radi grejanje jer je stvarno sveže i tako se i kolegi verujem maglilo. Inače kolega je uzeo Ultru. Meni lično jako čudan za držanje, slike fantazija ali je on baš nezadovoljan baterijom. E sad, da li je i njemu zapala felerična ili je to tako videćemo u narednim nedeljama
 
@Bukovsky
Kupuj j X14, test je polozio, dve sim kartice, danas bilo snimanje, slikanja, razgovora dosta baterija super. Citav dan moze da izgura bez problema.
8k snimanje je bilo i do skoro 10min, vise snimaka, telefon se grejao nije.
Resio sam se, tj jest prodao ostala dva xiaomi... To je to...
 
A photography kit niko ni da prica o nabavci a kamoli da zapravo i nabavi, od operatera preko ovlascenih distributera. Smesno jer je to jedan od glavnih aduta telefona i nesto sto nijedan drugi nema, a oni ovako klot telefon i grejalicu, trotinete...tablete..
 
Bio je na kp za 100e nekorišćen, možda je aktuelno još uvek.
 
Da li planiraš da probaš to snimanje u 8k sa otvorenim sim poklopcem?
Ako je pitanje bilo upuceno meni probao sam sve veceri za redom. 3-4 snimka u 8k po 6min koliko je maksimum. Ostavlken tokom noci sa otvorenim slotom i par kesica silka gela oko slota ako "izadje vlaga da je uhvati.

Naravno rezultat 0 sto sam i pretpostavio. Mislim da je ta prica pustena kao buva od strane Xiaomia da se malo smire kupci. Mnogu peicaju da to pomaze ali to je po meni klasicna buva. Gledao sam i par recenzija naravno stranih i naravno manjih kanala (jer veliki... mislim da je svima jasno) i niko nije resio problem i kod 14 i kod 14 ultra.

Mislim (ne mogu da tvrdim i znam) da je definitivno fabricka greska inace se ne bi toliko trudili da zataskaju na sve moguce nacine. Gledam i domace kanale kako su reagovali na moje iskustvo tj poruke. Neki su i brisali odradjene poruke, neki su tvrdili da su testirali cak 3 uredjaja i nema te pojave, ali nikad nisu odgovorili da li je video bio 8k, neki su,.... Mislim da je svima jasno....

Ja svakako planiram zbog drugih korisnika da uradim recenziju - snimak cele ove situacije sa svim dokazima (ima ih jos), samo cekam da vidim zvanican odgovor Xiaomia Srbija jer oni su legitimni da rese ovakve situacije (sutra im saljem mail) i verujem da ce biti i pozitivnih aspekata od strane njih koje takodje treba istaci.

Za mene licno ovde se uopste ne radi o jednom uredjaju ili novcu koji je dat za njega, nego o odnosu prema klijnentu i odgovornom poslovanju koje kod nas nije praksa i smatra se da je klijent mag_ _ ac. Svima se desavaju greske u proizvodnji pa i vecim kompanijama od Xiaomija (znam iz iskustva), i to je ok u danasnje vreme hiperprodukcije, ali odnos prema klijentu i osnovna kultura, uzejamno postovanje i razumevanje ne sme da izostane u tim situacijama. Kad su ljudi ljudi onda je sve resivo, ali kad nisu ....

Svakako zelim da cujem odgovor Xiaomia Srbija kao uvoznika i zastupnika i kako ce oni resiti ovu neprijatnu situaciju. Verujem da su maksimalno poslovni i da ce sve biti u najboljem redu.

Svakako clanovi i pratioci ove teme ce biti obavesteni o svemu sa propratnim fotografijama koje sam propustao do sada.
 
Taj pro mobi vecina hvale, ali i ja ga kudim kao ti. Zao mi je sto si tako prosao, i ja bi skoro tako prosao da drugi put nisam pripretio sa advokatom, do duse huawei je bio u pitanju. Zato podrzavam svakog i voljan sam pomoci koliko mogu oko reklamacija. Ono sto sam ja naucio da postoje skart verzije istog uredjaja i da se moras boriti da dobijes onaj pravi, ispravan. Na kraju krajeva, ti si ga platio. Ja bi ti savetovao da zapretis malo ovima u Xiaomi kompaniji u Srbiji, meni je to pomoglo. Pozdrav!
Nisam ja kudio samo iznosio cinjenice. Sve je tamo bilo ok, gospodja na salteru ljubazna, lep sredjeno,... Jedino sto mi je zasmetalo, sto mislim da telefon nije adekvatno testiran (niska temperatura) osim ako ne postoji neka hladna komora to ne znam ako postoji onda gresim. Kako god. Ako je to vec uopsteni stav da je to magljenje normalno tu sam informaciju mogao da dobijem odmah na salteru (uzeo bih telefon, zahvalio se i idemo dalje) jer sam pitao prilikom prijema da li se desavalao, da li je bilo reklamacija,... , gde je odgovor bio ne ne to je nov telefon ... I onda mi stize poruka posle 2-3 sata dodjite po telefon. Ali dobro mozda i bolje ima sve napismeno.

Hvala na savetu ali to, zastita potrosaca, advokati,... tu potrosis vise svog vremena u vrednosti 1,2,3 telefona i nije sustinsko resenje problema. Jer svi rese svoj "problem" a losa praksa odnosa prema klijentu se nastavlja i vec sledeci kupac je "zrtva". Niko nista nije naucio i unapredio sebe jer se niko ne zanima jedan telefon gore dole na sledeca dva prodata otplacen je i jos ima zarade.

Ali recimo 50 - 100 izgubljenih kupaca ili gubitak ugovora je vic alarm za unapredjenje poslovanja i promenu navika. To je mnogo produktivnije za sve. A to se u danasnje vreme veoma lako postize i to u tri poteza.
1. Mail zastupniku (ako nema pozitivnog odgovora)
2. Mail proizvodjacu (ako ni tu nema)
3. Objava jednog od najgledanijih you tubera u regionu o tvom iskustvu sa svim dokazima i to vidi 300,400,500 000 ljudi
4. Link videa sa brojem prikaza opet proizvodjacu
5. Dalje te ne zanim ides da pijes kafu jer znas da si uradio maksimum za sve.

Kao sto sam negde napisao poenta je da se promeni odnos i nacin poslovanja. Nije telefon bitan to je potrosna roba i smatram da svako daje onoliko novca koliko moze da "prezali" i da retko ko kupuje telefon zbog cije ce vrednosti da se trese jer uvek moze da padne na beton, upadne u reku, zaboravis ga negde,... Problem je sto to nije samo telefon, to je stotine stvari ista prica. Treba zastita potrosaca da ti bude na brzom biranju. To je borba sa vetrenjacama po mom skromnom misljenju.



Jedan od nacina izbacivanja kondenza je strujanje i prolazak vazduha. Sto bi znacilo, da ostavi otvoren poklopac kamere pa nece biti kondenza. Salim se, nemoj to da radis, al ovo nije bajno za videti. Ja sam snimao zimus sa moji telefonom na -8, jedno 5 minuta i taj problem mi se nije manifestovao
 
Ako je pitanje bilo upuceno meni probao sam sve veceri za redom. 3-4 snimka u 8k po 6min koliko je maksimum. Ostavlken tokom noci sa otvorenim slotom i par kesica silka gela oko slota ako "izadje vlaga da je uhvati.

Naravno rezultat 0 sto sam i pretpostavio. Mislim da je ta prica pustena kao buva od strane Xiaomia da se malo smire kupci. Mnogu peicaju da to pomaze ali to je po meni klasicna buva. Gledao sam i par recenzija naravno stranih i naravno manjih kanala (jer veliki... mislim da je svima jasno) i niko nije resio problem i kod 14 i kod 14 ultra.

Mislim (ne mogu da tvrdim i znam) da je definitivno fabricka greska inace se ne bi toliko trudili da zataskaju na sve moguce nacine. Gledam i domace kanale kako su reagovali na moje iskustvo tj poruke. Neki su i brisali odradjene poruke, neki su tvrdili da su testirali cak 3 uredjaja i nema te pojave, ali nikad nisu odgovorili da li je video bio 8k, neki su,.... Mislim da je svima jasno....

Ja svakako planiram zbog drugih korisnika da uradim recenziju - snimak cele ove situacije sa svim dokazima (ima ih jos), samo cekam da vidim zvanican odgovor Xiaomia Srbija jer oni su legitimni da rese ovakve situacije (sutra im saljem mail) i verujem da ce biti i pozitivnih aspekata od strane njih koje takodje treba istaci.

Za mene licno ovde se uopste ne radi o jednom uredjaju ili novcu koji je dat za njega, nego o odnosu prema klijnentu i odgovornom poslovanju koje kod nas nije praksa i smatra se da je klijent mag_ _ ac. Svima se desavaju greske u proizvodnji pa i vecim kompanijama od Xiaomija (znam iz iskustva), i to je ok u danasnje vreme hiperprodukcije, ali odnos prema klijentu i osnovna kultura, uzejamno postovanje i razumevanje ne sme da izostane u tim situacijama. Kad su ljudi ljudi onda je sve resivo, ali kad nisu ....

Svakako zelim da cujem odgovor Xiaomia Srbija kao uvoznika i zastupnika i kako ce oni resiti ovu neprijatnu situaciju. Verujem da su maksimalno poslovni i da ce sve biti u najboljem redu.

Svakako clanovi i pratioci ove teme ce biti obavesteni o svemu sa propratnim fotografijama koje sam propustao do sada.
Drž' se i vracaj onda. Mada mislim da 20-30 minuta nije dovoljno, ja bih na tvom mestu cepnuo 4k 60fps dok je na punjacu i stavio ga u kutiju sa tim silica gelovima ili ukljucio neku benchmark aplikaciju. Bateriji za ta 3-4 sata nece faliti nista a ako svakako planiras da ga reklamiras/vracas, ne gubis nista, mozes samo da dobijes.


nije bas da kriju, ima dosta postova. koliko komentara ima da im se magli, toliko da im se ne magli. koliko komentara ima da im je vadjenje kartice i zagrevanje pomoglo, toliko komentara ima i da im nije pomoglo.

moj 14u je do pre minut bio na punjacu, eno ga u frizideru sad, eksperimentisem :D hocu da proverim da li je klasicno, neizbezno magljenje ili stvarno vlaga.

Ali presmesno mi je, zamisljam fabriku i kako stoje u vodi do kolena sa pecaroskim gumenim cizmama i sklapaju telefone.. ne znam stvarno.
 
evo ga, nakon petnaestak minuta u frižideru posle punjenja i onda 3 minuta snimanja 8k i 40-50 fotografija, ništa.
 

Prilozi

  • IMG_20240429_024816.jpg
    IMG_20240429_024816.jpg
    131.6 KB · Pregleda: 104
  • Screenshot_2024-04-29-02-42-20-791_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2024-04-29-02-42-20-791_com.miui.home.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 123
Ako je pitanje bilo upuceno meni probao sam sve veceri za redom. 3-4 snimka u 8k po 6min koliko je maksimum. Ostavlken tokom noci sa otvorenim slotom i par kesica silka gela oko slota ako "izadje vlaga da je uhvati.

Naravno rezultat 0 sto sam i pretpostavio. Mislim da je ta prica pustena kao buva od strane Xiaomia da se malo smire kupci. Mnogu peicaju da to pomaze ali to je po meni klasicna buva. Gledao sam i par recenzija naravno stranih i naravno manjih kanala (jer veliki... mislim da je svima jasno) i niko nije resio problem i kod 14 i kod 14 ultra.

Mislim (ne mogu da tvrdim i znam) da je definitivno fabricka greska inace se ne bi toliko trudili da zataskaju na sve moguce nacine. Gledam i domace kanale kako su reagovali na moje iskustvo tj poruke. Neki su i brisali odradjene poruke, neki su tvrdili da su testirali cak 3 uredjaja i nema te pojave, ali nikad nisu odgovorili da li je video bio 8k, neki su,.... Mislim da je svima jasno....

Ja svakako planiram zbog drugih korisnika da uradim recenziju - snimak cele ove situacije sa svim dokazima (ima ih jos), samo cekam da vidim zvanican odgovor Xiaomia Srbija jer oni su legitimni da rese ovakve situacije (sutra im saljem mail) i verujem da ce biti i pozitivnih aspekata od strane njih koje takodje treba istaci.

Za mene licno ovde se uopste ne radi o jednom uredjaju ili novcu koji je dat za njega, nego o odnosu prema klijnentu i odgovornom poslovanju koje kod nas nije praksa i smatra se da je klijent mag_ _ ac. Svima se desavaju greske u proizvodnji pa i vecim kompanijama od Xiaomija (znam iz iskustva), i to je ok u danasnje vreme hiperprodukcije, ali odnos prema klijentu i osnovna kultura, uzejamno postovanje i razumevanje ne sme da izostane u tim situacijama. Kad su ljudi ljudi onda je sve resivo, ali kad nisu ....

Svakako zelim da cujem odgovor Xiaomia Srbija kao uvoznika i zastupnika i kako ce oni resiti ovu neprijatnu situaciju. Verujem da su maksimalno poslovni i da ce sve biti u najboljem redu.

Svakako clanovi i pratioci ove teme ce biti obavesteni o svemu sa propratnim fotografijama koje sam propustao do sada.
da bi uspeo deo sa vadjenjem sim slota i sušenjem, mislim da mora da bude radi kamera da bi uspelo kako je rekao @psychofedex
imas i varijantu da udjes preko test stringa ##6484## i odaberes aktiviranje adekvatne kamere kako bi samo aktivirao tu u kom modu ti pravi problem
 
Drž' se i vracaj onda. Mada mislim da 20-30 minuta nije dovoljno, ja bih na tvom mestu cepnuo 4k 60fps dok je na punjacu i stavio ga u kutiju sa tim silica gelovima ili ukljucio neku benchmark aplikaciju. Bateriji za ta 3-4 sata nece faliti nista a ako svakako planiras da ga reklamiras/vracas, ne gubis nista, mozes samo da dobijes.


nije bas da kriju, ima dosta postova. koliko komentara ima da im se magli, toliko da im se ne magli. koliko komentara ima da im je vadjenje kartice i zagrevanje pomoglo, toliko komentara ima i da im nije pomoglo.

moj 14u je do pre minut bio na punjacu, eno ga u frizideru sad, eksperimentisem :D hocu da proverim da li je klasicno, neizbezno magljenje ili stvarno vlaga.

Ali presmesno mi je, zamisljam fabriku i kako stoje u vodi do kolena sa pecaroskim gumenim cizmama i sklapaju telefone.. ne znam stvarno.
Moguce da si u pravu verovatno trwba vise da se zagreje.
Nisu oni bili u vodi do kolena, to je vlaga u vazduhu (imam iskustva u proizvodnji), ali meni je to malo smesna prica oko vlage u proizvodnji no moguce.

To sa friziderom i nije merodavan test na mnogim mestima sam procitao da je u frizideru bilo sve super a napolju opet problem. Vazduh u frizideru je suv bez vlage.

Ta prica ima logike ako je greska u projektovanju i stavljanju mikrofona na kamere. Moguce da tu ulazi vlaga iz vazduha na hladnoci i onda se javlja kondenz u kameri.

Mislim svi nagadjamo i sve je moguce. Za mene prema mom skromnom misljenju greska u projektovanju i konstrukciji. Gde sta tacno nisam strucan iz oblasti telwfona ali te price vlage u proizvodnji mi ne piju vodu.

Nego jel neko primetio da mu xtitra ekran u donjoj trecini? Tj kao da kad citas nesto poskoci tj kao skrol dole gore brzo ali samo u donjoj trecini ekrana. To mi se desavalo u viber i gmail aplikaciji? Jel imao neko nesto slicno ne znam da li je do aplikacije ili je hardverski jos jedna greska?
da bi uspeo deo sa vadjenjem sim slota i sušenjem, mislim da mora da bude radi kamera da bi uspelo kako je rekao @psychofedex
imas i varijantu da udjes preko test stringa ##6484## i odaberes aktiviranje adekvatne kamere kako bi samo aktivirao tu u kom modu ti pravi problem
Nisam toliko strucan pa nisam razumeo. Ako moze objasnjenje? 😁
 
Poslednja izmena:
Jel ima na šaomiju nekih Al caka? Nešto kao što ima Pixel ili Samsung
 
@Amortizzer
Kupi telefon slobodno, bices zadovoljan, i to veoma zadovoljan.
Sto vise vagas, vise ces greske da trazis, a danas svaki telefon ima neke decije bolesti...
 
Поздрав,
Потребне су ми информације за Шаоми 14
1. Батерија
1. Камере фотографије, селфи камера и видео на свим камерама
Имам с23
Убија ме сансунгово појачавање боја где зекена трава изгледа флуоросцентно зелено
 
Поздрав,
Потребне су ми информације за Шаоми 14
1. Батерија
1. Камере фотографије, селфи камера и видео на свим камерама
Имам с23
Убија ме сансунгово појачавање боја где зекена трава изгледа флуоросцентно зелено
Imas objasnjenje sad u temi s23 sta da uradis i skines kako bi boje bile prirodnije.
 
Kad se vratim s odmora verovatno hoću. Samo me zanima ovo za AI jer mi baš radi dobar posao na Samsungu.
 
Ништа не помаже. Просто ја сад вама да пошаљем видео, ви бисте се одушевили али боје су много јаче него што око види.
Главна камера претопле боје
3 икс телефото прехладне
причам о видео снимању 4 к 60
 
Ништа не помаже. Просто ја сад вама да пошаљем видео, ви бисте се одушевили али боје су много јаче него што око види.
Главна камера претопле боје
3 икс телефото прехладне
причам о видео снимању 4 к 60
vidi ovako, ja sam sa S23 presao na Xiaomi 14, baterija mi duze traje, u proseku zavrsim sa 30% uvece na 14, dok na S23 sam morao da dopunim u toku dana... U proseku 30-40 fotki dnevno, oko 4 sata gledanja pinteresta, tik toka, instagrama i facebooka (drustvene mreze vezane za posao) oko sat vremena diablo imortal i wow rumble, sat - viber, whatsup, telegram, i oko 1 sat razgovora, moje iskustvo. mnogo bolje. O fotkama necu da pricam, sa S23 nisam mogao da fotkam pse dok trce dok smo u setnji dok sa Xia14 to hvatam bez problema. Evo pra fotki na obicnoj automatici i to sa 3.2X zumom.
 

Prilozi

  • IMG_20240426_190820_2.jpg
    IMG_20240426_190820_2.jpg
    239 KB · Pregleda: 98
  • IMG_20240426_190959_1.jpg
    IMG_20240426_190959_1.jpg
    262.1 KB · Pregleda: 74
  • IMG_20240427_181248.jpg
    IMG_20240427_181248.jpg
    274.3 KB · Pregleda: 72
  • IMG_20240427_181303.jpg
    IMG_20240427_181303.jpg
    257.9 KB · Pregleda: 69
  • IMG_20240427_190800.jpg
    IMG_20240427_190800.jpg
    201.3 KB · Pregleda: 94
vidi ovako, ja sam sa S23 presao na Xiaomi 14, baterija mi duze traje, u proseku zavrsim sa 30% uvece na 14, dok na S23 sam morao da dopunim u toku dana... U proseku 30-40 fotki dnevno, oko 4 sata gledanja pinteresta, tik toka, instagrama i facebooka (drustvene mreze vezane za posao) oko sat vremena diablo imortal i wow rumble, sat - viber, whatsup, telegram, i oko 1 sat razgovora, moje iskustvo. mnogo bolje. O fotkama necu da pricam, sa S23 nisam mogao da fotkam pse dok trce dok smo u setnji dok sa Xia14 to hvatam bez problema. Evo pra fotki na obicnoj automatici i to sa 3.2X zumom.
Јако ти се захваљујем за одговор.
Чине ми се боје реалније на Шаомију?
Јел имаш онај проблем што је неко прикављивао да камера магли

Са с23 статичне слике одличне. Али боје одврне ненормално и на снимцима исто. Баш ми трза живац ( пример доле)
 

Prilozi

  • 20240430_134300.jpg
    20240430_134300.jpg
    538 KB · Pregleda: 92
  • 20240430_103816.jpg
    20240430_103816.jpg
    441.6 KB · Pregleda: 87
  • 20240430_103655.jpg
    20240430_103655.jpg
    316.7 KB · Pregleda: 85
Nazad
Vrh Dno