Šta je novo?

Xiaomi 14

Hahahahahahaha ehhh 😂
Ovo se odnosilo na "novu generaciju" ljudi koji ne ispustaju tel iz ruku.
Kod mene je vazno da su kuma, pevacica i rakija blizu. 😁
Malo sam citao o 14u posto sam prodao ip. Tel nema problema sa socivom kao 14, ali neki primerci imaju problema sa zagrevanjem i baterijom, nisam ulazio u detalje zbog cega se desava, ali o tome za sad najvisu pisu.

Kada " siliš " telefon mora da se zagreje baterija. Vozi auto sat vremena, stani i pipni haubu pa da li je vruća ?
To oko zagreavanja je po meni nešto ne btna stvar.
 
Sve to stoji, ali ne mogu neki premerci da rade normalno, a neki da imaju problem.
@psychofedex jel si uzeo drugi tel?
Aha, stigao sinoć 👍
još je rano, ali prva razlika koju sam video jeste da je stari na punjaču išao na 44°, a ovaj juče na punjaču plus ažurirao 30+ aplikacija sa play store-a, 40°.
videćemo još, za sad deluje bolje.
 
Za pola sata čitanja te teme nisam pročitao niti video bilo šta korisno.
Najgore je što tebe ni jedan od ova dva telefona ne zanima ni najmanje da kupiš ali si tu da pametuješ kako su loši.
Na ovom forumu ljudi iznose svoja iskustva dobra i loša, a koje je tvoje iskustvo?
 
Pa nije baš da je ništa korisno. Videli smo da je par kolega vraćalo ultre zbog loše baterije, i da je par kolega nosilo 14 na reklamaciju zbog magljenja kamere i da se ne priznaje kao greška. S obzirom na mali broj vlasnika ovde na forumu, rekao bih da su to značajna saznanja za sve nas koji se nosimo mišlju da kupimo jedan od ova dva modela
 
Za pola sata čitanja te teme nisam pročitao niti video bilo šta korisno.
Najgore je što tebe ni jedan od ova dva telefona ne zanima ni najmanje da kupiš ali si tu da pametuješ kako su loši.
Na ovom forumu ljudi iznose svoja iskustva dobra i loša, a koje je tvoje iskustvo?
Zasto treba biti ovakav ostar i nastrojen prema drugima? Ne razumem. Ako ne dozvoljavate kacenje drugih linkova i foruma, obrisi post. Ja ne posedujem Xiaomi, imam huawei al me itekako zanima, jer planiram prelazak cim istekne ugovor. Hocu da znam sta mogu da ocekujem od kojeg brenda i od kojeg modela. Pratim vise tema ovde za telefone, i kako primecujem, nazalost, svi telefoni imaju mane...
 
Pa nije baš da je ništa korisno. Videli smo da je par kolega vraćalo ultre zbog loše baterije, i da je par kolega nosilo 14 na reklamaciju zbog magljenja kamere i da se ne priznaje kao greška. S obzirom na mali broj vlasnika ovde na forumu, rekao bih da su to značajna saznanja za sve nas koji se nosimo mišlju da kupimo jedan od ova dva modela
Upravo. U celoj Srbiji saka jada ima ove premium kineske esotericne telefone, tako da svako misljenje, makar i 'iz trece ruke' ako je barem izvor tacan, znaci dosta.

Davno su prosla vremena kada npr proizvodjac izbaci neki Nexus 5, 7, ili Note 2, S3, Note 4, da mozemo da pricamo po 150 strana o tome kad ce novo azuriranje i koliko smo pojeli jabuku, promenila se vremena, sad svi na necemu stede i krajcaju krajnjeg korisnika, a reviewerski (placeni) lobi nikad jaci. Ko sme da prica o magljenju ili grainu a dobio je telefon od soma evra pre svih za dz da snimi klip?

Ovakvi forumi ili 4pda ruski, eventualno reddit, ostaju poslednje uporiste da se dobije, iako mozda ne uvek, detaljna i objektivna informacija.
 
eventualno reddit
Ovde pomenes reddit kao relevantan i dobijes ban :D

Meni je reddit super, bas zato sto nema ovih "fanova" koji se brane i napadaju kao da im porodicu diras, a ne neki korejsko/kinesko/tajvanski telefon.
 
Evo da dodam sto se tice magljenja kamere. Posle 10 sati telefon odnesen na reklamaciju u ovlasceni MI servis za telefone PROMOBI, sve objasnio detaljno, doneo snimke, slike i napomenuo da mora da se testira na hladnom. Stize poruka posle 3 sata mozete doci po telefon a temperatira napolju 20⁰C. Zakljucak reklamacija se ne usvaja telefon je potpuno ispravan i to je normalna pojava zbog izmene temperature 😁 Kao i svuda u svetu ista fora, telefon ispravan a snimak beo i neupotrevljiv zbog kondenza 😁 Eto toliko ja sam to i ocekivao, ali mogli su barem odmah da kazu to Xiaomi ne prihvata kao reklamaciju, da se ne setam kao magarac. Ovako koga god sam pitao i u Mi store i u servisu PROMOBI da li je bio barem neki slucaj reklamacije svi cute, gledaju u pod i mrmljaju ne ne ma jok. Veoma ne profesionalno. To je to da buduci kupci znaju sta ih ceka.
Druže, jel mogu slike kako ti je izgledao "zamagljen" telefon?
 
Kolegu Mark24 sam zamolio za foto..
Ako može samo odgovor, šta je tu konkretno smešno? Koliko godina ti imaš druže?
Kontam da čovek ima tonu slika kako mu magli kamera... Mislim, toliku je frku digao, valjda je to sve dokumentovao?
Pa cime da slika ako mu zamagljena kamera 😂

Salu na stranu, kucas foggy xiaomi 14 i izlaze, ne verujem da je neko uzeo namerno da zeza po benchu od svih mogucih foruma, da mu je falican telefon.
Ima smisla da firme placaju ljude da reklamiraju njihov brend. Ali razmisljajmo logicki - koja firma uzima da placa svoje botove/shillove da kaljaju druge brendove? Kako to pomaze prodaji te firme? OK, odmaze drugoj firmi, ali koji je neto benefit firme koja placa da se kaljaju drugi brendovi?

Ima kondenzacije/magle, nema stalno, nego samo u odredjenim uslovima, ali kod drugih proizvodjaca toga nema, i to je to, tu se granica podvlaci, i gotovo.
Nekom to vise smeta nego grainovi, throttleovanje, nekom manje, a neko nece ni iskusiti jer zivi u Africi, Indiji ili gde vec su temperature konstantno 20+, pa nece ni znati da mu fon ima taj problem. Ali da ga ima i da je dokumentovan online, jeste.
 
Pa cime da slika ako mu zamagljena kamera 😂

Salu na stranu, kucas foggy xiaomi 14 i izlaze, ne verujem da je neko uzeo namerno da zeza po benchu od svih mogucih foruma, da mu je falican telefon.
Ima smisla da firme placaju ljude da reklamiraju njihov brend. Ali razmisljajmo logicki - koja firma uzima da placa svoje botove/shillove da kaljaju druge brendove? Kako to pomaze prodaji te firme? OK, odmaze drugoj firmi, ali koji je neto benefit firme koja placa da se kaljaju drugi brendovi?

Ima kondenzacije/magle, nema stalno, nego samo u odredjenim uslovima, ali kod drugih proizvodjaca toga nema, i to je to, tu se granica podvlaci, i gotovo.
Nekom to vise smeta nego grainovi, throttleovanje, nekom manje, a neko nece ni iskusiti jer zivi u Africi, Indiji ili gde vec su temperature konstantno 20+, pa nece ni znati da mu fon ima taj problem. Ali da ga ima i da je dokumentovan online, jeste.
Druže, na strani 19, čovek je u svom obraćanju, rekao da je sve slikao i napravio video, i sa takvim materijalom otišao u servis..... Znači, da je koristio neki drugi telefon ili fotoaparat za slikanje.
Inače, kolega koji piše da ima problem sa servisom, je napravio nalog 24.4.2024. godine. Nema razloga da ga branite.....
I da. I na jednom drugom forumu je pod istim imenom objavio potpuno isti komentar..... Meni to baš ne deluje slučajno... Al ajd, kad ti kažeš da ja guglam....
I moj poslednji komentar za moderatore. Izgleda mi kao da jedno lice ima više naloga.
 
Probao snimanje 8k... Nekih 5 minuta, napolju Temperatura trenutno 13 stepeni, evo usao u stan 25 stepeni... Kamera ne magli, cak se telefon nije ni ugrejao... Eto... Ako je to neki merodavan test...
I danas sam bas dosta koristio telefon... Sinoc skinut sa punjaca oko 19 casova.... Morao sad da ga dopunim, ostalo 21%.
Snimanje, slikanje... I sve popaljeno i sve na mobilnu mrezu...
Meni dosta, sve okay,zadovoljan.
 
13 i 25 nije neka razlika, moras da ga stavis u frizider :D ne zezam se, ozbiljno ako zelis da vidis kondenzaciju.
ali kao sto smo i ranije zakljucili, ta vrsta magljenja je normalna, to je kao kad se auto zimi zamagli kad udjes u hladan auto a ti topao i jos izdises topao vazduh.

Isto i ovde, napolju hladan vazduh a unutrasnje komponente rade na 50+ stepeni.

ovo sto je kod Xiaomija je bas vlaga, kapljice vode, koje bi se osusile ako bi neko stvarno uzeo telefon i izvadio sim karticu da vlaga izadje dok ga greje snimanjem ili benchmarkom nekim.
Stvarno ne znam cemu polemika vise oko relativno jednostavnih stvari.
 
Jasno sve, samo sam eto izneo svoje iskustvo i zato napisao ako je to uopste merodavno.
Naravno da necu TELEFON staviti u frižider 😂😂😂😂
Stavi ga ti u frižider, ja necu 😂😂😂😂
13 i 25 nije neka razlika?
Bogami... Ovo moze da se protumaci na razne nacine, bez da pise temoretaura i telefon 😂😂😂
 
vala moj s22u je bio u frizideru vise puta preko leta dok se azurirao :D
13 i 25 nije neka razlika?
Bogami... Ovo moze da se protumaci na razne nacine, bez da pise temoretaura i telefon 😂😂😂
1714144890297.png
 
Ja sam sa mojim K Zoom-om slikao i snimao na -21C. Posle nekih 10 minuta telefon se ugasio i dosao je sebi tek kada sam ga stavio pored radijatora, ali kamera nijednog trenutka nije zamaglila!
 
Nema šanse da se kondenz stvori na metalu sa 13c na 25c. Kako ce tek na telefonu punog plastike. To ce se pokazati kada temperatura bude oko nule.
 
Mislim da se to magljenje desilo u nekoj seriji prilikom proizvodnje da je ušao neki kondez prilikom sklapanja telefona, al ajde to je moje mišljenje. Da su nešto u fabrici zeznuli...

Danas sam baš dosta guglao i naleteo sam na neke forume gde su diskutovali o tome ljudi kojima se magljenje pojavljivao. Pola interneta sam iščitao i većina je dala sledeće odgovore kako da se reši kondez:

1. Većina je rešila problem tako što su izvadili uložak za SIM karticu, stavili da se snima 8K nekoliko sati i telefon bio prikačen na punjač i prilikom većeg zagreavanja ispario kondez.
2. Izvadili ležište SIM kartice, stavili ga u kutiju gde su ga zatrpali sa svih strana sa sika gelom ( one vrećice sa gelom što skupljaju vlagu ) i ostavili 2 dana tako dobro sa time zapakovano u nekoj kutiji

Svi koji su to naveli da su radili, kažu da su trajno rešili probleme.
Sad dal lažu ili govore istinu, j**** li ga... (-:
 
Ako se magljenje bude ponavljalo vise puta na istom uredjaju,doci ce do "muzgavljenja" stakla sa unutrasnje strane,neminovno....
 
Od sad dve sim kartice u X14, pa cemo vidimo kako drzi baterija.
Javljam sutra
 
Nemam problem sa magljenjem, ali da dam svoj komentar jos jednom. Svakako nisam merodovan mozda jer mi telefon nije snimao duze od 30sekundi u 4K za sada, a ne verujem i da ce ikada duze od minuta, pogotovo ne u 8K.
Greska je xiaomi-ja jer je bila vlaga u vazduhu prilikom sklapanja i ostala je zarobljena u telefonu jer je IP68 (nema bolje potvrde od ove da zastita stvarno drzi). Kada bi se unutrasnjost osusila pomenutim nacinima onda se ne bi javljalo vise jer opet ne bi bio nacin da nova vlaga udje.
Kod telefona koji nisu IP68 to ne moze da se desi jer u svakom trenutku vlaga ima gde da ode ili udje (desavalo se, pa i mom poznaniku, da odnese telefon u servis i kazu mu da je telefon poliven, a on se samo tusirao sa telefonom u kupatilu, ali onaj marker za vodu pocrveneo od pare).
Mislim da bi susenjem resili problem svakako, takodje verujem da covek treba izrazito da se potrudi da napravi te uslove da se zamagli, tipa snimci na skijanju, snimanje igre u snegu itd, koncerti i svadbe o kojima pricate niste u hladnim uslovima vec u 30 stepeni.

I sa tim problemom, koji je bolji telefon od ovog a da je ove neke velicine da mogu da se sagnem sa njim i vezem pertlu dok mi je telefon u prednjem dzepu farmerica? (sem iPhone-a jer ih ne volim i ne zelim da ga kupim)

Kome je ovo potencijalno magljenje problem neka kupi neki drugi telefon i to je to.
 
Kontent kreatori neka zaobiđu :)
 
Podesio sad i ove dve stvari, pa vidim da ce trajanje baterije dodatno bolje da bude.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-27-13-42-35-774_com.xiaomi.misettings.jpg
    Screenshot_2024-04-27-13-42-35-774_com.xiaomi.misettings.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 82
  • Screenshot_2024-04-27-13-41-52-822_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-04-27-13-41-52-822_com.miui.securitycenter.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 92
Sa Telegrama za 14u na pitanje zašto je kineski 5300mah a globalni 5000.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-27-18-16-39-519_org.telegram.messenger.png
    Screenshot_2024-04-27-18-16-39-519_org.telegram.messenger.png
    207.2 KB · Pregleda: 74
Nazad
Vrh Dno