Šta je novo?

Xiaomi 14

BIlo bi dobro kada bi se navodilo o kom modelu se prica jer mene apsolutno ne interesuje bilo koji ultra ili telefon slicnih dimenzija.Iskustva sa baterijom na manjem modelu ako moze:)
Ako ne bude valjao,ja cu prvi da popljuvam.Magle,savane i animozitet prema Kinezima koje NISTE KORISTILI preskocite ako je ikako moguce.
 
Ja sam taj koji veoma voli velike telefone... E ovo je prvi telefon koji je za moj pojma veoma mali, ali ja lepsi i bolji mali telefon video nisam. Bas bas prijatno odusevljen, ekran super, izeada super, lepo sve to radi... Ali naravno to je eto prvi utisak, videcemo jos koji dan kako je sve to u praksi...
Trenutno mogu da ga poredim sa 13t pro i xiaomi redmi note 13 pro...
Za sada je ovaj mali sa u veliko prednosti u odnosu na ova dva, bilo bi i cudno da nije u prednosti.
Javim se ja jos.... Neki konac an utisak da napisem.
 
Ja sam taj koji veoma voli velike telefone... E ovo je prvi telefon koji je za moj pojma veoma mali, ali ja lepsi i bolji mali telefon video nisam. Bas bas prijatno odusevljen, ekran super, izeada super, lepo sve to radi... Ali naravno to je eto prvi utisak, videcemo jos koji dan kako je sve to u praksi...
Trenutno mogu da ga poredim sa 13t pro i xiaomi redmi note 13 pro...
Za sada je ovaj mali sa u veliko prednosti u odnosu na ova dva, bilo bi i cudno da nije u prednosti.
Javim se ja jos.... Neki konac an utisak da napisem.

I ja volim baš, velike telefone i Xaiomi 14 mi baš baš odg. po specifikacijama ali se lomim zbog veličine. Video sam ga uživo i ne znam ni tmao ni vamo :D Dosta recenzija na yt kažu " taman. "
Kad ga budeš istestirao, javi kakav ti je utisak za bateriju, koliko ti drži ( a, šta koristiš prilikom toga ). I da li koristiš 2 SIM ili jednu SIM karticu ?
 
BIlo bi dobro kada bi se navodilo o kom modelu se prica jer mene apsolutno ne interesuje bilo koji ultra ili telefon slicnih dimenzija.Iskustva sa baterijom na manjem modelu ako moze:)
Ako ne bude valjao,ja cu prvi da popljuvam.Magle,savane i animozitet prema Kinezima koje NISTE KORISTILI preskocite ako je ikako moguce.

Većina njih priča za 14 Ultra, samo dvoje su za 14, što i mene više zanima. Al klasika " samsungovci " će da troluju, a nikada nisu imali nekog " kineza. " :)
 
I ja volim baš, velike telefone i Xaiomi 14 mi baš baš odg. po specifikacijama ali se lomim zbog veličine. Video sam ga uživo i ne znam ni tmao ni vamo :D Dosta recenzija na yt kažu " taman. "
Kad ga budeš istestirao, javi kakav ti je utisak za bateriju, koliko ti drži ( a, šta koristiš prilikom toga ). I da li koristiš 2 SIM ili jednu SIM karticu ?
Ovaj malisa me kupio za sve pare kako se kaze, super fon odlican.
Trenutno samo jedna sim kartica, bice uskoro i dve samo da testiram u odnosu na ova dva telefona sto imam... Pa ce neki da ide na prodaju... Ali otom potom...
Malisa je super telefon, lezi top u ruci, izrada super, za bateriju jos nista da kazem ne mogu...
 
Ovaj malisa me kupio za sve pare kako se kaze, super fon odlican.
Trenutno samo jedna sim kartica, bice uskoro i dve samo da testiram u odnosu na ova dva telefona sto imam... Pa ce neki da ide na prodaju... Ali otom potom...
Malisa je super telefon, lezi top u ruci, izrada super, za bateriju jos nista da kazem ne mogu...

A i mene je kpuio, zato s elomim. Aj baš kad budeš ubacio 2. SIM karticu pa javi kako ti se čini baterija.
 
Odlična je nova 14 -ka . Ja imam xiaomi 13 ali zbog prevelike doplate od oko 500 EUR mi se ne menja godinu dana star telefon. Čekam 15-ku da izađe .
 
Kazu bit ce jos veca cijena, samim time i veca "nadoplata"...tako to ide nazalost. Za jos godinu dana ako se dobije 300 EUR za polovni 13 to ce biti bingo.
 
Evo za buduce potencijalne kupce. Kupio sinoc Xiaomi 14 obican ne ultra. Vec 5 Xiaomi telefon i prezadovoljan sam sa njima. Ovaj mi se bas svidja i odlucio sam se i pored prica o kameri u nadi da cu imati srece, ali... Sinoc kupljen. Nisam ni stavljao karticu odmax testirao kamere. Izlazak napolje na 8⁰ snimak 8k odmah posle nepunih minut snimanja kamera zamaglila bas kao sto se prica. Odmagli za nekih minit dva kaf se udje u toplo. Jutros odnesen na reklamaciju. Mislim da je to definitivno fabricka greska. Losa konstrukcija, odabir materijala, .... Sta vec. Da napomenem testirano i sa 4k 60fps na nekih 10⁰C i 13 minuta snimanja bez magljenja. E sad sta bi se desilo na 0⁰ ostaje znak pitanja. Telefon je prelep ja sam odusevljeni ko moze da zivi sa problemom kamere to je to. Videcemo kad daju nov ali licno mislim tj ne verujem da ce to ikad biti reseno jer mi deluje kao greska u konstrukciji. Bas steta i to velika.
 
To je greška njihova iz fabrike koju nisu rešili evo već 3 godine.. Kinezi.
 
Moram probati snimanje.... Samo sam par fotki slikao... Nista bitno.
 
A i mene je kpuio, zato s elomim. Aj baš kad budeš ubacio 2. SIM karticu pa javi kako ti se čini baterija.
Imam 2 nedelje fore da sve isprobam... Pa se javim.... Ako i stignem sve da testiram. Dve sim ce biti za koji dan.
I kakve su fotke? Noć, pokret...
Ma slikao po stanu stanu, onako bzvz... Poredio iste slike sa 13t pro i RN 13 pro... Nisam ja neki ekspert za slike, ali meni je ovo na X14 sve dosta bolje u odnosu na ova dva gore navedena telefona. Zivlja slika prirodnije boje... Sve se to poredilo slike na telefonu, ne na PC ili Laptop itd...
Nisam ja merodavan da kazem tacno sve oko kamere... 😂
Meni slika ok cak i RN 13 pro 😂
 
Evo za buduce potencijalne kupce. Kupio sinoc Xiaomi 14 obican ne ultra. Vec 5 Xiaomi telefon i prezadovoljan sam sa njima. Ovaj mi se bas svidja i odlucio sam se i pored prica o kameri u nadi da cu imati srece, ali... Sinoc kupljen. Nisam ni stavljao karticu odmax testirao kamere. Izlazak napolje na 8⁰ snimak 8k odmah posle nepunih minut snimanja kamera zamaglila bas kao sto se prica. Odmagli za nekih minit dva kaf se udje u toplo. Jutros odnesen na reklamaciju. Mislim da je to definitivno fabricka greska. Losa konstrukcija, odabir materijala, .... Sta vec. Da napomenem testirano i sa 4k 60fps na nekih 10⁰C i 13 minuta snimanja bez magljenja. E sad sta bi se desilo na 0⁰ ostaje znak pitanja. Telefon je prelep ja sam odusevljeni ko moze da zivi sa problemom kamere to je to. Videcemo kad daju nov ali licno mislim tj ne verujem da ce to ikad biti reseno jer mi deluje kao greska u konstrukciji. Bas steta i to velika.

Izgleda da nije kod svakog taj problem. Neki kažu da nemaju, neki kažu da imaju. Ajde ga sada znaj....


Moram probati snimanje.... Samo sam par fotki slikao... Nista bitno.

Javi kako se kod tebe ponaša.

Imam 2 nedelje fore da sve isprobam... Pa se javim.... Ako i stignem sve da testiram. Dve sim ce biti za koji dan.

Ma slikao po stanu stanu, onako bzvz... Poredio iste slike sa 13t pro i RN 13 pro... Nisam ja neki ekspert za slike, ali meni je ovo na X14 sve dosta bolje u odnosu na ova dva gore navedena telefona. Zivlja slika prirodnije boje... Sve se to poredilo slike na telefonu, ne na PC ili Laptop itd...
Nisam ja merodavan da kazem tacno sve oko kamere... 😂
Meni slika ok cak i RN 13 pro 😂

Stavljaj drugu sim i testiraj što pre, ne strpljiv sam hahahaah:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Strpi se jos koji dan, najvise dva do tri dana, veruj da jos nisam sve ni podesio na x14.... Lagano ja to, jedno po jedno.
 
Strpi se jos koji dan, najvise dva do tri dana, veruj da jos nisam sve ni podesio na x14.... Lagano ja to, jedno po jedno.
Šalim se malo. Držim se ja one rečenice " strpljen - spašen. " Baš sam se " primio " na X14 ( malo mi je " mali " ali mislim da može proći ).
Svakako čekam utiske. (-:
 
Evo da podelim utisak o 14 (ne ultra) posto ga imam vec 10 dana.
Ja sam licno trazio telefon da nije prevelik (najvise milimetar dva sme da bude veci od Mi Note 10 Lite koji sam prethodno nosio 4 godine). Od kako je izasla 14ica videlo se da je telefon ozbiljno zaokruzen i konacno flagship od Xiaomija kom ne moze da se nadje neki nedostatak kako ne bi ulazio u tu kategoriju flagshipa.

Ekran je super. I on ima virtualni proximity kao i vecina ali je ovde izgleda neki bolji jer gasi ekran instant i lutrije kao na proslom telefonu nema. Boje, refresh rate, svetlina (drzim na automatski i radi dosta dobro, cak ume jako brzo da reaguje npr idem nocu ulicom i adaptira mi kako pokupi svetlo bandere i kad prodjem nju zatamni opet malo...) sve je super sto se ekrana tice.

Ergonomija, velicina, tezina, su mi ekstra, sta sam trazio i dobio sam.

Kamere su mi iskreno bas dobre, automatski prepoznaje i nocu da li da upali night mode, preporuci da se drzi drzu telefon mirno, preko dana klasika slike super, stvar je sto su mu sve kamere odlicne. Ja prezadovoljan uopsteno. Magljenje stakla nemam, ali moje koriscenje je neka fotka, video kratak mozda do minuta sa vremena na vreme (citaj jednom mesecno) i jednostavno ja da upalim 8K snimanje na 5min necu ni radi testa jer necu nikad ni da ga koristim... Nisam zahtevan sto se tice kamere moglo bi se reci.

Snaga, brzina, fluidnost su vrhunski iskreno. Normalno neko koriscenje nema price o zagrevanju jer je sve to lagano za njega. Igrao sam malo Wild Rift (LoL mobile) i za tih 20-25min koliko traje partija, zagreje se ali blago, naravno sve na max rez i detalji. Cak i ne izgubi nesto mnogo bateriju, mozda 5%.

Zvucnici su super, ima cela varijacija tonova, oni koji su navikli na midrange kao ja do sada bice iznenadjeni, flagship ljudi verujem sa ce im biti ok, to je to, tako treba.

Baterija je odlicna po meni (ne koristim drugi sim). Jer ja sam "heavy" user u smislu da mi je popaljeno sve (lokacija, BT, nfc, wifi, data), gledam YT nekih sat ipo, instagram vrtim isto toliko, obavim neki poziv, poruka na viberu i bar 1000 notifikacija dnevno na teams-u i slack-u zbog posla. Posto ovde nema screen-on time-a, ranije je sve to isto bilo nekih 7 sati SOT-a dnevno. Ustanem u 7:30 legnem u 01:00, nocu punim i dan zavrsim sa 15-20% baterije bez dopunjavanja sto je po meni super. Vikend kad nema posla, manje aktivnosti, ceo dan na 4G lezem i sa 40-45% baterije. Sve u svemu vise od ocekivanog za 4610 mAh.

Uopsteni utisak je super. Samo sto ga porede sa S24 Ultra za svasta nesto je kompliment za 14icu jer ovo nije telefon koji se poredi sa njim, vec nesto izmedju S24 i S24+ a mislim da ni u kom polju nisu bolji, vec su ili identicno dobri ili losiji, ukupno gledano 14ica je osetno bolja kupovina. Pogotovo sa trenutnom akcijom po meni bolje ponude nema.

Ako nekog nesto zanima jos pitajte, potrudicu se da odgovorim i gledajte da malo manje hejta bacate i na samsung i na xiaomi, svaka roba nadje svog kupca i to je to, ako vam se ne svidja zaobidjite temu a ne da stvarate muku onom ko stvarno zeli nesto da procita o utisku telefona.
PS. Stvarno treba da se pise ko o kom telefonu prica ili da Ultra dobije zasebnu temu.
Pozdrav
 
Slazem se s napisanim gore za obicnu 14-ku, koristim ga vise od mjesec dana i sve preporuke. Jos kada se uz njega dobije xiaomi pad 6 gratis.
 
Prošle nedelje sam pazario X14U preko Yettela. Sa popustom od 15% za reciklažu tri artikla, i 15% za uvođenje interneta u stan (taman mi je trebao), je izašao oko 1100 eur. I još bi trebalo da stigne trotinet koji mogu i prodati.
U svakom slučaju do sada sam koristio S23U, i fotografija mi je najbitnija.
Kamere ne mogu da se porede. Kod S23U mi je uvek smetao način obrade slika, koji ih sve degradira. x14u je tu mnogo bolji.
Probaću ovih dana da postavim neka poređenja.
Najveća mana mu jeste baterija, koja se troši brže nago na s23u, ali je s23u poznat po dugotrajnoj bateriji. Verujem da podešavanjim može da se produži trajanje baterije, pa ću probati.
U toku noći napunjenos baterije pala za 6%.
 
fora je u tome što se svi gen3 greju, samo što se kod Kineza to oseti više zbog ove fejk kože na leđima.
24u iste temperature postiže, ali se ne primećuje jer se rasipa kroz staklo.
Koliko vidim postoji verzija sa staklenim leđima samo je pitanje da li je ima kod nas.

To magljenje kamere koliko sam ispratio se dešava samo kod male 14ice, kod ultra toga nema?
 
Magljenje je samo za običan 14. @kosta4d kako radi sistem? Ja sm imao MI 9 i Redmi note....neki pro, i tu je bilo raznih bagova i lagova. Zanimam me najviše kakav je u poređenju sa One UI 6.1 na Samsungu ako neko još zna
 
Koliko vidim postoji verzija sa staklenim leđima samo je pitanje da li je ima kod nas.

To magljenje kamere koliko sam ispratio se dešava samo kod male 14ice, kod ultra toga nema?
Nisam primetio za ovih nedelju dana korišćenja 14 Ultre, nikakvo magljenje, a bilo je pritom dosta sveže.

Ja danas moram da "sečem" (vratim uređaj i zatražim drugi) jer promocija traje do 28.04 što se tiče trotineta, a znači mi taj poklon. Uređaj je kod mene 7 dana, baterija je sada nešto bolja, međutim SoT je 6-7h, na nekih 20h aktivne sesije (odosno 13-14h bude screen off time). Nisam zahtevan korisnik, i šta znam, za mene je 6h SoT za novi uređaj malo, obzirom da ne igram igrice. Sumnjam na to da sam dobio faličnu bateriju, a možda sam se samo opteretio sa tim, suštinski imam odličan brzi punjač, koji gde god da se bocne na 15ak minuta dopuniće bateriju za 40% :D

P.S Greje se, ali manje nego prva 2 dana. Tako da ima boljitka, kao i na polju baterije. Kontam da će sa novim ažuriranjem Xyper OS to sve biti još malo bolje.
 
Ja sa malim S23 izvučem 6-6,5 h sota, ova ultra bi trebala da ima više, ali si u pravu za to sa brzim punjačem. Kada bi ga svi delili sa telefonom nikoga ne bi bilo briga za bateriju. Ali me samo zanima, običan 14 ima taj problem sa magljenjem kamere u određenim uslovima, vas nekoliko je reklo da je dobilo "faličnu" bateriju. Jel to i Xiaomi isporučuje falične telefone ili je slučajnost? Ne pratim strane forume ali me zanima običan 14 pa su mi mišljenja podeljena
 
Ma ljudi razocarani SOTom pa kao falicne baterije...
Kao drugo, SOT je relativna stvar, neko moze da izvlaci 10+h (koristeci ga kao Nokiu 3310), neko moze samo par sati (zahtevno koriscenje, pika igrice ceo dan).
Kao trece, dajte telefonu malo vremena da se stabilizuje pa cete videti stanje s baterijom, takodje update-i mogu da je poboljsaju.
Razumem da baterija traje 1 sat pa da je falicna...
 
Meni se telefon grejao samo prvi dan kad je update-ovao aplikacije. Posle toga nisam nešto primetio. Imam na njemu masku koja je stigla u pakovanju, možda se zato manje oseti.
Bateriju sam podesio da se puni do 80%. Kad budem išao na put prebaciću na 100%.
A sa nekih 30% na 80% ga ponovo napuni za vrlo kratko vreme (samo treba imati taj punjač uz sebe :) ).
crop sa s23u:
1713864804666.png

crop sa x14u:
1713864886361.png
slikano sa istog rastojanja:

s23u:
1713865023202.png

x14u:
1713865051647.png

Zbog ovoga sam zamenio s23u sa x14u.
 
A kako radi taj novi OS u poređenju sa One UI? Jel ima sve one customizacije i prečice koje Samsung ima?
 
Ma ljudi razocarani SOTom pa kao falicne baterije...
Kao drugo, SOT je relativna stvar, neko moze da izvlaci 10+h (koristeci ga kao Nokiu 3310), neko moze samo par sati (zahtevno koriscenje, pika igrice ceo dan).
Kao trece, dajte telefonu malo vremena da se stabilizuje pa cete videti stanje s baterijom, takodje update-i mogu da je poboljsaju.
Razumem da baterija traje 1 sat pa da je falicna...

Ne bih ja bio tako siguran. Evo stanje juče, nisam zahtevan korisnik uopšte, 6.5h SoT bi ispao da sam praznio do nule.

Zatim, današnji drain jer sam izašao napolje (4G), koristio malo telefon po oblačnom danu, i okinuo 6 fotki.

P.S Nisu redom slike ispale, ali povezaćete. Dakle, 23%/h je normalno? Napolju nema Sunca. Juče je u kućnim uslovima išlo 13.6%/h za surfovanje i mreže.

1000009528.jpg
1000009526.jpg
1000009530.jpg
 
Koliko vidim postoji verzija sa staklenim leđima samo je pitanje da li je ima kod nas.

To magljenje kamere koliko sam ispratio se dešava samo kod male 14ice, kod ultra toga nema?
staklena verzija je samo za kinesko trziste. staklo, vise boja plus baterija od 5500mAh. globalni je kozni i baterija od 5000mAh.

tako je, samo obicna cetrnaestica, ali i to je resenje da se izvuce sim slot i pusti da snima 4k 20-30 minuta da zagreje i izbaci vlagu.
Ma ljudi razocarani SOTom pa kao falicne baterije...
Kao drugo, SOT je relativna stvar, neko moze da izvlaci 10+h (koristeci ga kao Nokiu 3310), neko moze samo par sati (zahtevno koriscenje, pika igrice ceo dan).
Kao trece, dajte telefonu malo vremena da se stabilizuje pa cete videti stanje s baterijom, takodje update-i mogu da je poboljsaju.
Razumem da baterija traje 1 sat pa da je falicna...
nisam "razocaran" baterijom nego sam dobio falican telefon.
16. dan je kod mene, prvi dan je azuriran i odmah vracen na fabricko i lepo podesen. preko noci, u 6 do 8 sati izgubim od 15% do 25% i tako vec 16 dana.

kad je ekran ukljucen, trosi se i do 25% na sat samo za chrome i telegram, dok likovi sa istim telefonom emuliraju switch pa im je potrosnja oko 15% po satu.
znaci bez kamere, bez icega, samo za dopisivanje i pretrazivanje, ja moram da punim telefon 3 puta dnevno.

u istim uslovima, sa sporijim punjacem od 25w i 45w meni temperatura baterije ide na 43-45 stepeni dok je van maske i na hladnom stolu dok ostalima sa 90w ne prelazi 40.

da je trenutna verzija globalnog softvera ubagovana i da vuce bateriju, jeste, ali nemoj mi reci da "tripujem" ocigledne stvari.
A kako radi taj novi OS u poređenju sa One UI? Jel ima sve one customizacije i prečice koje Samsung ima?
radi vrh. tecnije, lepse, brze od OneUI. sto se kustomizacije tice, svakako je ima vise u odnosu na OneUI bez good locka.
OneUI je generalno ozbiljniji i zreliji sistem u smislu nekih dodatnih mikro podesavanja tipa jacina flesa, dodatno smanjenje osvetljenja, lakse izvlacenje teksta iz fotografija/skrinsotova, pravljenje foldera u app draweru itd.
Xiaomi je sa animacijama i fluidnoscu pokidao, par stvari imaju ugradjeno sto Samsung ima preko good locka. meni bas fale bixby rutine recimo.
Samsung ima secret folder, lakse ubacis bankovne aplikacije, fotografije kartica, dokumenta itd, dok Xiaomi ima second space, podesis drugi pin i kad otkljucas telefon, otkljucas drugim pinom i imas drugi telefon. Super stvar ali mana sto ne mozes lako da prebacis aplikacije i fajlove.

Uglavnom ja sam super zadovoljan i pored ovakve fluidnosti, rada, kamere, jako jako tesko bih se vratio na Samsung.
 
Ovo izlazi u sistemskim aplikacijama?
 

Prilozi

  • 1713867505213.png
    1713867505213.png
    269.9 KB · Pregleda: 21
Nazad
Vrh Dno