Šta je novo?

Xiaomi 14

Magli li ti kamera? :D
🤡 Neverovatni su, bukvalno najodbojniji brend u Android svetu, sa razlogom.
 
Kako razlikovati koja je koja? Gledam oglas jedan doduse u BiH i cijena je cca 700 eur, verzija 12/512, na kutiji vidim ima vise jezika u onim kockicama? Je li to znak da je global?

Stvarno ne znam kako prepoznati. Ali uglavnom kod nas na kp sajtu napišu u oglasu da li je CN ili global verzija.
Nemam xiaomi ali zar kod njih nije mogao da se otključa bl i ubaci global software bez problema na kineski tel? Mislim čak i Flossy da je pominjao kada je otpakivao 14 ultra. Najbitnije da ima sve bendove potrebne da kod nas radi bez problema. Naravno, sad kako ide garancija u tom slučaju, pojma nemam.
 
Verovatno nema band 20.. a i zašto bi to neko radio na telefonu od 90k din ? Svakako će on za par meseci na svoju realnu vrednost, ipak je to Xiaomi, pilicarenje na svakom mogućem uglu
 
Kod Iraca daju skuter free ako kupis Xiaomi 14. :ROFLMAO:

1710848671577.png
 
Nemam xiaomi ali zar kod njih nije mogao da se otključa bl i ubaci global software bez problema na kineski tel? Mislim čak i Flossy da je pominjao kada je otpakivao 14 ultra. Najbitnije da ima sve bendove potrebne da kod nas radi bez problema. Naravno, sad kako ide garancija u tom slučaju, pojma nemam.
Od Mi9 to nije rešenje jer nemaju iste frekventne opsege za kinu i global.
 
Verovatno nema band 20.. a i zašto bi to neko radio na telefonu od 90k din ? Svakako će on za par meseci na svoju realnu vrednost, ipak je to Xiaomi, pilicarenje na svakom mogućem uglu
Ne znam za koji nas opseg i mrezu je vezan i vazan band 20 ali imao sam samsung s20 bas za Kinu i radilo je sve bez ikakvih problema gde god sam bio i imao 3g, 4g (za lte nisam siguran da li sam tada koristio). Znaci Srbija, Nemacka, USA, Egipat, Turska bez ikakvih problema...i sada je isti kod kolege sa foruma. Ne kazem da i Xiomi radi isto kao Samsung ali valja proveriti. A zasto, pa jednostavno jel je tipa kineska ultra 900e a global 1300 (lupio sam cene ali verujem da nisam mnogo omasio).
 
Desavalo se meni na starom Redmi Note 5 Pro da sam nedostupan u pograničnim mjestima sa BIH gdje je slaba pokrivenost.Problem sam rjesavao iskljucivanjem 4g i ukljucivanjem 2g-3g opcije.Tako je uglavnom bilo ok...

Problem sa tom kineskom verzijom je i sto ne radi android auto ko to koristi i sto se ne moze otkljucati bootloader ako bi posle nekoliko godina htio da mu ubacis neki rom da mu produzis vijek...
 
Gubis 10MHz bandwidth-a(od 40-50MHz ukupno koliko imaju nasi operatori). Znaci automatski imas manje brzine.
Medjutim, bitnija stvar je da negde neces da imas 4G signal uopste ako je samo L800 dostupan, sto ce obicno da bude po ruralnim krajevima npr, i onda padas na 3G/2G..
 
Samo jedno pitanje za vlasnike, jel nekom stigao poklon tablet i bežični punjač?

(ne magli kamera)
 
Jesam, dobio sam potvrdu i sve to, nego čisto gledam kad da očekujem.
 
Prošlo je 15 dana 🤣
 


Jedini realni testovi su nažalost ruski. (Ne znam da li radi live translate na captions).
Sve u svemu kamere ništa specijalno. A exynos se iznenađujuće dobro drži :) što je svakako dobra vest za budući pixel 🤞 :)
 
Poslednja izmena:


Jedini realni testovi su nažalost ruski. (Ne znam da li radi live translate na captions).
Sve u svemu kamere ništa specijalno. A exynos se iznenađujuće dobro drži :) što je svakako dobra vest za budući pixel 🤞 :)

Po ovome kamera je prosek.. Na oba.
 
Ne magli kamera, ocito nisu svi uredjaji pogodjeni problemom.


Nakon par dana koristenja, kvalitet izrade dobar, modul kamere strsi nesto vise ali kada se stavi gumirana zastita, uklopi se.

Meni osobno izgledaju gotivno taj veci nabor na poledjini.


U dilemi sam bio uzeti magic 6 pro ili xiaomi 14. Izabrao sam xiaomi radi kompaktnih dimenzija i mislim da je ovo idealna velicina za mene ni premalo niti veliko. Uz to ovdje u Njemackoj je na akciji bio uz svaki kupljeni xiaomi 14 dobija se gratis xiaomi pad 6.


Kada je rijec o kvaliteti izrade spomenio bi propust tipki za glasnocu koje nisu kompaktne nego imaju malo hoda sto moze nekima zasmetati ukoliko se ne koristi zastitna maska.


Na notebookchecku stoji da je pwm 400 i jos nesto uz opciju za zastitu od "treperanja" ne bi trebalo praviti problem kod ljudi koji imaju osjetljive oci.


Zvuk je glasan. Kada se pojaca jel izgubi se malo dubine sto je prisutno kod vecine mobitela.


Presao sam sa motorole edge 30 fusion, motorolica je laksa, swipanje po ekranu zakrivljenom je lakse ali motorolina podrska je ocajna. Sa baterijom sam se preporodio, krajem dana iznad 40%, Prezadovoljan


Kamere nisam puno testirao, okinio sam par fotki i dobre su mi. Evo jednog primjera na brzaka.
 

Prilozi

  • IMG_20240320_120317.jpg
    IMG_20240320_120317.jpg
    263.3 KB · Pregleda: 68
Taj problem sa labavim Volume dugmicima je prisutan i na 13-ci. Polako, tek su savladali IP68 nekako pa mozda sve isprave za 15-cu :)
 
Za kameru se problem manifestuje kada se izadje iz toplog na hladno i pusti snimanje 4k videa par minuta. Nece se pojaviti na slikama i ako je napolju toplo. Naravno nije pogodjen svaki uredjaj jer bi onda verovatno bio masovni opoziv, a mozda su to i ispravili do sada.
 
Isprobao i magli, a jbt koje su mi solucije osim vracanja telefona?
Ne znam ni da li mozes da vratis. Xiaomi ne priznaje to pod garanciju. Probaj i trazi povracaj novca i kupi nesto drugo. Kazu vadjenje sim slota da ostane otvoreno. Okrenuti fon da kamera bude dole i pustiti 4k snimanje na dva sata da se zagreje fon i odmagli staklo, sacekati da se ohladi, vrstiti sim.. Ima vise varijanti koje su ljudi pokusavali pa kod nekoga neka upali kod nekoga ne. Ja bi zahtevao povracaj novca, tacnije sou bi napravio.
 
Šteta. Bas mi se svideo telefon.
 
Samo stvarno je zalosno da niko od recizenata na bilo kojoj drustvenoj mrezi (tu racunam i yt) ne kaze ili bar ne spomene ovaj problem sa kamerama.
Nego kamera koja nosi uredjaj, najbolji kompakt, najbolje ovo ili ono... Daju ljudi toliki novac, a dosta njih i na osnovu bas tih recenzija i onda treba da odmagljulju telefone u silikonskom posipu za macke, zagrevaju telefone itd.. Veliki minus za sve koji se bave tim poslom, a da to ne spomenu sirokom audotorijumu ljudi koji ih prati i koji im veruje donekle.
 
Neverovatni su. Bukvalno sam (kao anti-xiaomi fan) imao ovaj 14 na radaru, jer je objektivno baš dobar kompakt fon, ali sa ovakvim glupostima su i dalje za izbegavanje.
Bukvalno će me naterati da pređem nа Pixel 8 Pro, ako ne i na iP 15 Pro Max.

Јoš jedna stvar, jasno mi je da Xiaomi sa IP68 ne bih mogao da tretiram kao Sony telefone koje sam koristio, ali ovo je baš loše. Mislim, da kamere magle tek tako, pa još zahtevaju čitavu proceduru da bi se odmaglile.. smešno i neozbiljno.
Sa Xperiama sam se toliko opustio što se tiče kvašenja pa i potapanja, da bukvalno već godinama šetam kroz reke sa telefonom u džepu, pa čak i skačem u vodu. Da ne navodim što telefon perem pod česmom posle svakog treninga, izleta, ili bilo kakvog outdoor prljanja, 0 problema do sada.

A kod Xiaomi-a sa IP68 sertifikatom treba da se pali neki stress test za odmagljivanje, da bi mogao normalno da koristiš kameru.
Znam da nisu svi primerci pogođeni, ali jasno je da bi ovakav problem prvo žestoko iritirao, a onda bio i malo teže rešiv, u smislu ostvarenja garancije u domaćim prodavnicama.

@nidzakv
Kamere su najmanji problem ovog modela. I o kamerama se ne može suditi na osnovu jednog testa, kako ni nekog ultra-pozitivnog (plaćenog), tako ni onih negativnijih.
14 ima prosečne point & shoot kamere za flagship klasu, i nikada neće moći u potpunosti da pariraju Pixelima sa HDR+. Ali se svejedno radi o veoma sposobnim kamerama (manual mod), sa iznenađujuće prirodnim bojama i post processing-om (posebno za Xiaomi standarde).
Viđao sam poređenja u kojima se 14 iznenađujuće dobro drži protiv Pixela 8, pa čak ima i malo bolji HDR efekat u nekim indoor situacijama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno