Šta je novo?

Xiaomi 12T/Pro

Ljudi moze neko da mi baci link na PP za GCam za 12t model (znaci ne Pro) i ako moze da me uputi u podesavanja te kamere?
Gde najbolje skinuti apk?
 
Ljudi jel koristi neko od vas mogućnost dual wifi-ja na ovom mobu?
Ja tek sad na odmoru provalio tu foru i mogu vam reci da uopšte nije losa 😁 kad niste na kucnom wifi.

Inace video snimanje ovim mobom i dalje secka kad ga pustam na ovom mobu...a kad ga prosledim nekome drugom bude ok.
 
Nov update za 12t pro,EEU rom.
V.14.0.15
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-08-08-20-34-54-507_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2023-08-08-20-34-54-507_com.android.updater.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 32
Kako ste zadovoljni baterijom i kamerom na modelu 12T pro?
Jel ima smisla prelaziti sa Poca F4 na 12T pro? Najvise zbog kamere
 
Pozdrav svima,
Evo i ja sam se dokopao 12T Pro i jos ga podesavam - cekam da skine android 13/miui 14.

Kakva vam je baterija na zadnjoj verziji miui-a za ovaj fon?

Meni se na 13 bas brzo prazni i nesto mi telefon nema neku ostrinu i zivost boja koju sam ocekivao od ovakvog ekrana.
 
Jesi dobio onu providnu masku? Ja nisam, a uzeh ga pre 2 dana od madjara.
Bateriju ne znam sa cim da uporedim, prosli fon nije mogao pola dana da izdrzi.
 
Jesi dobio onu providnu masku? Ja nisam, a uzeh ga pre 2 dana od madjara.
Bateriju ne znam sa cim da uporedim, prosli fon nije mogao pola dana da izdrzi.
Nisam ni ja dobio masku, isto uzeo od Madjara. Porucio Nillkin CamShieldPro za njega.

Sta si imao pre ovoga i koliko ti sada drzi ovaj (novi) tj 12T pro?
 
Nisam ni ja dobio masku, isto uzeo od Madjara. Porucio Nillkin CamShieldPro za njega.

Sta si imao pre ovoga i koliko ti sada drzi ovaj (novi) tj 12T pro?
Imao sam 9T pro, baterija ni dan nije mogla da izdrzi. Sad lagano dan i po. Imam dve kartice, upaljen non stop bluetooth, wifi, 4g, location, tri mejl naloga itd... Dosta poziva u toku dana jer kao koristim i za posao. Zadovoljan sam za ovih par dana.
 
Imao sam 9T pro, baterija ni dan nije mogla da izdrzi. Sad lagano dan i po. Imam dve kartice, upaljen non stop bluetooth, wifi, 4g, location, tri mejl naloga itd... Dosta poziva u toku dana jer kao koristim i za posao. Zadovoljan sam za ovih par dana.
To je super autonomija. - Jesi gledao koliki bude SoT za tih dan ipo?

I jel ti sam poskidao sve update-ove i na kojoj si verziji miui sada?

Meni je skinuo MIUI 13.0.10 i ne pokazuje da ima jos dostupnih updateova.
 
Imao sam 9T pro, baterija ni dan nije mogla da izdrzi. Sad lagano dan i po. Imam dve kartice, upaljen non stop bluetooth, wifi, 4g, location, tri mejl naloga itd... Dosta poziva u toku dana jer kao koristim i za posao. Zadovoljan sam za ovih par dana.
I ja imam 4 godine 9t Pro i planiram ovaj da kupim sada. Gde si ga uzeo i koliko te iskoštao?
 
Jel imao neko odavde problema sa update-om na MIUI 14/Android 13?

Meni je zaglavljenj na MIUI 13.0.13.0 i nece da se updateuje na noviju verziju. Probao sam promenu na razne regije - ne pomaze.

P.S. Kakav je MIUI 14/android 13 na 12T pro - jel bolja baterija/kamera/nesto trece?
 
Pozdrav ekipo,

Jel moze neko da podeli utiske u vezi displeja na 12T pro?

S obzirom da je QHD i da ima 16B boja ja sam ocekivao stvarno vauuu displej, ali iskreno je displej osrednji, dosta mracniji (sa istim nivoom osvetljenja) i manje zivopisan nego na starijim modelima sa kojima sam uporedio - Honor 50, Samsung S9. Takodje, bela pozadina kao da malo vuce i na zuto. Prikaz ne izgleda cak ni toliko ostro koliko bi na papiru trebao da bude i boje nisu toliko zivopisne niti precizne (crvena i zelena odudaraju od realne nijanse).

Probao sam da se igram sa display podesavanjima (vivid, saturated, temperaturom boja, pa i kroz advanced pa da sam podesim sve), ali nisam dosao do nekog zadovoljavajuceg rezultata.

Jel mozete da podelite kakav je Vas displej i kakav je prikaz boja, osvetljenje kao i dal ste zadovoljni?

Pre ovoga sam imao Xiaomi Note 6 Pro koji i nije neki telefon, tako da nije kao da dolazim sa S serije samsunga pa izvoljevam :D

Na kraju krajeva, ako je samo do mog displeja i generalno nije ovakav na ostalim primercima, pokusao bih da ga vratim i zamenim.

Hvala svima!
 
Pozdrav ekipo,

Jel moze neko da podeli utiske u vezi displeja na 12T pro?

S obzirom da je QHD i da ima 16B boja ja sam ocekivao stvarno vauuu displej, ali iskreno je displej osrednji, dosta mracniji (sa istim nivoom osvetljenja) i manje zivopisan nego na starijim modelima sa kojima sam uporedio - Honor 50, Samsung S9. Takodje, bela pozadina kao da malo vuce i na zuto. Prikaz ne izgleda cak ni toliko ostro koliko bi na papiru trebao da bude i boje nisu toliko zivopisne niti precizne (crvena i zelena odudaraju od realne nijanse).

Probao sam da se igram sa display podesavanjima (vivid, saturated, temperaturom boja, pa i kroz advanced pa da sam podesim sve), ali nisam dosao do nekog zadovoljavajuceg rezultata.

Jel mozete da podelite kakav je Vas displej i kakav je prikaz boja, osvetljenje kao i dal ste zadovoljni?

Pre ovoga sam imao Xiaomi Note 6 Pro koji i nije neki telefon, tako da nije kao da dolazim sa S serije samsunga pa izvoljevam :D

Na kraju krajeva, ako je samo do mog displeja i generalno nije ovakav na ostalim primercima, pokusao bih da ga vratim i zamenim.

Hvala svima!
Displej je ok meni, poređenja radi recimo sa Poco F3 recimo ili Google Pixel, nisam primetio da pravi nerealne prikaze boja.. osvetljenje ok, osvežavanje top, boje ok sve ma automatici.
 
Ljudi jel ikome radi 5G na ovom mobu,a da je Global verzija (mislim naravno kad ste u nekoj drzavi koga ima 5G) ?
Ja bio i u Danskoj i u Svedskoj,a nigde ne moze na 5G da se nakaci...jel ima neka fora.sto u podesavanjima treba da se odradi,osim naravno prebacivanja mreze i na mogucnost 5g
 
Evo radi. U pitanju je Globaltelov Esim na Crnogorsku Telekom mrežu. Radio mi je i u Italiji takodje Airalo Esim. Ništa posebno nisam čačkao.
Screenshot_2023-09-13-17-30-09-578_com.android.chrome-edit.jpg
 
Ima li neko zaštitno staklo za preporuku, ovo fabričko krenulo popustati.
 
Ima li neko zaštitno staklo za preporuku, ovo fabričko krenulo popustati.
Hidrogel foliju potrazi po servisima. Najbolje da izguglas, pominjao je neko jedan servis koji ima bas profi opremu za zastitu ekrana.
Displej je ok meni, poređenja radi recimo sa Poco F3 recimo ili Google Pixel, nisam primetio da pravi nerealne prikaze boja.. osvetljenje ok, osvežavanje top, boje ok sve ma automatici.
Sve je top, sem eto tog brightness-a koji je dosta nizi u odnosu na starije modele (samsung S9, Honor 50). Kada dignem brightness na max, tek onda prikaz bude full (bas jasne boje, super ostrina i zivost ekrana).

Mnogo dobar telefon po svemu, al za moj ukus ekran ne radi posao sem kad nije na max brightnessu, tako da cu da ga menjam za neki Honor ili Sljamsung.
 
Kako ste zadovoljni baterijom i kamerom na modelu 12T pro?
Jel ima smisla prelaziti sa Poca F4 na 12T pro? Najvise zbog kamere
Oboje je iznad prosjeka. Ne sjećam se koji zadnji apdejt sam imao, ali je baterija bila malo bolja na onom prije njega, iako je i na posljednjem bila vrlo dobra. Snap 8+ Gen1 je odličan procesor. Odličan telefon, prodao sam ga jer sam mu slomio ekran a zamjenski mi imao mrti piksel i nije mogao fingerprint.
 
Ovaj ZaoMi gubi kompas...citam da novi android stize prvo na ove 13-e sto je ok i na 12t...a nema 12t Pro...oni ni sami ne znaju koji modeli su im jaci i bolji
 
12t.
12T ili A54?
Najbitnije su mi kamere i baterija. Hvala.
Vidim niko ti ne odgovara. A5x serija je nekako krenula downhill nakon A52. Ja sam mozda pola godine koristio A53 i daleko je to od 12T teleona dok A54 isto nije neka sreca.

12T ima puno bolju kameru, kapacicteti baterija su isti ali 120W punjac cini ogromnu razliku. Idi na kineza.
 
Zakucao sam na verziji MIUI 14.0.12.0...

Do sad sam neka 3-4 puta apdejtao ROM putem MIUI Downloader aplikacije i "Choose update package" funkcije... Uvek uspesno... Cak je i prelazak sa MIUI 13 na 14 uradjen tako... Poslednja verzija na koju sam uspeo tako da podignem je 14.0.12.0 - posle toga ni makac... Probao 14.0.13.0, zatim 14.0.14.0 i evo pre neki dan 14.0.16.0 - ne mogu...

Can't verify update
Can't flash this ROM
^ Ovu gresku dobijam...

Neki savet?
 
Zakucao sam na verziji MIUI 14.0.12.0...

Do sad sam neka 3-4 puta apdejtao ROM putem MIUI Downloader aplikacije i "Choose update package" funkcije... Uvek uspesno... Cak je i prelazak sa MIUI 13 na 14 uradjen tako... Poslednja verzija na koju sam uspeo tako da podignem je 14.0.12.0 - posle toga ni makac... Probao 14.0.13.0, zatim 14.0.14.0 i evo pre neki dan 14.0.16.0 - ne mogu...

Can't verify update
Can't flash this ROM
^ Ovu gresku dobijam...

Neki savet?
Probaj da ponovo skineš fajl. možda je oštećen, ostalo verovatno radis po uputstvu tako da to verovatno nije u pitanju. Ja sam odavde skidao, ima i uputstvo.
 
Probao i sa ovog sajta - ista greska... Proverio i hash fajla (i ovog i zapravo sam jos pre par meseci proverio za 14.0.3.0) i poklapa se... Nemam ideju vise, mesecima pokusavam, cekam kako izadje nov pa probam i ne ide...
 
Zakucao sam na verziji MIUI 14.0.12.0...

Do sad sam neka 3-4 puta apdejtao ROM putem MIUI Downloader aplikacije i "Choose update package" funkcije... Uvek uspesno... Cak je i prelazak sa MIUI 13 na 14 uradjen tako... Poslednja verzija na koju sam uspeo tako da podignem je 14.0.12.0 - posle toga ni makac... Probao 14.0.13.0, zatim 14.0.14.0 i evo pre neki dan 14.0.16.0 - ne mogu...

Can't verify update
Can't flash this ROM
^ Ovu gresku dobijam...

Neki savet?
Desavalo se isto i meni s tim sto ja nisam uspeo ni na MIUI 14 da predjem.
Telefon dosao sa MIUI 13.0.10 i sam se updateovao na 13.0.11 i od tad ne nalazi update ni na jednom regionu.

Probao sam skoro sve recovery verzije preko Choose update package i nista, ni makac. - dobijam istu gresku kao ti (kategorija: other reasons).
 
Je l' ima neki drugi nacin da se apdejtuje (fastboot / preko kompa nekako itd) ali bez da se gube podaci?
 
Nazad
Vrh Dno