Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Све ради ок, разлике ништа спектакуларно... Контролни центар мало измењен као и иконе, измењен мало распоред у подешавањима, ефекти обавештења остали исти (само она стара три, пулс плаво, црвено и звездана светлост), увек на екрану скоро све исто (додали само једну тему за закључан екран), супер позадине нема никакве промене (старих пет). Другачије приказује иконе горе у статусној траци, раније је било три иконе па тачке, сада једна икона и тачке.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-05-20-58-04-266_com.miui.home-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-05-20-58-04-266_com.miui.home-edit.jpg
    96.7 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_2024-03-05-21-02-37-391_com.miui.aod-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-05-21-02-37-391_com.miui.aod-edit.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 25
Lepo bogami, na sve to Xiaomi masno laže kako je mali broj korisnika pogođen.


Uz to sto lazu nisu ni sprecili dalju stetu povlacenjem apdejta jer evo covek rece njemu je jutros otkazao telefon. Prilicno neozbiljno.
 
U lokalnim servisima ima dosta ljudi koji donose telefone na popravku. Baš se omasovio ovaj problem.
 
Све ради ок, разлике ништа спектакуларно... Контролни центар мало измењен као и иконе, измењен мало распоред у подешавањима, ефекти обавештења остали исти (само она стара три, пулс плаво, црвено и звездана светлост), увек на екрану скоро све исто (додали само једну тему за закључан екран), супер позадине нема никакве промене (старих пет). Другачије приказује иконе горе у статусној траци, раније је било три иконе па тачке, сада једна икона и тачке.
jel ovo verzija
1.0.1.0. TLDMIXM 1.6 GB
?
 
Suprugin 12X je umro jutros, verovatno je apdejt koji je zaboravila da ugasi da se sam odradi. Ili je nesto crklo samo posto je telefon potpuni mrtav :D
Možda je nešto drugo, probaj drugi punjač, kabl, sačekaj malo? Ako im je verovati povučen je 1. marta, ne bi trebalo sad da se desi.

Po netu pišu da se restartuje i da je rešenje fabrički reset.
Ja sam zvao ProMobi i oni su mi rekli da mora wipe, da će to i oni da urade. Pokušavao sve i svašta i na kraju odradio wipe. Poslednji xiaomi koji sam kupio, što se mene tiče, ovo je stvarno sramota šta su uradili.
Bootloop je bio, je li tako?

Meni nije jasno sa kojim softverom se podigne, ako je u okviru firmware učitan pogrešan fajl? Taj fajl je i dalje tu i posle fabričkog reseta, zar ne? Vraća ga valjda na poslednji ROM, ali čist od korisničkih stvari.
 
Fora je što ne povuče firmware-a update, već onaj njihov app service, mislim da je uradio control center update. Kada uradiš wipe obrišeš i taj update.
 
Možda je nešto drugo, probaj drugi punjač, kabl, sačekaj malo? Ako im je verovati povučen je 1. marta, ne bi trebalo sad da se desi.
Dzabe skinut je sa punjaca 2minuta pre crkavanja, u servisu su rekli da znaju sta je i verovatno ce za par dana uspeti da rese. Ako ne dobija nov 12x.
A naravno nije verovati jer ce sve da napisu kako bi izbegli potencijalne tuzbe.
 
Mom isteklo 2g garancije. Da ga ne ureknem.

edit: imam još metar dana ipak. :) :) :)
 
2 komada 12x bootloop takodje. Samo sam im rekao hteli ste Xiaomi, a lepo sam savetovao iPhone :) a kad sam im rekao da ce podaci da odu, tad su poceli da psuju i Xin Ji Pinga i Tau Mao i Xin Xana i sve ostale Kineze :D
 
Meni stigao update pre nekih mesec dana još ,valjda sam imao sreće da nije telefon zapeo u infinite bootloop.Sve je prošlo bez greške .Jedinu razliku koju ja primećujem pored vizuelnih izmena u spustajucem meniju je brzina rada telefona .Znači i ranije je leteo ali ovo je drugi nivo mlaznog pogona 😂
12 pro model
 
Ok supruzi je crkla maticna ploča, pa možda nije bio update.
Ali sad nađoh tref na rešiti da je navodno brick izazvao apdejt System UI Plugin. Kao poslali su Hyper OS verzijh svima koji su i dalje bili na MIUI pa se polupalo.

Tako da su ugašeni apdejti sistemskih aplikacija dok ne stigne Hyper OS.
 
Ja sam svoj telefon 12 Pro, predao vrsnom stručnjaku koji je svašta pokušao, ali ni jedna Kung Fu tehnika nije dala rezultata, u međuvremenu me je obavestio da je Xiaomi priznao da je po ko zna koji put sam usrao sve odreda i otuda neprekidno restartovanje u krug. Rešenje je jednostavno, može da se uradi wipe data, čime se telefon vraća u funkcionalno stanje, ali je problem što se ostaje bez ikakvih podataka, što me čini tužnim. Nadam se i verujem da će pustiti neku zakrpu uz pomoć koje će moći da se pristupi telefonu sa starim sadržajem, i da će me slike i podešavanja opet obradovati, do tada koristim Samsung A53 koji me nervira, ali ništa me nije odavno tako neprijatno iznenadilo kao ova kineska svinjarija sa softverom.
 
Nadam se i verujem da će pustiti neku zakrpu uz pomoć koje će moći da se pristupi telefonu sa starim sadržajem,
To se neće desiti druže, zvanično su rekli da je rešenje da se resetuje telefon, to im je lakše nego da zaista rešavaju situaciju.
 
Možda se neko od cyber kurajbera pokrene i napravi nešto, sačekaću još malo, jedno je sigurno, da me Žao Mi neće više videti, jer ovo je bezobrazluk neviđeni.
 
Naravno, samo znaj da su iste sve korporacije, Samsungu se nešto slično desilo prošle godine, hiljade Australijanaca su ostali bez svojih podataka i nikom ništa.
Bekap je obavezan i jedino rešenje, tako ne zavisiš od proizvođača i njihovog nepostojećeg poštenja.
 
Ja sam uradio update na xiaomi 12x i sve je prošlo kako treba, izgleda kome se kako zalomi, zato ih i nije briga da popravljaju stvari.
 
Posle update na Hiper OS moj 12pro osetno brže troši bateriju... Preporuka je da se uradi fabrički reset, a to me jaaako mrzi da radim....
 
12 pro srbija i dalje nema update. Stoji na oktobru.
 
Мрзи ме сада да га вадим са опроштењем (спаковао сам га за продају) али мислим да је апдејтом на HyperOs у марту, јануарска безбедносна закрпа. Причам за 12Х.
 
12 pro srbija i dalje nema update. Stoji na oktobru.
Ja sam popio update među prvima i još mi je telefon u pokušaju spasavanja podataka, jer se zakucao u Recovery Mode iz kog pristaje da izađe samo pošto obriše sve što ima na njemu od podataka, baš sam ljut na Ćao Mi, usraše ga Kinezi za sve pare
 
Nema ni 12X moj. Povukli su očigledno. Previše vremena je prošlo, a primerak uzet u pretprodaji.

Ja ga radije ne bih dirao, radi savršeno. Ne planiram da menjam telefon.
 
Radi ok, koristi se već neko vreme. Kad sam već prežalio podatke nije mi bio problem da pustim update. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno