Šta je novo?

Xbox Series X / S

Nisu ni oni ludi da ostave oni ovo dugo, i na Zapadu prave naloge na Argentinu. Verovatno im je stalo da prodaju što više konzola pa će u jednom momentu blokirati to.
Na zapadu ne mogu da prave naloge na Argentinu, Tursku... nikada nisu ni mogli jer im ne prolazile platne kartice za te regione. Bila je zloupotreba "gift" opcije na pomenute regione, pa su je zato ukunuli.
 
Upravo tako, niko sa zapada nikad nije mogao da kupuje sa drugih regiona jer su njihove kartice blokirane za sve ostale regione, osim za matični region.

Nisu ni Giftove mogli da uzimaju, već su im kupovali ljudi iz država trećeg sveta, uz određenu nadoknadu naravno.
 
Koliko sam shvatio save-ovi igre će biti na "cloud-u" čak i da se igra izbriše i opet instalira, ali da li se ti fajlovi mogu sačuvati na nekom od dva naloga koja imam (Tur ili Arg, mada je bi pre na Tur)?
 
Pravo je zadovoljstvo videti da je neko uzeo i X model jer se od nas S konzolaša živeti ne može ;)
 
Dobro veče,
postoji li rizik od blokiranja naloga u slučaju instalacije aplikacija Amazon Prime (poljski nalog), Disney+ , HBO Max (SBB) na konzolu sa USA/Turskim nalogom?

Već par dana se LG tv aplikacija za Amazon Prime sporo pokreće, pa mi pade na pamet da iskoristim Xbox Series X za instaliranje i pokretanje Prime-a.
Kako je nalog konzole podešen na USA, a XBOX Pass Ultimte na Tursku, ima li opasnosti da instaliranjem korisničkih aplikacija sa regionima van navedenih zemalja izazovem banovanje ili blokiranje naloga?

Ima li neko iskustva ili predlog?

Pozdrav.
 
Ne. Sam si rekao da i sad imas podesavanja USA i Turske. Sto bi bilo sta drugo predstavljalo problem.
 
Vidim da se kod nas polako normalizuje cena za Xbox Series X.
Prodaje se zvanično sa slušalicama za 74990. Slušalice su same 12990. Pa ispada konzola 62000.
 
Pdp lvl50. Veoma loseg kvaliteta, pojacas zvuk i svi u prostoriji cuju isto sto i ti. Krckaju i dosta jeftino izgledaju.
Extra! Sto znaci da nema nikakve sanse da se prodaju (preko KP, npr.)i da se time dobije neka kompezacija ulozenih sredstava. Cena od 62000 - 65000 deluje kao sasvim dobra cena sa domacom garancijom i mogucnoscu uzimanja na rate, npr. Hvala na odgovoru, u svakom slucaju.
 
Za 50€ bi vrv mogle da se prodaju
 
Imate po kp vakuum za ispod 500eur.
 
Vidim da se spominje dosta kupovina GPU preko Turske, pa bih bio zahvalan za odgovore na par pitanja:

Uzeo bih Series X (vidim da je u NS Games najbolja cena, da li neko ima iskustva sa njima), nikada do sada nisam imao Xbox niti Xbox nalog, pa ako sam dobro razumeo, potrebno je da uradim sledeće: Na računaru sa uključenim VPN-om na Tursku (da li može Okayfreedom) odem i napravim novi Xbox nalog na sajtu za Tursku, prilikom registracije unesem neku nasumičnu fizičku adresu u Turskoj i regularno dodam našu platnu karticu (ovo me najviše interesuje da potvrdim, moguće je bez problema dodati našu platnu karticu?), izaberem GPU i onda mi se skida svakog meseca 45 TL? Onda na isti način mogu da kupujem i igre po turskim cenama (npr. Hogwarts Legacy)?

Taj napravljeni nalog onda dodam kao primarni na Xbox i teram?

Pošto će konzolu većinom koristiti sin, da li postoji mogućnost da u okviru tog glavnog naloga napravim "dečiji", kao što je npr. moguće kod Nintendo naloga, i da li mogu da kontrolišem šta će od igara biti dostupno tom "dečijem" nalogu?
 
Vidim da se spominje dosta kupovina GPU preko Turske, pa bih bio zahvalan za odgovore na par pitanja:

Uzeo bih Series X (vidim da je u NS Games najbolja cena, da li neko ima iskustva sa njima), nikada do sada nisam imao Xbox niti Xbox nalog, pa ako sam dobro razumeo, potrebno je da uradim sledeće: Na računaru sa uključenim VPN-om na Tursku (da li može Okayfreedom) odem i napravim novi Xbox nalog na sajtu za Tursku, prilikom registracije unesem neku nasumičnu fizičku adresu u Turskoj i regularno dodam našu platnu karticu (ovo me najviše interesuje da potvrdim, moguće je bez problema dodati našu platnu karticu?), izaberem GPU i onda mi se skida svakog meseca 45 TL? Onda na isti način mogu da kupujem i igre po turskim cenama (npr. Hogwarts Legacy)?

Taj napravljeni nalog onda dodam kao primarni na Xbox i teram?

Pošto će konzolu većinom koristiti sin, da li postoji mogućnost da u okviru tog glavnog naloga napravim "dečiji", kao što je npr. moguće kod Nintendo naloga, i da li mogu da kontrolišem šta će od igara biti dostupno tom "dečijem" nalogu?
Ne radis nista na racunaru. Sve ide preko konzole i ne treba ti vpn. U vec postojeci xbox nalog ili novi (outlook, hotmail itd) dodas adresu nekog hotela u Turskoj (izgluglas adresu br tel nekog random hotela) dodas karticu kao nacin placanja. Region konzole stavis na Turski. Udjes u store i videces cene u turskim lirama. Kupis game pass ultimate ili sta god te zanima. Sve radis na konzoli, to je najvaznije.
 
Upravo mi je kolega odradio predplatu preko njegove konzole i sada imam Turski nalog i ovo ne bih ni radio nego ima Atomic Heart da se igra sto sigurno cu igram a i izlazi Wo Long sto mi se isto igra tako da ova predplata od 44 lire je vise nego smesna da odigram ove dve igre.
 
Uzeo bih Series X (vidim da je u NS Games najbolja cena, da li neko ima iskustva sa njima),
Ja sam se raspitivao ovde za kupovinu kod njih i na kraju sam tamo i uzeo. Godinu dana garancije, dobije se neki vid pisane garancije sa pecatom firme. Nakon godinu dana ako uradis servis konzole kod njih (ciscenje prasine, zamene paste oko 50€) dobijes jos godinu dana garancije. Ja nemam nameru da mi neko otvara konzolu nakon godinu dana bez potrebe tako da mi je godinu dana garancije sasvim ok. Toliko sam dobio i za Xbox One S kupljen preko KP i evo ga jos radi bez ikakvog ciscenja, 7-dma godina.
 
Ne morate da se bakcete prilikom postavljanja adrese za novi region. Koliko sam ja shvatio jedino treba da "pogodite" postanski broj(zip code kako se vec zove na konzoli) a ostalo pisite sta hocete. Meni kao grad stoji Buritos a adresa GTA 5. Ovo pisem jer oduzima vreme dok otkucate pravilno adresu a mozete ga iskoristiti za gejming recimo...ili pristaviti kafu?!
 
Ne morate da se bakcete prilikom postavljanja adrese za novi region. Koliko sam ja shvatio jedino treba da "pogodite" postanski broj(zip code kako se vec zove na konzoli) a ostalo pisite sta hocete. Meni kao grad stoji Buritos a adresa GTA 5. Ovo pisem jer oduzima vreme dok otkucate pravilno adresu a mozete ga iskoristiti za gejming recimo...ili pristaviti kafu?!
Još jednom pitanje samo, kolega @Citizen Kane reče iznad da se sva inicijalna podešavanja (pravljenje naloga i podešavanje regiona) obavljaju direktno na konzoli. Vidim da to početno podešavanje može da se obavi pomoću Xbox aplikacije na telefonu. Da li se to preko aplikacije računa kao da je na konzoli ili mora fizički da se podešava sve na konzoli pomoću kontrolera?
 
Još jednom pitanje samo, kolega @Citizen Kane reče iznad da se sva inicijalna podešavanja (pravljenje naloga i podešavanje regiona) obavljaju direktno na konzoli. Vidim da to početno podešavanje može da se obavi pomoću Xbox aplikacije na telefonu. Da li se to preko aplikacije računa kao da je na konzoli ili mora fizički da se podešava sve na konzoli pomoću kontrolera?
Ne moze preko telefona iskljucivo preko konzole isto kao i GP sto je nemoguce kupiti drugacije nikakvi VPN-ovi tu ne pomazu-samo konzola i cepaj.
 
Ne morate da se bakcete prilikom postavljanja adrese za novi region. Koliko sam ja shvatio jedino treba da "pogodite" postanski broj(zip code kako se vec zove na konzoli) a ostalo pisite sta hocete. Meni kao grad stoji Buritos a adresa GTA 5. Ovo pisem jer oduzima vreme dok otkucate pravilno adresu a mozete ga iskoristiti za gejming recimo...ili pristaviti kafu?!
Prebacio sinoc region na Tursku, nalog ostao na USA. Dodao samo grad Ankara postanski br i izmisljena ulica. Pazario Diablo 2 resurected za 540 din i sve proslo kako treba. Za koji dan mi istice Game pass pa cu i to probati mada kada je prosla kupovina igre vrv nece biti problema. Inace game pass i igre koje su aktivirane/kupljene na USA regionu rade i sada na Turskom bez problema. Tnx
 
Prebacio sinoc region na Tursku, nalog ostao na USA. Dodao samo grad Ankara postanski br i izmisljena ulica. Pazario Diablo 2 resurected za 540 din i sve proslo kako treba. Za koji dan mi istice Game pass pa cu i to probati mada kada je prosla kupovina igre vrv nece biti problema. Inace game pass i igre koje su aktivirane/kupljene na USA regionu rade i sada na Turskom bez problema. Tnx
Već odavno mi kartica stoji vezana za nalog na xboxu (Turski region) i kupovina kao i automatsko obnavljanje Ultimate passa svakog meseca ide bez problema.
 
Hvala puno @Citizen Kane i @ki111er :) Podešavanje konzole / pravljenje naloga prošlo bez ikakvih problema, direktno na konzoli kao što ste rekli. Uzet GPU, cene u prodavnici se prikazuju u lirama, platna kartica zadužena bez problema.
 
Priča se da će Microsoft morati poraditi na sistemu uzimanja GP-a preko Turske jer nije Srbija jedina koja ovo radi. Kao postaviće veću cenu tamo kako bi se to izbalansiralo (rekla - kazala).
Ja iskreno neko rešenje ne vidim, jedino da im ukinu uslugu...
 
Nazad
Vrh Dno