Šta je novo?

Xbox Series X / S

RF visa isto radi
 
Izvinjavam se ako je bilo pitanje ranije, da li igranje preko cloud-a funkcioniše i kako/šta podesiti ako nekome radi?
 
Mozes ali posto srbija nije podrzana nema servera samim tim kasnjenje ce biti veliko.
Verujem da je neigrivo.
Mozes da probas ali moras biti povezan preko VPN-a.
 
Mozes ali posto srbija nije podrzana nema servera samim tim kasnjenje ce biti veliko.
Verujem da je neigrivo.
Mozes da probas ali moras biti povezan preko VPN-a.
Probao sam, igrivo je jer ima servera u državama blizu nas, ali je VPN neophodan, ako pokušaš bez VPN-a igrati, kad klikneš Play, samo te vrati na početni game pass ekran.
EDIT: Ja sam sa PC-a probao
 
Super koji nalog koristis na pcu argentinu turski ili neki drugi?Jesi li morao windows da stavis lokaciju na neki od tih regiona?
Jesi li probao standardno da skines igru?
 
Mora da se koristi nalog iz regiona koji podrzava Cloud gaming.
Ako skines igru, vise nemas opciju da je igras preko Clouda.
 
Skoro niko na stanju nema Xbox kontroler 1914, za X seriju...svi na sajtovima imaju, na stanju ne, kao biće u toku nedelje.
 
Mora da se koristi nalog iz regiona koji podrzava Cloud gaming.
Ako skines igru, vise nemas opciju da je igras preko Clouda.
Mislio sam da se ulogujem na pcu da igram (da skidam igre) i petpostavljam da stavljam taj nalog koji ima gpu?Drugo pitanje je dali moram na windowsu da menjam regiju da bih igrao te igre ili sve radi i bez menjanja regiona.
 
Uloguješ se nalogom koji ima GP, skidaš i igraš
Ne moraš da menjaš regiju na kompjuteru
 
TW_ComingSoon_7.18.2022-bd022c27139d93338525.png
 
Ima li neko iskustva sa OTP MasterCard karticama? Da li one rade u turskoj ili argentinskoj prodavnici?
 
Ima li nekih informacija o izlasku poboljšanih verzija postojećih konzola Xbox Series X/S? Naravno i PS5.
Ako budu trajale do 2030 onda će verovatno 2024/5 tek. Ako uopšte i ima potrebe...
 
Dok ne pocnu izlaze zahtevnije i prave next gen igre, nece imati potrebe za jacim verzijama konzola.
 
Koja bi garancija trebala biti na kupljenu Series S konzolu? Jel to zavisi od prodavca, tipa 24 meseca ili?...
 
Ja mislim da dok ne krene Unreal engine 5 da se masovno koristi nema ništa od novih konzola. Ne znam ni da li ima neka UE5 sada dostupna. Onaj matrix je samleo sve konzole. Od 1080 do 1280 sa 30fps. Mnogi misle da če ići direktno na PS6 i novi Xbox nego na Pro varijante zbog mnogo bržeg dostupnog hardvera i da će ova generacija kratko trajati (4, maks 5 godina).


Što se garancije tiče, registruj konzolu online ma Microsoft nalogu i tamo ti piše. Zvanična MS garancija za EU je 24 meseca. Posle njih kontaktiraš ili prodavca.
U Srbiji i radnjama je garancija 24 meseca. U HU imaš negde gde je 12 negde 24. Zavisi od kog si prepordavca uzeo. Ako nije pouzdan, možeš se i oprostiti od nje.
 
Ja mislim da dok ne krene Unreal engine 5 da se masovno koristi nema ništa od novih konzola. Ne znam ni da li ima neka UE5 sada dostupna. Onaj matrix je samleo sve konzole. Od 1080 do 1280 sa 30fps. Mnogi misle da če ići direktno na PS6 i novi Xbox nego na Pro varijante zbog mnogo bržeg dostupnog hardvera i da će ova generacija kratko trajati (4, maks 5 godina).


Što se garancije tiče, registruj konzolu online ma Microsoft nalogu i tamo ti piše. Zvanična MS garancija za EU je 24 meseca. Posle njih kontaktiraš ili prodavca.
U Srbiji i radnjama je garancija 24 meseca. U HU imaš negde gde je 12 negde 24. Zavisi od kog si prepordavca uzeo. Ako nije pouzdan, možeš se i oprostiti od nje.
Hvala ti na odgovoru, međutim mislim da nisi u pravu za ovo prvo, ne kažem da nije moguće jer tržište bukvalno divlja, ali evo zašto...
Dakle, Unreal engine 5 će pogoniti Stalker 2, Avowed i Hellblade 2 a te tri igre bi trebale izaći za nekih godinu, godinu-ipo do dve. Biće ih još sigurno, ja sam samo pomenuo AAA igre koje su mi prve pale na pamet. Vezano za next gen, mi još nemamo neku krštenu igru za nove konzole, tek znači dolaze 2023. još uvek smo u nekoj cross-gen fazi (nažalost).
Ako će tipa 2025 ići na PS6/XB? to znači totalnu promenu hardvera, bez obzira što je on lakše dostupan, a zatim nova "cross-gen" faza par godina i "navikavanje" developera na novi hardver, i tako u nedogled... Ja ipak mislim da će biti poboljšanih verzija sadašnjih konzola no ne znam da li vredi čekati ih ako će brzo, pa sam zbog toga najviše i pitao.
Generalno, mislim da ćemo ovu garnituru voziti do 2027/28, kada će izaći PS6/XB? pa onda cross-gen do 2030... Bože zdravlja :)
 
Nedostatak snage se već oseća. Uzeli smo opet ps5 zbog astra pa imamo sve 3 nove konzole. Na primeru Quarry promo igre kod dece na ps5 radi na manjoj rezoluciji i senke su lošije nema svetla. Nedostajaće tek ps5ici snage da drži 4k i rt. Kažu da je loša implementacija ali to je za svaku igru sada izgovor za ps5. To i digital foundry primećuje.

Serija s će odumreti verujem čim izadju next gen igre ili će izgubiti rt podršku. Serija X je minimum za next gen igre i tu svuda nije 4k a tek nije 60 i 120 fps. Ova cela generacija je mid gen izgleda. Od nive i bolje rt ultra grafike nema ništa. Jedno da svi strimujemo next gen igre na ovim konzolama. Ni fsr 2 ne pomaže preterano.
 
Nedostatak snage se već oseća. Uzeli smo opet ps5 zbog astra pa imamo sve 3 nove konzole. Na primeru Quarry promo igre kod dece na ps5 radi na manjoj rezoluciji i senke su lošije nema svetla. Nedostajaće tek ps5ici snage da drži 4k i rt. Kažu da je loša implementacija ali to je za svaku igru sada izgovor za ps5. To i digital foundry primećuje.

Serija s će odumreti verujem čim izadju next gen igre ili će izgubiti rt podršku. Serija X je minimum za next gen igre i tu svuda nije 4k a tek nije 60 i 120 fps. Ova cela generacija je mid gen izgleda. Od nive i bolje rt ultra grafike nema ništa. Jedno da svi strimujemo next gen igre na ovim konzolama. Ni fsr 2 ne pomaže preterano.
Nedostatak u odnosu na šta? PC?... Uvek bilo i biće, mada za tih 400-500 evra (300 za Series S) se dobije i više nego solidna mašina, može se reći i odlična. Za PC ispod 1.5K evra ne treba razmišljati ako je cilj gejming.
Forbidden West je po mom mišljenju najbolje tehničko čudo po pitanju grafike a nema taj famozni Ray Tracing i postoji za prastari PS4, šta bi tek bilo da je igra samo next-gen???
Po mom mišljenju ove konzole su 2K/60 FPS ili 4K(neki upscale)/30 FPS. Series S je uglavnom 1080p mašina sa realnim očekivanjima od 30 FPS-a, ali često vidimo i 60 što prilično iznenađuje.

Zašto bi Series S odapeo? To je zapravo X model sa drastično smanjenim GPU karakteristikama, sve ostalo je isto, i developeri mogu samo da naprave downscale kada razvijaju igre, odnosno da ih grafički "tešu" dok se ne dobije stabilan FPS. Zašto bi neka igra bila izuzetak, pa makar sve da izgleda LOW grafički. Primera radi, Metro Exodus na Series S radi u 60 FPS-a sa RT podrškom i pogoršanom grafikom ali to je okej s obzirom da je u pitanju jedna od najimpresivnijih igara, a da su ga stavili 30 FPS-a sa grafikom koja je blizu Series X/PS5 bilo bi fantastično, a moglo je.

Ja se samo nadam da negde postoji potvrda od MS-a da će sve njihove igre (kažem njihove pošto samo još Sony nisu kupili) dolaziti i na X i na S. Ne kažem da ti nisi u pravu, na internetu postoji veliki broj ljudi koji tvrde da je S zapravo Game Pass mašina za "manje igre", ali ako jedan Cyberpunk, Metro ili AC Valhalla mogu doći na S a onako da izgledaju ne vidim razlog zašto ne bi mogla bilo koja druga igra a da izgleda slično.
 
Baš tako. Pogotovu što je to sada najprodavanija konzola s obzirom na 300 dolara/evra cenu,a dolazi globalna recesija, inflacija svuda divlja itd. itd.
Ova generacija konzola će verujem biti najduža do sada...
 
Jel nekome radi Kodi bluethunder tv, par puta probao ali uvek zabode kad odem na tv, javlja the dependency on pvr.blue thunder version 0.0.0 could not be satisfied
 
Jedno pitanje, konzola mi je na američkom regionu, da li će biti problem ako napravim novi account, stavim kao regiju accounta tursku, i dam prijatelju koji živi u Turskoj i ima svoj račun i svoju karticu i da on uzme igre? Da li će proći kupovina na taj način?
 
Neće biti nikakvih problema
 
Ljubitelji retro igara, ako ima takvih, jeste li isporbali retroarch
Kakvo carstvo starih igara
 
Uzeo bih jos neke x360 igre na Argentini. Do sada sam to radio tako sto sam na glavnom nalogu presaltao sa usa na arg, uzeo igru i vratio na usa.
Da li je to i dalje izvodljivo i bez posledica?
 
Meni je sve na Arg samo naravno domaca kartica a adresa isto neka iz Arg. Ne znam zasto su vam nalozi na USA, sta ima tamo drugacije pa se vracate na tu zemlju?
 
Nazad
Vrh Dno