Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Ma to su samo priche da xclamp fix reshava stvar. Uvek mozhe da se pojavi RROD. Ali ovo sto je ona rekla, zvuchi mi bezobrazno sa Virtual strane. Ili ih je blam vishe da joj popravljaju ili oce da je nateraju da kupi novu konzolu od njih za upola cene. Konzola jedino ne mozhe da se popravi ako ti se pre RROD-a pojave ljubichase crte na ekranu. To znachi da ti je prsla grafichka ili cela plocha i onda stvarno mozhesh konzolu u djubre da bacish.

Idi ti adrijanchice i nadji neki drugi servis.
Naravno da može, ali to su retki slučajevi. Ovde po forumu ima previše onih kojima se RROD iznova pojavio. X-clamp fix je itekako efikasan, ako se odradi kako treba, ako ne, tu je Heatgun za nedaj bože.
 
i jedna kocka secera

Kažu da jabuka ne pada daleko od stabla. Ako ste igrali Fable znate o kakvoj je uvrnutoj igri riječ a ništa manje nije uvrnuta ekipa koja je radila na nastavku igre. Jedna od najočekivanijih X360 exkluziva koja izlazi 24.oktobra je i službeno dobila gold status.

Peter Molyneux danas je potvrdio kako je Fable II završen u potpunosti i da je spreman za proizvodnju kako bi svjetlo dana na policama ugledao na vrijeme. Naglasio je kako je rad na igri bio veoma zahtjevan ali istovremeno i jako zabavan. Od igre se očekuje mnogo a ekipa koja je radila na igri otišla je završetak radova zalila pivom u pub.

Zivjeli !!!
 
Nekoliko pitanja...

1. Gde su najjeftiniji DL diskovi u BGDu, pretpostavljam da mora Verb ?
2. Za koji sistem (NTSC, PAL) igre najcheshce prvo izlaze, i koliko uopshte ima igara koje su region free, ako ih ima ?
3. Kako se vidi koja je revizija ploche u pitanju, bez otvaranja konzole ?
4. Da li X360 moze da pusti x.264 u mkv-u ?
5. Kako najjednostavnije povezati X360 i PC na isti VGA ulaz, a da ne kupujem one cigle od razdelnika ? Jel su se pojavili neki 'sitniji' ?
 
Poslednja izmena:
Nekoliko pitanja...
i nekoliko odgovora

1. Gde su najjeftiniji DL diskovi u BGDu, pretpostavljam da mora Verb ?
Pozeljno je koristiti Verbatim, ali recimo rade i Maxell DVD+R DL diskovi bez problema.
2. Za koji sistem (NTSC, PAL) igre najcheshce prvo izlaze, i koliko uopshte ima igara koje su region free, ako ih ima ?
Zavisi koja je igra u pitanju. Nije retko i da su region free.
3. Kako se vidi koja je revizija ploche u pitanju, bez otvaranja konzole ?
Pogledas kolika je potrosnja, 175W = Falcon
4. Da li X360 moze da pusti x.264 u mkv-u ?
Ne znam.
5. Kako najjednostavnije povezati X360 i PC na isti VGA ulaz, a da ne kupujem one cigle od razdelnika ? Jel su se pojavili neki 'sitniji' ?[/QUOTE]
Isto kao pod 4.

P.S.:
Inace probao sam danas MGS 4 Guns of Patriots. Igra je VRH i stvarno nedostaje XBOX360 community-ju. :(
 
Poslednja izmena:
Hvala vrobec.

Josh jedno pitanje, da li postoji neki specijalni nachin rezanja (ili ima pojedinih igara koje ga traze) i koji program koristite ?
 
Hvala vrobec.

Josh jedno pitanje, da li postoji neki specijalni nachin rezanja (ili ima pojedinih igara koje ga traze) i koji program koristite ?

ImgBurn rešava sve;). Bar je rešavao dok sam ja imao konzolu, a to je bilo davno.
 
Hvala vrobec.

Josh jedno pitanje, da li postoji neki specijalni nachin rezanja (ili ima pojedinih igara koje ga traze) i koji program koristite ?

Koristim CloneCD i do sada nijedan bacen DVD DL. Preporucena brzina snimanja je 2.4x.
Dobar je i Imgburn, ali kod njega trebas manuelno zadati layer-break, dok CloneCD ga automatski ubaci.
Naravno preporucuje se Pioneer DVD rezac.
 
Hvala, to sam i mislio :)

U medjuvremenu se setih josh nechega :) Jel USA napajanje podrzava nashu struju ? Aj sad kazite da ne moze pa da puknem od smeha ;)

I btw, kad je krenuo HDMI/Falcon, u avgustu proshle godine beshe ? Moj je iz oktobra 2007 i vidim na nekim spiskovima po netu tada su vec postojali, pa kapiram da sam ubo i ja :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Evo ceo dan chitam o X360 i malopre prochitah uputstvo za sredjivanje Xclampa. Do sad se nisam udubljivao u to, ali sad vidim da je to jednostavno uklanjanje te gluposti koju je microsoft napravio i bez xclampa RROD i ne moze da se desi. Zato se pitam zashto svi to ne urade odmah, pre nego shto se RROD i desi, i zasto neko placa 50e za tako jednostavnu stvar ? Ja sam mislio da se tu radi o odlemljivanju celog GPU/CPU, pa ponovnom lemljenju, ali to nema veze sa tim, samo se skinu xclampovi, stavi pasta i novi shrafovi i to je gotovo.
 
Poslednja izmena:
@driver

ImgBurn sam koristio od samog pocetka i nikad nisam imao problema. Ne morash nista manuelno da nameshtash. Kada skinesh torrent, uz njega ide i .dvd fajl. Double-click na njega i on ce ti uneti sve podatke za rezanje,ukljuchujuci i layer break a ti samo podesish brzinu rezanja.

Ne podrzhava USA 360 nashu struju. Morash da kupish transformator i onda ce da radi normalno. krastavac, nije ovo SONY chiji su uredjaji univerzalni za ceo svet.

Najjeftiniji Verbatim DL+ diskovi su ti u podzemlju kod doma omladine. Cim se spustish niz stepenice,prva radnja ispred tebe. 125 din sa praznom slim kutijom. Do skora su bili 170 din ali opala cena.
 
Poslednja izmena:
Ne podrzhava USA 360 nashu struju. Morash da kupish transformator i onda ce da radi normalno. krastavac, nije ovo SONY chiji su uredjaji univerzalni za ceo svet.

Stvarno onda ne kapiram shta su oni stavili u onoliku ciglu :) Da nemash ideju gde da trazim transformator ? One buvljachke varijante kapiram da ne valjaju ?

Najjeftiniji Verbatim DL+ diskovi su ti u podzemlju kod doma omladine. Cim se spustish niz stepenice,prva radnja ispred tebe. 125 din sa praznom slim kutijom. Do skora su bili 170 din ali opala cena.

Znam tu radnju. Mada neko je na forumu pomenuo da su diskovi pali na 80 dinara, verovatno to nije Verbatim.
 
Poslednja izmena:
Evo ceo dan chitam o X360 i malopre prochitah uputstvo za sredjivanje Xclampa. Do sad se nisam udubljivao u to, ali sad vidim da je to jednostavno uklanjanje te gluposti koju je microsoft napravio i bez xclampa RROD i ne moze da se desi. Zato se pitam zashto svi to ne urade odmah, pre nego shto se RROD i desi, i zasto neko placa 50e za tako jednostavnu stvar ? Ja sam mislio da se tu radi o odlemljivanju celog GPU/CPU, pa ponovnom lemljenju, ali to nema veze sa tim, samo se skinu xclampovi, stavi pasta i novi shrafovi i to je gotovo.

Baci neki link da vidim i ja to.
 
@driver

ImgBurn sam koristio od samog pocetka i nikad nisam imao problema. Ne morash nista manuelno da nameshtash. Kada skinesh torrent, uz njega ide i .dvd fajl. Double-click na njega i on ce ti uneti sve podatke za rezanje,ukljuchujuci i layer break a ti samo podesish brzinu rezanja.

Najjeftiniji Verbatim DL+ diskovi su ti u podzemlju kod doma omladine. Cim se spustish niz stepenice,prva radnja ispred tebe. 125 din sa praznom slim kutijom. Do skora su bili 170 din ali opala cena.
A ako i ne dođe .dvd fajl uz .iso, upišeš u opcijama ImgBurna da automaski namešta LB na 1913760 i zdravo, to se uradi samo jednom.

Inače, DL-ovi su 150 din na NBG, verovatno ima i jeftinije.
 
U tutorialima koje sam ja gledao svuda opisuju i proces odlemljivanja gpu-a. Verovatno je to kad se vec desi rrod?

Pogledaj kraj tutoriala, on to isto radi, samo ne lemi nishta, pusti konzolu da se pregreje i sama to uradi :)

Fora je samo u tome shto xclamp pravi pritisak na plochu i savija je i tako prekine kontakt ploche i GPUa. Kada nema Xclampa, nema ni shta da napravi *ranje, tako da ne kapiram zashto do sada ljudi nisu odmah skidali xclamp i tako sprechavali potencijalni RROD, umesto shto chekaju da im se desi. Jedino shto mi pada na pamet je da pored gomile lupetanja, dezinformacija i netachnih informacija po netu pravo objashnjenje i stanje stvari ne moze ni da izroni na povrshinu. Sve informacije koje sam chuo u vezi toga, navode na problem samog postojanja xclampa, tako da mi nije jasno da li je moguce da ljudi nisu ukapirali da treba da ga skinu umesto da se mole bogu da im se ne desi RROD, a pre ili kasnije se desi svakom :) A onaj u Virtualu se usro od para na glupost :d
 
Poslednja izmena:
Nista od xbox-a dok ga driver ne u'vati pod svoje :D
Ako je stvarno tako kako kazes, onda su svi ispadali debili mesecima :)
 
Poslednja izmena:
Pa to ti kazem, ni meni nije jasno, sve mislim da neshto ne propushtam ;) A drugo ne kapiram da ljudi imaju xbox toliko vremena i nose u servis vishe puta a ne pokushavaju da shvate shta se to u stvari deshava ;) Pa nije onaj u servisu neki bog pa da jedini zna da popravi, niti ima alat koji bilo ko od nas ne moze da ima.
 
Poslednja izmena:
prosto da prostije ne mozhe biti, sad da me ne mrzi vijao bih neki rrod-van na ebayu da isprobam ovo
 
Ja cu u sredu imati jedan RRODovan koji je vec bio u Virtualu i opet je prso pa cu probati, bash me interesuje da li su skinuli Xclamp. Ako nisu, sve je jasno zashto konzole pucaju vishe puta i posle servisa, a Virtual se lepo setio kako vishe puta da uzme lovu na istu stvar :d

Mada, ovo nije svemoguce ako se RROD desio vishe puta, jer to znachi da se GPU delimichno odlemio toliko puta. Ovo je najbolje uraditi na ispravnoj konzoli i sigurno drastichno smanjuje shanse za RROD, odnosno vishe nema shanse da se odlemi GPU zbog Xclampa, mogu da se dese neke druge stvari :)

Btw, potpuno je jasno i zashto "peshkir fix" ponekad radi. X360 se toliko pregreje da se lemovi istope i ponovo spoje pinove sa plochom.
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slazem sa Driverom, posto sam kupio xbox sa rrod-om, uradio clamp fix, stavio plasticne podloske izmedju svakog kontakta na srafovima, izbusio rupu i stavio fan iznad gpu-a i sve je proradilo bez problema i bez ponovnog rroda. Igrali smo ga celo leto u sobi bez klime na 30+ C a onda sam ga prodao i otisao na more. Sad sam nabavio prvi xbox i cekam chip da mi stigne da bih ga modovao a 360 cu nabaviti kad izadje RE5. Znaci strpljenje i srafciger u ruke i na posao. I naravno sva uputstva koja sam koristio nalaze se na www.360mods.net
 
Verovatno cu da uradim xclamp fix, ali cudno mi je da niko nije spominjao modding. Planiram da moj beli (premium) xbox obojim u crnu boju, ali ne nesto fancy, nego da izgleda kao elite - ovako nesto http://www.phantom360.com/editorals/VinylDye_360.shtml
Da li preporucujete da se radi ovo sa xclamp-om? Ja imam falcon i nisam imao jos problema sa pregrejavanjem. Inace sutra idem u farbaru da se raspitam sta imaju pa cu u sledecem periodu kad uhvatim malo vremena trenirati farbanje na starom kucistu - kinezu iz 2000. a onda cu uradititi xbox i postovati slike ovde.
 
Ajde molim te, javi sta ti je rekao profesionalac u vezi farbanja. Svaki savet je dragocen za početnika.
 
Ako ces sam da farbas odmah cu ti dati 2 saveta iz licnog iskustva (farbao sam jedno staro kuciste i napatio se): Prvo, svi koji hoce da farbaju zaboravljaju na prajmer! Bez njega imas dobre sanse da ti boja ispadne drugacije (cesto bledo i neubedljivo) od zamisljene. Drugo ako nemas airbrush opremu ili nesto slicno moraces da koristis klasicne auto lakove ili sl. Nisu ni oni losi samo obavezno sa velike razdaljine polako nanosi slojeve boje u nekoliko slojeva.
Obavezno se prvo izvezbaj na necemu.
Takodje, povrsina na koju ces da nanosis prajmer i boju mora da bude dobro ociscena. Meni se za ciscenje bez posledica najbolje pokazao medicinski benzin. Izuzetno je efikasan, brzo isparava, ne ostecuje boju i materijal vec samo skida prljavstinu i masnocu.

poz!
 
Nazad
Vrh Dno