Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

.. i vrate pare ako ne moze naknadna popravka!
 
Pa recimo sto daju na pocetku samo 6 meseci garancije na nov proizvod. A ne barem god dana ili ne daj bozhe 3 godine kao sto je M$ uradio. Znaju da se kvari, najveci broj kvarova se desi nakon 8 meseci. Mom ortaku se 3 puta pojavio RROD. Prvi put platio 50E, mesec ipo kasnije opet RROD. Hteli su da mu OPET naplate 50E ali im se izdrao i rekli su kao ok. 2 ili 3 meseca kasnije mu se opet pojavio RROD. Tad je morao da plati 50E.

To je po meni bezobrazluk. Ako je konzola tolko kvarljiva onda garancija treba da bude duzha. To im je 10-15 min posla. A sigurno im se ne pojavljuju ljudi svaki dan za popravku.

Pa brate ti pricas kao da su oni DEO Microsofta, nisu. Nisu ni ludi da daju dugu garanciju na najkvarljiviji proizvod u istoriji covecanstva.Microsoft mora na svoju stetu da radi oni ne.Garanciju na popravak RROD-a daju 3 meseca i sta vise. Mislim i oni ne mogu da rade na svoju stetu.Ko nije na sve to spreman ne treba ni da uzima 360.
 
sto se tice virtuala,ljudi su stvarno korektno postupili...drugu popravku ne naplacuju,jer mozda sledeci put popravke nece ni biti i to je fer sa njihove strane..mada...samo mi bas krivo sto je skoro uopste nisam igrala a crkla krastavac,izgleda da mi se palo od prvih serija..e sad kad izlazi taj "jasper"???i dali je moguce promeniti drajv iz jednog xbox-a u drugi da bi mogli da se guraju pirati???
 
Po raznim forumima se uglavnom pominje ovaj mesec, ali čak i u tom slučaju, trebaće i vremena da se pojavi kod nas, tako da ga je realno očekivati ovde, do kraja godine.
MS je i Falcon pustio bez velike buke, pa će najverovatnije i sa Jasperom učiniti isto, ne verujem da će tu biti nekog worldwide launcha, prosto će se u etapama starije revizije menjati novom.
 
Danas je Microsoft i službeno potvrdio kada dolazi dugoočekivani eksluzivni sadržaj za GTA IV,GTA X360 sadržaj dolazi negdje za Božić (katolicki).

Microsoft je snizio cijene konzole i u Evropi.

Tako sada Premium model sa 60 GB HDD-om se prodaje za 240€, Arcade model za malih 179€ a X360 Elite za 299€. Da li je potrebno istaci kako je ovo najbolje vrijeme za kupovinu X360 konzole !
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije. Sta ti vredi konzola koja ne moze da se flashuje, a i dalje se kvari?
Kada se Jaspher pojavi i razbiju LiteOn nece biti razloga da se x360 ne kupi.
 
slazhem se a i sve to stoji samo ako kupujesh preko grane
 
Upravo sam mislio na ta dva modela ( Jasper i Falcon ), Lite On samo sto nije...
 
Sta ja znam, ne bih ja ni Falcon uzimao sve dok ne izadje dashboard update.
Instaliranje na hard je veliki korak napred ka rrodless konzoli, jos kada uleti Jasper ...
 
nisam mislio da rrod ima veze sa nedostatkom harda. ja sam mislio da rrod nastaje zbog pregrevanja (tj nemogucnosti konzole da radi ispravno na radnoj temperaturi :)) a da nedostatak harda samo utice na crkavanje lasera u duvdeu?
 
gpu je odmah do dvd-roma koji se naravno greje dok radi i eto belaja
 
KIMI instaliranje igrica na hard ce omoguciti da se drajv ne upotrebljava a samim tim ni ne zagreva pri igranju igrica. Problem kod xbox je sto mu ode gpu usred pregrevanja(nalazi se iznad drajva koji takodje proizvodi veliku temperaturu i samim tim utice na pregrevanje gpu). Jasper ce sam po sebi biti kvalitetniji od falcon-a jos uz tu opciju instaliranja igrica mislim da ce se rrod mnogo mnogo smanjiti i jos ce laser duze trajati.
 
Malo sam guglao ali ne mogu da nadjem konkretno resenje problema pustanja DivX fimova na xboxu? Znaci ne preko strema ili linka sa pc-em i to, nego direktno sa CD-a. Ima li resenja?

Sa marketplace-a imas update za divx i xvid, zove se valjda optional media update, ja sam to zakacio bas pred banovanje konzole sa live-a i mislim da nema offline update da se nadje. Proveri na xbox-scene forumima!
 
Sa marketplace-a imas update za divx i xvid, zove se valjda optional media update, ja sam to zakacio bas pred banovanje konzole sa live-a i mislim da nema offline update da se nadje. Proveri na xbox-scene forumima!

Aj jedno glupo pitanje :) Pretpostavaljam da imam neki vremensi "luft" pre nego sto me otkriju ili to stvarno rade nasumice ili sta?
 
Trebalo bi kad izađeš na net sa originalnim diskom da ne banuje, već samo ako je pirat, bez obzira da li je konzola flešovana ili ne.
 
voodoo i ja to isto mislim. tj ako igras original nema sanse da te uhvate iako igras na flesovanoj konzoli mada i sa novim stealth piratima mozes igrati na live-u
Izasao novi klip za far cry 2 mp mnogo mi je dobar samo sto ovaj francuz u pozadini ne zaklapa gubicu.
Evo link:http://www.jeuxvideo.com/reportages-videos-jeux/0000/00000133/far-cry-2-le-mode-multijoueur.htm

Sva sreca te sam uz konzolu dobio forzu motosport original :)
Kakvi su to stealth pirati (kontam sta je ali ako mozes malo konkretnije)?

POz.!
 
Poslednja izmena:
Sva sreca te sam uz konzolu dobio forzu motosport original :)
Kakvi su to stealth pirati (kontam sta je ali ako mozes malo konkretnije)?

POz.!

Svi noviji realese-ovi su stealthovani, a mislim da i novi ixtreme uopste i ne dozvoljava pokretanje ne-stealhtovanih kopija.
 
Poslednja izmena od urednika:
i znaci sa tim piratom mozes igrati na live-u naravno moras imati live uplacen(to ljudima funkcionise vec zadnjih godinu dana skoro i nisu dobili ban)
 
NEWS

Bungie je ponovno počeo svoju "teaser" kampanju u kojoj korak po korak otkriva nove informacije o njihovom nadolazećem projektu koji će se sigurno ticati Halo svijeta. Poznato je da je projekt trebao i ranije biti otkriven ali je Microsoft u posljendji čas blokirao taj potez.

Interesantne poruke su se opet pojavile na siteu što znači da se uskoro bliži otkrivanje projekta. Iz poruka se moze pročitati da igra koji nosi tag "keep it clean" pripada okruženju Halo svijeta. Očekuje se kako će nova Halo igra biti third person squad-base pucačina slična serijalu Ghost Recon Advanced Warfighter.

Novi detalji se očekuju brzo kao i potpuno otkrivanje igre. Pretpostavlja se da bi TGS trebao biti pravo mjesto za takvo nešto.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav imam jedno pitanjce elem

Nasao sam coveka koji prodaje xbox 360 arcade za ok pare 29.000 ali bez HDMI ulaza vec samo kompozitni flashovan pa me zanima sta mi sve treba da bih pogao da ga prikljucim na 22' Samsung 226CW [POCETNIK!!!]

Unapred zahvalan
 
Mnogo je to para, čovek hoće da te odere...
 
Da li je neko probao ugradnju 120/160GB 2.5" HDD-a umesto originalnog od 20GB?
Vidim objasnjena po forumima, pa nesto razmisljam da uzmem taj WD Scorpio 120GB BEVS i zamenim originalni HDD.
 
Ima li negde u BG da se kupi Falcon koji moze da se flashuje (premium ili arcade)?
Izgleda da vise nigde nema da se uzme Xbox sa HDMI bez Liteon diska, u VM. izgleda modele sa Benq i sl. diskovima nece dobijati.

Ako neko zna bilo bi super.
 
Molyneux: 'Fable II has gone gold!'

Fable 2 (Xbox 360) has gone gold, Peter Molyneux has revealed to Videogamer.com:

We've just got off the phone with the Lionhead legend, who told us that the hotly anticipated upcoming Xbox 360 exclusive, out on October 24, went gold as of 7pm last night, and has been released for manufacturing. And now, in celebration of that fact, the Fable II development team is tonight heading straight to the pub. When asked if Fable 2 was finished Molyneux told us: "It is as of 7pm last night. We are now officially gold. It's released to manufacturing. Fable is absolutely finished and done and dusted. "There's a lot of people here who are going to want to celebrate. And I'll be honest with you, the reason I have to go at six is because we're all off down the pub."

So, how does Molyneux feel now that his game is finally out the door? Like he's just witnessed a miracle. "It always feels like a little bit of a miracle when you finish a game," he said. "This is the biggest game we've ever done. Lots of times it just seemed impossible that it was ever going to get finished." You'd assume that Molyneux would be up for a large one given how long the game has been in development. Not so, the hard working main man revealed. "The trouble is these things never stop. Just because we've gone gold.
 
meni je kutija imala rod,pa je bila popravljena,ali je to trajalo samo 3.5 meseci...juce mi je stigla sa popravke(kod njih je radila dva dana stalno),a meni dva min...i pojavi se "rod"..Zvala sam vitrual,ali kazu da ako je tako,konzola se vise ne moze popraviti.,i da posle drugog - treceg roda ni jedna se vise nije mogla popraviti..znate li mozda neki dobar servis ili nekoga ko to dobro radi,i sta znate o tome koliko konzola moze rodova podneti???
Meni je ovo jako čudno, u slučaju da se x-clamp fix "odradi" kako treba, problem bi trebao da nestane u bar 90% slučajeva... ili ti ne koristiš svoj XBOX 360 kako bi trebalo (ventilacija) ili ga oni ne odrade kako treba.
 
Ma to su samo priche da xclamp fix reshava stvar. Uvek mozhe da se pojavi RROD. Ali ovo sto je ona rekla, zvuchi mi bezobrazno sa Virtual strane. Ili ih je blam vishe da joj popravljaju ili oce da je nateraju da kupi novu konzolu od njih za upola cene. Konzola jedino ne mozhe da se popravi ako ti se pre RROD-a pojave ljubichase crte na ekranu. To znachi da ti je prsla grafichka ili cela plocha i onda stvarno mozhesh konzolu u djubre da bacish.

Idi ti adrijanchice i nadji neki drugi servis.
 
Nazad
Vrh Dno