Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

imam obe konzole i ps3 i xbox360 i multiplatform igre su iste. Grafika je ista. Dok ekskluzive uvek imaju bolju grafiku od proseka. Uncharted, ili Last of Us na PS3 imaju odlicnu grafiku, kao sto i x360 eskluzive imaju odlicnu grafiku, Gears of War na primer.

Zavisi koje ekskluzivne igre vise volis. Ako bi morao da biram samo jedno, definitno PS3. :)
 
Tražim diskove za X360. U podzemnom prolazu od Nušićeve prema Domu Omladine je zatvoren Contrelshop, prodavnica koja je imala najniže cene za Verbatim DVD DL +R. Cena po komadu je bila 110 din. Ko je sada najjeftiniji?
 
Da li xbox 360 ima problema sa pregrejavanjem , nesto kao ylod na soniju ?
Imao sam ps3 fat 250 gb i desio mi se taj problem ,sad burazer hoce da uzima xbox ,reko da ga upozorim na vreme :D

Sent from mTalk
 
Fat konzole su dobre samo sa Jasper pločom. Ostali se pregrevaju.
Slim konzole nemaju problem sa pregrevanjem.
 
Ja sam kupio pre godinu dana Jaspera,stoji mi u jako malom prostoru gde gotovo da nema mesta za cirkulaciju vazduha (hladjenje). Ponekad mi je uključen po ceo dan,bukvalno od jutra do uveče. Nema nikakvih problema,gašenja,RROD ili slično. Malo se teže nalazi za kupovinu jer je stvarno dobar i izdržljiv,neće niko da ga proda.
 
Ja sam kupio pre godinu dana Jaspera,stoji mi u jako malom prostoru gde gotovo da nema mesta za cirkulaciju vazduha (hladjenje). Ponekad mi je uključen po ceo dan,bukvalno od jutra do uveče. Nema nikakvih problema,gašenja,RROD ili slično. Malo se teže nalazi za kupovinu jer je stvarno dobar i izdržljiv,neće niko da ga proda.


Burazer nasao onu malo noviju verziju iz 2011 xbox 360 S od 250 gb ,pa ne znam kako su se one pokazale :)

Sent from mTalk
 
Ja stvarno nisam čuo da Slim konzole imaju problem,pogotovo te novije verzije.
 
Da li mogu xbox 360 da povezem na kucnu mrezu, lan kablom, kako bi prebacivao igrice sa PC na Xbox i sta bi se desilo sa xbox-om ako ga prikljucim na net, a ima RGh cip mozda je pisano o tome ali ja nisam nasao.
 
Da li mogu xbox 360 da povezem na kucnu mrezu, lan kablom, kako bi prebacivao igrice sa PC na Xbox i sta bi se desilo sa xbox-om ako ga prikljucim na net, a ima RGh cip mozda je pisano o tome ali ja nisam nasao.

Da i da, slobodno. Imas uputstva na netu za sve. Sto se neta tice i rgh, zgodno je zbog title updatesa i covera za igre, ako ispratis uputstvo i povezes se na xboxunity... Mozes cak i da igras online igre koje imaju Link. Nema ih puno doduse
 
hvala, moze neki predlog za forume o xbox na PM, gde ima raznih upustva kako bi nauccio neke stvari, posto nema neko znanje o konzolama.
 
Googlaj xboxrepublika , tamo imas dosta korisnih stvari i tutorijala
 
Jedno usluzno pitanje: imali servis ili neko privatno iz kragujevca koji flesuje xbox 360 konzole?
 
Vidim da u našim "poznatim" radnjama ima da se kupi nov Xbox 360 500GB sa garancijom i fiskalnim računom za 20.000 dinara što je 160 eur.
Na koju foru se onda polovni čipovani Xbox 360 (stari po 5-6 godina) i sa mnogo manjim hdd-om na oglasima prodaju za 150-200 eur a novi čipovani za 270-290 eur.
Ako je po oglasima čipovanje 30-40 eur i kupim nov Xbox 360 u radnji za 160, ukupno će me koštati 190-200 eur.
Pošto mi je sve oko konzola skoro pa nepoznato, pitam se u čemu je ovde fora?
Da li ovi prodavci na KP šišaju kao ovce ili se ove nove Xbox 360 ne mogu čipovati da čitaju igrice sa HDD-a...?
 
Koliko ja znam,novi se ne proizvode već nekoliko godina. Tako da su ti u radnji stari nekoliko godina,ali nisu otvarani i nisu radili. Neka me ispravi neko ako grešim. Može se svaka konzola čipovati da pušta igre sa HDD.
 
Sve je to do ljudi koliko cene svoje konzole. Najveca fora je sto daju garanciju i velik hdd sa uradjenim rgh (mozes da igras igre sa harda i usb-a) prepun igara pa to daje na ceni.
A ta razlika zavisi koja je vrsta cipa u pitanju i nista drugo.
 
Ove konzole iz poznatih radnji za 160€ imaju winchester plocu u sebi za koju ne postoji resenje za cipovanje. Znaci na winchester ploci samo originali. Konzole proizvedene do avgusta 2014 se mogu cipovati, proizvedene u avgustu je potrebno otvoriti i videti koja je ploca jer je tada bio prelaz corona na winchester, a proizvedene posle avgusta 2014 sa hdd500gb se ne mogu cipovati jer je winchester ploca. Sa zadnje strane na konzoli pise mfr date, pa po njemu se moze videti stavi kako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@patka29
izguglao sam u međuvremenu i ja to za winchester ploču i datum proizvodnje, tako da verovatno ništa od toga da kupim novu konzolu za 160 i da je čipujem za 30 eur jer ove koje prodaju kod nas su sigurno napravljene posle avgusta 2014... (mada bi možda trebalo da se proveri to)
U Mediamarkt u Nemačkoj je Xbox 360 500GB sa igricom Forza Horizon 2 na rasprodaji 99eur. Taj isti bundle (naravno nov) sam našao na KP za 140 eur, što je OK cena ali džaba ako ne može RGH na njega, a po svemu sudeći neće nikada ni moći jer se time više niko ne bavi zbog zastarelosti konzole...
 
Bio sam danas do Gigatrona u Nišu i prodavac mi je otvorio kutiju od jednog Xbox-a 360 500GB, MFR Date je bio oktobar 2014...
krastavac, za malo... nama treba jul 2014 ili starija.
Malo je smaranje ali ko želi može da proba u više radnji, pa možda negde i ubode konzolu koja je napravljena pre jula/avgusta 2014...
 
Ne isplati se zezati se sa otvaranjem kutija. Pazari neku slim sa corona pločom sa RGH za 160-200e i da se naigraš ko čovek. Boxovi su baš izdržljivi. Ja sam pre godinu dana pazario Fat Jasper koja je proizvedena 2009 god i radi ko švajcarac. Uradjen je RGH kod mene,do tada nije bila otvarana. Ko zna koliko je originala do tada obrnula. Uzeo sam Jasper samo iz razloga što mi se više svidja Fat oblik na Box-u,nisam hteo Slim.
 
Pozdrav, da li neko moze u kratkim crtama da mi objasni kako povezati rgh xbox360 slim (aurora dashboard) sa kompom radi prebacivanja "backup" igara na hard disk konzole, u kom formatu konzola cita igre? Na sta treba obratiti paznju, posto ovo nisam nikad radio i ne bih da lutam i lupam glavu, ortak me je pozvao da mu pomognem oko toga. Kako funkcionise citanje igara sa random eksternog harda? Hvala unapred.
 
Ukratko: skineš igru u iso formatu, ekstraktuješ Xbox backup creator-om, prebaciš na hard, podesiš u Aurori putanju tamo gde si prekopirao igru (najbolje sve trpaj u jedan folder, da ne bi morao stalno da ponavljaš ovaj korak), klikneš da skenira i kreneš da igraš kroz nekoliko sekundi. Svaki korak imaš detaljno objašnjen na YouTube.
 
Ok, hvala puno, ali kako ide samo povezivanje, da li mora preko rutera (jedan lan kabl iz rutera u komp, drugi u konzolu) ili nekako drugacije? kako da windows prepozna konzolul? Da li je jednostavnije prebacivati content sa kompa na konzolu preko usb flash-a (ili eksternog harda)? ima li tu zackoljica (posebno formatiranje usb-a?)
 
Poslednja izmena:
Sve ti je jednako komplikovano. Usb Flash mora da bude FAT32 formatiran. Prebaciš igru na njega,pa uštekaš flash u konzolu pa kopiraš. Tu se javlja rizik od crkavanja USB porta ako se često čupa i ubacuje flash.
Ja sam povezao preko LAN kabla. Jedan komp-ruter i drugi ruter-konzola. Instalirao program na kompu FlashFXP (koji nije besplatan,moraće neki torrent sa krack-om da pomogne) sa njim prebacujem direktno sa kompa na konzolu.
Kome je daleko konzola od kompa bolja je prva varijanta.
 
Zdravo,

Nadam se da ce neko moci da mi pomogne oko problema.

Kupio sam pre neki dan klincima polovni xbox 360 (lt 3.0) i sve je ok osim sto nece da poveze Kinect koji sam zasebno kupio i nema slika avatara. Azurirao sam na 17511 kao sto je pisalo na nekim forumima ali to nije resilo problem.

Kinect - blinka zelena lampica a kad probam tstiranje upali se crvena. Kupovina je bila pre svega zbog kinecta i znacilo bi mi da mi neko objasni kako da odradim ovo jer su deca razocarana :)

Hvala
 
Nazad
Vrh Dno