Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

Znam, ne koristite i onda je nepotrebno?
A i koji je to izraz "smsan"?

Edit: Da naglasim jednu stvar, pošto moj post od malopre može da se protumači pogrešno. Ja sam to naveo kao zapažanje, jer sam istraživao nešto jutros i naleteo da WP ne poseduje tu mogućnost. A nije do sada pomenuto u temi, pa možda nekome zatreba.
 
Poslednja izmena:
te neke stvari koje si naveo su imho nepotrebne i retko ko ih koristi, aj da si reko da prikljucis preko hdmi kabla na tv sto ja mislim da wp8 ne moze pa ajde da razumem to bi i ja koristio da imam tv ili ekran sa hdmi ali tastatura,mis itd ma daj
msm ako hoces da igras igrice onda tu imas i konzole i pc pa biraj, a da igram preko dzojstika igre na telefonu mi ne pada na pamet i igre kao nova 3, i ostale fps igre na fonu je skoro nemoguce igrati (probao sam i ocaj zivi) jedinu igru za koju bi mozda dao pare je halo na wp8 i nju o5 ne bi igrao sa dzojstikom i da mogu, jedino bi mozda prikljucio na tv fon ako mogu, ali o5 bi radije ukljucio moj prastari laptop i igrao neku normalnu igru :p
 
@aryon
Ti kao jedinka si realno na nivou statističke greške.
 
Ali jeste jedinka. ;)
 
@Suki Čini mi se da sam pročitao da WP podržava MHL, ali izgleda da ne podržava. Tastaturu i miša nisam pomenuo zbog igara, već zbog multimedije (baš zbog puštanja raznih multimedijalnih fajlova nakon povezivanja na TV). Gamepad jesam pomenuo zbog igara.

Znači, zato što ti ne koristiš, misliš da je nepotrebno i onda me "vreðaš" nazivajući me smešnim?
 
Poslednja izmena:
Dugo nisam video ovako nekontrolisano i infantilno upadanje u jednu temu, bas dugo.. Bas vam dosadno bilo danas, Paranoid nije izbacio novi rom pa ste iskalili bes ovde? Komedija..
 
Kakve se gluposti ovde pisu od strane ljudi koji ne verujem da su koristili wp.. Ili jesu mozda 7... Ne odnosi se na ovo sto prica Corvux, to i meni nije palo na pamet, a znacilo bi, tj bilo bi korisno i to i hdmi izlaz...
Zasto bi se ja vratio na android, ukoliko je situacija kao do sad vrv da necu, iz razloga sto nemam sta da kupim... Mozda budem presao na android jedino ukoliko nexus 5 bude onakav kakav bi ja hteo ili se odlucim za HTC One ili nekog njegovog naslednika, ovako ja ne vidim drugi telefon koji bi kupio, galaxy serija je postala krajnje smesna.. A i jis jedna stvar, meni wp super lezi i odgovara mi, ne vidim zasto bi ga menajao, sigurno ne zbog sms ringtona...
 
Znam, ne koristite i onda je nepotrebno?
A i koji je to izraz "smsan"?
.

Mladjan je dečko, tako da i ne obraćaj puno pažnju. Sigurno neće moći nikakav kontra argument da ti da. Jednostavno ne zna.

Ne znam ni da li ima 18 godina kad čitaš ovakve postove:
Smajlici, nzm, mzd, vrvtn, sta ti to govori.

Darko i Serbiadiablo ti mogu reći o WP-u koliko toliko pošto nekako vidim da bar priznaju neke stvari. Tu je i Promaster nekad kaže, nekad ne, nikako da provalim. Boris pljuje, ali kad neko drugi opljuje, e onda se pretvara u WP mod :D
 
Poslednja izmena:
Heh, koja terminologija ^^
Nisam ja na optuzenickoj klupi, niti neko sa tvrdokornim stavom pa da priznajem nesto... Samo primecujem i delim iskustva ovde sa vama i to je to.
 

Evo kako laguje moj telefon,prosto cu da ga razbijem i da uzmem jednu ultra fluidnu Lumiju.
Ja ne vidim sta to Lumia radi brze i bolje od ovoga a u istom cenovnom rangu su.
Da ne idemo dalje o tome koje su mogucnosti jednog a koje drugog os-a.
 
Dugo nisam video ovako nekontrolisano i infantilno upadanje u jednu temu, bas dugo.. Bas vam dosadno bilo danas, Paranoid nije izbacio novi rom pa ste iskalili bes ovde? Komedija..

Ko ti je upao na temu??
Djilke- Momku je prvo i jedino zanimanje smart telefonija :)
yoo yo- Evidentno je u materiji
Mladenius- Ogorceni vlasnik WP uredjaja
Corvus- Koliko znam, dosta njih ga priznaje kao extra poznavaoca mob aparata
Moja melenkost- Posedujem aparat sa wp8 sistemom

Jel ostao jos ko? :)
 
Poslednja izmena:
Mladjan je dečko, tako da i ne obraćaj puno pažnju. Sigurno neće moći nikakav kontra argument da ti da. Jednostavno ne zna.

Ne znam ni da li ima 18 godina kad čitaš ovakve postove:
Smajlici, nzm, mzd, vrvtn, sta ti to govori.

Darko i Serbiadiablo ti mogu reći o WP-u koliko toliko pošto nekako vidim da bar priznaju neke stvari. Tu je i Promaster nekad kaže, nekad ne, nikako da provalim. Boris pljuje, ali kad neko drugi opljuje, e onda se pretvara u WP mod :D

Hahhahaha.. Djulke druze sta da ti kazem.. Ajde reci sta zelis da cujes od mene.. :D :D
-Ja sam najpre na WP dosao zbog stvari kao sto je fluidnost i to sto mi se svidja, druga stvar je ta sto su mi telefoni na WP, narocito ove Nokie lepe, (820, 920, 925 ), Samsung kvalitetan telefon od S2 nije izvezao iz fabrike, nzm konkretno za S4, ali ono deluje mi kao i S3 videcemo..

Nemam ja sta da kupim, cekam ove motorole kao ne znam ni ja sta, kao ajde sad ih ovi iz Google guraju, ali ono slabo jos, Nexus 5 nece jos, u vreme kad sam uzeo Lumiu 920 pre jedno mesec i nesto dana, hteo sam da vidim i neki One, ali je jednostavno skuplji a i reko sam sebi da necu da dajem preko 300e za telefon.. Lumia 920 mi se u sve to uklopila vrlo lepo, evo za sad da kucnem u drvo radi sve bez greske, nikakve bagove nemam, i to je ono sto mi treba.. Nisam ja neko hoce da bezi od androida imam galaxy tab 10.1 i koristim android na njemu, i nemam problem da vec sutra kupim android telefon, ali prvo moraju da izbace nesto interesantno..

I da Lenovo K900 bi odmah uzeo, ali krastavac nema ga kod nas.. Dakle kao sto vidis, ja nisam neko kome je MS i WP sve u zivotu, ali jednostavno, imam utisak kao da neki hoce da me ubede da ce mi se sve srusiti jer necu moci da stavim neku pevaljku ili sta vec kao signal da mi je stigla poruka ili nesto slicno, bilo bi lepo da ima naravno, ali trenutno nema, verovatno ce biti i to je to.. Necu sve ono sto mi odg na ovom telefonu da batalim zbog tih sitnica ( za mene sitnice, za nekog drugog su stvari od velike vaznosti i taj neko neka kupi ono sto njemu odg) . .

@ Diablo - Sta sam i gde sam ja u toj prici :p :D
 
Poslednja izmena:
Hehe, ne spomenuh te kao stalnog clana ove teme, jer je Boki spominjao "upad" na temu xD
Ti si realno ok, reagujes ali kasnije korigujes stav i spustis loptu :)
Meni je ovde smesno sto dolazi do glupih rasprava, u fazonu ciji je duzi. Svaki ekosistem ima svoje mane, i droid i wp a pogotovo ios. Akcenat treba biti na tome, da se realno sagleda sta i kako funkcionise na WP, jer jelte, tema je i posvecena wp-u. A slozicete se da to ne mora biti nuzno dobra karakteristika ili usluga?
A ovde se neki nedostatak ili losa realizacija dozivljava kao, ne daj boze, licni napad na nekoga i automatski se doceka na noz bilo koji komentar a da nije hvalospev za WP. Znaci, imam htc 8x od januara ove godine, i kad vidim nekog ko je pre nekog vremena uzeo wp (jos ga drzi hajp bla bla) a da ne prihvata neke realnosti , e to me zivcira :) Eto toliko.
 
Poslednja izmena:
Hehe, ne spomenuh te kao stalnog clana ove teme, jer je Boki spominjao "upad" na temu xD
Ti si realno ok, reagujes ali kasnije korigujes stav i spustis loptu :)
Meni je ovde smesno sto dolazi do glupih rasprava, u fazonu ciji je duzi. Svaki ekosistem ima svoje mane, i droid i wp a pogotovo ios. Akcenat treba biti na tome, da se realno sagleda sta i kako funkcioni na WP, jer jelte, tema je i posvecena wp-u.
A ovde se neki nedostatak ili losa realizacija dozivljava kao, ne daj boze, licni napad na nekoga i automatski se doceka na noz bilo koji komentar a da nije hvalospev za WP. Znaci, imam htc 8x od januara ove godine, i kad vidim nekog ko je pre nekog vremena uzeo wp (jos ga drzi hajp bla bla) a da ne prihvata neke realnosti , e to me zivcira :) Eto toliko.


Slazem se skroz, samo ja nisam od pre ovih mesec ipo na WP, pre toga sam imao HD7, HD2 (na WP), Omniu 7 i evo prvi WP8 Lumiu920.. Dakle nisam neko koga su odusevile kockice.. Necu da pricam za druge, ali ono sto se mene tice, ja sam odgovarao na neke stvari koje su ljudi pitali sta moze i sta ne moze.. E sad to sto se to kad ja kazem da mi nesto ne treba protumaci da ja branim WP, kao sto je npr BT transfer, meni to ne treba nisam ga koristio od kad sam prvi put kupio android telefon, mozda ponekad kad me neko smara da mu posaljem sliku, a nema mail, ali to je 3 puta za 3 godine..

- S druge strane sam rekao i sta mi smeta, za sad najvise ne postoje airdroid alternative, glupost ali nervira.. Kao i to sto da mi ispravio gresku u kucanju nije dovoljno da samo kliknem nego moram da drzim da bi mi se pojavilo ono i kasnije ga privucem.. Kao i dobro poznata boljka sa smanjivanjem(pojacavanjem) zvuka, koje se primenjuje ``globalno``..
 
@promaster, ajde evo salu na stranu, sad ozbiljno :)

Mene je zacudilo sto si sa androida presao na WP i ostao na njemu i govoris te stvari koje wp nema u odnosu na android da je to nepotrebno. Mislim kako odjednom da nesto postaje nepotrebno kad si to do skora koristio? Pricali smo i o MIUI-u ROM koji nema granice u personalizaciji i onda kazes personalizacija je glupost, ne treba to.

Karikirao sam, ne kazem da si bukvalno to rekao, nego tako se ispostavlja kad napises.

Sad smo se valjda razumeli. ;)
 
@pro
Vidi, u pravu si. To sto si nabrojao moze biti smetnja nekome, meni realno nije :)
Niti koristim BT transfer, BT mi sluzi samo za hands free i to radi ok. Ja ni u jednom trenutku nisam rekao da je WP kao sistem los, ali da ima rupa i losih resenja, to stoji. Da je los, ne bih ga nosio kao drugi telefon vec 7 meseci.
Al jbga, nije funkcionalan i upotrebljiv kao droid i to je fakat. MS je pokopao koncept, tj, sto su ga u 3 godine 2 puta radili "from the scratch". A koliko vidim, to ce i ponoviti.
 
Poslednja izmena:
Nije sve nepotrebno, ima stvari koje bi bilo lepo da ima i WP ali Boze moj, to sto cu ja da pisem ovde da bi mozda voleo jos (jos boja za tile, jos boja za pozadinu sem bele i crne, ocu airdroid, ocu file manager, ocu hdmi) ali to nema bas smisla zar ne, to sigurno Balmer nece da vidi i poslusa me.. Da to sto sam ti rekao za MIUI mislim i dalje, to je specifican rom sam po sebi i nekima se ne svidja nekima svidja, meni se svidja ali ne samo iz razloga sto mozes sve zivo da prilagodis, vec i zbog svoje jednostavnosti.. Kad god sam imao MIUI na telefoni meni je u par foldera bilo rasporedjeno sve sto koristim i u jednom one gluposti.. Znaci npr
Multimedia, Social, Programi i jos ponesto.. I sve mi je to na na prvoj stranio da mi budu tu.. Moze to i na drugim romovima i sve, ali jednostavno Miui je specifican i zbog toga mi se svidja..
@diablo
Naravno da nije skroz funcionalan kao droid, narocito ovde kod nas, gde ljdui jos i nisu culi za njega.. Vecina.. tj ne zna tacno sta je.. + to sto nema jos domacih kvalitetnih app kao za android.. i to u mnogome odbija ljude..
 
Poslednja izmena:
Android to ios, i obratno, e to bi vec moglo da se izlinkuje. Ali wp useri se jos vode pod statistickom greskom, tako da ono, moze link, al za nekih 2 do 4 godine ;)
Btw, ko ti drma kavez?
 

Evo kako laguje moj telefon,prosto cu da ga razbijem i da uzmem jednu ultra fluidnu Lumiju.
Ja ne vidim sta to Lumia radi brze i bolje od ovoga a u istom cenovnom rangu su.
Da ne idemo dalje o tome koje su mogucnosti jednog a koje drugog os-a.


Da i sporije i vidno manje fluidno u odnosu na moj 920. Uporedi sa snimkom koji je postavio Promaster. Mislim bez ljutnje, drzite se bolje onih stvari gde android u prednosti. Po ovom pitanju WP je vidno bolji(nebitno iz kojih razloga) te stvarno ispada smesno kad pokusavate da dokazete nedokazivo.

LG Nexus i HTC One su skoro tu negde sto se tice brzine i fluidnosti(od telefona koje sam ja probao) ali to i dalje nije na ovom nivou. No opet daleko da su ova dva navedena losa i da bih im to uzeo kao ne znam kakvu veliku manu pri izboru telefona...
 
ne može ovaj program lepo da snimi jer max snima u 40 fps, default je 21 (ne znam jel chobby menjao to) a android svakako radi na 60fps. plus što snimanje dodatno ubije performanse.
onako kako je snimljena lumia radi i galaxy nexus iz 2011
 
Ne znam kako program snima ja sam prokomentarisao ono sto se vidi na snimku. Sto se tice ostalog, necu reci da ti ne verujem jer nisam probao taj nexus pa bih lagao kada bih pricao na tu temu ali ako ne radi brze od LG Nexus-a onda svakako nije brzi od Lumie jer ovaj Nexus kao i One su mi jako jako cesto u blizini pa mogu iz prve ruke da ih uporedim.
 
da, loš je ovaj snimak.
nije gnex brži od n4 nikako, dobro se drži ali je u nekim operacijama sporiji (npr recents meni i prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju)

ali, koliko sam shvatio ovde se priča o fluidnosti a ne o brzini? to nisu isti pojmovi. ja sam komentarisao fluidnost...
 
Da,snimak je u 40 fps a android radi na 60 fps,vidno je bolje kad se uzivo cacka telefon,a sto se tice brzine ulazenja u aplikacije ne bih rekao da je lumia brza,kod mene je oko 1 sekund vreme do ulaska u app.
Snimicu nekom drugom kamerom pa ces videti pravu sliku,ovaj program s kojim sam snimao nije dobar.
Optimus G je sto se tice brzine rada i fluidnosti u klasi sa N4,brzi je od gnex koji sam imao ranije.
 
Poslednja izmena:
Uvek mozes u developer opcijama ubrzati ili potpuno ukinuti animacije tranzicja. Kada ih ubrzas dobijes taj fejk osecaj dodatne brzine.
 
pa nije fejk, stvarno je brže, ne čekaš animaciju.
s tim što je sve to mlaćenje prazne slame jer je totalno *****ski raspravljati da li lag na ovom ili onom sistemu traje 0.5 ili 0.8 ili 1.2 sec. extremni slučaj je onaj dialer lag na S3 npr pa opet ljudi i tu drame bez potrebe, sve i da nedajbože zoveš vatrogasce ili hitnu neće ti te 2 sekunde koliko on okleva ništa promeniti.

ima tu mnogo bitnijih stvari, koje utiču na funkcionalnost uređaja ili na prilagođavanje uređaja korisniku (a ne obrnuto). 2 sekunde za dialer možeš ponekad da sačekaš i dočekaš na S3, ali file manager ne možeš nikako da rodiš na wp.
 
Jeste se ispucali, da li je mozda jos neko ostao kome nije jasno koliko je Android otvoren i da te ogranicava samo tvoj um i zelja za napretkom, nek digne dva prsta, da jos po koji put pojasnimo..
 
Nazad
Vrh Dno