Šta je novo?

Windows Phone 8 diskusija!

zDcF7.gif
 
Ahahaha, "promenio se za 360 stepeni"! Sladžo, čekam te kod kolima.

Ima trenutaka kada zaželim da ugasi ovu ignore skriptu. :D
 
Cene kod operatera variraju, kod Telenora je recimo 920 vidno jeftiniji od HTC One, cak mi je ponegde preterana razlika ta. Moguce je da je to zbog ovog popusta od 10.000 na odredjene modele.

Cene u radnji su ovako nekako:

http://www.gigatronshop.com/mobilni_telefoni/htc_one_white-22533

http://www.gigatronshop.com/mobilni_telefoni/nokia_lumia_920_black-20375

---------------------------------------------------------------------------------

Mada sve to pada u vodu kad Lumia moze na oglasima da se nadje za 280-290 nova uzeta kod nekog kod operatera. HTC One nema sanse za te pare da se nadje.
 
A koliko košta HTC One u odnosu na LUMIA 920 ili ATIV S?

Cena je usklađena sa ponudom i potražnjom, veoma jednostavno. I android high end telefoni su pre par godina bili makimalno 400 eura. Lumia je izgubila pola cene za kratko vreme jer ide slabo (mislim na crno, jer su tu jeftiniji), krastavac takvo je stanje da je malo ljudi spremno da plati premium cenu za wp, iako oni pokušavaju, pa stalno spuštaju cene.
 
Poslednja izmena:
@lozac:
40 u gridu je odgovor na tvoje pitanje koliko ekrana moras da premotas da bi dosao do neke aplikacije. Veci broj ikonica po ekranu = manji broj pomeranja prsta. Nekome je to prenatrpano, nekome je to sasvim ok. Bitno je da nisam ogranicen sa 11 aplikacija po ekranu (hvala promasteru na screenshotu) i gomilom neiskoriscenih pixela.
I ja sam sve bitno izbacio na pocetni ekran. Google servisi, mail, kamera, parking manijak,blic, b92 i jos ponesto mi je na glavnom ekranu. Jedan ekran levo su fav. kontakti, Jedan ekran desno su sve SMS poruke i tapatalk linkovi za forume.

Ne govorim o nekakvom budzenju telefona, vec o mogucnostima OS-a da ga prilagodis svojim potrebama. A sa mogucnostima za personalizaciju Android telefona smo tek zagrebali povrsinu ispod koji se nalazi ogromna razlika u funkcionalnosti izmedju ova dva mobilna OS-a. WP je u dalekom zaostatku u svakom pogledu u odnosu na Android. UI kliza zato sto crta crne pixele i nema stvarno aktivnih UI elemenata na ekranu.

Ta prica oko lagovanja prilikom otvaranja aplikacija je besmislena. Koliko dugo cekas da ti Windows na PC-u otvori neku app? To ti ne smeta? Da li ti smeta vreme pokretana aplikacije.. ono, kad pipnes tile pa sacekas da on skloni ostale kockice, pa onda i tu pipnutu kockicu skloni, pa bude crn ekran par trenutaka i onda se pojavi aplikacija. To je lag nevidjeni. http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/225156-animation-transition-delays-wp.html
 
@Djilkosh_Ns pogledaj cene za smart 5000 i ostalo, cene se razlikuju, mozda nije za 200 e ali ide preko 100 to je sigurno :/

i u android se stavlja bolji hw da bi bolje radio, sto ja mislim da je nepotrebno, trebalo bi da svaki fon ima cist android a ne tw i sense i ostale stvari jer koliko sam ja citao on najbolje radi i nelaguje :/

i zasto ovde poredite wp8 i android, ocete da i ova tema bue ugasena kao i avdroid vs wp8 ? :/
 
@lozac: ono, kad pipnes tile pa sacekas da on skloni ostale kockice, pa onda i tu pipnutu kockicu skloni, pa bude crn ekran par trenutaka i onda se pojavi aplikacija. To je lag nevidjeni. http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/225156-animation-transition-delays-wp.html

Pola sekunde maks, i tako SVAKI put, a ne random. I prelepo izgleda, kad uzmem burazerov Android posle toga sve nekako 'zastarelo' deluje, bez preterivanja.. Al ne znam vise sto se ukljucujem, diskusija je na nivou osnovne skole majkemi.
 
Ma vazi sto gledas cene tu, tu jos uvek i omnia 7 kosta 400e.. :D Hehe sto sam se promenioo, ja sam lepo napisao da se meni telefon svidja, i da je extra, nzm sta jos treba da uradim, da mu udarim posvetu.. :D :D

Dok si bio na androidu sve ti je trebalo, a kad si dosao na WP, nista od toga ti ne treba, zato kazem to. Malo mi cudno. :)

@Djilkosh_Ns pogledaj cene za smart 5000 i ostalo, cene se razlikuju, mozda nije za 200 e ali ide preko 100 to je sigurno :/

i u android se stavlja bolji hw da bi bolje radio, sto ja mislim da je nepotrebno, trebalo bi da svaki fon ima cist android a ne tw i sense i ostale stvari jer koliko sam ja citao on najbolje radi i nelaguje :/

i zasto ovde poredite wp8 i android, ocete da i ova tema bue ugasena kao i avdroid vs wp8 ? :/

Dao sam isti paket isto sve. Nisam uzeo Lumiu u najslabijem paketu, a One u najjacem. ISTO znaci. Dinar razlika.

Pola sekunde maks, i tako SVAKI put, a ne random. I prelepo izgleda, kad uzmem burazerov Android posle toga sve nekako 'zastarelo' deluje, bez preterivanja.. Al ne znam vise sto se ukljucujem, diskusija je na nivou osnovne skole majkemi.

Jeste na WP centralu pisu kojesta i njima traje duze, a tebi na 520 pola sekunde :D
 
Poslednja izmena:
Ljudi, stvarno ste se utopili u fanboy sra#$a.
Jbte, vec pisah ovde, imam S4 i htc 8x. Videli ste moje misljenje. A vec ako ucestvujete u, da kazemo diskusiji, morate malo obratiti paznju i na "sagovornike".
Vlasnici WP8 uredjaja ce naravno skakati na svaku opasku upucenu njihovom mezimcu, i to je realno, i tako ce i biti dok se ne vrate/ ne predju ponovo na droid. Ljudi cisto pravdaju svoju kupovinu i ako su svesni mana. I to je sasvim ok.
yooyo, decko stvari posmatra sa tehnicko/ upotrebne strane i skroz je u pravu. To sto njega napadate je uticaj faktora koje sam naveo u recenici pre. To sto posedujete wp8 fon i zadovoljni ste sa njim, ne znaci da on nije u pravu. Budite malo realni u pm.
Promaster- Klasican kvisling :p
Mladenius- Ogorceni korisnik zaostalog wp7 :)
Boris- Cini mi se da povremeno najrealnije daje ocene vezano za wp8.
Djilkos- Legenda :D

I da, upotrebno, bilo koji wp8 uredjaj nema sta da trazi sa droid uredjajem iz iste klase. To je cinjenicno stanje, a ne subjektivno razmisljanje ili pausalne pretpostavke.
Koristim oba ekosistema na dnevnoj bazi, tako da znam o cemu pricam.
 
Poslednja izmena:
kad uzmem burazerov Android posle toga sve nekako 'zastarelo' deluje

One V je zastareo pre nego sto je izasao i ima stari krs Sense.

WP8 i meni izgleda nekako ozbiljno, ''clean'' i minimal ali je ipak i presaren a da ne pricam da bi me definitivno brzo smorio taj izgled. Ipak moze i sa tim da se zivi, veci problem je sve ostalo xx puta pomenuto u temi a i potvrdjeno od ljudi koji imaju i Android i WP8.
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh_Ns
standrad 2200 7000 lumia 920
standard 2200 24000 htc one

ISTI paket , razlika je 17000 din
 
[video]https://skydrive.live.com/redir?resid=D200F9BF55416A39!1687&authkey=!ADoN8Q187fbNnmU[/video]

Evo upravo snimljeno da se vidi to LAGOVANJE i delay od 3,4 sekunde na WP8.. hahahah locina.. :D
 
Treba da se kaze samo da je Android isto ono sto je Windows bio svojevremeno na desktopu od 3.1 pa do 95 pa nadalje
Nije savrsen, ima mane ali imaju ih i ostali - trziste je jednostavno reklo svoje i tesko da ce u skorije vreme neko to promeniti - jednostavno Android je prisutan svugde (ne samo telefoni vec i ostali embeded uredjaji) i svi hoce samo Android (ako ne svi, onda ogromna vecina)
Moze WP da ima bolje ovo ili Android ono ali ovo sto sam napisao gore je fakat i to je jednostavno tako, svidelo se nekom ili ne :)
 
[video]https://skydrive.live.com/redir?resid=D200F9BF55416A39!1687&authkey=!ADoN8Q187fbNnmU[/video]

Evo upravo snimljeno da se vidi to LAGOVANJE i delay od 3,4 sekunde na WP8.. hahahah locina.. :D
Niko nije rekao 3-4 sekunde.
1-1.5 sekunda... To je isto ono sto pise na WP centralu. Ta animacija moze da se stavi pod "lag" jer ti ne mozes da je ukines. Na androidu mozes. Stavis na 0 i animacije i tranzicije i sve.
 
@lozac:
Pa ti spustas nivo diskusije. Ja kad uzmem WP telefon, deluje mi kao fabricka Nokia iz proslog milenijuma.... hocu reci, zastarelo.
Svaku kritiku rada WP8 shvatate kao direktan udarac i vredjanje. Tema je pre svega namenjena buducim korisnicima telefona da ne kupe macku u dzaku citajuci hvalospeve o WP8, jer niste spremni da pokazete nijedan nedostatak tog sistema. Sve sto nedostaje ili ne radi na tom telefonu, proglasavate sa "kome to treba". Vama mozda ne treba ali neko drugi treba da zna sta moze da ocekuje od WP8 telefona. Tvoju temu o Lumiji 520 ne diram, jer me taj telefon nimalo ne zanima. Ovo je diskusija o WP8 i stvarno ne vidim razlog da se ljutite na kritiku upucenu WP8. Hocete da otvorimo temu "Hvalospevi o WP8" pa tu do mile volje mozete da pricate o lepoti i prednostima WP8 i naravno da budete daleko od objektivnosti.

Sta fali sto sam moderator? Da li sam nekog kaznio ovde ili da li sam pretio nekome da ce biti kaznjen? Sta fali sto imam 40 ikonica u gridu? Nije u pitanju "moze mi se" vec mi tako odgovara. Ukusi su razliciti. Kada sam kupio HTC One, u app draweru je bilo 3 ikonice u redu, i bilo je ukupno 12 ikonica na ekranu. Kada imas 100+ aplikacija to postaje zamorno.

Aj necemo vise o dizajnu i gridu. Kako funkcionise sharing na WP8? Da li mozes da prebacujes podatke iz jedne app u drugu?
 
[video]https://skydrive.live.com/redir?resid=D200F9BF55416A39!1687&authkey=!ADoN8Q187fbNnmU[/video]

Evo upravo snimljeno da se vidi to LAGOVANJE i delay od 3,4 sekunde na WP8.. hahahah locina.. :D


Xaxaxa.. jadno.. dok tebi odmota te animacije kod mene je app vec pokrenuta. Ponekad cekas da animira i UI od same aplikacije... lolcina.. To je zanimljivo da se gleda dok se jos uvek lozis na telefon. Posle samo smara.
 
Niko nije rekao 3-4 sekunde.
1-1.5 sekunda... To je isto ono sto pise na WP centralu. Ta animacija moze da se stavi pod "lag" jer ti ne mozes da je ukines. Na androidu mozes. Stavis na 0 i animacije i tranzicije i sve.


.. i onda cekas.. :D :p

@ Aha to vrlo verovatnoda ce kod androida da pokrefce uvek svaku app momentalno.. Sigurno.. :D Aha nisam znao da android aplikacije nemaju UI i da se i to moze ugasiti kod njega.. c c c
 
Poslednja izmena:
Da ja spustam nivo diskusije :) Mislim da nisam mogao realnije da pisem ovde a i u L520 temi, izneo sam sve sto sam zapazio bukvalno, ono sto mi smeta i sto mi ne smeta i sto me odusevljava.. A ovih poslednjih par strana su smesne, ne vidim kako ikom pomazu, nivo COD vs Battlefield, PES vs FIFA, i to onaj najnizi oblik..
 
Obratio sam pažnju na nešto i izuzetno mi je glupo da ne postoji mogućnost na WP telefonima - povezivanje bluetooth tastature, miša, gamepada. Naravno, i korišćenje istih u igrama/aplikacijama.
 
@ProMaster:
Nemam sad drugi telefon pri ruci da snimim to nepostojece cekanje od 3-4 sec koje pominjes.

@MareBGD:
Bar nemam FB k'o neki ovde. :)
 
@ProMaster:
Nemam sad drugi telefon pri ruci da snimim to nepostojece cekanje od 3-4 sec koje pominjes.

@MareBGD:
Bar nemam FB k'o neki ovde. :)

Na oneu je vrv brze ali npr sgs3 koji je bio konkurent lumiji kad su izasli nemoj da mi pricas jer je pre lumie samsung s3 bio kod mene i necu da se ubedjujem, tj da ubedjujem nekog drugog u ono sto znam.. One je nesumnjivo brzi od vecine androida ali cak ni on ne moze uvek mometalno da otvori i najprostije app, imao, koristio, video.. Ti lumiu nisi i to sto pricas o 2 sec cekanja je glupost, vidis i sam na snimku da ta tranzicija ne traji ni 1 sec a da ODMAH nakoin nje ide prikaz, npr sms a, ili bilo cega...
 
@lozac:
Pa ti spustas nivo diskusije. Ja kad uzmem WP telefon, deluje mi kao fabricka Nokia iz proslog milenijuma.... hocu reci, zastarelo.
Svaku kritiku rada WP8 shvatate kao direktan udarac i vredjanje. Tema je pre svega namenjena buducim korisnicima telefona da ne kupe macku u dzaku citajuci hvalospeve o WP8, jer niste spremni da pokazete nijedan nedostatak tog sistema. Sve sto nedostaje ili ne radi na tom telefonu, proglasavate sa "kome to treba". Vama mozda ne treba ali neko drugi treba da zna sta moze da ocekuje od WP8 telefona. Tvoju temu o Lumiji 520 ne diram, jer me taj telefon nimalo ne zanima. Ovo je diskusija o WP8 i stvarno ne vidim razlog da se ljutite na kritiku upucenu WP8. Hocete da otvorimo temu "Hvalospevi o WP8" pa tu do mile volje mozete da pricate o lepoti i prednostima WP8 i naravno da budete daleko od objektivnosti.

Sta fali sto sam moderator? Da li sam nekog kaznio ovde ili da li sam pretio nekome da ce biti kaznjen? Sta fali sto imam 40 ikonica u gridu? Nije u pitanju "moze mi se" vec mi tako odgovara. Ukusi su razliciti. Kada sam kupio HTC One, u app draweru je bilo 3 ikonice u redu, i bilo je ukupno 12 ikonica na ekranu. Kada imas 100+ aplikacija to postaje zamorno.

Aj necemo vise o dizajnu i gridu. Kako funkcionise sharing na WP8? Da li mozes da prebacujes podatke iz jedne app u drugu?

Deluje ti "zastarelo" jer da li zbog posla kojim se bavis ili prosto volis tako ocigledno trazis mali PC u telefonu i sve sto nije tako tebi ocigledno ne ispunjava standarde. I to je ok. Ali ako na nekom telefonu ne mozes da pristupis svakom sistemskom fajlu i promenis svaku sitnicu(koje su btw i na velikoj vecini androida zakljucane, pricam o fabrickom softveru, znaci neko je predvideo da korisnik to ne cacka) to ne znaci da je to dumb telefon. Prosto samo drugacije shvatamo sta jedan telefon treba da moze da uradi. Mene ne zanima da mi glumi PC niti da svaki dan cackam romove i slicno. Bitne su mi dobre i kvalitetne aplikacije, naravno one koje meni trebaju, nebitno mi je recimo kakve su igrice na bilo kojoj platformi. I samo tu imamo problem u medjusobnom razumevanju tj shvatanju potreba onog drugog. Znaci nije "kome to treba" vec prosto razlicite potrebe tj ocekivanja sta jedan uredjaj treba da moze da uradi.

Poistovecujete svoje potrebe sa potrebama vecine a to nije realno. Android je tu gde je iz nekih drugih razloga a ne tih koje vi navodite. Ogroman procenat svih androida su entry level telefoni koji su kao takvi svima nama ovde nebitni tj nezanimljivi. A vlasnicima istih je tek nebitno ovo o cemu mi ovde diskutujemo, kakvi crni romovi i 6x6 grid kad je njemu bitno da ima FB na telefonu i nekakvu kameru. Takvima citaj vecini ce svaki telefon da ispuni ocekivanja koja god platforma da je. No da ne idemo u OT sa time i ovo je vec previse...

Sta konkretno oko sharinga?
 
Npr.. citas nesto u IE i vidis zanimljivu sliku i zelis da je okacis ovde na forum ili da posljes nekome mail sa linkom na sliku ili okacis je na FB.
 
Stisnes one tri tackice dole desno, kazes deli tj share i onda izaberes hoces poruke, mail, drustvene mreze itd.
 
Nazad
Vrh Dno