Šta je novo?

Windows Phone 7

Imaš demo video, tako izgleda to što ne možeš videti jer nemaš Silverlight.

Moje mišljenje je da je ovaj interfejs loš i da onaj lik što je pričao posle Balmera nema veze sa životom čim je dao zeleno svetlo da takav interfejs prođe. Više mi nisu ni smešni već cela ta MS priča postaje tužna.

Ali kako sam se osmehivao svaki put kad Balmer spomene reč developer :D
 
Super je. Svidja mi se sto je dizajn pozajmljen od Zune-a, veoma minimalisticki. Kontam da ce ga jos unaprediti do septembra kada bi trebao prvi fon da izadje.

Najbolja stvar je sto OS ima dosta visok system req [rumor 1ghz cpu min!], niko nece moci da izdaje winmo7 telefone koji imaju crap hardware. Najzad malo standarda da se uvede u mobilni svet...
 
interfejs je zanimljiv, nisam probao pa je to max sto mogu reci. Mozda bude dobar. Na prvi pogled deluje osvezavajuce.
Ali cak i sa tako jakim hardverom vidi se da je jako spor... Tj najveca boljka windowsa tromost je i ovde cini mi se prisutna.
 
Ono što ja najviše zameram interfejsu jeste potreba za horizontalnim skrolovanjem gde god da odeš.
 
Ja sam gledao neki video gde covek pokazuje i vidi se tromost. On povuce prstom, pa bude crn ekran 1-2s u nekim scenama...
 
I to na procesoru od 1ghz.. i opet ne mogu da optimiziju. A iphone radi kao sat sa skoro 3 puta slabijim procesorom. Jos microsoft zahteva stroge parametre pri dizajnu telefona.. ne bi me cudilo da mu proizvodjaci kazu pusi ga odosmo mi na android. :p
 
Zaista se stice utisak da je ova tema namenjena iskljucivo isticanjem "losih" strana novog OS-a, zar je moguce da se diskutuje o "sporosti" (tromosti) os-a, koji nije ni u preBETA fazi razvoja...
Licno, meni se dopada koncept i ne bih tako preuranjeno otpisivao ovaj sistem, kao sto mnogi (konkretno ovde) cine...
 
Zasto ne bi i telefon isto tako radio!?
Upravo iz tog razloga i jeste postavljen standard o minimalnim hardware zahtevima poput procesora od 1ghz...
Na kraju se sve ipak svodi na marketing, a po svemu sudeci MS ce uloziti mnogo truda (citaj:novca) bas u taj sektor...
 
[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3u4O-TKcJMw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3u4O-TKcJMw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]

Neowin Hands-On.
 
Zasto ne bi i telefon isto tako radio!?
Upravo iz tog razloga i jeste postavljen standard o minimalnim hardware zahtevima poput procesora od 1ghz...
Na kraju se sve ipak svodi na marketing, a po svemu sudeci MS ce uloziti mnogo truda (citaj:novca) bas u taj sektor...

A sto nebi napravili OS koji moze da radi glatko i optimizovano na 400-500 mhz. kao sto je apple uradio ili kao sto je android. Koliko ce baterije trositi takva azdaja? imacemo extra telefon kome ces morati da se mucis da sastavi jedan dan.. divno. Ne znam jel neko citao ali zabranice menjanje UI kao i stavljanje custom romova.. Ode jedan veliki deo trzista.. I ovde microsoft pokusava da gradi hype neki, ali nije on kompanija kao google ili apple koji imaju gomile obozavatelja koji seku levu ruku za doticnu. Ljudi koriste microsoft zato sto nemaju altenativu( sad ce neko reci linux ili mac, ali 95% softvera sto ljudi koriste je za windows) tako da fakticki nemaju.
 
A najgore od svega ce biti ako sinhronizacija multimedie bude ogranicena preko Zune software-a. Ako bude kao na zune-u to ce biti jedini nacin da se prebaci muzika, slike i video a to je mnooogo ogranicavajuce. Steta sto insistiraju na tolikoj zatvorenosti sistema, sve je to lepo ako neko koristi telefon kako su oni zamislili, bojim se da ce biti da cim se malo skrene sa puta naidje se na zid... Ako Android dovoljno sazri do tada tesko da ce ovaj Win 7 imati sta da trazi pored njega, mada je odlicno da postoji konkurencija pa ni Google nece bas da spava... U svakom slucaju bice zanimljivo...
 
@ nnn
Isti taj android na nexus-u ne radi bas tako kao sto ti ovde iznosis, a podseticu te da nexus one radi na 1ghz!!!
Iphone takodje, 3G verzija nije bas najsrecnija sto se tice "glatkog" rada, sa 3GS je druga prica, ali on radi na 600mhz (underclocked, inace je 833mhz), a baterija i nije bas najsrecnija...
Htc HD2 radi na 1ghz pa ima i vise nego pristojnu duzinu "trajanja" baterije, u rangu Iphone-a ako se doda mnogo veci ekran, koji je svakako daleko veci potrosac nego onaj na Iphone-u...

Jednostavno, sve platforme se mogu kritikovati, sa izutetkom sto se ovde, gotovo po pravilu, potencira da je bas ono sto MS napravi, uvek lose...

@svarog84 Hmm, a Apple to ne cini sa iTunes-om!?
 
Poslednja izmena:
Ja sam pročitao par opisa ljudi koji su ga koristili i gledao video demonstracije i stvarno ne znam o kojoj se tromosti govori.
 
ma tromo je, to je MS, mora da se hejtuje :)
 
Da li ima neki YT link sa prezentacije? Ne pada mi na pamet da instaliram i silverlight.
Ono sto sam video iz par kratkih snimaka na Engadget-u, ovo je totalno novi koncept UI koji mi se ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Tacnije ovo je vrlo logican potez kada je UI u pitanju. Da bi mogl ida se diferenciraju od konkurencije (citaj: Apple), moraju da pruze nesto novo a to je ovaj minimalisticki dizajn. O interfejsu cu da sudim kad ga budem imao u rukama za 3-4 meseca. Za sada, nemam sta pametno da kazem, nemam nikakav stav po pitanju ovoga sto sam video.

Sto se tice tromosti - nemojte da pricate gluposti :) Imamo 3 video zapisa u trajanju od ukupno 10 minuta i 10 fotki. Ne mozemo u ovoj fazi da pricamo o tromosti i sporosti i stabilnosti sistema - jos uvek je u alfa fazi. Ni iPhone OS nije briljirao po pitanju kvaliteta do verzije 2. Ono sto je dobro je to sto je Microsoft resio da okrene stranicu i da zaista uradi nesto novo po pitanju WinMo tako da tu i ima neke sanse za uspeh.

Mene i dalje interesuje kako ce biti odradjena sinhronizacija, da li ce zaista podrzavati mt, koja ce mu biti ogranicenja (jasno je da Microsoft kopira Apple/iTunes koncept).
 
Ako sa ovim misle da uzdrmaju konkurenciju - ovaj po definicija humoreska :d
Cela stvar podseca na (lose) kopirani Apple fazon (ko je rekao Iphone i touch :smoke:)
 
UI nisu samo dugmici vec i tranzicione animacije koje su ovde iste kao kod iPhone OS-a. Nista cudno, to je sada trend.
 
Animacije su sporedna stvar, a ovakav UI dosta lici na rad sa kompjuterima iz buducnosti iz nekog SF filma.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pročitao par opisa ljudi koji su ga koristili i gledao video demonstracije i stvarno ne znam o kojoj se tromosti govori.

Pogledaj još jedanput.

Spor i baguje. Horizontalni skrol laguje i UI je napravljen tako da moraš mnogo da skroluješ (što znači mnogo nepotrebnog mackanja ekrana).

Ali dobro to je beta. Mada sam navikao da je kod Microsofta sve beta i da se iz beta faze nikada ne izlazi.

Na koji način je ovo bolje od Symbiana 9.4 ja ne kapiram.
 
Poslednja izmena:
ako ne kapiraš način na koji je ovo bolje od Symbiana, mislim da ti je vreme da posetiš oftamologa, dok još možeš
 
Ponovo sam pregledao snimke u vezi WP7.. i nesto mi nije jasno.. ovo tesko da moze da se koristi jednom rukom (tj palcem). Korisnik mora da bude pazljiv prilikom pomernja palca sa ekrana da ne doditne Start taster.
Ovo je neka vrsta multiple virtual desktop-a sa androida. Android ima widgete poredjane po desktopu dok WP7 ima "aplikacije" cije su kontrole razbacane na vise ekrana. tj. jedna aplikacija = jedan virt. desktop. Virt desktop ima svoju pozadinu koaj se scrolluje levo desno, i po toj pozadini su poslagane UI kontrole i razliciti "pogledi" na podatke. Npr.. People ima quick listu na prvoj strani, ceo imenik na drugoj strani, i jos ponesto na trecoj.
Web browser je izgleda teski IE krsh.
UI ima 3D efekte (flip strane, pokretanje aplikacije, itd) ali UI elementi nemaju nikakav 3d look&feel. Liste (npr. imenik) nemaju nikakav vizuleni granicnik izmedju elemenata liste (npr kontakt), pa je lako pogresiti kada prstom reba da nabodes neki element.
U principu, UI na Touch OS-ovima (IPhone, Android, Sense) koriste gradiente i 3d efekte da istaknu na sta se moze bocnuti prstom. WP7 UI je toliko ravan da intuitivno ne mozes u prvi mah shvatiti sta moze da se bocne prstom a sta ne.
 
Nazad
Vrh Dno