Šta je novo?

Windows (phone) 10

Nisam bio dobar đak i nisam hvatao beleške... :) Koji je bolji za kucanje na forumu ovde, mTalk, tapatalk, ili tapatalk classic?
 
Da kažem da sam jutros dobio update za People i M+S, kao i za office aplikacije. Sad ne znam da li bih i tako dobio update ili zato što sam sinoć izvadio drugu SIM karticu iz telefona.

Sent from mTalk
 
Vezano za moje pitanje, instalirao sam tapatalk sad, lepo radi čini mi se.

Da kažem da sam jutros dobio update za People i M+S, kao i za office aplikacije. Sad ne znam da li bih i tako dobio update ili zato što sam sinoć izvadio drugu SIM karticu iz telefona.

Sent from mTalk

Verovatno će biti najbolje nego da l640 da se javi. Mada meni se za sad čini da i ne moraš mnogo da misliš o tome. Iako bi i mene tangirala sama činjenica da ne stiže neko ažuriranje koje bi trebalo da je stiglo. :)
 
Poslednja izmena:
Ja koristim mtalk, a hteo sam da probam i tapatalk, ali vidim da ima dve verzije, tapatalk i tapatalk classic, a me mrzelo da probam obe. Koja je razlika?
 
Classic je "stara" koja u stvari jedina i radi. Ova druga je kriminalno loša.
 
Da. Počeli su novu verziju i nikad je nisu završili. mTalk mi je lepši i pušta video iz same aplikacije ali zeza sa prikazivanjem citiranog teksta i rasporedom poruka po stranicama. A izgleda i da ne pamti Show stickes.

Tapatalk Classic radi dobro i stabilno. Samo ne pušta video iz same aplikacije. Ah, da. I slike prikazuje umanjene.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Vezano za moje pitanje, instalirao sam tapatalk sad, lepo radi čini mi se.











Verovatno će biti najbolje nego da l640 da se javi. Mada meni se za sad čini da i ne moraš mnogo da misliš o tome. Iako bi i mene tangirala sama činjenica da ne stiže neko ažuriranje koje bi trebalo da je stiglo. :)



Šta ću kad sam znatiželjan .
P.s. Drži se TT Classic ili mTalk-a.
 
Ja sam to iskljucio, vec imam dosta aplikacija koje mi rade u pozadini - vreme, dva mejla, skajp, vajber, kalendar... A i lepse mi je da radim sta imam bez ometanja, pa da dodjem ovde da vidim sta ima. Ako postavim neko pitanje i zelim brzi odgovor onda se pretplatim na temu preko mejla. :) Naravno, kad imam tapatalk onda mogu da mu ipak omogucim push notifikacije u toku tog dana umesto da radim ovo sa mejlom. Videcu vec, tapatalk mi se za sad cini dobar, mtalk sam isto probao ranije al na kratko - ni ne secam se svojih utisaka. :)
 
Meni mTalk puca ko lud. Ali, nije do njega, posto mi pucaju i sms, store, outlook, kalendar (live tile se i dalje zaglupljuje), edge, mytube, groove i newsflow. Ovaj .107 je definitivno najgori build, barem kod mene. Da li se neko seca MWC-a 2015 - Lumie 640 prve dobijaju Windows 10?
 
Koristio sam 10-ku na svom 640DS telefonu, bio deo Fast ringa, sve je radilo koliko-toliko ok. Notifikacije su znale da se zaglave, nekad na FB-u (čak i na Beta verziji FB-a), aplikacije su znale da puknu iz čista mira i da budem vraćen na home screen telefona. Kod sledećeg ulaska u aplikaciju, sve je radilo. Slanje malo većeg atačmenta uz Gmail ili Outlook mail je radilo nekako drugačije u odnosu na 8.1, sa kojim je telefon došao. Nakon stiskanja Send dugmeta, na ekranu bi mi stajala plava slika sa mail ikonom u sredini, i tako dokle god mail ne "ode". Na 8.1 je to izgledalo drugačije, prosto klik na send, i tel me vraća u sam program, gde mogu da nastavim da radim. Mogao sam to i kod 10-ke, ali sam morao da kliknem na win dugme, da bih se vratio na glavni ekran.

Osećaj kod prelaska sa jedne na drugu aplikaciju, i ono iritantno seckanje ekrana, u skoro svim aplikacijama, naročito kod laganog skrola gore ili dole, je najočiglednija razlika u odnosu na 8.1. Brzina ulaska u imenik, aplikaciju za zvanje, sms i sl., sve je nekako fluidnije bilo na 8.1. Istina 10-ka izgleda lepše, ali je ukupno iskustvo korišćenja 640DS prijatnije na 8.1 sistemu (Denim 2, čini mi se), nego na 10-ki, sa psolednjim buildovima i sl., sa hard i soft resetima. Kako su polako te sitne stvari počele da mi smetaju sve više i više, reših da se vratim na 8.1 i nisam pogrešio. Telefon daleko fludinije radi, a na 10-ku se vraćam kada bude radila na nivou na kom radi 8.1, koji je daleko ispeglaniji. Plus, ovaj tel koristim i za poslovne i privatne potrebe, i sada sam nekako mirniji, jer znam da sve radi 100%, bez mogućnosti za nešto neplanirano, iritantan bug i sl. Ono što mi nedostaje je tekst predikcija za srpski jezik. Ne znam da li je ima i za 8.1, koliko vidim na netu, nema je. Kad bi to postojalo na 8.1, desetka bi me videla tek kad bude 100% funkcionalna.

Ovo je mojih 5 centi.

Pozdrav
 
Meni mTalk puca ko lud. Ali, nije do njega, posto mi pucaju i sms, store, outlook, kalendar (live tile se i dalje zaglupljuje), edge, mytube, groove i newsflow. Ovaj .107 je definitivno najgori build, barem kod mene. Da li se neko seca MWC-a 2015 - Lumie 640 prve dobijaju Windows 10?


Meni za sada puca samo store i nakon zadnjeg update-a kalendara baguje live tile. .63 i .71 su kod mene bili stabilniji.
 
Build .107, Lumia 640DS, čak i posle HR... Nešto tu nije ok...
cdNkWHF.jpg
 
Yep, fali ti par stvari. Meni su trebala 4 hard rešeta dok nisam uspeo da instaliram i nadogradim to što se vidi.
1b1f49a14fafc3aa4bd98c2bdb49188c.png
 
Gledam sam par videa na YT, uporedo 8.1 i 10 na l640, ne vidim da je 8.1 nešto naročito brži, a mnogo je bre ružan :D
Razmišljam da li da vratim 8.1, ali nisam našao neki valjan razlog.

Kako vam radi fb aplikacija? Ja moram 5 puta da pritisnem refresh da bi učitala najnovije feedove, sve nešto od po pre par sati učitava, ne mogu da ukapiram logiku.. Počeo sam da koristim fb preko edge i to radi ok.
 
Znači pomaže još Hr-a? Nisam mislio da ima smisla... Neću valjda morati da se vraćam na 8.1 i uflešujem 10ku milion puta?
 
Poslednja izmena:
Gledam sam par videa na YT, uporedo 8.1 i 10 na l640, ne vidim da je 8.1 nešto naročito brži, a mnogo je bre ružan :D
Razmišljam da li da vratim 8.1, ali nisam našao neki valjan razlog.

Kako vam radi fb aplikacija? Ja moram 5 puta da pritisnem refresh da bi učitala najnovije feedove, sve nešto od po pre par sati učitava, ne mogu da ukapiram logiku.. Počeo sam da koristim fb preko edge i to radi ok.
Izašla je navodno nova FB beta, probaj ako nisi. A to da loše radi trenutno je opšte poznato. Nisi jedini.
 
Lock 3G je odlična stvar.. Primera radi... Tre (3), u Švedskoj i u Danskoj je isti, nema roamng naplate, ako si na 3G ili 4G... Ako izgubi isti, i pređe na 2G plaćaš roaming...
 
Ne nalazim FB Beta (ni facebook beta) na telefonu, nasao sam neke druge pa cu probati.. Ima neki beta face book, ima dobru ocenu... :/

edit: i pun je reklama..
 
Poslednja izmena:
Msn health je bila odlicna app ,sad ova nova microsoft health je katastrofa ,danas hodam ceo dan kaze 0 steps ,dok je msn brojala svaki korak .

Sent from mTalk
 
A čisto iz radoznalosti, ta band (ili narukvica)... Onda može da se poveže na svaki Windows telefon i koliko ona otprilike košta? Jel je ima kod nas da se kupi? Ili bar sa eBaya?

EDIT: Sad sam pogledao, ono nije manje od 50€... Ali to tako kad treba telefon da vam broj korake i sve... Jel ga u džepu držite dok trčite, pešačite ili šta već, ili držite telefon nekako posebno - tipa uz ruku ili kako već? To sam video nekog što trči da telefonom na nadlaktici, pa sam se zato zapitao.
 
Poslednja izmena:
150-200 jura. Imas i bolje, ali skuplje. Kod nas tesko da ces naci, samo preko.
 
Aha... Nije ni čudo što je nema kod nas, s obzirom na cenu. Mislim, da, to bi se u Srbiji baš prodavao "ko alva".:D Onda je to što sam ja na brzinu video od 50€ verovatno nešto polovno ili nebitno kakva već varijanta.
 
Може ли неко да ми каже како да пинујем фолдер са неколико слика? Имам распоред вожње за бусеве које најчешће користим па би ми лакше било да су ми "близу" него да копам по албумима сваки пут... :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno