Šta je novo?

Windows (phone) 10

gsvJ6LY.jpg


Sent from mTalk
 
Vidim ima update za Outlook Cal/Mail, Imenik, One Drive, Messaging+Skype i MSN Weather.

Edit: Hoce, evo stize u pola osam. :)
 
Poslednja izmena:
Ali punom baterijom, za svaki slučaj. :D
 
Ajd pa javite utiske, nesto sumnjam da ce lepsa polovina biti raspolozena za novi update, a ja imam l640 :D
 
Ma mene samo čačka to što mi je prvi utisak na onom prošlom bio da radi osetno fluidnije nego .107, otprilike samo to hoću da vidim.

Javljam čim se instalira, sad je na pripremi za instalaciju na 8%, potrajaće to na 550.
 
Definitivno je brži Redstone. Sve prošlo kako treba i sve radi kako treba. Na 550 oko 35min instalacija.
 
Treba da poboljšaju install time. Previše treba za kad dođe samo bugfix build. Mada ovo za prelazak na Redstone je OK vreme.
 
Baš mi je glupo što nisu pustili i za nas sa starijim Lumia telefonima, oni koji hoće da čekaju Release WM10 mogli su samo da se prebace na Release Preview, a ostali na Fast Ring-u da dobiju Redstone.
 
Bez brige, dogodine pustaju za sve. Ako ostane neko.
 
Baš mi je glupo što nisu pustili i za nas sa starijim Lumia telefonima, oni koji hoće da čekaju Release WM10 mogli su samo da se prebace na Release Preview, a ostali na Fast Ring-u da dobiju Redstone.

Mora da postoji windows 10 rom na WDRT za svaki model da bi mogao da se vratiš nazad. Čim se pojavi pustiće i na starije modele, ne znam šta nije jasno.
 
@tole...
Hoćeš ti il' ja da otvorim teme za hp elite i još neke nove W10 telefone...?
 
Ja sad više ne znam šta se dešava... Evo nabacio sam .107 na L640 i kompletno fali Motion data... Prvo preko onog Release preview ringa a sad i preko Slow isto... Nije pomogao ni HR ni soft... Čak u Storeu piše da nije dostupan za moj uređaj...
 
Mora da postoji windows 10 rom na WDRT za svaki model da bi mogao da se vratiš nazad. Čim se pojavi pustiće i na starije modele, ne znam šta nije jasno.


Jasno je meni to, ali zar ne bi mogli da na WDRT ubace naknadno ROM?
 
Jasno je meni to, ali zar ne bi mogli da na WDRT ubace naknadno ROM?

KaD izađe "zvanično" tada se postavi Rom. Kako bi se vratio da imaš neki problem kao na 550 sa punjenjem? Očigledno su tako rešili da mora da se vraća na win 10 a ne na win 8.1 .
 
Juče sam instalirao ažuriranja za te sve aplikacije, pred spavanje. Da, sad kad gledam nečiji kontakt mogu da prevučem prstom levo ili desno, i da vidim istoriju - poruke i mejlove, valjda bi se videli i pozivi i na skajpu s nekim što sam pričao, nisam to još zagledao.

Za ovo za Skype emoji, ja ih ne vidim, ali i jeste mi logično da ih vidim samo kad kucam na skajpu, a na njemu sam izlogovan, koristim samo standardnu aplikaciju.

Kod mene još uvek ništa. Probao sam da menjam i region i da idem na Fast Ring i ništa. U pitanju je L640 DS kupljena u radnji. Vidim na netu da mnogi telefoni ne pokazuju ovaj update. Ne znam zašto.
 
Ne znam, ja sam nisam ni u jednom prstenu, a region mi je Srbija. Samo s vremena na vreme vidis u prodavnici ako ima azuriranje za te aplikacije. Danas sam imao i jos jedno azuriranje inace. Nista narocito novo, samo su malo nesto ispravili/poboljsali. Prodavnica ne proverava sama ako ima neko azuriranje da se preuzme...
 
Ma, proveravam ručno na 3-4 sata i ništa. Isključio sam automatski update aplikacija da bih svaki put znao koje aplikacije su nadograđene. I ništa mi ne pokazuje. Ne znam da li je neki bag ili na osnovu telemetrije procenjuju koji telefoni rade dovoljno dobro da bi dobili nadogradnju ovih aplikacija. Stvarno ne znam u čemu je fora.
 
Treba samo sacekati valjda... I ne verujem da bi namerno dali azuriranje za moj telefon, a da ne daju za tvoj, ipak je moj taj koji je socijalni u odnosu na l640. :) Mislim, nije neko znacajno azuriranje, sad cu pokazati SS za to vezano za kontakte. A i ovo za skype, isto nista narocito, mada naravno korisno i lakse za kucanje. :)

EDIT: Evo primer u prilogu. :)

DRUGI EDIT: Dodao sam ipak i ovo iz skajpa. Smajliji za skajp se otvaraju na istom mestu kao i ranije, a kad se ukuca smajli ili tapne na onu gore tastaturicu onda on prebaci na tastaturu. Mislim da je to ranije bilo nesto bezveze (jos decembru), ovako je dosta bolje.
 

Prilozi

  • wp_ss_20160225_0001.png
    wp_ss_20160225_0001.png
    29.5 KB · Pregleda: 98
  • wp_ss_20160225_0003.png
    wp_ss_20160225_0003.png
    35.5 KB · Pregleda: 101
  • wp_ss_20160225_0004.png
    wp_ss_20160225_0004.png
    83.2 KB · Pregleda: 99
  • wp_ss_20160225_0005.png
    wp_ss_20160225_0005.png
    148.9 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Možda zato što je npr. kod telenora 2G skoro neupotrebljiv, a tel. čim 3G oslabi spušta se na 2G iako i sa tim slabijim signalom i dalje može 3G da se koristi? :d
Ne znam. To je ono zbog čega bi mom ženčetu dobro došla 3G only opcija koju ima na matoroj Xperia Ray, a nema na 520ki. :)
 
Nazad
Vrh Dno