Šta je novo?

Windows (phone) 10

Jadno. Ništa od bitnih problema nije navedeno.
 
Fixed an issue where in some cases a device could be missing tiles on the Start screen after going through the device out of box experience.
Improved support in Narrator to speak in multiple languages.
Improvements to the device reset experience when BitLocker\Device Encryption is enabled by enterprise policy or by the user.


Ako ovako ispravljaju bagove kroz buildove, do 2116. izacice finalna verzija.

Oni su rekli da finalna verzija nikad nece da izadje. Windows 10 je service i samo ce da se updatuje.
 
Inace, ja da se ubacim - bas mi sad sa uzivanjem da koristim w10m kad mi lepo radi kalendar i kad se plocica lepo azurira. :D Bas sam danas imao dosta obaveza, pa sam ih tako poredjao ranije - svaka izmena koju sam unosio brzo se pojavljivala na plocici, a tako je bilo i prethodnih dana. :)

Release Preview – Best for Insiders who enjoy getting early access to updates for the Current Branch, Microsoft applications, and drivers, with minimal risk to their devices, and still want to provide feedback to make Windows devices great.

Jel bi ovo onda trebali da budu firmveri?
 
Instalirao i dalje se gusi edge, na pola je history, nema start ikonice u multi taskingu... Vidi se da ne koriste wp uredjaje vec iphone
 
Morali bi da ih primoraju da koriste, kao što Google radi, i dalo je rezultate. Android je bio isto takvo đubre od sistema.
 
Stvarno je ovo jadno, oni ljudi stvarno nisu normalni, peglaju ove greške, a crkla im pegla :d...
Treba polako pakovati stvari i krenuti put nekog drugog OS-a, 13 meseci razvijanja, a oni gluposti nisu ispravili. Koju verziju treba čekati .899
Eno im i Samsung i LG uzeše foru sa Glance ekranom, dok MS smanjuje funkcije svog Glance-a (Nema vremenske prognoze, pozadine(bar ne uz pomoć aplikacije).
Verujem da im odeljenje radi sa 3% kapaciteta, a ostali otišli u neku drugu prostoriju. Imali su dobre planove, dobar OS( dobar je i sada, ali...), fenomenalne telefone...
 
L640 samo podrzava datum i vreme na glance ,nema prognoze ,ne pomaze nikakva aplikacija ,dok je na l620 full glance :D

Sent from mTalk
 
Instaliran .107 na L640... Sve prošlo ok, bez reseta, zasad sve radi uredno...
 
Pod finalna mislimo ona koja neće da puca na dva minuta kao prvi Android telefoni.

Ja ne znam koji ti sistem i telefon koristis pa ti puca na dva minuta. Meni na 640 win 10 radi savrseno. Nisam imao nikakva pucanja jos od .63 builda.

Nikakva pucanja restarti niti zabadanja apsolutno nista kao da koristim WP8 sve radi savrseno fluidno i jako brzo.


Inace ovo su jako mali jumpovi u buildovima. Sa .77 na .107 to je nista. Ne mozete da ocekujete ogromne promene i fixeve u tako malim razlikama u buildu.
Oni verovatno vec koriste popravljene verzije ali naravno prvo ide na interno testiranje ko zna na kom su buildu. Ovo pustaju polako jedan po jedan kad su sigurni da nista nisu zasrali.
 
Instaliran .107 na L640... Sve prošlo ok, bez reseta, zasad sve radi uredno...

Sto bi rekli ljudi ... seems faster :D

Meni ovo stvarno radi super. Resuming sam zanji put video ponekad na porukama ali evo sada ih otvara instant .
 
L640 samo podrzava datum i vreme na glance ,nema prognoze ,ne pomaze nikakva aplikacija ,dok je na l620 full glance :D

Sent from mTalk
Ma sa WM 10 više nije moguće izvesti tako nešto na bilo kojem telefonu. Da bi se to izvelo treba podesiti Weather aplikaciju kao Lock screen, ali te opcije više nema, a neće je ni biti.
 
Ma sa WM 10 više nije moguće izvesti tako nešto na bilo kojem telefonu. Da bi se to izvelo treba podesiti Weather aplikaciju kao Lock screen, ali te opcije više nema, a neće je ni biti.


Ma to znam ,al l640 to nije podrzavala ni na 8.1 .

Sent from mTalk
 
Ma kakvi crni resume-ovi... Nisam se sa tim susretao već nekoliko buildova...

A za lock može da se postavi Vreme u Srbiji app, lepo izgleda, slično kao MSN weather na 8.1!
 
Glance su poceli da "sakate" jos od denima. Pre denima sam mogao da stavim sliku na glance-u (l820) a sada ne moze.
 
Kako se napušta insajder? Bio sam siguran da sam ga napustio na prošlom buildu, app sam obrisao i pored toga mi je telefon skinuo .107

Poslato preko mTalk
 
Stavi na lock screen my picture pa ces moci da setujes i za glance, crno-belo ili u boji.


To tako nikad nije ni moglo,kad stavis sliku na lockscreen ona je samo na lockscreenu. Slike sam stavljao preko background aplikacije koju omogucis u setings>glance. Od denima vise to nije moguce,jedinu app koju glance omogucava je vreme.
 
To tako nikad nije ni moglo,kad stavis sliku na lockscreen ona je samo na lockscreenu. Slike sam stavljao preko background aplikacije koju omogucis u setings>glance. Od denima vise to nije moguce,jedinu app koju glance omogucava je vreme.

Ne umes da stavis, nesto si pogresno uradio. A opet mozda zavisi od telefona, meni radi na L830, upravo probao, stavio sam sliku koja mi je samo na one drive
 
kako 'ocistiti' memoriju telefona ?

imam osecaj da sam sve aplikacije koje sam mogao prebacio na sd karticu a i dalje ne mi trazi nekih 1.2gb da budu slobodno kako bi instalirao najnoviji build

je l' postoji mogucnost da skida build na kartici ?
 
u toku poziva imam pociju da snimam razgovor. probao sam to, ali nisam nigde nasao posle taj sninak. nema ga u voice recorder.. lumia 550
 
kako 'ocistiti' memoriju telefona ?

imam osecaj da sam sve aplikacije koje sam mogao prebacio na sd karticu a i dalje ne mi trazi nekih 1.2gb da budu slobodno kako bi instalirao najnoviji build

je l' postoji mogucnost da skida build na kartici ?

Mislim da nikako ne moze da se skine build na karticu, a sto se tice prostora, jedini 100% siguran nacin je hard reset, nazalost...
 
hmmm... nasao. ima folder recorded calls. jos da moze automatski da snima svaki poziv..
 
Ne umes da stavis, nesto si pogresno uradio. A opet mozda zavisi od telefona, meni radi na L830, upravo probao, stavio sam sliku koja mi je samo na one drive


Umem da stavim jer sam do denima stavljao slike stalno,od denima je to onemoguceno. Jedinu opciju koju nudi za postavljanje je vremenska prognoza. Verujem da tebi na l830 radi jer je noviji model,"sakacenje" je pocelo za starije i slabije modele,kao npr l640 koja prikazuje samo datum,vreme i notifikacije. Verovatno kad bi ga vratio na cyan bi radilo normalno,ne znam kakva je situacija sa l920 da li je i tamo onemogucena ova opcija.
 
Nazad
Vrh Dno