Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Zdravo, imam jedan problem, od kad sam instalirao windows 8.1, svaki put kad pokrenem racunar, prvi put se zamrzne slika kada se podize sistem, vidis se na slici ovde
Pogledajte prilog 149422
I onda moram da ga restartujem i tada prodje taj deo i upali se.
Da li neko zna zasto se to desava, znacila bi mi pomoc. Hvala unapred :)

Ako nekome zatreba, resenje je ugasiti fast startup u power options/system settings/shutdown settings.
 
Dobio sam da sredim neki laptop prijatelja i odradio sam factory reset Windows-a 8 koji je došao uz njega.
E sada, hteo bih da odradim update na Windows 8.1, ali ne znam kako to da uradim?
Baca me u Windows Store, a Windows Store kuka da nije available u mom regionu?
 
Kakav torrent?
Da skinem instalaciju Win 8.1 sa torrent-a?
 
Dobio sam da sredim neki laptop prijatelja i odradio sam factory reset Windows-a 8 koji je došao uz njega.
E sada, hteo bih da odradim update na Windows 8.1, ali ne znam kako to da uradim?
Baca me u Windows Store, a Windows Store kuka da nije available u mom regionu?
Samo odatle može upgrade. Ili ISO da skineš pa da se bakćeš s upgrade. A za to može untouched sa torrent-a. Ali iz store bi trebalo da radi, samo treba nalog.
 
Pa original i imam, koji je došao uz laptop.
Kada sam radio factory reset, prilikom prvog dizanja sistema nisam napravio Microsoft nalog, već sam mu rekao da se loguje sa lokalnim nalogom.
Sada kada uopšte probam da startujem store, kaže mi da nije na raspolaganju u mojoj zemlji...
Da probam preko nekog VPN-a da se povežem, pa da onda pokrenem update?

Nije valjda da niko ovde nije radio update originala na 8.1?
 
Ljudi, jedan savet. Instalirao sam osmicu, međutim 32 bitnu verziju. Želim da prebacim takođe na osmicu ali 64 bitnu. Koji je najbezbolniji način da to uradim?
 
Da li moze da se instalira Windows 8 64-bitni preko 32-bitnog Win7 bez CD i USB-a?
Znaci samo sa instalacijom preko harda.
 
Poslednja izmena:
Dao sam ti link na pp za Windows 8 Professional 32/64 bit [No Activation Required] pa javi sta si uradio...
 
Postoje ISO fajlovi na torrent sajtovima koji nude 32-64 koje mozes izabrati po zelji prilikom instalacije , mozes pokrenuti setup.exe iz ISO fajla nebitno imao 32-bit ili 64-bit ne izlazi nikakva greska! Mora nova instalacija naravno ne moze upgrade 32bit na 64bit!
 
Pa original i imam, koji je došao uz laptop.
Kada sam radio factory reset, prilikom prvog dizanja sistema nisam napravio Microsoft nalog, već sam mu rekao da se loguje sa lokalnim nalogom.
Sada kada uopšte probam da startujem store, kaže mi da nije na raspolaganju u mojoj zemlji...
Da probam preko nekog VPN-a da se povežem, pa da onda pokrenem update?

Nije valjda da niko ovde nije radio update originala na 8.1?
Ne može lokalan nalog. Moraš da se loguješ na store sa Microsoft nalogom. I onda radi. Ja sam radio upgrade preko store i lepo ti kažem.
 
Kako podesiti sharovan folder na win 8.1 da trazi user i pass? Ako stavim u usere everyone onda ulazim bez pass-a a ako stavim samo oderedjenog usera bez everyone onda ne mogu da pristupim sharovanom folderu.
 
Ne može lokalan nalog. Moraš da se loguješ na store sa Microsoft nalogom. I onda radi. Ja sam radio upgrade preko store i lepo ti kažem.
Pa ne da mi da pokrenem store uopšte, kaže "Sorry, Windows Store isn't available in your region."
 
Bravo!
Tu je bio problem!
Al' nije bilo potrebe da promenim lokaciju na United States, već na Serbia. Iz nekog razloga je bilo na Serbia and Montenegro (Former). Nije ni čudo što nije hteo da radi :)
 
Ljudi ce biti neki feature update za 8.1 ? ili ce da se vuce do W10?
 
Imam jedan problem, sa win drajverima je mic sa headseta radio normalno, posle instalacija realtek drajvera moram da pricam direktno u rupicu da bi se nesto culo... Sve je ukljuceno, kad podesim boost imam zujanje u slusalicama... Jel imao neko slican problem i kako je resio? Ps. Sam sam povezivao front audio panel, imam dva gnd jacka i samo sam jedan povezao lpo semi... Napominjem da je mic radio pre instalacije drajvera
 
Ako vec pripremaju novu verziju (W10) oni nemaju obavezu da ti obezbedjuju Feature pack za 8.1 nego iskljucivo Security zakrpe.
 
Nazad
Vrh Dno