Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Ne znam gde da pitam, jer nisam siguran do čega je.
Povremeno kada se isključi ekran, neće da se upali kada mrdnem miša ili kliknem na tastaturi. Već sam bio pitao, i bilo je priče da je do grafičkpg BIOS-a i da se sruši u mirovanju.
To međutim nije tačno, jer sam ustanovio da kad se to desi, samo izvadim i opet ubodem HDMI i upali se.

Dodatno pitanje, dva ista gamepad-a mogu da se koriste za Street Fighter?
Da nije možda da i sam ekran/monitor ode na "spavanje". Probaj samo sa gašenjem i paljenjem ekrana.
 
Ne znam gde da pitam, jer nisam siguran do čega je.
Povremeno kada se isključi ekran, neće da se upali kada mrdnem miša ili kliknem na tastaturi. Već sam bio pitao, i bilo je priče da je do grafičkpg BIOS-a i da se sruši u mirovanju.
To međutim nije tačno, jer sam ustanovio da kad se to desi, samo izvadim i opet ubodem HDMI i upali se.

To se i meni desava.I jedino resenje je restart kompa.Ali to mi se toliko retko desava,da nisam ni trazio resenje za to.
 
Ja samo da se javim da se moje vreme butovanja produzilo na nekoliko minuta (sigurno 3-4 min). Citajuci po netu vidim da dosta njih ima ovaj problem i to bas instalacijom 8.1. Neki su ga resili random metodom. Ja sad ponovo da stavljam 8.0 ili 7 ne mogu, jer imam posle instalaciju more programa i more pluginova, tako da za sad upalim komp, odem po hleb, doruckujem, obavim fizioloske potrebe i kada se vratim, komp me doceka spremno :)

Ali vazno je da imam SSD i 16gb rama :)
 
Poslednja izmena:
Athlon na 1100 mhz, 256 megabajta rama i sa "načetim" hdd-om (računar sa kojim sam imao posla pre koji dan) je startniji od toga.
Možeš da kriviš 8.1 ili da vidiš u čemu je problem i otkloniš ga.

Usporenja se dešavaju na svim verzijama windowsa a kad su tako značajna uvek postoji uzrok ili više njih.
A on nije verzija windowsa sama po sebi.
 
Ja samo da se javim da se moje vreme butovanja produzilo na nekoliko minuta (sigurno 3-4 min). Citajuci po netu vidim da dosta njih ima ovaj problem i to bas instalacijom 8.1. Neki su ga resili random metodom. Ja sad ponovo da stavljam 8.0 ili 7 ne mogu, jer imam posle instalaciju more programa i more pluginova, tako da za sad upalim komp, odem po hleb, doruckujem, obavim fizioloske potrebe i kada se vratim, komp me doceka spremno :)

Ali vazno je da imam SSD i 16gb rama :)



Ovo je za ne poverovati, pa ja imam drugu jacu masinu ali opet je zovem "Kanta" staru 5god sigurno.

Win 8.1 sa poslednjim updatom leti ali leti na Phenom 9550 ,4gb ram, SSD ,znaci od paljenja kompa do Desktop ekrana sa ikonicama za manje od 30sekundi, dobro zavisi i koliko brzo kucate sifru :D
 
Poslednja izmena:
Нема везе, сад сам мерио, лаптоп стар бар 5 година са неким C2D процесором, welcome екран се појави после ~20 секунди, десктоп после ~30, све иконе на свм месту после ~35 секунде. Једино геџети мало касне, они се отворе пре истека минута али ионако и пре њих могу да почнем да радим.
 
Нема везе, сад сам мерио, лаптоп стар бар 5 година са неким C2D процесором, welcome екран се појави после ~20 секунди, десктоп после ~30, све иконе на свм месту после ~35 секунде. Једино геџети мало касне, они се отворе пре истека минута али ионако и пре њих могу да почнем да радим.



Tako je , tako je vreme meni na desktopu znaci od momenta paljenja kompa na dugme, dosta vremena izgubi u onom BIOS ekranu kada testira komponente i izbacuje one informacije. Sve u svemu veoma brzo oko 30 sekundi.

Video:

https://onedrive.live.com/redir?res...228&authkey=!ABu93-U0-ZM-5S4&ithint=video,mp4
 
Poslednja izmena:
Iz nekih razloga sam kreirao Microsoft mail nalog pa me zanima ima li kakvih prednosti i nedostataka ako bih umjesto lokalnog Win 8.1 naloga sada koristio taj kreirani? Koliko znam jedna od prednosti je korištenje OneDrive clouda. Da li nešto gubim ako predjem sa lokalnog naloga na ovaj i ako kasnije odlučim da se vratim na lokalni? Mislim na izgled desktopa sa shortcutovima, da li su vezani za nalog koji je bio aktivan kada su aplikacije instalirane, i druge stvari koje su možda vezane za te naloge.

Kakva su vam iskustva sa korištenjem tog online naloga u Win 8.1?
 
Dobijaš i pristup Store sa aplikacijama. A ne gubiš ništa.
 
Sporiji boot time, upis pasworda ili PINa.
 
Тешко да се откуца control userpasswords2 или netplwiz и онда изабере аутоматско логовање? ;)
 
E sto se tice toga, ja sam imao vec microsoft nalog, pa sam povezao zbog store aplikacija, itd. Podesio auto login, sve radi lepo. Nego, da li sad uvek racunar mora da ima pristup internetu prilikom boot-a?
 
Zasto ExpressCache na Win 8, 8.1 grize dodatnih 600-700mb RAM-a? Na Windows 7 nije bilo memory leak-a. :\ Ima li neko resenje? Skinuo sam najnovije drajvere.
 
Bzv pa macka ima 9 zivota :) Win dobija jedan vise :)
 
Bez brige izaćiće Windows 8.1 "9" edition pa je zbog toga preskočena devetka.
 
Poslednja izmena:
Jel Preview dostupan za W10? Nikako da nadjem neki link (iso) da skinem...
Dali da ga roknem u WM ili na posebnu particiju?
 
Valjda izlazi danas, kažu možda u 18 sati po našem vremenu. Ja ću virtuelno samo ne znam u čemu, odavno nisam koristio Vmware a neki kažu da je njegov Player dobar. Odavno koristim VirtualBox pa me sad zanima šta je u ovom trenutku bolje, osim što je VirtualBox besplatan.
 
Valjda izlazi danas, kažu možda u 18 sati po našem vremenu. Ja ću virtuelno samo ne znam u čemu, odavno nisam koristio Vmware a neki kažu da je njegov Player dobar. Odavno koristim VirtualBox pa me sad zanima šta je u ovom trenutku bolje, osim što je VirtualBox besplatan.


Probaj pa javi :)
 
@dejan bolje ga rokni u vm, ko zna koliko bagova ima ipak je ovo prvi preview build, mada ono mozes i klasicno svejedno kako ti lakse :) da valjda za nekih pola sata bi trebalo ja cu da ga probam u virtualboxu, jer ga vec imam a mislim da je isti djavo vmware ranije sam njega koristio osim sto je "tezi" mislim da nema neke generalne razlike..
 
Ja WM nisam koristio jos od Viste, kada je bila preview :) sa bagovima na kvadrat :D
Hvala na savetu.
 
Skidam 32bitnu verziju, posto je za 1gb manja a za virtual box i nije nesto bitno dal je 64 ili 32 ;)



Mogli su i na torrent da stave :D ovako Opera ce da bleji neko vreme..
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, jel postoji neka mogućnost da se odradi Win 8.1 update sa narodne Win 8.0 verzije a da nemora cela instalacija ispočekta? Ako postoji koja i kako?
Probao sam update preko Store-a ali mi ne dozvoljava.

Hvala
 
Vrh Dno