Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Nije neophodan Total Commander, može i iz windows explorera.
Samo ukucaj ekstenziju fajlova na primer .avi u search box, kada ih izlista, ctl+a da ih selektuje sve pa onda kopiraš ili šta već želiš sa njima.
Kao na slici, u tom slučaju u particiji D bi pronašao sve avi fajlove u svim podfolderima.

2014-03-08 12_56_31-Local Disc (D_).png
 
Imam total cmd, ali ne znam gde da trazim tu opciju
 
A kakve fajlove to imaš srediti?
Hoću reći ti fajlovi moraju imati zajedničke stvari, bilo istu ekstenziju bilo u imenima fajlova podudarajuće stvari da bi se uradilo ono što želiš.
U suprotnome praktično nema načina osim jedan po jedan fajl.

Ili to ili sam ja pogrešno razumeo šta ti je potrebno da obaviš.
 
Evo, instalirao sam te updejtovanije. sve prošlo odlično, nikakva greškica nigde. Sad još da ustanovim sve to "novo". Jedna očigledna stvar je "X" za zatvaranje APPova i "-" za minimalizaciju, ko' "pravi" pendžeri.
"All APPs" prikazuje desktop programe prvo, samo od sebe, nisam ga terao da to radi. Nema grešaka, jedino što ima RTM u designaciji verzije.
Task bar se pojavljuje i u Modern APP a kada se minimizira pojavi se u taskbaru i može i odatle da se ugasi kao i svaka destop aplikacija.
 
Poslednja izmena:
Da li vam radi Start Is Back sa Update 1?
 
Imam total cmd, ali ne znam gde da trazim tu opciju
Јесте ван теме али кад сам већ предложио ... отвориш на обе стране тај фолдер а на једној стиснеш ctrl-b и сви фајлови из свих подфолдера ће да се појаве у једном. Онда селектујеш и мувне/шкопираш их у други или који већ хоћеш фолдер. Ово под условом да си хтео све да пребациш у тај фолдер а не само један ниво изнад.
Наравно, када се сви фајлови појаве у том једном прозору, онда можеш да селектујеш и појединачно или по неком критеријуму.
Ако није јасно, ајде нађи другу тему или отвори нову, ипак је ова за нешто друго.
 
Listing svih fajlova za neku lokaciju se u windows exploreru dobija tako što se u search unese * ili *.*.
U rezultatima se prvo izlistaju svi folderi/podfolderi a onda svi fajlovi.
Nadam se da će nekome biti od koristi, zna ponekada da zatreba..
 
Poslednja izmena:
Listing svih fajlova za neku lokaciju se u windows exploreru dobija tako što se u search unese * ili *.*.
U rezultatima se prvo izlistaju svi folderi/podfolderi a onda svi fajlovi.
Nadam se da će nekome biti od koristi, zna ponekada da zatreba..

E resio sam, sve odradio bez po muke. Hvala kolege forumasi :)
I izvin'te za off
 
Poz svima, dali neko moze da mi kaze kako da iskljucim da prilikom butovanja I na svakom podizanju sistema da mi ne trazi da kucam sifru? Ono tipa meil I sifra, bas je dosadno
 
Control panel user acc ako se ne varam ..
 
Ja sam postavio PIN od 4 cifre. ipak mi je lakse nego da kucam 10slova :D

Win 8.1 je veoma dobar, eto vec neko vreme ga koristim, presao sam sa win7, e sad naravno neko vreme mi je sve bilo cudno, posebno metro aplikacije, prelazak iz Desktopa u Metro itd... Koristim i WP tako da mi je daj fazon poznat iako naravno sve ima vise smisla na Touch ekranima.

Kada se ocekuje taj Update 1 za 8.1, negde u Aprilu?
I zna li neko neku vest o sledecoj verziji koja ce biti? 8.2 ili 8.5? (posto koliko sam video svake godine nova verzija dolazi.
 
Sledeca verzija treba da bude Windows 9, tj. preimenovani Windows 8.2. Makar se tako ocekuje.
 
Imate već sad ovu verziju update 1 RTM. Ja sam je ubacio i nemam nikakvih problema, sve radi kako treba. Pre nego što ubacite taj update1 uradite update sistema da bi vam sve bilo ok i prošlo bez problema.
 
Jel ima proveren tako spakovan .iso sa update-ovima i Update 1 ?
Gledam sada, pojavilo se par komada.
 
Nesto mi se opasno zeznulo sa folderima i permisijama na particijama.

Koji god program hoce da snimi nesto na D: pojavi se neki problem. Ili mi trazi da potvrdim/prihvatim ili npr kao utorrent nece uopste da sacuva izbaci error:

Error: File system cannot find the path specified. ( WriteToDisk)

Ili phpstorm mi stalno izbacije gresku prilikom pokretanja da ne moze da cuva fajlove:

Could not save project!: Unable to save project files. Please ensure project files are writable and you have permissions to modify them.
 
Poslednja izmena:
Ides na problematican folder. Pa properties/security/edit/ izaberi users pa otkaci Full control i ok. To je meni resilo probleme, posto sam na 7mici koristio isti HD.
 
Jel ima proveren tako spakovan .iso sa update-ovima i Update 1 ?
Gledam sada, pojavilo se par komada.

Kod:
x86: https://mega.co.nz/#!nRAWFIqJ!h_frDQca2_Uds8_Dqt5wZoZN48OqDgO4PJ3K8LnOAkE
x64: https://mega.co.nz/#!TQpwWZqL!iNE8vjG4xrqASpDv_wyADTxkbzH2xZG9I5o8lg35Nyw
ARM: https://mega.co.nz/#!mF5CkIZS!fXPXoCbK3PhKG6O42nzw1w0bWwahboCWM4YHXvhmIT8

Radi kod mene.
 
Imam problem prilikom instaliranja zadnjih update-ova. Na laptopu mi je zadnjih mesec dana instaliran Windows 8.1 Enterprise 32-bit. Sve je to lepo funkcionisalo, radio sam redovno update-ove ali kada sam pre 2 dana uradio update, laptop sa resetuje da bi završio update i onda se pojavi plavi ekran sa tužnim smajlijem i natpisom "Your PC ran into a problem and needs to restart, we're just collecting some error info, and then we'll restart for you." i ništa se ne dešava. Pokušao sam više puta sa automatic repair ali ne uspeva da odradi posao.
Onda je jednom uspeo da uradi restore pre instaliranja zadnjih update-ova, podigao se windows i bilo je ok. Opet je ponudio 7-8 update-ova koliko se sećam, izabrao sam sve osim onog malicious software removal tool i posle restarta ista priča, windows neće da se podigne i opet stoji plavi ekran sa porukom Your PC ran into a problem....
Onda ja uradim clean install, ne instaliram ništa od programa i sve je ok dok ne uradim zadnje update-ove. Čim se update-uje, opet ista priča.
Da li je neko imao slične probleme?
 
Ovaj procureli apdejt, sjeбо je aktivaciju sistema, na 6 računara na koje smo ga instalirati...pazite...vi sa narocnim verzijama...na legalnom sve u redu...logično
 
Ovaj procureli apdejt, sjeбо je aktivaciju sistema, na 6 računara na koje smo ga instalirati...pazite...vi sa narocnim verzijama...na legalnom sve u redu...logično

Vi? U firmi?

Meni sad radi dobro, bilo je još nekih update u međuvremenu. Ali se i dalje dešava memory leak. Koji nisam siguran 100% ko izaziva.
 
Pre 8.1.1. treba prve svi normalni update-pa onda ovaj poslednji. Juče je bio generalni (patch tuesday ) update i za 8.1 je bilo 5 a za 8.1.1 tri updejta, znači taj 8.1.1 uključuje i 2 updejta od ovih poslednjih. sve se lepo završilo kod mene sa obadva wina.
 
Ovaj procureli apdejt, sjeбо je aktivaciju sistema, na 6 računara na koje smo ga instalirati...pazite...vi sa narocnim verzijama...na legalnom sve u redu...logično

Kojom metodom aktiviran?
Skajpom aktivirani se drže još uvek od devetog meseca prošle godine, svi apdejti instalirani uključujući i ove poslednje "iscurile".
 
Ja koristim narodnu verziju koja je već aktivirana KMS aktivatorom "integrisanim" u samoj instalaciji.
krastavac, mi sa narodnim verzijama ćemo morati malo da sačekamo sa update-om. Baš sam se navikao na Win 8.1 a sad ću morati da se vratim na Win 7 do daljnjeg.
 
Cek, a jel to opcioni apdejt ili automaCki? da iskljucimo windows apdejt?
 
Nazad
Vrh Dno