Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Pa da je do update-a javio bi se još neko valjda sa tim problemom, ja recimo uvek instaliram updates (bez čekanja i proveravanja) i nikad problema.

Možda je neki antivirus problem u pitanju ili neki drugi security program .
Ja ih ne koristim odavno, ima nekih 3 godina sigurno, dok sam ih koristio mogu da se setim samo razno-raznih problema...
 
Comodo IS 7 Beta, ali nije pravio problem do pre neki dan, sumnjam da je poceo sad.
 
Stavi još 2-3 antivirusa i bar 4 firewalla.
 
Dark Magician na task manager sve iskljuci na start up i restartuj kompijuter:

Capture.PNG

Takodje proveri da li ti nesto opterecuje procesor:

Capture1.PNG

Posle po zelji ukljucuj sta ti treba na start up u task manager! Za pocetak proveri kad iskljucis sve posle restarta jel ti radi Utorent koji si rekao da ne radi i Windows update...
 
Poslednja izmena:
Nemam nameru da reinstaliram jer mi mnogo vremena troši. A za zakrpe i stavljam da je manuleno. Nego je problem u tome što treba čekati nekoliko dana, dok se ne utvrdi koja pravi probleme. Sto se tiče 7, nisam imao neke naročite probleme nakon update, za oko četiri godine korišćenja.

Da tebe slucajno ne \eza neki od tih sfelova koje si instalirao ?
Da nisi zaustavio windows update service ?

Da li ti je Win 8.1pro kroz, OVS, OEM, MSDN. Znam da nije kroz FPP.
Kod mene win 8 pro nije hteo da updatuje nista od office 2013 pro komponenti ?
Win 8.1 jeste ?!
 
Da ne otvaram temu, ove cu postaviti pitanje... Windows nece da mi vidi CD/DVD citac, nije bas da mi treba svakodnevno, ali me nervira jer imam neke stvari na diskovima (npr BF3 org.), koje me smaraju da ih skidam sa neta, pa ako ima neko resenje za ovaj problem bio bih zahvalan, a evo I teksta koji pise kada udjem u device manager, pa na optiku...

"Windows cannot start this hardware device because its configuration information (in the registry) is incomplete or damaged. (Code 19)"
Nadam se da ima neko resenje (reinstalacija Windowsa mi se ne radi, cisto da napomenem) :)
 
Hvala ti puno! Uspelo je!
 
Veoma interesantan bug u ovoj edicija Windowsa.

Pisem o kucnoj masini. Imam svoj user account i naravno kao admin.
Hteo sam juce da uploadujem neke dokumente na skydrive.
Startovao sam skydrive i on me naravno upozori da treba da koristim Microsfot account. Ok. ni to nije bio problem, jer isti imam, ali je vezan za moj/firmim email.
Naravno da u firmi imamo AD.
Ulogujem se na skydrive sa pomenutim meilom. Uploadujem sta treba i izadjem.

Restarujem Windowse jer je Win update trazio.
I sad nastaje ogoman problem.

Posle restarta dobijem logon screen, kao u firmi.
Naravno da user name/pwd nece da pije vode, jer moja kucna masina nije na AD ( active directory ) i nemogu da se logujem na isti.
Nece ni jedan drugi account da mi ponudi , sa mojim localnim , kucnim, nemam opciju da se logujem.

Kako sam nasao resenje. Tako sto sam stavio Win 8.1 pro dvd i uradio system image restore. Redovno radim svakodnevne incremente.

Drugog resenja, meni poznatog, nije bilo.
 
Naravno, pravljenje novog Microsoft accounta je mukotrpan i dugotrajan proces.
 
Naravno, pravljenje novog Microsoft accounta je mukotrpan i dugotrajan proces.

Nije problem u drugom ili trecem Ms accountu. Problem je sto nije smeo izlaskom iz skydrive-a da mi zakljuca lokalni account, jer glupa procedura
nije shvatila da nisam u AD-u.
Iskreno, nisam se setio da napravim drugi MS account, jer ne razmisljam kao haker.
 
@borab

Jesi probao da u username ukucas \tvoj_lokalni_user pa onda pass?
 
Skinite ove apdejte i istalirajte ih ovim redosledom i dobicete WINDOWS.8.1.SPRING.UPDATE.2014 RTM BUILD: 9600.17031, (ovo naravno radite na sopstvenu odgovornost).
 
Poslednja izmena:
Skinite ove apdejte i istalirajte ih ovim redosledom i dobicete WINDOWS.8.1.SPRING.UPDATE.2014 RTM BUILD: 9600.17031, (ovo naravno radite na sopstvenu odgovornost).

Koje OVE?


Imam problem u sporom refresh-u desktop-a, kasni dosta, nije mi jasno zasto.
Ostaju fajlovi po vise sekundi iako su premesteni na drugo mesto sa cut.
Kanta za djubre ostaje kao da je puna, i kad je izbrisem. A isto se desava i kada upalim da vidim sadrzaj kante, kasni ukljanjane fajlova, stoje i dalje kao da se nisu obrisali, i obicno se zakoci na trenutak.
 
Ne instalirajte Uodate 1. Zakucao mi se računar posle dva sata od instalacije. Nije baš dovršen.
 
Redosled update-ovanja :
1. Install KB2919442: 64-Bit /32Bit
Reboot
2. Install KB2939087: 64-Bit /32Bit
Reboot
3. Install KB2919355: 64-Bit /32Bit
Reboot
4. Install KB2932046: 64-Bit /32Bit
Reboot
5. Install KB2938439: 64-Bit /32Bit
Reboot
6. Install KB2937592: 64-Bit /32Bit
Reboot
 
Toplo preporucujem instaliranje Update 1 RTM 9600.17031. Primetno je poboljsanje rada u svakom pogledu.Brzina,stabilnost,optimizacija RAM-a je jos bolja.
 
4 se vide u postu. a da bi video 2 koja se ne vide ili točkić miša ili slajder sa strane :d, ima tačno 6 fajlova
 
Ja pricam o ovom i ovom (na SS se vide 4 update-a, mada vidim da su sad update-ovali da ima jos 2 optional)
 
Ni slučajno ne instalirajte. Metro aplikacije neće da se minimizuju i gase mogu samo sa alt i f4 da ih ugasim. Korupcija ikonica i primetno je sporiji. Ocigledno da ovo nije RTM. Taskbar brljavi. Instalirano na 8.1 MSDNAA Pro verziji.
 
Nemojte samo jedno tri strane da raspravljate koliko ima update-a.
Instalirajte svih 6 update-a ovim redoledom i nece biti problema.Jedino ce neki mozda imati vec intaliran update br.5,samo ga preskocite i idite dalje.
INACE,PRE INSTALACIJE OVIH UPDATE-A WINDOWS 8.1 MORA BITI "UP TO DATE",DA NE BI BRLJAVIO.
1 KB2919442
2 KB2939087
3 KB2919355
4 KB2932046
5 KB2938439
6 KB2937592
 
Ne preporučujem krljanje hiljade i hiljade updateova. Vremenski traje sigurno ko i nova instalacija wina a svakako je bolje skinuti ediciju sa već integrisanim Update 1 u nju.
 
Ne preporučujem krljanje hiljade i hiljade updateova. Vremenski traje sigurno ko i nova instalacija wina a svakako je bolje skinuti ediciju sa već integrisanim Update 1 u nju.

Ne traje.
I to bi znacilo instalaciju opet celog sistema ili upgrade.
Koji bi definitivno duže trajao.
 
Ako moze mala pomoc. Imam jako veliki broj foldera (preko 200) sa odredjenim fajlovima, i zanima me kako da ih izvadim iz foldera automatski, da ne idem "peske" jedan po jedan.
Zapravo to izgleda kao na slici, samo hocu da sve fajlove pomerim (cut/paste) na level up, tj maticni folder u kome su svi ovi tkz podfolderi.
Da li ima neki windows alat za ovo, ili neki drugi softver?
 
To je zato sto si rookie,noob,newbie..whatever.
Neću da ti kazem zato što nisi nikada radio pod DOS-om.Da si radio, znao bi da se winxplorer ne koristi još od win3.11
 
Ајде, не буди ... одговор је лак, распитај се негде о алату по имену Total Commander па ћеш већ да се снађеш. ;)
 
Nazad
Vrh Dno