Šta je novo?

Windows 11

Ne smara me vise sa logonom,moze li se resiti da ne izbacuje update za defender kao obavestenje,vec da lepo preuzme bez da znam?
 
Ako si podesio Edge ovako

Pogledajte prilog 437489

I ako si proverio Startup Apps da se uveris da nije aktivan pri pokretanju racunara onda nemas sta da trazis vise, edge browser ne radi.

A bilo bi lepo da otvoris task manager i grupises procese po tipu i okacis screen.
Ima dosta stvari koje mogu da koriste taj proces koji ti vidis ne mora znaciti da je sam browser.

A takodje i proveri da li je azuriran edge, store apps... i windows je 23H2 ?
Nije svaki put to dovoljno, jer iz nekog razloga je nastavljao da radi u pozadini iako je na svakom mjestu bio zagašen. Imao sam isti problem, na kraju je morao registry fajl da radi.
 
Sve to radi preko Registry, onda je naj bolje direktno u njoj nego preko nekih programa ili zaobilazno.
 
Poslednja izmena:
Ovako dosta bolje izgleda.
Screenshot 2024-04-15 181902.png
 
Ljudi moji, nisam zadovoljan kako mi radi Win 11 na AMD-u, 5600x procesor B550 matična DDR4 3200 nvme sve po P.S.-u itd.
Ja ne znam da li se ja tripujem ali mi mnogo bolje radi na Intel mašini i3-12100f / b660 / DDR4 3200.
Obe praktično sveže instalacije, očekujem nekakav instant odziv po Exploreru itd., bolje mi radi Win10 na nekoj staroj mašini sa i5 4670 procesorom od pre 10+ godina.
Na obe mašine sam instalirao fresh Win11 negde u Oktobru 2023., da li da bacim još jedan?

Ili ga jednostavno raspali multimilijarderski Microsoft ne zna da optimizuje?
 
Ljudi moji, nisam zadovoljan kako mi radi Win 11 na AMD-u, 5600x procesor B550 matična DDR4 3200 nvme sve po P.S.-u itd.
Ja ne znam da li se ja tripujem ali mi mnogo bolje radi na Intel mašini i3-12100f / b660 / DDR4 3200.
Obe praktično sveže instalacije, očekujem nekakav instant odziv po Exploreru itd., bolje mi radi Win10 na nekoj staroj mašini sa i5 4670 procesorom od pre 10+ godina.
Na obe mašine sam instalirao fresh Win11 negde u Oktobru 2023., da li da bacim još jedan?

Ili ga jednostavno raspali multimilijarderski Microsoft ne zna da optimizuje?
Ovo poslednje.
Na ovom windowsu rade pocetnici. Kad stignu i malo se ispraksuju ( za 5-6 godina) ce da ga zakrpe. Ako nemas monitor sa osvezenjem >120Hz, ta usporenja koje pravi sam interfejs ce da ti bodu oci, i tome nema pomoci.
 
Ljudi moji, nisam zadovoljan kako mi radi Win 11 na AMD-u, 5600x procesor B550 matična DDR4 3200 nvme sve po P.S.-u itd.
Ja ne znam da li se ja tripujem ali mi mnogo bolje radi na Intel mašini i3-12100f / b660 / DDR4 3200.
Obe praktično sveže instalacije, očekujem nekakav instant odziv po Exploreru itd., bolje mi radi Win10 na nekoj staroj mašini sa i5 4670 procesorom od pre 10+ godina.
Na obe mašine sam instalirao fresh Win11 negde u Oktobru 2023., da li da bacim još jedan?

Ili ga jednostavno raspali multimilijarderski Microsoft ne zna da optimizuje?
Ugasi Animation effects.

1713210000711.png
 
I posle kada budes dobio ransomware virus onda ce ti bude Microsoft, Win 11, Bill Gates i drugi krivi. A ko zna kada si instalirao taj program sta si pustio i dzovolio da isti radi i kome si napravio backdoor do tvog racunara.
Gresis sa tim programom mi stalno pise "Up to date" i onda samo upalim "Pause for 5 week" i bukvalno mi je ugasen Windows update. Naravno Windows update mi je isto ugasen i u services.msc
 
Evo jedan neopasan program za kastomizaciju Windows-a. Ima zanimljive opcije.

 
Evo jedan neopasan program za kastomizaciju Windows-a. Ima zanimljive opcije.


Da se nadamo?
Nema UAC, kolko vidim i enable F8?
mada, meni i dalje nije jasno što prelazite sa W10 na W11??
 
Za nas prosječne korisnike samo da riješe par svakodnevnih stvari, tipa - Win11 i dalje traži da se PCI-E Bluetooth adapter restartuje svaki put kad ode u sleep - i sve bi bilo okej.
 
Kako se može sprečiti da Windows Update povuče drivere iz svog kataloga i pre nego što stavim one koje ja hoću ?
Znam da je bilo nešto preko Registry ili preko System Policies
Kako se može sprečiti da Windows Update povuče drivere iz svog kataloga i pre nego što stavim one koje ja hoću ?
Znam da je bilo nešto preko Registry ili preko System Policies
Mislim naravno na Win 11, 23H2.
 
To što je miniPC ne znači da nije dovoljno dobar za regularan OS. Bolje instaliraj običnu verziju, pa je posle "sredi" nekim alatom, npr. CTT Windows Toolbox, imaš i besplatnu skriptu ako nećeš da plaćaš .exe. A ima i gomila drugih preporuka - How to make Windows 11 more usable, less annoying. Sve modifikovane 3rd party vezije windowsa su za izbegavanje

Ili sačekaj prvu LTSC verziju krajem godine.
 
Probaj Atlas Os, po meni bolji od Tiny 11
Koliko vidim AtlasOS nije instalacija Windowsa, već skup debloating skripti koje je tamo neko napisao. Ono što mi se ne sviđa je ukidanje nekih osnovnih stvari (WU, WD, RDP, itd), povratak je moguć samo sa reinstalacijom, ali smanjuje broj aktivnih procesa na nekih 50ak, što pomaže ubrzanju, ali sa “upitnom cijenom koštanja”.
 
Koliko vidim AtlasOS nije instalacija Windowsa, već skup debloating skripti koje je tamo neko napisao. Ono što mi se ne sviđa je ukidanje nekih osnovnih stvari (WU, WD, RDP, itd), povratak je moguć samo sa reinstalacijom, ali smanjuje broj aktivnih procesa na nekih 50ak, što pomaže ubrzanju, ali sa “upitnom cijenom koštanja”.
Sam možeš da odredis koje komponente vadis
 
Da, ali nije klasična straightforward instalacija, već instalacija, pa debloat. Ako može da se bira sad super, moram da probam i to i Tiny…
 
Meni se cini da mi je sporo, mašina je nova ali stariji model. Imam 8GB RAM-a.
Mislim da bi ovaj Tiny bio idealan.
Da isključim li update Win, sta mislite?

Windos Udpate sotavi upaljen, a za početak idi u Accessbility i ugasi transparency efekte i animacije.

 
Koliko vidim AtlasOS nije instalacija Windowsa, već skup debloating skripti koje je tamo neko napisao. Ono što mi se ne sviđa je ukidanje nekih osnovnih stvari (WU, WD, RDP, itd), povratak je moguć samo sa reinstalacijom, ali smanjuje broj aktivnih procesa na nekih 50ak, što pomaže ubrzanju, ali sa “upitnom cijenom koštanja”.

To uopste nije tacno, broj aktivnih procesa nece uopste uticati na sam rad vec samo na start OS-a i to na nekom krsu od hardwera, broj procesa moze biti i 1000 ako su svi nakon paljenja skoro pa neaktivni, zabodu se u ram i cekaju da odrade svoje kada to zatreba, tako da sve ovo je glupiranje sa ovim debloatom i ostalim glupostima.
 
Nazad
Vrh Dno