Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

A kako da ostanem na tim verzijama?
Skinuo sam iso sa microsoft sajta i idem na Home verziju.
Kad radi update posle instalacije kako da ostanem na tim koje navodis?

Mislis na ovo

Version 1703 (Creators Update)​

???
 
A kako da ostanem na tim verzijama?
Skinuo sam iso sa microsoft sajta i idem na Home verziju.
Kad radi update posle instalacije kako da ostanem na tim koje navodis?
ili
ili

EDIT: Nemoj nikako Home verziju. Uvek biraj Pro!
 
Nije Home ništa "lakši" od Pro. U stvari su potpuno isti, dovoljno jeuneti Pro key pa da postane Pro, samo se otključaju neke opcije.
 
Some settings are managed by your organization. To se pojavljuje jer je prilikom instalacije izabrana opcija My organization ako se ne varam a ne za ličnu upotrebu I own it. Znam zato što ja biram opciju My organization prilikom instalacije tada mi manje OS dosadjuje i ima manje špijuniranja manje reklama jer je to opcija za posao. Zato se ponekad pojavljuje taj natpis. C:/Program Files nema smajlija ja istipkovao. C:\Program Files nema smajlija.... Probaj da obrišeš kukije i ostalo pomoću nekoga alata kao što je Wise Care 365 ili slično.
Znaci to je do opcija koje su podesene kada se vrsila instalacija Windowsa.Jel ta opcija korisnija i bolja nego opcija I own it posto ima manje reklama i spijuniranja i jel imaju neke stavke koje mi nisu dostupne jer sam izabrao opciju My organization a ne I own it.I instalirao sam Wise Care 365 i uradio Pc Checkup,
Evo sta mi je pronaslo:
1665998610535.png
 
Da li postoji mogucnost nekako preko windows-a da vidim product key?
Probao sam komandom : wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey ali mi nista ne izbacuje.Isao sam isto preko regedit i nasao tamo HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform e sada ne znam da li je taj ok.
 
Da li postoji mogucnost nekako preko windows-a da vidim product key?
Probao sam komandom : wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey ali mi nista ne izbacuje.Isao sam isto preko regedit i nasao tamo HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform e sada ne znam da li je taj ok.
Pa koji drugi bi bio?
 
Znaci to je do opcija koje su podesene kada se vrsila instalacija Windowsa.Jel ta opcija korisnija i bolja nego opcija I own it posto ima manje reklama i spijuniranja i jel imaju neke stavke koje mi nisu dostupne jer sam izabrao opciju My organization a ne I own it.I instalirao sam Wise Care 365 i uradio Pc Checkup,
Evo sta mi je pronaslo:
Pogledajte prilog 359789
Da bolja je opcija od I own it. Ja sam je jedared probao ali onda počinje Windows da te obasipa svakakvim spmom zato uvek biram Organization manje smara. Inače WiseCare ti je našao mlogo đubreta slobodno briši.
2022-10-20 00_07_38-Window.png
 
Driver Pack soultion mi instalirao gomilu djubreta: X Firefox , Chrone , neki Open web page nesto tako , zna li neko kako ovo djubre da ocistim , Defender ne vidi nista obrisao sam iz unistall ali ne znam da li je sve obrisao , ne opterecuju mi nista procesor u Task Manager
 
BC Uninstaller, Revo Uninstaller?
 
Imam jako čudan problem sa Windows-om, ne znam gde bih mogao da pitam, praštajte ako sam na pogrešnom mestu.

U pitanju je laptop IdeaPad 5 pro, kupio sam windows licencu za par dolara, instaliran je LTSC Windows 10. Pogašeno svašta nešto, Cortana, update i slično. Problem je sa wifi konekcijom, da na određene wifi mreže kada se poveže, piše connected, no internet (sasvim slučajno na mojoj kućnoj mreži neće da radi), dok na primer na mobile hotspot sve radi ok. Ne mogu da pingujem ništa, ni ruter na koji je povezan. Kada odem na diagnose, predloži network restart (ili tako nešto), kada se to odradi i restartuje komp sledeći put se poveže na mrežu i radi sve najnormalnije (traži naravno šifru da se poveže). I tako do sledećeg uključivanja laptopa.

Šta može biti uzrok?
 
Prvo update driver-a a onda probaj da se nakacis na tu tvoju mrezu.Kad napise da je connected ali nema interneta, nakaci se na bilo koju drugu,mozes i na hotspot pa probaj opet na nju i vidi da li radi,. Ako tako proradi,pricamo dalje😁
 
Da bolja je opcija od I own it. Ja sam je jedared probao ali onda počinje Windows da te obasipa svakakvim spmom zato uvek biram Organization manje smara. Inače WiseCare ti je našao mlogo đubreta slobodno briši.
Pogledajte prilog 360136
Izbrisao sam i nije mi se obrisalo sve nego ima neki 49 stavki koje manualno treba da uradim ali ne znam kako,evo slike:
1667515635131.png
1667515677863.png
Kako njih da ispravim?
 
Izbrisao sam i nije mi se obrisalo sve nego ima neki 49 stavki koje manualno treba da uradim ali ne znam kako,evo slike:
Kako njih da ispravim?
To je Free verzija ona to ne briše treba ti PRO verzija.
2022-11-07 19_10_36-Window.png2022-11-07 19_11_10-Window.png
 
Nema potrebe za pro verzijom da bi brisao tracking cookies, opusti se. Ako te bas nervira, instaliraj CCleaner da ti radi to.
 
Imam problem kad hocu da stavim komp u sleep mode, odmah se ponovo "probudi". Do juce je readilo OK ne znam da nije problem do tastature promenio sam juce i poklapa se sa vremenom otkad se javlja problem.
 
^ Čačkao BIOS, da vidiš koje opcije mogu da ga bude iz sleep / hibernate moda?
 
Podesio sam jos ranije da se budi bilo kojim tasterom sa tastature. Ostale opcije nisam dirao i one su po defeltu.
 
Ugasi opciju za tastaturu, ostavi miša da može da probudi sistem.
 
Bolje obrnuto, miš se lako pomeri od vibracija, dovoljno je pola mm. Taastaturu moraš namerno ako nemaš mačku kao moju-
 
Vrh Dno