Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ima li jos neko problem da se brda servisa ponasaju kao da nisu konektovani na net?
Meni se od pre dan ili dva desava da mi ne radi chrome update, windows update, defender update, FM18 (nije hteo da se aktivira ni pokrene), logovanje na ms nalog iz settings-a. Svi kazu da "nisam konektovan na internet" dok internet radi nromalno. Win update daje gresku 0x800706d9. Preporuke za nju po netu su restart firewall service-a, ali ja nemam fw service. imam windows defender firewall (a njega mi ne da da upalim/ugasim).
Rekao bih i da su pojebali sta sa update-om, da bi se resilo uskoro, ali teze ako sam update ne prolazi. Zna li neko fix neki?
 
Ima li jos neko problem da se brda servisa ponasaju kao da nisu konektovani na net?
Meni se od pre dan ili dva desava da mi ne radi chrome update, windows update, defender update, FM18 (nije hteo da se aktivira ni pokrene), logovanje na ms nalog iz settings-a. Svi kazu da "nisam konektovan na internet" dok internet radi nromalno. Win update daje gresku 0x800706d9. Preporuke za nju po netu su restart firewall service-a, ali ja nemam fw service. imam windows defender firewall (a njega mi ne da da upalim/ugasim).
Rekao bih i da su pojebali sta sa update-om, da bi se resilo uskoro, ali teze ako sam update ne prolazi. Zna li neko fix neki?

Ako koristis O&O ShutUp10 ili neki slican alat, proveri da li je aktivirana opcija "Network Connectivity Status Indicator disabled".

EDIT:

https://docs.microsoft.com/en-us/wi...em-components-to-microsoft-services#bkmk-ncsi
 
Poslednja izmena:
zna li neko zasto nemam opciju da ukljucim game mod?
uwf4rogfrl2k229zg.jpg
 
pa zasto onda nisu uklonili celu tu "stranicu" za game mode. ovako samo zbunjuje....
 
Meni je Game Mode u par igara pravio probleme, mnogo je pametnije da postoji jednostavna On/Off opcija. I onako još nisam video neke koristi od toga, po testovima neke igre i slabije rade tako.
 
Raspad od sistema. Posle nekog od apdejtova, dobijam random zakucavanje i not responding svih aktivnih aplikacija, task manager pokazuje 100% za sistemski C (SSD), dok je read i write spead u istom prozoru zaboden na nula. Nakon pola minuta, odbode i nastavi kao da ništa nije bilo. Nekada se to desi 2 puta u 5 min a nekad po sat vremena niš, nekad 3 sata. Toliko su bagovite ove zadnje verzije da je to užas.

1709 i 16299.125 build...

Rekao bih da je počelo od KB4054517 koji je instaliran 12.12.

Edit: vidim po netu da nisam usamnjen slučaj. Jedan od predloga je da isključim gašenje SSD-a u power saver-u (ne znam ni zašto je bilo uključeno). Sad ćemo videti.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne. i dalje isti problem

Ja sam koristio O&O ShutUp10 i dosta stvari sam deaktivirao. Medjutim, u poslednjih nekoliko nedelja sam primetio da imam isti problem - ikona u tray-u sugerise da nemam internet konekciju a mogu da koristim Internet normalno (manje, vise). Firefox radi ali recimo Windows 10 applikacije imaju problema (recimo Wather) i zale se da nema konekcije. Onda sam pokrenuo O&O ShutUp10 i resetovao sve na default i sve je proradilo. Na kraju sam metodom eliminacije dosao do toga da "Network Connectivity Status Indicator disabled" resenje. Pogledaj i ova dva linka, mozda nadjes resenje:

https://social.technet.microsoft.co...s-have-no-internet?forum=win10itpronetworking
https://answers.microsoft.com/en-us...t/f3a19fcd-bea0-45b2-a9bc-0e183e170837?auth=1
 
ja sam taj gamebar ugasio davno... da li to znaci da je ugasen ili ukljucen game mod?
 
Microsoft je i promenio BitLocker ponašanje u Fall Creators Update, a da nikome nisu rekli. Pa tako možeš da se za****š i namestiš automatsko otključavanje bez šifre za sekundarni (tako da nema načina da ga otključaš ukoliko zameniš sistemski).
Takođe više ne dozvoljava da sačuvaš recovery key na drugom enkriptovanom, što je deo velikog truda da potpuno poništi poentu cele stvari...

Nisam još iskopao da li postoje polise da se to promeni, a i ovo ne bih znao, da nisam uzeo da nameštam i našao se u čudu.
 
Jel se nekome desilo da mu zabode start meni i da vise nije moguce da se klikne na njega da se otvori? I jos par gluposti u taskbaru. Morao sam da oborim sistem. U pitanju je 1709 verzija bila. Vratio sam se na 1607 sada.
 
To je normalno.

Pisao sam o tome još 2015. kad je izašao i dešava se nasumično i dan danas, nezavisno od hardware-a, nažalost.
 
Jel se nekome desilo da mu zabode start meni i da vise nije moguce da se klikne na njega da se otvori? I jos par gluposti u taskbaru. Morao sam da oborim sistem. U pitanju je 1709 verzija bila. Vratio sam se na 1607 sada.
Ume kod mene na 1709 restart i sve je ok... samo ne samo start nego komplet taskbar, ac, start sve. U tom paketu i ove uwp app ne rade, zesci bug, sreca nije cesto ivsreca restart resava sve.
Do ove 1709 nisam znao za to sve ali eto desilo se.
 
Koja glupost jbt, neverovatno. Meni nikakav restart nije pomogao, samo obaranje sistema.

Sent from my S6 Edge
 
Odlicna stvar!Do sad sam morao da koristim Edge da bi skinuo Chrome inslaller,sad to mogu preko MS prodavnice.:d
BTW:Sto se tice IDM plugina za edge,ako nemas i sam IDM,dzabe instaliras.

Vidim da su poceli da se sprdaju i da lepe precice.

Pa naravno da imam IDM ... za svaki ozbiljan download koristi se IDM a ne preko browser plugina... a iskreno za sada znaci sto postoji kao module, doduse tek se pojavio , ne mora da znaci da nece posle odraditi da bude kao na chrome-u ili ff...
Tako su hejteri govorili da nikada nece biti adblockera na IE11 a posle i na Edge , heheheheh ;)

Komsija sto se mucis?
Ako hoces i dalje W10 skini stariju verziju i blokiraj WU.

Pre 1709 je 1703.
 
Poslednja izmena:
Jel se nekome desilo da mu zabode start meni i da vise nije moguce da se klikne na njega da se otvori? I jos par gluposti u taskbaru. Morao sam da oborim sistem. U pitanju je 1709 verzija bila. Vratio sam se na 1607 sada.

Pisao sam o tome, rešenje je da ugasiš sve servise koji nisu Microsoft, pa uključi koji su esencijalni tebi. Jer neki third party izaziva freeze, bar je tako kod mene.
Nisam imao vremena da ustanovim koji tačno ili koja tačno kombinacija, ali od kad sam to uradio nijednom se nije desilo, a pre je bilo nasumično,
 
Otkud ja to mogu da znam sta prouzrokuje, bas glupost. Meni se dva puta desilo, na dva različita sistema, 1709 verzije. Ranije ni na jednom kompu na 1607 nije.

Sent from my S6 Edge
 
Nazad
Vrh Dno