Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Mislim na windows 8.1 imao sam bolje rezultate na ssd evo 840, a napravio sam i secure erase ali dzaba je bilo kad nije to to
 
Moze mala pomoc...Kupio sam laptop pre 3 dana, danas sam instalirao, tj. updatovo na win 10, medjutim, na italijanskom mi je jeziku. Moze li neko da mi pomogne kako da ga prevedem na engleski ili srpski?
Hvala unapred.
 
Moze mala pomoc...Kupio sam laptop pre 3 dana, danas sam instalirao, tj. updatovo na win 10, medjutim, na italijanskom mi je jeziku. Moze li neko da mi pomogne kako da ga prevedem na engleski ili srpski?
Hvala unapred.
Mora da skines en_windows 10 verzija i da ga instaliras
 
Preko mediaela creazione toolala :)
 
Pa to. Koliko vidim u ovim podesavanjima, postoji mogucnost da se skine i SRPSKI cak, pise: Windows Display Language.
 
Settings>System>Notifications & actions>Select which icons appear on the taskbar> tu stavis na ON Always show all icons in the notification area :)
Hvala na savetu, ovo moje resenje cini mi se elegantnije jer prevlacim samo ono sto zelim. U win7 i win8.1 bilo je elgantnije podesavanje sa vise varijanti, sad je uzmi ili ostavi.
 
Izgleda da Windows 10 kupi vise spyware-a nego njegovi prethodnici...
 
Ja se za sada vratio na Windows 8.1
Jednostavno nisam mogao da nateram WiFi da radi normalno. Prosto zakuca download na 6 Mbit/s i ne pomera se (bilo internet ili u lokalu).
 
Jel zna mozda neko oce li raditi win10 na Dell Inspiron N5050 celeron B185 1.6GGHz?
 
Uradio ovo da bi upalio Ultra Fast Boot na win 10 ali ne skracuje vreme Boot-a.

Proverio za disk

Screenshot_1.png

Proverio Graficku

Screenshot_2.png

U biosu iskljucio CSM i ukljucio fastboot,
u win u power option stiklirao turn on fast startup.

Jel sam sve uradio sto treba za ultra fast boot?
 
Instaliro sam veceras cleen verziju Win 10. Kada idem na Win update on mi povuce drajvere za AMD grafiku, a ja to ne zelim (zbog nje sam i uradio cleen instalaciju) kako da sprecim windows da mi istalira taj update, non stop ga povlaci i to moram da cistim sa DDU.
 
Instaliro sam veceras cleen verziju Win 10. Kada idem na Win update on mi povuce drajvere za AMD grafiku, a ja to ne zelim (zbog nje sam i uradio cleen instalaciju) kako da sprecim windows da mi istalira taj update, non stop ga povlaci i to moram da cistim sa DDU.
Preko DDU zaustavi update pobrisi drajvere restart i instaliraj te koje hoces.
Radi na win 8 pretpostavljam da ce i na win10
 
Preko DDU zaustavi update pobrisi drajvere restart i instaliraj te koje hoces.
Radi na win 8 pretpostavljam da ce i na win10
To sam i uradio,ali windows je povukao taj drajver i skinuo ga negde na komp. Cim otvorim windows update, da instaliram ostale update ili da vidim da li ima nekih drugih update-a, on odmah pocne da instalira taj drajver za grafiku.
 
To sam i uradio,ali windows je povukao taj drajver i skinuo ga negde na komp. Cim otvorim windows update, da instaliram ostale update ili da vidim da li ima nekih drugih update-a, on odmah pocne da instalira taj drajver za grafiku.
open the Control Panel by right-clicking the Start button and selecting Control Panel. Navigate to System and Security > System > Advanced system settings. Click the Hardware tab, click Device Installation Settings, and select the “No, let me choose what to do option. Select “Never install driver software from Windows Update.”
 
open the Control Panel by right-clicking the Start button and selecting Control Panel. Navigate to System and Security > System > Advanced system settings. Click the Hardware tab, click Device Installation Settings, and select the “No, let me choose what to do option. Select “Never install driver software from Windows Update.”
To mi je po defaultu setovano. No sada sam izmenio u group policy editoru da se automatski update ne radi, vec samo da me obavesti kada budem imao nove update, pa je mozda zbog toga gore pomenuta opcija setovana.
No, ne znam koliko ce mi ovo koristiti, jer u Win 10 je nemoguce izabrati koji update zelim da instaliram, a koji ne.
 
Poslednja izmena:
To mi je po defaultu setovano. No sada sam izmenio u group policy editoru da se automatski update ne radi, vec samo da me obavesti kada budem imao nove update, pa je mozda zbog toga gore pomenuta opcija setovana.
No, ne znam koliko ce mi ovo koristiti, jer u Win 10 je nemoguce izabrati koji update zelim da instaliram, a koji ne.
Ne bi trebalo da ti je po defaultu to iskljuceno, verovatno je DDU iskljucio posto po defaultu je ukljuceno.
 
Ako vas smara to što Store neprestano nudi i skida update za Vclibs12, obrišite Get Skype aplikaciju.
 
Znaci ako je nekada Win 8.1 bio instaliran sa KMSPicom, i kasnije nadogradjen na Win 10, ako bih se odlucio za clean instalaciju, nije potrebno instalirati KMSPico? Win ce se sam instalirati bez problema? Hvala.
 
Da,dosadni ste da na svaki treci post je isto pitanje u pravo je danilo svaki post je Daz,Ms toolkit,krek,aktivacija
 

Može da se promeni Display Language upravo sa ovim podešavanjima. I nema potrebe da skida nikakav nov Win na engleskom jeziku.

Sve češće se ovde daju neprovereni odgovori i saveti...


@drazon
Nakon promene jezika sistema u ovim podesavnjaima, ostaće ti još nešto što nije na engleskom kao npr. welcome screen. To se menja na sledeći način: Control panel > Region > Administrative > Copy settings i tu izabereš šta hoćeš da promeniš i na koji jezik.
 
Poslednja izmena:
Uradio ovo da bi upalio Ultra Fast Boot na win 10 ali ne skracuje vreme Boot-a.

Proverio za disk

Pogledajte prilog 176454

Proverio Graficku

Pogledajte prilog 176455

U biosu iskljucio CSM i ukljucio fastboot,
u win u power option stiklirao turn on fast startup.

Jel sam sve uradio sto treba za ultra fast boot?

Svi preduslovi su tu. U UEFIu još treba podesiti da boot nakon isključivanja bude fast boot, ne normal boot i možeš dodatno podesiti sve ostalo - detekciju USB uređaja, hard diskova onako kako ti odgovara da bi ubrzao start.
 
Ladno mi zbog Vibera crash-uje NVIDIA Open GL drajver. Tačno kad njega koristim, puca. Kad pukne drajver, pukne i Viber!!!
 
Jel' neko čuo ili probao program DisableWinTracking? Valjda bi trebalo da poisključuje i blokira sve IP adrese preko kojih MS može da prikuplja podatke.
Instructions

Download run.exe below
Right click on 'run.exe' and press "Run as Administrator"
Choose any/all of the options you'd like
Press "Go Private!"
You can read the output at the bottom to see if it worked.
That's it!

You can read the license at Info>About
Ja ga nisam probao i trenutno ne mogu jer sam se vratio na Windows 8.1. Ova praćenja mogu, koliko-toliko da isključim ali činjenica da ne mogu da kontrolišem Windows Update, to što mi slova izgledaju malo mutnije u odnosu na Windows 8.1 kako god da podesim ClearType i Intel-ovu glupost da izbaci 4k dekodiranje iz drajvera za Windows 10 ne mogu. Čekam sledeći veći update da vidim šta će da isprave. Heh, i na Windows 8.1 sam prešao skoro godinu dana nakon njegovog izlaska.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno