Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Probaj da napraviš offline nalog tada ne traži pin samo šifru.
 
Ja sam sad obrisao 19gb fajlova. Primetio sam da mi je C particija skoro zauzeta 100%, pa sam burlao po kompu i naisao na ove fajlove.
3d0e60025d3a3ab8e73dfe273fce5886.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sad obrisao 19gb fajlova. Primetio sam da mi je C particija skoro zauzeta 100%, pa sam burlao po kompu i naisao na ove fajlove.
3d0e60025d3a3ab8e73dfe273fce5886.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Ako si ručno brisao fajlove u WinSxS folderu, ne gine ti uskoro reinstalacija. Za brisanje tih fajlova se isključivo koristi komanda: dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup /resetbase
 
Reinstalirao sam i apdejtovao win10 i sada ne mogu da pronađem dark temu sistema, pre mi se nalazila na dnu stranice colors. Gde se sada nalazi?
 
Na istom je mestu.
 
 
Da nije to neka veoma stara verzija windows-a ?
Napravi sa text editorom .reg file sa ovim unutra:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize]
"AppsUseLightTheme"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize]
"AppsUseLightTheme"=dword:00000000
 
E rešio sam, trebao sam uraditi update sa sajta, onaj redovan update nije mogao podići na poslednju verziju
 
Ima li neko rešenje za problem upadanja laptopa u stanje spavanja iz čista mira? Probala sam sve opcije u kompu. Ranije je se to dešavalo dok sam na chrome, sad se isto dešava kad je na punjaču (skoro uzeta nova baterija). Asus je u pitanju.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
izbrisi sve drajvere za graficku sa display driver uninstaller-om,i pusti da windows sam skine drajvere apdejtom.privremeno dok trablsutujes sve probleme stavi na performance power plan i izgasi odlazak u sleep,gasenje hard diska,i ostale opcije pod advanced power settings.
 
Od prekjuce, verovatno nakon nekog updejta, Windows mi se srusio i više nije hteo da se podigne. Imao sam sve poslednje updejte. Javljao mi je da je bootrec.dl corruptovan. Probao sam sve moguce repair-e, kako pomocu boot usba, tako i bez njega, skeniranja, provere, resetovanja i nista. Googlao za resenjem ceo dan. Onda sam odlucio da ga reinstaliram, imao sam verziju 1709 i tu se digao iz mrtvih. Medjutim, nije hteo da odradi update na 1803 verziju u početku. Posle par pokusaja je uspeo, ali tada nije hteo da se uloguje, nije prihvatao nalog i onda se nekako sam vratio (prilikom opet neke popravke) na verziju 1709.

Posto sam video da od toga nema leba, odlucio sam da skinem najnoviju verziju preko MS Create toola,jer sam pročitao negde da je to nekom uspelo. Napravio novi boot usb, formatirao particiju za sistem, instalirao novi 1803 Win, čist i pomislio sam da sam konačno resio problem. Medjutim, po ulasku na desktop, posle nekoliko minuta, opet se zapucao i opet ista greška (mozda je radio opet neki updejt u pozadini). Odlepio sam. Guglao jos jedan dan, ali bez resenja. Dosta ljudi je imalo tu grešku sa tom verzijom, ali bez resenja. Zapravo, najizvesnije resenje je da se vratim na 1709 verziju i onemogucim, tj odlozim, updejt na 1803 verziju. Probcau jos jednom sa 1803om, ali sumnjam da ce uspeti. Kad god ga pokrenem tako, nakon Win logoa dobijem crn ekran i tu stane. U safe modu radi normalno.

Da li je neko imao problem s ovim i kako ga je resio?
 
Poslednja izmena:
Hmm, mozda, probacu. Kad sam prvi put stavljao novu instalaciju, zaglupio se kad sam krenuo da instaliram drajver za grafiku. Mozda se samo potrefio momenat.
 
1607 ili jos bolje 1607 LTSB su najstabilnije verzije 10ke, posle toga otisla mast u propast :)
 
Izgleda da je djalf bio u pravu. Instalirao sam ponovo cistu 1803ku i radio je lepo do nekog momenta, i onda kad sam probao da instaliram nvidia drajvere - samo cap i crnilo opet (drajveri se nisu jos ni instalirali).
Elem, kad sam kroz safe mode disable-ovao moju grafikcu, sistem je radio k'o zmaj. Zatim sam probao ponovo da je enable-ujem i opet - mrak. Dakle definitivno je problem s grafickom, nadam se samo da nije riknula :|
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kako da povezem dva racunara za sherovanje podataka u lanu? HomeGroup vise ne postoji na 1803 verziji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Safe mod, pa ddu, pa instaliraj drajvere poslednje. Ako oni ne rade, vrati se na one koji su poslednji radili. Koja je grafa u pitanju? Mozda imas jos neki konflikt u sistemu, probaj sa druverpack solution-om da resis neke drajvere koji su zastareli (ne mislim na graficke), pa onda ddu i grafa.
Izgleda da je djalf bio u pravu. Instalirao sam ponovo cistu 1803ku i radio je lepo do nekog momenta, i onda kad sam probao da instaliram nvidia drajvere - samo cap i crnilo opet (drajveri se nisu jos ni instalirali).
Elem, kad sam kroz safe mode disable-ovao moju grafikcu, sistem je radio k'o zmaj. Zatim sam probao ponovo da je enable-ujem i opet - mrak. Dakle definitivno je problem s grafickom, nadam se samo da nije riknula :|

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
@Gulftown

Network &internet settings/Change connection properities/Network profile/Private

Open Network &internet settings/Network and sharing center/Change advanced sharing settings/Private/proveri da li je čekirano:Turn on network discovery i File i printer sharing

Moraš pokrenuti servise:
Idi u servise: Win tipka ili start ukucaj "Services"
Properities/Start type -> Automatic/zatim Restart

- Function Discovery Provider Host
- Function Discovery Resource Publication
- SSDP Discovery
- UPnP Device Host

Ugasiš "Password protected sharing", nebezbedna varijanta:
Open Network &internet settings/Network and sharing center/Change advanced sharing settings/All Networks /izaberi Turn off password protected sharing

Najbezbednija varijanta(password protected sharing On):
-otvoriš novi Account, Accounts/Select Family & other users/Add someone else to this PC/I don't have this person's sign-in information/Add a user without a Microsoft account
-šeruješ folder i dodeliš useru
 
Poslednja izmena:
Safe mod, pa ddu, pa instaliraj drajvere poslednje. Ako oni ne rade, vrati se na one koji su poslednji radili. Koja je grafa u pitanju? Mozda imas jos neki konflikt u sistemu, probaj sa druverpack solution-om da resis neke drajvere koji su zastareli (ne mislim na graficke), pa onda ddu i grafa.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Instalirao sam poslednje drajvere. U pitanju je GeForce GTX760. Po instaliranju sistema, nisam nista instalirao osim grafickih drajvera. Problem je sto Win odmah zapuca cim se omoguci graficka u Device Manageru ili jos tokom instalacije grafickih drajvera (dodje do pola i onda se pogubi). Probacu jos malo da se igram s drajverima.
 
butuj neki kompletniji liveboot (popularniji linux distro ili strelec usb,s tim da u strelecu moras da kliknes da se instaliraju drajveri za GPU) ako tu se desi isto nosi gpu na provereno ispravan racunar.
 
Obelezi u ddu da iskljuci automatsko instaliranje drajvera, mozda pomogne. Da li ima novi bios za tu graficku? I mene je gtx660 koju imam u drugom kompu zezala malo sa drajverima, a 1060 nije.

Instalirao sam poslednje drajvere. U pitanju je GeForce GTX760. Po instaliranju sistema, nisam nista instalirao osim grafickih drajvera. Problem je sto Win odmah zapuca cim se omoguci graficka u Device Manageru ili jos tokom instalacije grafickih drajvera (dodje do pola i onda se pogubi). Probacu jos malo da se igram s drajverima.



Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
@Gulftown

Network &internet settings/Change connection properities/Network profile/Private

Open Network &internet settings/Network and sharing center/Change advanced sharing settings/Private/proveri da li je čekirano:Turn on network discovery i File i printer sharing

Moraš pokrenuti servise:
Idi u servise: Win tipka ili start ukucaj "Services"
Properities/Start type -> Automatic/zatim Restart

- Function Discovery Provider Host
- Function Discovery Resource Publication
- SSDP Discovery
- UPnP Device Host

Ugasiš "Password protected sharing", nebezbedna varijanta:
Open Network &internet settings/Network and sharing center/Change advanced sharing settings/All Networks /izaberi Turn off password protected sharing

Najbezbednija varijanta(password protected sharing On):
-otvoriš novi Account, Accounts/Select Family & other users/Add someone else to this PC/I don't have this person's sign-in information/Add a user without a Microsoft account
-šeruješ folder i dodeliš useru
Hvala, probacu sutra.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probao sam i sa DDU i tom opcijom i isti djavo. Ipak mislim da je crkla. A novi bios? Pa nemam pojma, nisam dosad cuo da se i bios graficke moze updejtovati (ili si mislio na bios racunara? :D)
Ne verujem da je tako nesto, jer je sve radilo kako treba pre par dana.

Obelezi u ddu da iskljuci automatsko instaliranje drajvera, mozda pomogne. Da li ima novi bios za tu graficku? I mene je gtx660 koju imam u drugom kompu zezala malo sa drajverima, a 1060 nije.





Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
ne kosta te nista da isprobas,postoji i apdejt biosa na kartama,ne cesto ali ima.takodje jos redje se moze desiti da upis na samom bios cipu pobrljavi a da sam bios cip je okej,i tu opet stvar resava rifles.naravno,ovo su jako male sanse ali ne kostaju nista,treba ti samo usb i par fajlova.

i obavezno posle toga butuj neki liveboot sa usb-a,da iskljucis svoj sistem potpuno iz jednacine.
 
Stavio sam Windows 10 Pro 32-bit 1803 na desktop masinu HP Compaq Pro 6300 (I3, 2GB RAM, Intel integrusa) i primetno sporije radi od Windows-a 7, tacnije radio bi ok da ne drlja onoliko po hard disku...
 
Nazad
Vrh Dno