Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

da li windows defender uopste sta radi? imam samo njega kao zastitu ali sumnjivo mi je to sto nista nije pronasao godinama. updateuje se 6x dnevno ali nisam primetio da nesto preduzima a boga mi posecujem sajtove na kojima bi se moglo naci svasta :)
 
Ma radi on ali ne ono što bi ti 'teo od njega da radi. On je prvo što gasim kada instaliram win više smeta nego što koristi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Noviji Defender je skroz ok, nije intruzivan, nisam ga "uhvatio" da drnda za vreme igranja, podesi se jednom(exclusions) i to je to.
 
Radi, ali sam morao da isključim "cloud" opciju jer je predugo drndao procesor oko 20% bez obzira da li je busy ili nije.
 
@sam633, kako permanentni hwid dobiti za ltsb? Trenutno imam win7 ultimate. I 2015 sam jednom odradio upgrade do 10 pro.

Za sve ostalo što nije napisano, tu je internet. :D

Mislim da je jasno. :)

Međutim, jedan "hint". Potraži jedan "lud" (na engleskom) forum, koji ponekad ne radi. Tamo je izvor i autor. :) Doduše, nije jednog fajla unutar samog programa, ali jeste koncepcije. :)

Inače, željena stvar se može uraditi i ručno.

Pa po ovome ti sad imas Win10 Pro klasican, ne moze LTSB.

Ne.

Ne znam kako si uspeo to da zaključiš, ali ne.

Za jedan računar, može se ostvariti više permanentnih HWID-a. Naravno, misli se na svaku verziju w10, ponaosob.

Dakle, na istom računaru može se imati HWID za, recimo LTSB, Home i Education, npr.

Međutim, ja sam za to, da ne čačkate mečku toliko. Izaberite jednu ili dve verzije w10, koje ćete često koristiti i za njih ostvarite permanentni HWID.

Na strani teamos ima cmd aktivator koj aktivira na digital lincenca onaj metod sto je sam633 napisao samo sa jednim klikom

Ne.

Dve stvari.

Navedena stranica, koja god da je, kakva god da je, nije originalan izvor, stoga se pripazite.

Drugo, konzolna varijantna iliti CMD je ukinuta od strane autora, zbog mogućih zloupotreba (bez obzira na batch fajl, koji možete da vidite u notepad-u). Tako da se i tu pripazite.

I ovde opet, ako ne verujete kompajliranom programu, možete to uraditi ručno.

P.S. I ovde se, u principu, svodi na generisanje tiketa, ali to ne treba mešati sa prvim načinom (u mom prethodnom dugačkom postu), koji sam naveo.
 
Poslednja izmena:
jel moze ovii kljucevi sa ebay-a vise puta da se iskoriste ili samo jednom? i jel mora fresh install ili mogu samo da promenim kljuc?
 
kolege trazi mi win neki novi key...jel moze da mi pusti na pp sta i kako ili da se krekuje nekako?
 
Sta se desilo sa vremenskom prognozom?Sad ima duplo manje podataka na ekranu,jel sam nesto propustio?
 
Pazi stvarno, nešto su ga utanjili.
 
Poslednja izmena:
Eeee bezveze!!!Pa gde to da gase?Onako nekako sam navikao na nju.

Mada evo sad vidim da su vratili kako je bilo!:trust:U cemu je fora!!!
 
  • Like
Reagovanja: M J
Skineš rainmeter, nađeš skin koji sadrži deo za prognozu, ubaciš adresu sajta sa koga želiš da gledaš prognozu i gotovo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ma ima tona APP-ova, samo traži "weather" u Store-u
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nikako ne mogu da namestim shutdown, logoff i logon sound u win-u (ostale rade, sviraju ok).
Probao sa registrom, task scheduler -om i sa osnovnim podesavanjima za sound i nece..
Malo sam guglao i ako sam dobro razumeo novije verzije win 10 imaju neku gresku zbok koje se sve ovo desava, kao izbacice KB za popravku..
Da li neko ima ovaj problem i da li ga je mozda resio ??


PS. Ipak sam resio sa task scheduler-om, negde sam pogresio u prvom pokusaju..
 

Prilozi

  • sshot-100.jpg
    sshot-100.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 125
  • sshot-102.jpg
    sshot-102.jpg
    102.8 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
Imao sam instaliran Viber app na win10.
Poceo je nesto da baguje pa sam ga deinstalirao.
Sad kad hocu da ga vratim, nema ga uopste u win prodavnici.
Je li se neko susretao sa slicnim problemom?
 
Ubiše ga načisto. Nema ni za telefon.
 
Redovno se updatuje jedino desktop verzija Vibera (trenutno 9.3.0). UWP se više ne radi.
 
Glomazna ova desktop verzija.
Zato sam i hteo viber app kao pre ali posto nema, moracu se zadovoljiti ovom.
 
Disk mi je podeljen u 2 particije, i na glavnoj (c), stalno prikazuje Low disk space. "Users" folder mi pokazuje da zauzima 90GB, ali kada pregledam sve foldere u njemu, ukupno je oko 10GB (realno stanje). Da li postoji nešto što može da mi pomogne ili mora reinstall sistema?
 
Users folder(i još neki) nije klasičan folder, pun je linkova ka drugim mestima pa zato i nema sve (što se čini) u njemu.
 
Jedna sa posla. :d

mmwG8jN.png
 
Moguce da je SystemSettings.exe kresovao pa nesto zabagovao , meni se to nikad nije desilo.
 
Kako da ugasim ovo "set up a pin blah blah.."? Nudi mi to svaki put kad se loginujem. Necu da koristim pin.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
mislim da nema pouzdanog nacina,nekad je moglo tako sto bi ga napravio i odmah izbrisao,ali su krenuli sa jos agresivnijim promptovima.jedan od nacina je da,ako si u mogucnosti,ne gasis racunar skroz vec da ides na sleep.
 
Kako da ugasim ovo "set up a pin blah blah.."? Nudi mi to svaki put kad se loginujem. Necu da koristim pin.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Hoces da kucas sifru, a ne pin, ili neces nista da kucas?
 
Nazad
Vrh Dno