Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Nije do biosa, nego do windowsa.
Ako nije uspelo sa gornjim predozima tada mora čeprkati po registry-ju.
I tu ima par mogućih rešenja, neka progugla lost dvd windows 10, napravi bekap registry-ja pa neka eksperimentiše.

Ovo je problem jos od Viste,cudan je,ali sam uvek ga resavao resetom biosa.
 
Ovo je problem jos od Viste,cudan je,ali sam uvek ga resavao resetom biosa.
Dešava se, naročito prilikom upgradea sa verzije vindowsa na sledeću.
Nigde nisam napisao da je vezan isključivo za windows 10.


Kako si ga rešio resetom biosa kada je optički drajv vidljiv u biosu svo vreme?
Nije problem u biosu nego u windowsu pa ga resetom biosa ne možeš ni rešiti (na stranu to što reset biosa ne menja ništa, optički drajv je svo vreme vidljiv biosu).

Možeš li naći makar tri primera na čitavom internetu da je neko situaciju rešio resetom biosa?
Mislim na situaciju gde optika jeste uredno radila/bila prepoznata, a posle upgradea ili clean instalacije windowsa više nije prepoznata od strane windowsa.

@Vuk40
Kada se dodje u ovakvu situaciju na laptopu kako se ubode sata kabel u drugi port?


Suština je da je problem na nivou operativnog sistema i tako se i otklanja.
 
Pa moze da proba da izvadi DVD i odradi reset bosa vadjenjem baterije i ponovo vrati.

Stigao update za dosta toga...

Screenshot (730).png
 
upravo pukao reset,bootloop posle instalacije...pokusacu sa repair-om,mada izgleda da mora full reinstalacija.
 
Pa moze da proba da izvadi DVD i odradi reset bosa vadjenjem baterije i ponovo vrati.
Bios vidi i komunicira sa optičkim uredjajem, svi računari koji imaju problem o kome govorimo uredno butuju sa optike.
Ako problem nije do biosa već do windowsa, drajvera u windowsu i registry baze (a situacija jeste ta), kako će reset biosa da reši situaciju?

[irony]Možda i da zameni napajanje (ili u slučaju laptopa naponski adapter i bateriju), hoće li to rešiti stvar?[/irony] :)
 
Poslednja izmena:
Jesi li ulogovan na Office?

Ulogovan sam na Office, ali nikad mi ne stižu ažuriranja putem WU, a često kada idem ručno na Update, izbacuje grešku "No Internet Connection", sada mi se to desilo 3 puta i iz 4. puta je krenuo Download.
 
To su zakrpe za Office :-D mozda imas krekovan office pa nece... :-D
 
Bios vidi i komunicira sa optičkim uredjajem, svi računari koji imaju problem o kome govorimo uredno butuju sa optike.
Ako problem nije do biosa već do windowsa, drajvera u windowsu i registry baze (a situacija jeste ta), kako će reset biosa da reši situaciju?

[irony]Možda i da zameni napajanje (ili u slučaju laptopa naponski adapter i bateriju), hoće li to rešiti stvar?[/irony] :)
Mozda nekome treba...ja ne koristim 4-5 godina.
Verovatno i oni tako razmisljaju.:D
Neka se vrate na neki drugi OS zbog tog teskog baga.
Da opet navedem po ko zna koji put, ovo je win za zabavu i igranje (za sta ga vecina i koristi)...nije za napredne korisnike.
I resavanje bagova je nekome zabava, nazalost nemam dvd da bi se sa tim igrao.
 
Baš naprotiv, na jednom računaru imam krekovan, na njemu sve prolazi preko WU, dok je na ovom Office legalan i WU ga ne vidi.

Jel ti čekirano "Give me updates for other Microsoft products when i update Windows", u Advenced opcijama Windows Update-a?
 
Mozda nekome treba...ja ne koristim 4-5 godina.
Verovatno i oni tako razmisljaju.:D
Neka se vrate na neki drugi OS zbog tog teskog baga.
Da opet navedem po ko zna koji put, ovo je win za zabavu i igranje (za sta ga vecina i koristi)...nije za napredne korisnike.
I resavanje bagova je nekome zabava, nazalost nemam dvd da bi se sa tim igrao.

Ja pričam o tome da bios nije uzrok a samim tim ni reset biosa nije i ne može biti rešenje problema.

Da opet navedem po ko zna koji put, ovo je win za zabavu i igranje (za sta ga vecina i koristi)...nije za napredne korisnike.
?? :)
 
A ja pricam iz iskustva, sedim kod drugara pijemo kafu kaze "ne radi mi dvd, sta li mu je?"
Otvorim kuciste, promenim port i proradi...sta ti sad ovde nije jasno?
 
I ja pričam iz iskustva.
Ni kod jednog racunara gde je "nestala" optika posle upgradea ili čiste instalacije windowsa to nije uspelo da reši stvar.
Mislim na reset biosa, menjanje porta ponekada uspeva, ali on nije opcija za pokušati kod laptopova.

Zato sam i pitao čoveka da mi nadje bar tri slučaja na netu gde je reset biosa rešio opisan scenario.
Nadam se da sam bio jasan.
 
Ili je meni omatorila mašina ili mi win pojede procesor, zuji kao lud kad je idle...
 
Windows ce prikazati sta moze da ocita, ono sto ne vidi obicno krece iz biosa.
Ako uredjaj ne posalje signal win ga nece ni traziti.
Ili ga blokira negde u registry, neka traze liniju za dvd i obrisu.
Ako je nema znaci da je problem definitivno do uredjaja, kabla, biosa.


@Drakenzen kako zuji? mislis cuje se ventilator?
Pogledaj u Task Manager ima li zauzeca procesora i koji process ga opterecuje.
 
Poslednja izmena:
Nije problem u biosu, po dvadeseti put to pišem.
Ni kod jednog racunara gde je "nestala" optika posle upgradea ili čiste instalacije windowsa nije problematičan bios već drajveri, registry... windows...
A dokaz za to je da svaki od tih računara uredno butuje sa optike, a takodje se i optika uredno koristi iz live linuxa na primer.
 
Pa nece valjada MS da im pise drajvere za uredjaj koji oni prodaju.
Ovde vlada misljenje ako drajveri ne rade da to ima veze sa OS.
Ako hoce da prodaju svoj proizvod neka zasucu rukave i obezbede podrsku.
 
E sad mi je lakse, tako kazi.;)
 
Diže temperaturu kad je idle, ne znam sta mu je. Ni jedan proces ne koristi značajno cpu a on se raspada...
 
Ide preko 25% cpu.... Zanimljivo je da se to samo dešava kad je idle duže od nekoliko minuta...
 
Nazad
Vrh Dno