Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Imam problema sa igricama na Fejsu nece da mi krenu u Firefoxu svasta radio reinstalirao, vracao se na starije verzije,brisao podatke iz appdata ali nece stoje na 0% ovo je pocelo da mi se dogada posle instalacije 11103 Builda sad sam na najnovijem 14251.U ostalim pretrazivacima igrice rade.Primetio da u par navrata bas u Firefoxu kao da zakaze nvidija drajver to se dogadalo sa verzijama drajvera 361.60 i 361.75 isto neki klipovi nece da krenu na nekim sajtovima.Molim pomoc.
 
Imam problema sa igricama na Fejsu nece da mi krenu u Firefoxu svasta radio reinstalirao, vracao se na starije verzije,brisao podatke iz appdata ali nece stoje na 0% ovo je pocelo da mi se dogada posle instalacije 11103 Builda sad sam na najnovijem 14251.U ostalim pretrazivacima igrice rade.Primetio da u par navrata bas u Firefoxu kao da zakaze nvidija drajver to se dogadalo sa verzijama drajvera 361.60 i 361.75 isto neki klipovi nece da krenu na nekim sajtovima.Molim pomoc.
Daj neku drugu, fejs nemam...fles igra neka?
 
I dalje nisam rešio problem sa normalnim pristupom root-u D diska koji nije ni bio u mašini tokom instalacije W10. Za ceo disk Administrators, SYSTEM i Everyone imaju Full Control. Za jedan fajl u root-u diska postavio sam Full Control za SVE principale koje mi nudi. I dalje ne mogu da editujem fajl (običan tekstualni). Ako ga prekopiram u bilo koji podfolder, sve normalno, čak i sa samo nasleđenim privilegijama. Ako neko ima ideja (a da nije format diska, jer nemam gde sa svim podacima)

Moras da preuzmes Ownership na tom disku i fajlovima, vidi na netu kako.
I mene slicno zezalo.
 
Pogledaj imas li zadnju verziju flash player-a, zadnja je mislim 20.
Probaj sa 64/32-bit mozillom
 
Poslednja izmena:
@vuk40

Odradio sam restart, opet isto, ne budem lenj jutros i reinstaliram windows skroz opet isto.. Primetio sam npr da kada udjem u bios isto mi laguje treba mu par sekundi da predje na novi tab.. Da li moze biti do napajanja ili maticne ?
 
@vuk40

Odradio sam restart, opet isto, ne budem lenj jutros i reinstaliram windows skroz opet isto.. Primetio sam npr da kada udjem u bios isto mi laguje treba mu par sekundi da predje na novi tab.. Da li moze biti do napajanja ili maticne ?
I ja sam pomislio da moze biti do hardwera, ali prvo otkloniti svaku sumlju u OS.
Napajanje moze da prouzrokuje tako ponasanje, bilo je skoro u jednoj temi...
Isto tako krece uvek iz drugog puta.
 
@vuk40

Odradio sam restart, opet isto, ne budem lenj jutros i reinstaliram windows skroz opet isto.. Primetio sam npr da kada udjem u bios isto mi laguje treba mu par sekundi da predje na novi tab.. Da li moze biti do napajanja ili maticne ?

Moguce da je do maticne ili bios verzije windows nema veze sa tim iz razloga sto u bios mozes bez njega da udjes a neverujem da je do napajanja
 
@vuk40

Odradio sam restart, opet isto, ne budem lenj jutros i reinstaliram windows skroz opet isto.. Primetio sam npr da kada udjem u bios isto mi laguje treba mu par sekundi da predje na novi tab.. Da li moze biti do napajanja ili maticne ?
Kod tebe je problem sa hw cim ti laguje u biosu. Jel ti radi hdd tad kad zalaguje? Obicno kad hoces da ustanovis sta je u kvaru ostavis samo najosnovnije u racunaru da bi mogao testirati komponente. Izvadis sve kartice, ostavis samo 1 stap memorije otkacis hdd i dvd. Izvadis grafiku ako imas integrisanu. Ako ti je napajanje staro probaj od nekoga da pozajmis jer mozda su ti kondenzatori izduvali.
 
Poslednja izmena:
Moras da preuzmes Ownership na tom disku i fajlovima, vidi na netu kako. I mene slicno zezalo.

Uvek zaboravim da napomenem, to je prvo što sam uradio i to više puta, na više načna, uključujući i command prompt.
I na disku i na fajlovima stoji da je owner Administrators baš ove instalacije, premda se disk ponaša zaista kao da samo root nije stvarno podešen. Samo ne znam više šta da pokušam. Kačio sam ga i kao USB disk, pa opet ništa. Drugi disk je prošao (gde je bio XP), ali ovaj gde je W7 neće nikako.
 
Prvo da napomenem da licno mislim da je napajanje jer je neko kinesko. Posle obaranja sistema otklonio sam mogucnost da je Windows u pitanju pa sam izvadio graficku (r9 270) i podigao sistem preko integrisane. Normalno je upalio, par puta sam probao nije bilo potrebe za resetovanjem. Vratio sam graficku i posle par testiranja i ostalog pocinje da se desava isto, s tim sto sada moram dva puta da resetujem racunar da bi normalno radio. Posle prvog boot-a sam upalio igricu (nba2k15) i nisam mogao da izvucem vise od 2 frejma u igri a pre je normalno radilo na 50-60.. Temperatura je bila okej, i gpu load 100%, nije se resetovao ili bilo sta slicno.. Zatim sam resetovao dva puta racunar upalio istu igru i normalno sve radi kao da se nista nije desilo..

E sad moje pitanje je da li moze biti do napajanja i da li neko zna kakvi su konkretno simptomi loseg napajanja osim generalno gasenja i ostalog?
 
To vise lici da ne ucita dobro drajvere za graficku.
Krene da ucitava pa ne prodje svaki put.
Obrisi drajvere sa DDU i pobrisi registry sa ccleaner, instaliraj zadnji ponovo.
Sad vise sumljam na graficku nego napajanje.
 
Eh, pozurio pa kupio novo napajanje al dobro s obzirom da sam imao neko igmax(wtf?) od 500w koje kosta 1500 din i nisu bacene pare. Problem je bio necete verovati u hdmi kablu. Ne znam na koji fazon nece da udje skroz do kraja u ulaz, uvek je stajalo tako ali nikad nije pravilo neke smetnje... Jos jedna stvar koju moram primetiti je da su mi core clock i mem clock radili na maks uvek verovatno iz tog razloga mada sam ja mislio da je to normalno. Sada je spusteno skroz i temperatura je pala na 30 stepeni za 15 manje.. Nije tema za ovo, ali eto da odgovorim mozda nekome nekada pomogne. Hvala svima na odvojenom vrememu :)
 
@Nawzil10

6 months since #Windows10 was released.
220 million #Windows10 devices in 6 months.
 
@Nawzil10

6 months since #Windows10 was released.
220 million #Windows10 devices in 6 months.
Brzo ce to premasiti 500 mil. kada stigne Redstone.
Bas su poradili na perforansama na buildu 14251, komp sve odradjuje na leru.
 
Brzo ce to premasiti 500 mil. kada stigne Redstone.
Bas su poradili na perforansama na buildu 14251, komp sve odradjuje na leru.
Dodali su malo gasa na upotrebi RAM-a. Ima i mali problem sa servisima, extended, izbacuje grešku u scriptu, standard view radi ok.
 
Jel nekome na insajderu prikazuje ikonice u task baru (Metro app) ??? meni bukvalno nista prazna mesta, transparentno.

Mozda SFC /SCANNOW pomogne?

Lepo radi 14251
 
Poslednja izmena:
Radi li vam JDownloader? Meni nece da prodje instalacija.
 
Nisi morao instalirati zbog provere. Verovatno nije htelo da prodje zato sto mi nije azurirana Java, radi ova starija verzija, posluzice.
 
Nemoj slučajno neko nešto da kaže protiv Win10 u ovom threadu, etiketa 'dušman' je najmanje što će da ga snađe... :p
 
Pustio sam JD da se azurira i sad radi i v2 (nakon sto je Panda obrisala exe file kao lazno pozitivan rezultat). Verovatno je Panda zabrljala i prvi put.
 
Ova tema je za prosecne korisnike, vi vas space shuttle lansirajte na cemu god hocete.
 
Prkazuje normalno kao i pre, kako si upgrade ili clean install?
Probaj SFC /SCANNOW...
Probaj nesto od ovoga...https://www.youtube.com/watch?v=J1PIwNp_CBI
Nije pomoglo nista od toga :-( cak ni thumbnail media fajlova ne radi, Icaros instaliram al nece da ga pokrene,aktivira. To su sitnice ali znace, sta znam vratio na th2.
Kapiram da ce da na slow build to da poprave, ja uvek gazim pa je verovatno zbog toga.
 
Nije pomoglo nista od toga :-( cak ni thumbnail media fajlova ne radi, Icaros instaliram al nece da ga pokrene,aktivira. To su sitnice ali znace, sta znam vratio na th2.
Kapiram da ce da na slow build to da poprave, ja uvek gazim pa je verovatno zbog toga.
Ima negde u ovom moru postova, negde na pocetku insider programa pominjao se taj bag, neko je imao taj problem.
Nesto u registry je promnjeno...imalo je i resenje neko je kacio...sad se setih.
 
Nazad
Vrh Dno