Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Posle čiste instalacije mi nije ni uključen insider nalog , tako da neću ni uključivati. Na laptopu mogu lagano, otvorio sam drugi nalog I može poslužiti za testiranje .
Ma ja sam znao da nije gotovo sa insider preview buildima , ne znam stvarno sta da radim ako danas izadje da li da instaliram?
 
Pozdrav ljudi opet ja, imam win7 ultimate x64 instaliran jos u avgustu 2012 i ugaseni apdejtovi odmah, i evo sad pokusao da upalim i rekao mi da moram prvo update agenta da apdejtujem da bih mogao da vidim nove apdejtove, odradim ja to, restartujem komp, sve proslo odlicno, otvorim windows update i kliknem check for updates i sad ih trazi vec pola sata a imam brz net(20mbps), jel to normalno?
 
Meni je ono polje Get insider builds zatamljeno posle čiste instalacije , tako da nemam potrebe da se cimam i skidam. Naravno kome je uključeno skinuće mu samo .
 
Tolero sta mislis sta ce vuk da kaze za Windows 10 10525 Insider preview ima da poludi kad cuje da je izasao :D
 
Idemo

r7udz7.jpg
 
Preporucujem insiderima da nastave insider program i da skinu Windows 10 10525 , Windows 10 nije gotov to se znalo odma , nadamo se da ce Windows 10.1 biti bolji , neckam se da li da ubacim 10525 , izgleda da hocu , videcu..
 
Preporucujem insiderima da nastave insider program i da skinu Windows 10 10525 , Windows 10 nije gotov to se znalo odma , nadamo se da ce Windows 10.1 biti bolji , neckam se da li da ubacim 10525 , izgleda da hocu , videcu..

Pa nema šta da se preporučuje. Ako si u insajder programu, on, mislim Windows, samo nagrne i nema odbrane :D A i ništa ne košta :)
 
Idi u Device Manager i iskljuci opciju "allow this device to wake up..." za svaki sumnjivi uredjaj - misa, mreznu kartu... ali ostavi tastaturu, ipak treba nekako probuditi komp :D

Imaš i dosadni Windows update i opciju da probudi računar zbog updateova...

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3gd066/computer_wakes_up_every_night_from_sleep/

launch gpedit.msc, go to Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Updates and change 'Enabling Windows Update Power Management to automatically wake up the system to install scheduled updates' to 'Disabled'.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi opet ja, imam win7 ultimate x64 instaliran jos u avgustu 2012 i ugaseni apdejtovi odmah, i evo sad pokusao da upalim i rekao mi da moram prvo update agenta da apdejtujem da bih mogao da vidim nove apdejtove, odradim ja to, restartujem komp, sve proslo odlicno, otvorim windows update i kliknem check for updates i sad ih trazi vec pola sata a imam brz net(20mbps), jel to normalno?
Da se ne bi mnogo zezao skini Media Creation Tool i odradi update preko njega. Ima daleko veće šanse da update zaglavi ako ideš preko Windows Update.
 
Uskoro Windows 10 Insider preview 10525 http://blogs.windows.com/bloggingwi...ncing-windows-10-insider-preview-build-10525/

Haha koja ispala , ja ne prelazim , insideri opet jovo nanovo do Windows 10.1 :D

Izvini, šta ti je to Windows 10.1? Windows 10 ide kao rolling release (Linux terminologija) iliti "Windows kao servis". Nema 10.1, 10.2 ili šta već. I već je poznato da se insajder program nastavlja zbog "Windows kao servis" modela pa će neko morati da testira nadogradnje pre nego što odu širokim narodnim masama.
 
Poslednja izmena:
Jel ti prijavljen insider acc , jel odradjen verify acc?

Da da , to sam resio bilo mi je nesto u privatnostima iskljuceno!

Nego jel moze da se koristi lokalni nalog i da se dobijaju ovi update-vi? Vise me mrzi da kuckam pass ili pin svaki put kada ukljucim racunar a kada mi je to ukljuceno onda se bootuje mnogo duze nego sa lokalnim nalogom.
 
Poslednja izmena:
Mislim da local account ne dobija upgrade na Windows 10 10525 , samo insider.
 
@ilidan, ali nisam mogao da pokrenem media creation tool dok nisam odradio sve apdejtove...

I na kraju posle 45min stanja "checking for updates" izbaci mi da imam 118 apdejtova i uspesno ih odradim, restartujem kompjuter, sve okej, i dalje sam aktiviran i sada mogu da pokrenem media creation tool, sutra nastavljam pa javljam utiske, hvala na pomoci jos jednom :D
 
Ovako na prvu loptu, ne vidim neke bitne izmene u odnosu na 10240, sem što je dodat Viber u aplikacijama (ili ga ja nisam ranije primetio), i vodeni žig u donjem desnom uglu. Posle nekoliko dana korišćenja videće se već šta je tu sve dodato/poboljšano.

PS: da, ponovo ima Insider Hub u Startu
 
Poslednja izmena:
Vazi do 16 jula 2016 Windows 10 10525 , skoro godinu dana , super do tada ce izaci nadam se finalni RTM , intaliracu ga sigurno:

cG5h2d3.png


Vuce ima li novina , javi da se ne cimamo da instaliramo ako nema nesto novo?
 
Ja ću čekati ovako, i prije sam žurio da što prije skinem to što izbace među samim tim i čitav sistem pa se i nisam baš usrećio.
 
Meni je samo do sada povukao neke nove drajvere za amd i nista vise mi ne nalazi na update!
 
Vrh Dno