Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Питање за оне који то знају, а везано за чисту инсталацију. На главном компу је била инсталирана инсајдер верзија, пар пута реинсталиране новије верзије и на крају пре месец дана редовно активирана по инсајдер правилима. Пре десетак дана сам на исти хард уместо инсајдера набацио Windows 7 Ultimate, апдејтовао, дошла је иконица и на крају је све прешло на 10.

Е сад питање, ако бих сутра одрадио чисту инсталацију, шта је ту запамтио Microsoft? Ако памти према хардверу, обе верзије су могуће. Пошто не могу да искористим кључ од седмице, мора нормална инсталација и нисам сигуран шта ће да се деси. Како уопште да бирам да ли нека следећа чиста инсталација да буде инсајдерска или она редовна? Можда има приоритет или чак пита, зна ли неко?
Jedno je sigurno, neće ti se posle clean installa aktivirati one verzije koje neće, a hoće ona jedna verzija za koju je tvoj hw registrovan.
Da je tvoj hw registrovan kod Microsofta na više različitih verzija windowsa 10 je jako mala mogućnost.

Ako su oba gornja tačna (a jesu 95%), tada prvo uradi clean install verzije windowsa 10 koju bi najviše želeo.
Pa ako se ta ne aktivira idi clean install ostalih verzija dok ne dodješ do one koja će se aktivirati.
 
hvala @Jericho valjda nece sad da zeza, @poolmaker jel moze negde da se vidi na koju verziju je registrovan win na nalogu?
 
@poolmaker jel moze negde da se vidi na koju verziju je registrovan win na nalogu?
Aktivacija se vezuje za hardware hash/potpis, budući da nije potreban Ms account da bi aktivacija radila sumnjam da u njemu imaju podaci o aktivaciji.
 
Aktivacija se vezuje za hardware hash/potpis, budući da nije potreban Ms account da bi aktivacija radila sumnjam da u njemu imaju podaci o aktivaciji.
Aha okej, nista ja sam sad krenuo instalaciju preko enterprise-a, za pro trazio mi kljuc ubacio sam onaj sa m$ sajta valjda ce se aktivitati..
 
Ako su oba gornja tačna (a jesu 95%), tada prvo uradi clean install verzije windowsa 10 koju bi najviše želeo.
Pa ako se ta ne aktivira idi clean install ostalih verzija dok ne dodješ do one koja će se aktivirati.
Шта ово значи, које су то верзије које бих желео*? Зар то није све исто, мислим Windows 10 Professional је ваљда исти, Home а ни Ентерпрајз ме сада не занимају?

Иначе сам пре инсталације Седмице обрисао на налогу конкретан уређај, можда је на тај начин обрисана информација о инсајдер верзији за тај хардвер.

Имам и даље инсајдер на два лаптопа а био је неколико дана и онај апгрејд са 7 Ultimate на 10 и колико сам могао да видим, реч је о потпуно истој верзији. Чак као кључ показује онај који је форсиран за 10240. Како да видим разлику када опет будем инсталирао тај апгрејд Седмице у односу на ову инсајдер која је на лаптопу?

Сачекаћу да видим да ли ће опет редовно да се апгрејдује (јутрос вратио на Седмицу) а онда ћу да урадим и чисту инсталацију, колико да убијем време. ;) Ионако ми windows служи само да пробам како изгледа.
 
Aha okej, nista ja sam sad krenuo instalaciju preko enterprise-a, za pro trazio mi kljuc ubacio sam onaj sa m$ sajta valjda ce se aktivitati..
Imaš retail ključ za windows 10?
Ako ga nemaš a nemaš ga, tada prvo upgrade sa windowsa 7 ili windowsa 8.1.

Шта ово значи, које су то верзије које бих желео*? Зар то није све исто, мислим Windows 10 Professional је ваљда исти, Home а ни Ентерпрајз ме сада не занимају?

Иначе сам пре инсталације Седмице обрисао на налогу конкретан уређај, можда је на тај начин обрисана информација о инсајдер верзији за тај хардвер.

Имам и даље инсајдер на два лаптопа а био је неколико дана и онај апгрејд са 7 Ultimate на 10 и колико сам могао да видим, реч је о потпуно истој верзији. Чак као кључ показује онај који је форсиран за 10240. Како да видим разлику када опет будем инсталирао тај апгрејд Седмице у односу на ову инсајдер која је на лаптопу?

Сачекаћу да видим да ли ће опет редовно да се апгрејдује (јутрос вратио на Седмицу) а онда ћу да урадим и чисту инсталацију, колико да убијем време. ;) Ионако ми windows служи само да пробам како изгледа.
Ti spominjao i Ultimate i još neke verzije, rekoh za slučaj da imaš neku koja ti više odgovara.
10240 je "finalni" build.
Home ili Pro dakle, koju god da izabereš kao prvu za instalaciju ne možeš pogrešiti, ili će biti aktivirana ili neće (što znači da ona druga hoće).
 
Pitanje, ako se posle updatea sa 8.1 na 10pro promeni bilobsta od hardvera (doda jos jedan hdd), da li ce clean install moci da se aktivira?
 
Ljudi sta se to desava sa W10 sve vise i vise ozbiljnihbtekstova na netu oko spijunaze, el da ocekujemo wikileaks uskoro o w10 :mad:
 
Naravno, dodam drugi hdd u laptop; bez tog sistemskog sa kojim je aktiviran sumnjam da bi radio ;)
 
Home ili Pro dakle, koju god da izabereš kao prvu za instalaciju ne možeš pogrešiti, ili će biti aktivirana ili neće (što znači da ona druga hoće).
Ко да чека, а још мање да понови све са 7 уз полудневне апдејте ... плус што је системска партиција била 100МВ а и линухи препознавали као 7 ... малопре сам инсталирао 10 Pro скинут са сајта, успут прескочио сва уписивања бројева и на крају добио активирану десетку. А кад мало размислим, ова инсајдер која је била до скоро и ова која је активирана преко седмице ... па и нема разлике међу њима.
 
малопре сам инсталирао 10 Pro скинут са сајта, успут прескочио сва уписивања бројева и на крају добио активирану десетку.
O tome govorim, instaliraš i saznaš.
 
Шта сам сазнао? Једино што је било без дилеме је да то мора да буде Про верзија са којом сам радио у инсајдер варијанти и на коју је прешла седмица. Како сад да знам да ли је ово активирано као инсајдер или као апгрејд легалне седмице? Или су инсајдер и фул легалне верзије идентичне?
 
Ako ti je Windows 10 Pro aktivan onda ti je aktivan. Kakve veze ima da li je aktivan zbog insajder ili legalne 7-ce. Windows 10 Pro je Windows 10 Pro. Kako bi mogao jedan Win 10 Pro da se razlikuje od drugog? Jedino ako si aktivirao opet insajder program pa da dobijaš update pre svih ostalih.
 
Ljudi meni sad nista nije jasno, procitao sam poslednjih 15-17 stranica...

Jasno mi je instalira se win7 ili 8.1 odradi se update, ceka se da dobijes win10, kad ga dobijes napravis svoj MS nalog i onda mozes da skines iso, odradis clean install i aktiviras win10 sa MS nalogom i to je to, to mi je jasno ali mi nije jasno da li ovde svi imaju legalan sistem pa olako dobijaju legalan win10 ili sta? Neko spominje neki kmspico program sa kojim se kao aktivira 7 ili 8.1 i onda mozes dobiti legalnu desetku, jel to istina ili sta?

Dakle pitanje moje da li se sa nelegalne sedmice moze preci na legalnu desetku?

I ako neko zna da li bi bio voljan da mi objasni?(moze i van foruma da ne sirimo pirateriju)

Nadam se da moje pitanje ne krsi pravila foruma
 
Ljudi meni sad nista nije jasno, procitao sam poslednjih 15-17 stranica...

Jasno mi je instalira se win7 ili 8.1 odradi se update, ceka se da dobijes win10, kad ga dobijes napravis svoj MS nalog i onda mozes da skines iso, odradis clean install i aktiviras win10 sa MS nalogom i to je to, to mi je jasno ali mi nije jasno da li ovde svi imaju legalan sistem pa olako dobijaju legalan win10 ili sta? Neko spominje neki kmspico program sa kojim se kao aktivira 7 ili 8.1 i onda mozes dobiti legalnu desetku, jel to istina ili sta?

Dakle pitanje moje da li se sa nelegalne sedmice moze preci na legalnu desetku?

I ako neko zna da li bi bio voljan da mi objasni?(moze i van foruma da ne sirimo pirateriju)

Nadam se da moje pitanje ne krsi pravila foruma
Sve je kao što si rekao i pročitao. S tim što ne moraš da povezuješ sa MS nalogom. Kada ti se Win 10 aktivira možeš da odradiš clean install i aktiviraće se opet čim se poveže na net (i kad nisu zagušeni MS serveri).

Ne moraš da imaš legalnu 7-u ili 8-cu već samo aktiviranu.
Zanima me da li postoji neki način za permanentno aktiviranje windows 10, telefonskom metodom kao što je to bila mogućnost na windows 8.1 koristeći se skype-om?!!
http://pastebin.com/QCbssLfY
Akitvira se trajno ako odradiš upgrade sa aktivirane 7-ce ili 8-ce.
 
Juce dok sam nesto cackao u Disk Manageru otkrio sam da imam 23 GB koji su unlokejtovani valjda se tako kaze i sada problem je u tome sto sam omogucio tih 23 da mi sada bude dostupno ali tih 23 GB pripada SSD-u od sistema pa mi je sada on podeljen u vise delova kao na ovoj slici e sada pitanje kako da to sve spojim da bude kao 1 celina?

http://postimg.org/image/iawym5jpl/
 
Poslednja izmena:
Jel se jos nekom desava da skorl na misu nece da radi?Nekad mi se desi da mi skrol ne radi.Pa tek kad restartujem racunar onda skrol proradi.Jel ima neko resenje za to?
 
Meni nije radi klik na skrolu, mislio sam da je do misa. Sad proradilo. Mozda je do misa :D
 
build 10525 mozda vec danas

Build 10525

The most exciting news in this post is that we have a new build for PCs we’re releasing today to Windows Insiders in the Fast ring – Build 10525.
 
Nazad
Vrh Dno