Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Imam dva pc doma jedan je bio windows 8.1 aktiviran sa ms toolkit i napraveni upgrade pa onda clean install uspesno aktiviran parametno

Ovaj moj pc sam naknadno kupio licencu za 8.1 oem za djaba para i napravio upgrade pa sada i clean i uspesno se sam aktivirao :D
 
Ako neko koristi izašla win 10 twitter app, jedna lagana , brza aplikacija sa osnovnim funkcijama . Koristi 15-20mb tako da je dobra opcija za one sa slabijim računarima I win tabletima od 1gb , dosta manje od jednog taba u browseru .
 
Poslednja izmena:
Evo sa win 7 na VM....

Capture3.PNG
 
Sve ce vuk ali mi nece odgovoriti i to je to.
Jel moze neko drugi da mi kaze, trenutno sam na aktiviranom rtmu pa mi je znati shta ciniti, sacuvao bih sve sejvove, igre i programe, da li preku wu ili na flesku pa update ?
 
Drustvo,
Ja predlazem da od sutra neko otvori i zapocne novu temu vezano za Win 10. Ova bi trebalo da se zatvori jer je manje vise dobro sluzila u svrhu Win 10 preview, insider itd...
Nek se nova tema zove Win 10 Final, ili kako god :), samo da zatvorimo ovih 500 strana :D
Pozdrav
 
Sve ce vuk ali mi nece odgovoriti i to je to.
Jel moze neko drugi da mi kaze, trenutno sam na aktiviranom rtmu pa mi je znati shta ciniti, sacuvao bih sve sejvove, igre i programe, da li preku wu ili na flesku pa update ?

Kakav update ako si na RTM-u??? Samo Windows update, i to je to.
 
Drustvo,
Ja predlazem da od sutra neko otvori i zapocne novu temu vezano za Win 10. Ova bi trebalo da se zatvori jer je manje vise dobro sluzila u svrhu Win 10 preview, insider itd...
Nek se nova tema zove Win 10 Final, ili kako god :), samo da zatvorimo ovih 500 strana :D
Pozdrav

Win 10 nije final, win 10 je servis :D
 
Jel dobijamo mi na rtm sutra taj wu update koji karakterise oficijalni win 10 ?

Čekaj, ti si na Windows-u 10 koji je procureo 15.7.? To je RTM, ISTI kao onaj što izlazi sutra!!!

Dobijamo sve Update-ove, redovno ažuriranje, dakle.
 
Poslednja izmena:
Taman. I ovaj zvanični update koji je danas krenuo je 10240.16384.
 
Ova 10240 verzija se nadogradila.Ista verzija kao i ona od 15 jula.
Zatekao sa Windows DVD Player aplikaciju i dolby digiral plus u podesavanjima za zvuk kao jedine novine.

Capture.JPG

Capture3.JPG

Sva sreca pa moze da se vrati u ruku od mesec dana na stariju verziju windowsa.
 
Javite kada izadje valida ISO i narodna aktivacija.. ili sta vec. Ne mogu da docekam da sve ovo pobrisem pa dignem frisak sistem. Boot programa me poprilicno smara a svejedno mi sutra dolazi novi disk pa mi svakako ne gine nova instalacija.
 
Nikakvi lekovi ti ne trebaju, kada moze sve legalno...lepo odradis upgrade I posle mozes cistu instalaciju.
Evo prolazi I na VM...

Capture5.PNG
 
Hehehe, verovatno sam prvi koji je pokusao aktivaciju telefonom. :D

Onaj aparat pojma nema, on ne zna da sad ima 9 grupa brojeva u install ID i kaze mi da gresim sa unosom ...na kraju rece da ih zovem u radno vreme.

A zasto sam dospeo u situaciju da probam aktivaciju telefonom? Zato sto sam zaboravio juce da promenim KMS serijal koji sam greskom uneo umesto insajder serijala a kada sam ga malopre uneo bio sam deaktiviran a pri pokusaju aktivacije na slmgr /ato dobio odgovor da je broj blacklisted ...dalje me savetovalo da idem na slui.exe 4 a tamo me zatekla nepripremljena telefonska aktivacija.

Znaci gorgilije nahebo si :D
 
Poslednja izmena:
Nikakvi lekovi ti ne trebaju, kada moze sve legalno...lepo odradis upgrade I posle mozes cistu instalaciju.
Evo prolazi I na VM...

Pogledajte prilog 175859

Da, svako ce dobiti upgrade pa i pirati ali nemam nista od toga kada ce me zezati sto nije aktiviran. Odnosno.. nakon upgradea čistu instalaciju koje ISO-a i kako se aktivira ?
 
Poslednja izmena:
Vratice se mnogi nazad na 7 kad vide gde sta nije ispeglano :-devil-: Minimum jos godinu dana treba da se dovede sistem u neko normalno stanje taman kad bude T2 update sto verujem da ce doneti poboljsanje i ispraviti greske/dovrsiti sistem.
 
Da, svako ce dobiti upgrade pa i pirati ali nemam nista od toga kada ce me zezati sto nije aktiviran. Odnosno.. nakon upgradea čistu instalaciju koje ISO-a i kako se aktivira ?
Pa nece te nista zeznuti, to zeza sada, kada izadje oficijalno ostaje ti aktivacija od predhodnog OS.
Sutar ili prekosutra vec moze cista instalacija... sacekajte malo.
 
Ljudi imam Win7 ali mi ne izlazi ona ikonica get windows. Skinuo sam sve moguce updat-ove i opet nece.... Jel moguce da mi je win pirat iako skida sve update. Ja sam racunar kupio polovan i dosao je sa preinstaliranim winom inace komp je bio koriscen u jednoj firmi. Zasto nemam belu ikonicu get windows 10?
Niko nista?
 
Bome izgleda da ne moze legalna a clean install 10240. I to se odnosi i na insajdere i na sve one koji su dobili besplatan upgrade za legit 7&8.1 ...Rohit Chettri je tako napisao na insajder habu u temi o deaktivaciji kljuceva za insider preview. Ispada da ja sad moram instalirati 162 ili 166, aktivirati ga pa tek onda upgrade na 240. Ako i tako uopste bude moglo. :D
 
Sredio sam celi sistem sa svim programama koji mi trebaju i mogu da kazem samo jedno radi kao formula sve leti
Konfiguracija
I5 3570
8gb ram
GTX750 2GB za sada je odlican :)
 
Bome izgleda da ne moze legalna a clean install 10240. I to se odnosi i na insajdere i na sve one koji su dobili besplatan upgrade za legit 7&8.1 ...Rohit Chettri je tako napisao na insajder habu u temi o deaktivaciji kljuceva za insider preview. Ispada da ja sad moram instalirati 162 ili 166, aktivirati ga pa tek onda upgrade na 240. Ako i tako uopste bude moglo. :D

Normalno nikad ni nije bilo reci da ce insideri moci da rade cistu instalaciju RTM verzije... posto ni nemaju licencu za istu, nista cudno
 
Da, ali ako pazljivije procitas videces da osim insajdera to ne mogu ni oni koji su se legalno ili narodnjacki apgrejdovali. I oni uvek moraju da krenu instalaciju od sistema za koji imaju licencu.

Nego reci mi jel se secas da li treba da koristim 162 ili 166 obzirom da sam bio insajder ne tako sto sam radio clean install nego tako sto sam pregazio postojecu 8.1 pa apgrejdovao jednu po jednu verziju kako su izlazile?
 
Da, ali ako pazljivije procitas videces da osim insajdera to ne mogu ni oni koji su se legalno ili narodnjacki apgrejdovali. I oni uvek moraju da krenu instalaciju od sistema za koji imaju licencu.

Nego reci mi jel se secas da li treba da koristim 162 ili 166 obzirom da sam bio insajder ne tako sto sam radio clean install nego tako sto sam pregazio postojecu 8.1 pa apgrejdovao jednu po jednu verziju kako su izlazile?

Pa ne ko ima win 7, 8.1 on mora JEDNOM odraditi upgrade i sacekat da se windows RTM aktivira, posle toga moze raditi cistu instalaciju RTM jer server microsofta za aktivaciju ima njegov hash HW ID...

Treba krenuti od zadnjeg zvanicnog ISO build-a za insidere (za koji je postojao zvanican link za skidanje) mislim da je bio 166
 
Jedan od ta dva zadnja je bio zvanicni .iso a drugi je stizao kroz WU, ja zaboravio koje je koji i sad me bas briga za insajder nalog, samo mi fali da sve zavrsim i shvatim da sam pogresio verziju. Odo ja na apgrejd sa sedmice.

EDIT: i da, ja sam drukcije razumeo ovog sto sam ga malopre spomenuo, ovog Chettri-a ...iz onoga sto on kaze izlazi da se ne moze aktivirati cisto instalirana 10 kod apgrejda i kod insajdera ...pa ajde reci mi sto nije zapamcen moj hw id, bio sam registrovani insajder i imao urednu aktivaciju neposredno pre APGREJDA na 240? Zasto mi je sistem posle tog apgrejda bio deaktiviran? ...i ja sam verovao u to sto ti kazes i zato sam i bio opusten aktivirajuci iz terminala, mislio sam to je samo zbog iskljucenih servera za aktivaciju ali izgleda da nije bas tako.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno