Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

isprobaj da ubijes apdejt servis - kucaj "services" u grdani i upali ponudjen "view local services",izbacice ti:

Windows-Update-service_thumb.png

nadjes i kliknes na windows update servis,podesis "startup type" na "disabled" i,ako je pokrenut servis,stopiras ga na "stop":

Disable-Windows-Update-service_thumb.png

pokreni win apdejt,trebalo bi da izbaci gresku i da je ubijen.

Ko nece da mu WU brljavi neka odradi ovo od gore! Meni je to bilo pomoglo!
 
Samo da nas ne sokiraju u rtm buildu da iznenada ubace nesto sto ce nas smoriti zesce :D
 
Znaci WU radi ali radi po svom. A da probas tamo u regedit i gpedit da stavis na Notify for download and notify for install (to je br. 1 u gpedit a br. 2 u regedit). Ili samo u gpedit a u regedit obrises ona 2 kljuca, pa opet obrises drajvere i restartujes. Nista te ne kosta da probas (osim zivaca).

krenula nakaza "2 u regedit" da instalira preko 15.6 sama, ne vredi predajem se, bolji je od mene i to je to.
 
stavih sad br.4 i sad mi stoji ovo...
Untitled.jpg
kako da vratim na normalno ?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    194 KB · Pregleda: 67
Kako na edge da instaliram neki ADBlocker ?
 
- ovo shto je sex sa drajverima za grafu dodatni minusi bar kod mene su
-nemogucnost stavljanje iceg shto je iznad 44 100hz 16bita (bar na xonar ds kartici sa posledjnim unixonar driverima)
-bagovanje start dugmeta ponekad, ne uvek
-kortana`nam se pogubi i zanemi u 20% slucajeva...ostalo bar kod mene 10/10.
 
- ovo shto je sex sa drajverima za grafu dodatni minusi bar kod mene su
-nemogucnost stavljanje iceg shto je iznad 44 100hz 16bita (bar na xonar ds kartici sa posledjnim unixonar driverima)
-bagovanje start dugmeta ponekad, ne uvek
-kortana`nam se pogubi i zanemi u 20% slucajeva...ostalo bar kod mene 10/10.

To sa drajverima je normalna stvar. Ovo je novi OS koji nije jos uvek zvanicno pusten, proizvodjaci ce tek da prave drajvere za njega.
 
Ako si. A sta ti je namesteno u gpedit, jesi vratio na Not Configured ili je na Notify?
 
Aj stavi to na 2 ili 3, pa Apply pa obrisi drajvere pa restart. Ako ni to nece i opet krene sam da instalira, bezi i ne osvrci se, izgleda je skynet postao self-aware!
 
Jel postoji sansa da sad nekako prekinem skidanje ovog 159 builda,mislim, juce sam insalirao 158 sad treba i ovaj.A sutra picim na more,pa se nebih bas sad zezao sa tim.Kako da prekinem DL?
 
Aj stavi to na 2 ili 3, pa Apply pa obrisi drajvere pa restart. Ako ni to nece i opet krene sam da instalira, bezi i ne osvrci se, izgleda je skynet postao self-aware!

Ono gore sto sam vam linkovao provereno radi i nema sanse da povuce bilo kakav download sa WU ako budete pratili ono gore sto sam linkovao. Ali ako budete hteli neki sledeci update da povucete onda ce te morati sve da ponovite ali u kontra smeru!
 
To potpuno stopira WU, znaci sve updateove, buidove, itd. Nama treba nesto sto stopira samo driver ili sto omogucava da sam odaberes koji update hoces a koji neces, kako bog zapoveda!
Evo ovo http://www.isunshare.com/windows-10/change-device-installation-settings-in-windows-10.html stopira ali sve drivere (kad se stavi na Never install driver software)! A izgleda jedino ovo http://hmemcpy.com/2015/04/preventing-a-certain-windows-update-from-installing-on-windows-10/ omogucava to sto nama treba!
 
Poslednja izmena:
Jel postoji sansa da sad nekako prekinem skidanje ovog 159 builda,mislim, juce sam insalirao 158 sad treba i ovaj.A sutra picim na more,pa se nebih bas sad zezao sa tim.Kako da prekinem DL?

Pa neka ga nek skine samo stavio ono da ga ne isntalira dok ti ne ides na restart.

Mada relativno brzo se instalira .

Ali ja ne vidim nikakvu razliku izmedju 10158 i 10159
 
koji internet security koristite na ovom novom buildu? eset 9/beta) ne radi ispravno...a baš sam se naviko na njega. defenderom nisam zadovoljan. treba mi firewall i pristojan antivirus da radi, i da se može naći free? hvala
 
To potpuno stopira WU, znaci sve updateove, buidove, itd. Nama treba nesto sto stopira samo driver ili sto omogucava da sam odaberes koji update hoces a koji neces, kako bog zapoveda!
Evo ovo http://www.isunshare.com/windows-10/change-device-installation-settings-in-windows-10.html stopira ali sve drivere (kad se stavi na Never install driver software)! A izgleda jedino ovo http://hmemcpy.com/2015/04/preventing-a-certain-windows-update-from-installing-on-windows-10/ omogucava to sto nama treba!

Shta onda da uradim sad da vrnem kako je bilo ili ako je ikako moguce da popravim da mi ignorise autoinstall za grafu ?
 
koji internet security koristite na ovom novom buildu? eset 9/beta) ne radi ispravno...a baš sam se naviko na njega. defenderom nisam zadovoljan. treba mi firewall i pristojan antivirus da radi, i da se može naći free? hvala

Ja jos od win 8 koristim samo defender. Ima i firewall.

Pre toga sam koristio ESET na sedmici. Slazem se da je firewall bolje uradjen na eset ali i ovaj zavrsava posao.
 
Pa posto ni to u regedit ni u gpedit vise ne funkcionise (bagra blokirala) mozes da ostavis kako jeste ili da tamo vratis na Not configured. I ako ti ne trebaju neki drugi drajveri (sve ti radi kako treba odmah po instalaciji ili znas gde da ih nadjes rucno), blokiraj instalaciju svih drivera i ne bi trebalo vise da te smara. Ako ti drugi trebaju (automatski), onda PowerShell u ruke i polako.
 
vrnuo na Not configured kad ono isto :(
ne mogu ovo crvenim uokvireno da vrnem na normalu...
Untitled.jpg
 
Ako si menjao u gpedit na enabled pa onda 5 i 2 ili 3, pa vratio na Not configured i ako si u regedit dodavao pa brisao onaj AU kljuc onda ti je sve na normali samo tu prikazuje neke gluposti. Posto ti WU radi normalno mozes to da ignorises ili da probas ccleaner, sfc /scannow ili refresh, ako ti to bas smeta.
Ili eventualno pre refresha i toga da ponovo napravis onaj AU key ali sa brojem 5, posto vidim da ti je prebacio na to Notify tek kad si promenio na 4, a dok je bio na 5ici stajalo je Automatic.
 
Poslednja izmena:
Ako si menjao u gpedit na enabled pa onda 5 i 2 ili 3, pa vratio na Not configured i ako si u regedit dodavao pa brisao onaj AU kljuc onda ti je sve na normali samo tu prikazuje neke gluposti. Posto ti WU radi normalno mozes to da ignorises ili da probas ccleaner, sfc /scannow ili refresh, ako ti to bas smeta.
Ili eventualno pre refresha i toga da ponovo napravis onaj AU key ali sa brojem 5, posto vidim da ti je prebacio na to notify tek kad si promenio na 4.

u regedit sam vrno na 4 i res i sada radi nakazetina, nishta dize ruke do sledeceg builda...
 
Pa stavi na Never install, naravno da je pusenje ako stoji na Always install!
 
Nazad
Vrh Dno