Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Obrisi drajvere za slusalice pa pusti WU da vidis hoce da nadje nesto. Ili vidi da cakas u podesavanjima za audio da nije tu prebacio zvuk na digitalni izlaz pa da se zato ne cuje!
 
meni je stajalo na nuli desetak minuta, restartovo sam sistem i odradio uspešno update..

edit @Fazlinovic povežem ih preko bluetooth windows ih detektuje, ne postoje drajveri na sajtu proizvođača...probaću sa novim realtekovim drajverima...
 
Poslednja izmena:
Ljudi, drajveri za grafu me ubishe, kako da kad idem na wu da mi on one njegove ne namece, ja stavim 15.6 on mi UVEK prebaci na 15.20-150522a-184226E, pa onda sa ddu moram sve ispocetka ?
 
Ljudi, drajveri za grafu me ubishe, kako da kad idem na wu da mi on one njegove ne namece, ja stavim 15.6 on mi UVEK prebaci na 15.20-150522a-184226E, pa onda sa ddu moram sve ispocetka ?

Da, ali bi DDU od poslednje verzije trebao sam da sprečava WU da instalira njegove. Bar je mene pitao da li želim.
 
Pa jel ne mozete da iskljucite automatsko skidanje i instaliranje updateova?
 
Za graficke drajvere bar ja ne mogu, kako idem windows update, prvo shto radi je da ih skida, bez izbora opcija..
 
Zar je moguce da samo meni smeta Googleova narandzasta boja za foldere...
Zar je moguce da samo meni smeta bela, anemicna, boja prozora. Zar su zaista morali da skinu boju sa okvira prozora i title bara?
Razumem da tako mora da bude na tabletu ili mobu, ali na PC platformi ?!
 
Title bar bi bio 100 puta bolji da je crn i blurovan a folderi su mnogo gadni bez obzira na boju.
 

Meni nece cak ni ovvo, izbacuje neki error.

Copy the below code and paste it to notepad file.
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX]
“IsConvergedUpdateStackEnabled”=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]
“UxOption”=dword:00000000
 
Pa jel dobijes te nove opcije tamo u Update & security u Settings metro-shit aplikaciji?
 
Poslednja izmena:
Pa jel dobijes te nove opcije tamo u Updates u Settings metro-shit aplikaciji?

dobih ovo kao finalan proizvod ovog....
1. Type regedit in RUN or Start search box and press Enter. It'll open Registry Editor.

2. Now go to following key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

3. Create a new key under Windows key and set its name as WindowsUpdate

4. Create another new key under WindowsUpdate key and set its name as AU

So the final key path would be:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU

5. Now select AU key and in right-side pane create a new DWORD AUOptions and set its value to any of following according to your requirements:

2 (To notify for download and notify for install)
3 (To auto download and notify for install)
4 (To auto download and schedule the install)
5 (To allow local admin to choose setting)

stavio sam na br.5

E sad, nzm jel ovo ok ili nije, jer mi kaze da trenutno nemam update ali ovo zaokruzeno me budi...to pre nisam imao.
111.jpg
 
Pa nisi morao i regedit i gpedit vec samo ovo drugo (tj. trece sa onog linka)! Ali nema veze, udji sad tu u Choose how updates are installed i vidi jel imas jos nesto osim automatic.
 
Poslednja izmena:
stoji mi ono zaokvireno u predhodnom postu i zamrznuto na automatic updates, ne mogu da klikcem na isto ....
 
Мало су омашили са овим апдејтом, на лаптопу сам морао пар пута да рестартујем сервис, на компу је одмах све прошло али први рестарт (до оних 30%) је био без слике, тек следећи је показивао круг са процентима. Изгледа да је био неки велики пропуст па су имали практично у једном дану две верзије.

Нервира ме што после сваке нове верзије морам да оправљам геџете а сада је почео и да мења икону за канту, остале десктоп иконе не дира али му се округла канта баш не свиђа па врати коцкасту. ;) Е да, после апдејта firefox није подразумеван па опет и то морам да подесим. Не свиђа им се кад неко има другачије од онога што су смислили.
 
Kome se zaglavi update na 0% ili nekom drugom %, samo treba da restartuje "wuauserv" service i pokazaće tačno dokle je stiglo ili da počne ponovo ako je stvarno neka greška.
Sinoc mi nije davao update na 10159,jutros probam opet i pise updates are available za 10159 ,pokrenuh ga ali je zakovao na 0% tako da sam restartovao wuauserv ,i sada skida..
 
ma za sad stoji na 15.6 beta ali se sada plasim da mi nece raditi wu zbog ove modifikacije, pa nzm kako cu na next build ?
 
Pa obrisi te 15.6 pa restartuj, ako ti ponudi neke operacija uspela, ako ti sam instalira operacija nije uspela a ako ne ponudi nista i ostanes bez drajvera onda WU ne radi pa ces morati da vratis na staro. A kad si mogao da klikces na ono Automatic sta si tamo imao, samo Automatic i Notify ili jos nesto?
 
Poslednja izmena:
E pa vidi ga sada on bi ovce i novce e pa ne moze. Moras nesto reskirati da bi ti kasnije bilo bolje. I ja sam bio ubio WU pa sam ga posel vratio da bih mogo da koristim nove verzija a isto mi stoje ovi njegovi drajveri a kako trenutno nista ne igram onda mi nije ni toliko bitno koji ce drajveri da budu u racunaru bitno je da rade.
 
ma za sad stoji na 15.6 beta ali se sada plasim da mi nece raditi wu zbog ove modifikacije, pa nzm kako cu na next build ?

Ima li neke velike razlike u tim drajverima? meni su bili kao tvoji, pa sam skinuo neke sa guru3d verzija drajvera 15.20.1040-150608a-185174 a za datum stoji 2015.0526.189.311103. a na 15.6 stoji 2015.0620.303.3526. Da li ima bitnih razlika za igrice i to, po cemu se razlikuju te verzije najvise
 
Pa obrisi te 15.6 pa restartuj, ako ti ponudi neke operacija uspela, ako ti sam instalira operacija nije uspela a ako ne ponudi nista i ostanes bez drajvera onda WU ne radi pa ces morati da vratis na staro. A kad si mogao da klikces na ono Automatic sta si tamo imao, samo Automatic i Notify ili jos nesto?

samo 2 opcije, ne secam se tacno...
 
Pa da, a kazu kako Pro korisnici mogu da biraju kad ce i da li ce da skinu i instaliraju updateove. Mogu qrac! Jesi obrisao drajver?
 
Mene jedino sto nervira sto su vratili da moram da potvrdim kada prebacujem sliku sa monitora na led tv a ranije tacnije u 10130 nije bilo toga jednostavno odem kliknem i ne moram da trcim da palim led tv da bih potrdio da slika ostane na njemu. Jedna velika glupost!!!
 
Cini mi se da sad radi malkice sporije i jede malo vise rama.:(
 
obrisao i sada nakaza skida njegove, tako da dzaba ono shto sam odradio...
Pogledajte prilog 173986
Znaci WU radi ali radi po svom. A da probas tamo u regedit i gpedit da stavis na Notify for download and notify for install (to je br. 1 u gpedit a br. 2 u regedit). Ili samo u gpedit a u regedit obrises ona 2 kljuca, pa opet obrises drajvere i restartujes. Nista te ne kosta da probas (osim zivaca).
 
Vrh Dno