Šta je novo?

Warhammer Online: Age of Reckoning

Evo kupih WH online, jos samo da mi ubogi dvd rom procita disc 1 pa da mogu da instaliram :(
Malo sam se naprzio :D
 
koliko novaca je mesecna pretplata za WH:0, planiram da mozda pazarim pa pitam
 
Instalirao i odusevio se igrom. Likovi su fantasticni, probao sam dosta sa Order strane i cini mi se da na pocetku najvise damagea nanosi Swordmaster, njega i levelujem trenutno.
Malo je drugacije od WoW-a, ali mi se cini da ne kaska za njim. SVidja mi se sto jos u ranoj fazi tera na PVP da bi mogao kupiti iteme. Thumbs up
Odo' da igra :D
 
Ne znam odakle sad to da je pvp u WAR-u strava uradjen?
Sva je prilika da ce velikoj vecini ljudi besomucno grindanje XP-a po onim BG-ovima da se zgadi vec negde na 35-36 lvl.

Problem WAR-a sastoji se u tome da je questova tako malo, a quest rewardi su krs, da hteo-ne hteo svako mora da najveci deo svog vremena provodi po BG-ovima.

U redu je to mesec dana, dva-tri-cetiri, ali oni koji pikaju ili su pikali WoW savrseno dobro znaju na sta lici old skool razvlacenje po wsgu/ab/av iz dana u dan. WAR postaje nezanimljiv i krajnje jednolicn, bez makar solidne pve komponente koja sluzi za relaksaciju i odmor pasioniranim 'koljacima', te logicno ceo WAR krece da izaziva mucninu i odbojnost.
 
Instalirao i odusevio se igrom. Likovi su fantasticni, probao sam dosta sa Order strane i cini mi se da na pocetku najvise damagea nanosi Swordmaster, njega i levelujem trenutno.
Malo je drugacije od WoW-a, ali mi se cini da ne kaska za njim. SVidja mi se sto jos u ranoj fazi tera na PVP da bi mogao kupiti iteme. Thumbs up
Odo' da igra :D

Swordmaster je najlošiji tenk u igri. Batali ga dok ne odeš previše sa njim. On nije namenjen za nanošenje štete, već za tenkovanje, tj. primanje štete i odvačenje pažnje NPCovima, a to radi najlošije od svih tenkova ;)

Ako hoćeš da nanosiš štetu, tu je neprikosnoven Bright Wizard sa masovnom AOE magijama, za melee dps tu su White Lion i Slayer, za tenkovanje Iron Breaker (najbolji tenk u igri bez ikakvog razmišljanja). Za lečenje su dobri rune priest za direktno lečenje i Warrior Priest za grupno lečenje.

Kod destruction strane stvari slično stoje. Najbolji destro tenk je Black Orc (bolje prima štetu od IB-a, ali ne nanosi toliko štete), najbolji RDPS je Magus, najbolji melee dps je Witch elf (i posle svih ovih oslabljivanja klase najviše štete skida), a za lečenje Shaman za direkno, a Disciple of Khaine za grupno lečenje.

Slayer i Choppa su kamikaze klase - kad se zahuktaju, veoma ih je lako ubiti. Oni su dobri samo za masovne tuče, a meni lično su stare melee dps klase sve bolje od njih.

Moj savet ti je da odmah po početku igre zapališ u Nordland jer tamo uvek ima najviše igrača. Biraj jednu od ove tri klase i na konju si - BW, IB i WP ;)

@salac - ovo je PVP igra za razliku od WOWa koji je PVE grind igra i samim tim najbolji predmeti dolaze upravo iz PVPa. Postoji par epic questova koji daju super predmete, ali se oni pojavljuju tek pred kraj igre. Viša srednja klasa dobrih predmeta dolazi iz raznih tamnica koje su osmišljene za co-op način igre, to je za one koji vole PVE.

Sve ove loše kritike na račun WARa dolaze od ljudi koji ga nisu igrali. Ne znam šta mislite da možete da postignete na taj način?
 
Ne znam odakle sad to da je pvp u WAR-u strava uradjen?
Sva je prilika da ce velikoj vecini ljudi besomucno grindanje XP-a po onim BG-ovima da se zgadi vec negde na 35-36 lvl.

Problem WAR-a sastoji se u tome da je questova tako malo, a quest rewardi su krs, da hteo-ne hteo svako mora da najveci deo svog vremena provodi po BG-ovima.

U redu je to mesec dana, dva-tri-cetiri, ali oni koji pikaju ili su pikali WoW savrseno dobro znaju na sta lici old skool razvlacenje po wsgu/ab/av iz dana u dan. WAR postaje nezanimljiv i krajnje jednolicn, bez makar solidne pve komponente koja sluzi za relaksaciju i odmor pasioniranim 'koljacima', te logicno ceo WAR krece da izaziva mucninu i odbojnost.

Meni ovakvi komentari izazivaju mucninu i odbojnost na forum...:smash:
 
Aj sad lepo reci jesi igrao, kada i koliko? Na čemu zasnivaš svoje mišljenje da je PVP loš?
 
Igrao 3 meseca sa ekipom koja je i ranije picila razne MMORPG-ove, pa smo onako 'djuture' resili da isprobamo war. Server je Eltharion koji se posle nekog vremena iskristalisao kao najbolji ORVR server (tako se barem pricalo po war forumima).
Ja sam terao squid herdera koji je bio dosta gimped u to vreme, na samom startu igre. Krenulo je dobro, world pvp quest zone su mi se jako dopale, a onda je na nekom 25-26 lvlu nastupilo :wall: I pored moje najbolje volje nikako nisam mogao da izgubim 'deja vu' osecaj, slican ganjanju pvp rankova iz vanilla wow-a. Igra me je bukvalno silila da konstantno radim massive pvp, cak i bez mnogo zalazenja u nekakav background story (koja je inace za Warhammer svet fantasticna) i posle par meseci mi se sve to smucilo te sam cancelovao acc.

Steta, posto je war imao veliki potencijal i pri lansiranju je debelo presisao tu kriticnu masu igraca (cenim tu brojku na ~1 mil ljudi).
Sto se broja igraca tice ne znam kako stvari sada stoje, ali cenim da ih ima manje nego na startu, sto je ocigledan znak da nesto nije u redu sa samim war-om.
 
u pravu je salac, jednostavno pvp u war, ( i wow i ostalim fantasy mmo) nema neku dubinu, cilj, nikakv risk vs reward... tako da se i meni cini da cu da cancelujem account uskoro

recimo sinoc, (ti si robote bese rekao da si bw vatrenna?) smo napadali neki destro zamak u t4, pa se posle borili na otvorenom, i zanimljivo malo, ali dosadno posle
niti dobijas nesto kada pobedis, niti ima neki penalty kad izgubis
i kad osvojis zamak, nista se ne menja...
totalno carebear pvp

odoh ja nazad u eve opet :)
 
Poslednja izmena:
Pa sta bi ti da dobijas?!
Dobijas do rr80, i ima fine opreme!
Ne znam sta je to u eve bolje????
 
pa recimo u eve mozes sa drugarima iz korporacije (guild u war) i alijanse napravis svoju svemirsku imperiju
kada te ubiju, gubis opremu koju si imao kod sebe, i oni koji su te ubili mogu da pokupe ono sto je prezivelo, isto i u slucaju kada ti nekog ubijes
dok u waru, nista, nema nikakvog rizika, ubiju te/ubijes nekog, sta te briga, respawn i nastavis dalje
 
Jeste, vodim BW Vatrenna, između ostalih klasa koje igram. Imam stvarno mnogo altova i na Karak Azgalu i na K8P serveru. Otkrio sam da je igra fantastična upravo zbog toga što sa svakim altom sa kojim igram, igra izgleda potpuno drugačije u PVPu.

Imate pravo da je faktor rizika sveden na minimum kada se gleda pojedinac u PVPu, ali s obzirom da je ovo igra posvećena masovnom fajtu, tj. RVR-u, tu su stvari malo drugačije. Gleda se kontrolisanje zona, osvajanje ili odbrana glavnog grada, a uskoro će RVR biti unapređen na taj način da klanovi koji osvoje zamak vremenom mogu da ga unapređuju i tokom vremena dobijaju veće renown i inf bonuse. Naravno ako ga izgube, sve što su gradili će biti uništeno. Oni koji osvajaju glavni grad i uspeju da ga osvoje, dobijaju bonuse u vidu najbolje moguće opreme, dok oni koji su dozvolili da se to desi imaju penal u tom pogledu što će sledeći put morati da se suprotstavljaju težim protivnicima. Posle skorašnjih transfera, serveri su uglavnom high/high.

Ne nameravam da ljudima namećem svoje mišljenje, ali je meni igra sve bolja što je više igram. Endgame i t4 mi nisu cilj, već suština moje zabave leži upravo u igranju sa gomilom altova u svim tierima. Kupio sam dopunu za još dva meseca i za sebe i za mog jednog ortaka, tako da nastavljamo sa WARom ;)

Vaša greška je što od WAR-a očekujete da bude neka druga igra i nije ni čudo što ste razočarani. War nije ni WOW ni EVE (eve je stvarno brilijantna igra, ali ne može da se poredi sa ovom ni po jednom osnovu).

p.s. Kao i svaka druga online igra, atmosfera u WAR-u zavisi najviše od ljudi. Na Karag Azgal serveru je uglavnom starija populacija po svemu što sam video, a postoji još i razlika u tome što Destruction uglavnom biraju mlađi igrači. Kada se uzmu ta dva faktora u obzir, nije ni čudo što ste popizdeli igrajući kao Destro. Kad igram kao destro na K8P serveru, samo se hvatam za glavu zbog toga kakvim sam šabanima okružen - gomila klinaca koji se pljuju na sve strane, dok na KA serveru sa Order strane toga skoro da nisam ni video.
 
Poslednja izmena:
Evo da se i ja uključim malo.
Igram WAR od starta, main mi je Warrior Priest. Imam i Iron Breaker-a i Shadow Warrior-a kao altove.
Kako sam od jednog mmo-a oduvek želeo samo PvP koji ima uticaj na realm, WAR je prava stvar za mene.

Već je puno stvari pomenuto o dobrim i lošim stranama igre tako da ih ja neću ponavljati. Ono što meni ubija igru, a sve se nadam da će se promeniti, su loše performanse u velikim bitkama tipa 2 warband-a i više ljudi. Mašina na kojoj igram (vidi u profilu) je prilično iznad zvanične minimalne hardverske zahtevnosti. Dok sam van PvP, tj. radim neki PvE sa manjim brojem ljudi fps je između 60-100 sa maksimanim efektima. Onog momenta kada uđem u neki ozbiljan sukob sa 15+ ljudi fps padne na nepodnošljivih 2-15. Kao da gledam powepoint prezentaciju :D

Zanima me kakve su vaše performanse u velikim bitkama?
 
Poslednja izmena:
U velikim bitkama su najveći problem serveri. Kada nagrne 200+ ljudi u unutrašnji zamak i kad krenu da sevaju buffovi, moral i AOE, prvo pukne zvuk i padne fps. Tad nemaš pojma šta se dešava od laga. Ko to preživi, pobedio je :D Zato se meni ne sviđa T4, već su sve prave bitke u T2 i T3 gde nema tolikih zergova ;)

Trebalo bi da naprave 64-bitne servere i reše se laga, kao što su to uradili ovi iz EVEa.
Inače, navažniji od hardverskih stavki za WAR su RAM, brz HD i tek na kraju grafička. Meni tek sada sa 8GB ne puca igra, a 4 bi trebalo da bude min za igranje.

Na kom si serveru, koja strana?
 
Poslednja izmena:
U velikim bitkama su najveći problem serveri. Kada nagrne 200+ ljudi u unutrašnji zamak i kad krenu da sevaju buffovi, moral i AOE, prvo pukne zvuk i padne fps. Tad nemaš pojma šta se dešava od laga. Ko to preživi, pobedio je :D Zato se meni ne sviđa T4, već su sve prave bitke u T2 i T3 gde nema tolikih zergova ;)

Trebalo bi da naprave 64-bitne servere i reše se laga, kao što su to uradili ovi iz EVEa.
Inače, navažniji od hardverskih stavki za WAR su RAM, brz HD i tek na kraju grafička. Meni tek sada sa 8GB ne puca igra, a 4 bi trebalo da bude min za igranje.

Na kom si serveru, koja strana?

Definitivno je server lag u pitanju kada se radi o tolikom broju ljudi, ali meni fps padne u pomenuti opseg već kod sukoba warband vs warband.

Što se tiče zahtevnosti, mislim da je najvažniji CPU, RAM i na kraju grafička. Brzina HDD-a ne bi trebalo da ima neku ulogu ako imaš dovoljno RAM memorije, pa ne dolazi do swap-a. Može pomoći utoliko što će se smanjiti vreme učitavanja između zona.

Dugo sam testirao koristeći program Performance Monitor koji mi je pokazivao opterećenost CPU-a, RAM-a, internet konekcije i HDD-a. Kod iole većih sukoba (15+ igrača) CPU ode na 100% i to oba jezgra. Ukupno zauzeće memorije nikad nije prešlo 2,1 GB tako da ne verujem da je potrebno više od 4GB. HDD i net konekcija skoro i da nisu radili :) Ako ti nije mrsko probaj ovaj program, baš me zanimaju rezultati na tvojoj mašini.

Koliko sam gledao po forumima ima ljudi koji imaju mnogo jače mašine od naših pa im ne radi kako treba (>25 fps). Da kupim neki E8x00 i dam 170e ili više, a da pri tome nisam siguran da li će to pomoći uopšte, ne pada mi na pamet.

Inače igram isključivo Order. Bio sam sa 3 drugara na Dragonback Mountains serveru. Sad smo svi na Eltharion-u. Moj WP je Limeni, a ostatak ekipe su Adnoh, Gorkhan i Nozh.
 
^^ Ja imam slicna iskustva u velikim bitkama, sa jacom masinom, ali ne uvek! Desavalo se da budem u 3 wb-a u t2, i nagrnemo na 40 protivnickih ljudi, i frame bude ok! Ali se tu javlja drugi problem, na svakih 30s - 1min dolazi do jaceg presecanja, i textrue se promesaju i posle se par sekundi vracaju na staro! To cesto napravi problem, posto nisam tank, u tih 2-3 sec ako krene mene vise ljudi da napada ubiju me odma... To mi se desava cesto i kad je 30 v 30 ljudi, sto se cak i u wowu ne desava. Nadam se da ce uskoro uspeti da rese taj lag problem...
 
Da, meni se dešava nešto slično, samo sam zaboravio da pomenem. Čak ni ne moram ništa da radim, stojim u mestu i fps padne na 3-5 na par sekundi.

Više ne znam da li sam pripadnik manjine ili svima ne radi u velikim bitkama.
 
Iskreno da vam kazem od 1.2 patcha ja vise nemam tih problema, svi veliki fajtovi 3 wb-a na 3wb-a a i veci bogami od server merga :) mi rade ok, fortresi mi isto vise ne seckaju sve ide kao da igramo 5 na 5 :) inace igram u 1680 x 1050 sve na max podesavanja.

Poz.
 
Iskreno da vam kazem od 1.2 patcha ja vise nemam tih problema, svi veliki fajtovi 3 wb-a na 3wb-a a i veci bogami od server merga :) mi rade ok, fortresi mi isto vise ne seckaju sve ide kao da igramo 5 na 5 :) inace igram u 1680 x 1050 sve na max podesavanja.

Poz.

Drago mi je da bar nekom radi kako treba.

Kakvu mašinu imaš, koji OS i da li si nešto posebno podešavao?
 
Pa kazem i ja da ide, samo imam graficke povremene bugove u tim situacijama. Ne mogu da skontam zasto! Mogao bih da probam da stavim sve na low da vidim kako ce ide...
 
Intel e [email protected] 2 gb rama ploca p35ds3l i Asus 8800gt, igram na xp sp3, nista specijalno u igri sve je na max, a u windowsu su poiskljucivani svi moguci nepotrebni servisi verzija grafickih drajvera je 6.14.11.7824 nekako mi sa njima najbolje radi, i pitanju je mislim oktobar 2008 god.
 
Napravio sam forum za naše igrače koji igraju WAR, koga zanima igra i bolja povezanost naših igrača, neka mi se javi preko privatne poruke za link. ;)
 
Sa warhammer alliance foruma :)

There's just so much negativity in these forums about WAR overall, I just wanted to come out and say: thank you Mythic for creating such a refreshing PvP experience. Coming from 4 years of hardcore WoW-raiding and arena, the PvP in WAR is very refreshing indeed; and I'm not talking about scenarios, I'm talking about the incredibly fun open RvR that's taking place heavily every night since I came back.

You see at first when I played Warhammer back in release, I canceled my subscription and left shorty back to WoW. Open RvR zones were empty, and the only thing going where scenarios, which were pretty lackluster compared to WoW. Plus, casting animation weirdness and overall feeling of an unpolished engine let me down. I figured if WAR was only about lame PvE and scenarios, it would hold absolutely nothing against WoW's much smoother combat and content. Yet I gave it another try and started playing again a few days ago, and boy has it changed. The open RvR T1 and T2 zones are thriving every night; people gets organized and fight endlessly in constant strategic combat. "Don't ping yet!" "Let's flank them!" "There's a spy! They know where taking this keep now..." It's just plain fun, a kind of PvP fun I haven't experienced before in my 5 years of MMO playing.

So there you go Mythic, a satisfied customer for a change. Thank you.

Mislim da ovo savršeno opisuje stanje igre i to kako WOW igrači reaguju kada pređu na WAR sada.
 
Napravljen je SFRJ guild na Karak Azgal serveru, pa ako hoćete da nam se pridružite, kontaktirajte me ;)
 
Intel e [email protected] 2 gb rama ploca p35ds3l i Asus 8800gt, igram na xp sp3, nista specijalno u igri sve je na max, a u windowsu su poiskljucivani svi moguci nepotrebni servisi verzija grafickih drajvera je 6.14.11.7824 nekako mi sa njima najbolje radi, i pitanju je mislim oktobar 2008 god.

Ma ovo je da sedneš i da plačeš. Imamo identične mašine (čak je i cpu klokovan identično) osim što ja imam 2GB rama više i meni ne radiiiiiiiii :wall:
Nije me mrzelo, stavio sam sp3, najnovije drajvere, dx9.0c i dalje ništa. Znači gledam power point prezentaciju kad se pojavi pola WB protivnika. A fortress/keep ili 5 WB na 5 WB... ma lol brate :mad:
 
Nazad
Vrh Dno