Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Vidim da se spominju mailovi. Meni vec mesec dana stizu mailovi sa kodom za login, neko ocigledno pokusava da pristupi nalogu. Pre neki dan je i meni stiglo vise nego obicno, sigurno 15ak mailova. Do sad nisam menjao sifru jer znam da ne mogu nista bez koda, ne znam da li bih ipak trebao da promenim?

Btw, nasao sam ovo u grupi nekoj :D
1708609621396.png
 
ili neki software vrti i salje pasword reset na sve sto nadje, pa gde prodje
 
Ne citate ms mejlove, pise da ne brinemo :)
Za kod na mejl je dovoljno da neko ukuca mejl samo, nije potrebno da zna sifru.
 
Данас ми ово стигло, касније када сам отворио линк стоји све на ћирилици(сајт поште, да се попуни нова адреса) када сам попунио траже код који су послали кроз поруку, када сам унео код избаци упозорење да је неисправан и тад сам одустао одмах. Тражи се новчана надокнада од 30 - ак динара јер сам наводно навео погрешну адресу за пријем пакета... Мени делује као тешка превара, мада на картици за онлајн плаћања имам испод 100 динара па се неће вајдити нико.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240305_152247_Messages.jpg
    Screenshot_20240305_152247_Messages.jpg
    66 KB · Pregleda: 253
Naravno da je prevara, i pise se o tome mesecima i ovde i svuda.

Nikad ali nikad ne unosis podatke pa tek naknadno proveravas da li je prevara.
 
pa cim vidis da je broj +3816... a ne posta, aks, d express itd, jasno ti je da je prevara u pitanju
 
Очекујем пакете ових дана, па сам мислио да је од курира, мада што кажете чим сам видео да је приватан број који тражи поновну адресу нису чиста посла.
 
Napisao si u prvoj poruci da je sajt pošte. Kako si to utvrdio?
 
Zanimljivo je da su to poceli sa domacih brojeva telefona da rade...
to je vec u domenu policije da regulise, i vrlo lako mogu tome da udju u trag.
 
Када се отвори овај линк, води на страницу која представља пошту, плава боја и пише domaćin нешто пошта тачка бзв, све одише преваром..
 
Sve ove linkove možete da proverite u par klikova na raznim sajtovima. Pre otvaranja uradite test linka i onda nastavite dalje. Ja sam otvarao iz radoznalosti i znam šta će te reći - curiosity killed the cat.
 
Нови развој случаја од јуче :
Данас зову из банке да јаве да су блокирали сумњиву трансакцију и да ће угасити картицу и послати ми нову(што је одлична вест јер сам се запутио данас до пословнице да то урадим сам). Све у свему надам се да је ту крај ове авантуре а финансијски, као што рекох не држим ништа од средстава на припејд картици тако да се (надам се) све добро завршило.Ево и SS од те "трансакције"
 

Prilozi

  • Screenshot_20240306_152222_Messages.jpg
    Screenshot_20240306_152222_Messages.jpg
    171.9 KB · Pregleda: 184
S obzirom da gase karticu, tu se zavrsavaju i tvoje brige i problemi koje si mogao da imas.
 
Osim ako nije prijavljen na neki VAS servis pošto je poslao kod.
 
Da, ja sam se fokusirao na karticu. Bese moze to da se zavrsi sa operaterom? Da te raskaci sa VAS servisa?
 
Nama danas u celoj firmi na sluzbene telefone stigla poruka "iz Poste" oko 200 i nesto brojeva 😂
 
Brojevi su vam u nizu. Ti servisi i rade tako što odrede batch brojeva i pošalju poruku.
 
BIlo zanimljivo, gledamo nesto na nekoj CNC masini, podesavamo neke parametre i nama trojici odjednom svima poruke bukvalno u isto vreme "iz poste". Posle cujemo da je izgleda svima stiglo
Ovo je drugi put da se to desava
 
Nazad
Vrh Dno