Šta je novo?

Vrhunska Prevara i prevare na netu

Na Vajberu piše Stefan i logo 3Bank.

3Bank je nekadašnja Opportunity banka

„3 Banka“ Novi Sad ima četiri glavna akcionara, koji zajedno imaju 98 odsto udela u banci. Sva četiri glavna akcionara su, kako se navodi na sajtu banke – članovi Globalne alijanse banaka s vrednostima (GABV), „nezavisnog pokreta banaka koje imaju zajedničku misiju da svojim finansiranjem podstiču pozitivne ekonomske i socijalne promene, kao i očuvanje životne sredine“.

Umweltbank Aktiengesellschaft iz Nemačke ima udeo od 30 odsto, Opportunity Transformation Investments Inc i Opportunity International (Čikago, SAD) ima 19,99 odsto udela, GLS bank (Nemačka) neznatno manje – 19,98 odsto, a Legal Owner Triodosfunds BV 14 odsto, dok Triodos (Holandija) ima 14 odsto vlasništva u ovoj banci donedavno poznatoj po imenu Opportunity banka.

EDIT: Preteče me @Lanikor, a to za kod iz SMS-a ni ženi ne dajem, ko zna šta može sve da ti napravi... :unsure:
 
Mogu misliti koliko su ozbiljna banka da se kod njih otvori račun, uzme kredit, otvori štednja kad već na prvi susret ovako traže SMS kod...

Šta je sledeće - stoji na semaforu sa kutijom, ide od zaustavljenih kola do kola i žica kod...
 
Cemu moze da sluzi kod koji ti je poslat u toku razgovora?

dajte da razjasnimo sta je poenta te price sa kodom...?
 
Cemu moze da sluzi kod koji ti je poslat u toku razgovora?

dajte da razjasnimo sta je poenta te price sa kodom...?
Prijava na servis (plaćeni ili ne), potvrda za nešto (dobro ili loše), sve što u principu dozvoljavaš sa svojim telefonom i računom/imenom vezanim za njim. Ako je prepaid broj, šteta može biti minimalna, ako je postpaid... nebo je granica.

Svakako ne davati nikakve kodove nikada nikome. Dobro je djalf postupio, jer čak i ovako sa ovim novim informacijama je sumnjivo af.
 
Možda da agent dokaže nadređenom da je obavio razgovor i stekao poverenje.
 
Dobro da ne nagadjamo sta je u pitanju
mene zanima koju pricu je cuo @djalf
 
Pa dvoje ljudi koje znam mi je potvrdilo da se covek zove Stefan, da jeste iz te banke. Problem je sto ja uopste ne gledam televiziju i max blokiram reklame na netu. Nikad do danas nisam ni cuo za tu banku, niti sam imao ikakvih dodira sa njima. Pozvao na kontu mog servisa posto sam registrovan u APR a i ovako moze da se nadje broj telefona i pozvao, nudi nesto, ja odmah presecem i kazem da nisam zainteresovan jer radim, oduzima mi vreme (zove u radno vreme 14h). Onda mi kaze nema problema, da li mozete da mi date kod koji vam je stigao na SMS, kao da tako potvrdjujem moje podatke ili on tako dobija potvrdu da me je zvao?
Ja PRVI put cujem da bilo koja banka trazi kod iz SMS-a za ovako nesto pogotovo banka sa kojom nemam nikakve veze niti racun tamo niti bilo sta.
Jeste banka ali skroz cudno.
U svakom slucaju ako neko zna ljude iz te banke neka im skrene paznju da se ovo ovako ne radi.
 
Pa da. Mozda me tako ubacuju na neku listu za reklame putem SMS ili ko zna sta.
Inace sam na prepaid, ne volim da balavim na telefon i nemam ni promociju aktivnu jer sam 99,9% vremena kuci, imam net pa uglavnom komunikacija ide putem Viber, Whatsapp itd.
 
Како одбити посао наших драгих Индуса, који парлају српски боље од већине нас🙂.
Screenshot_20240215_101023_WhatsApp.jpg
 
Kako je lepo kad možeš da radiš posao ko da si u Vladi R. Srbije - nije bitno ni koji je posao, ni da li si kompetentan, ni da li znaš da radiš taj posao, ti samo prihvati i u ovom slučaju obavezno isprati korake od 1 do n...
 
kompanija za moblinu opremu za napajanje sa fizickim proizvodima


sta je to?
 
Uh, dosadni su, ne znam koliko mi je već sms-ova stiglo na službeni broj
Svaki sam do sada prijavio ...
 
U ovom članku novinar priča svoje iskustvo i kako je predala 50.000 dolara prevarantima, a kaže da nije naivna. Imali su poslednje 4 cifre broja njenog socijalnog osiguranja, imena familije, adresu, itd. Pričala je sa njima više od 5 sati, čak i dok je dizala pare iz banke.

Ovde ista novinarka piše kako da se sačuvate od tih prevara.
 
Uopšte nije naivna....ma kaki

Neki xy te nazove,zapreti ti i ti mu izručiš 50k

Ili je cela priča izmišljena ili....dovoljno pročitat par komentara

Klick bayt columna,financijski savetnik,ma daj molim te
 
Poslednja izmena:
Nije baš prevara, ali juce u periodu od 18:27 do 01:29 sam dobio 15 emailova sa kodom za logovanje na moj microsoft nalog.

Dešavalo se i ranije da dobijem jedan ovakav s vremena na vreme, ali nikad ovoliko. Što je najgore, ne znam ni koji nalog je u pitanju, ali pomislih da je mozda Hotmail koji sam dobio kad sam kupio EA Play za PS5, pa sam za svaki slucaj odlucio da promenim email za taj nalog.

1000019653.jpg
 
neko cacka i pokusava... i meni je juce stiglo 5 mailova
 
Nazad
Vrh Dno